SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 28-07-2017 11:20:00

torvenral
Člen
Registrovaný: 28-07-2017
Příspěvky: 1

Hlučné hořáky při zapalování

Zdravíčko,

Mám dotaz o pájení na zdejší profíky. Jsem strojní inženýr s teprve rokem praxe, takže je to pro mě zatím jedna nová věc za druhou. Funguju cca rok ve firmě, kde jsem měl na starosti linku plnou obrábění a svařování, až teď jsem zdědil po kolegovi další linku, kde je 6 manuálních pájecích boxů, což je pro mě v praxi novinka.

V těchto boxech se pájí ručními plamenovými jedno – až – čtyř hořáky dle modelu, používá se směs kyslík + zemní plyn. Jsou tam rukojeti Alpina, hořáky DUNA GFB a trysky GFB Ox/LPG 500lt/h.

A co je problém – při zapálení plamene (jednotkou Daishin N-500 DE saver) se v cca 30-40% případů ozve rána, jako když vystřelí z tanku. Speciálně 3 a 4-hořáky, které tam jsou, tak když operátor zapálí plamen, tak kdo jde kolem a nečeká to, tak většinou slušně nadskočí. A mám pocit že se to za 3 týdny, co se na té lince pohybuju, pořád horší. Dvouhořáky to z nějakého důvodu nedělají a jediný jedno-hořák, který tam je, tak během posledního týdne „začal“  taky, ale je to jen takové lehké prasknutí při zapálení, zdaleka ne střelba z děla, jako u výše uvedených.

Prosím Vás tedy o radu, co by s tím mohlo jít dělat, nebo na co se zaměřit, nechci aby moje linka byla v takovémto stavu, ale nejsem zatím schopný se dopátrat nějakých smysluplných informací. Pokud by bylo třeba dodat nějaké detaily, ptejte se.

Díky :-)

Offline

 

#2 28-07-2017 12:08:59

kemppin
Člen
Registrovaný: 24-05-2011
Příspěvky: 940

Re: Hlučné hořáky při zapalování

Podle praxe z autogenu je to malá rychlost výstupních plynů. Zkusil bych zapalovat hořák puštěný naplno.


Už jenom doma.
KEMPOWELD 4000w , AFIN 280AC/DCw ,  KITIN 1700hf , KM 12c , BERLAN BPS 40 ,
autogen + řezací RS 12 , ARISTO tech , ARISTO air

Offline

 

#3 28-07-2017 19:27:36

jikok
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 14-12-2012
Příspěvky: 148

Re: Hlučné hořáky při zapalování

zkušenost z autogenu napovídá možný přebytek kyslíku, ve spojení s radou *2 bych nechal prověřit tlaky plynů, složení plynů - kyslík bude furt stejný, ZP taky, takže tam to asi nebude. Nechtějí si chlapi ušetřit práci se seřízením plamene a nemají nějaký jiný "vylepšený" postup zapalování?

Editoval jikok (28-07-2017 19:28:58)

Offline

 

#4 28-07-2017 20:31:49

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: Hlučné hořáky při zapalování

Hmm,neřešte to, vono je to za chvíli přejde....hi

Offline

 

#5 28-07-2017 23:09:10

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4712
Web

Re: Hlučné hořáky při zapalování

torvenral napsal(a):

s teprve rokem praxe,

jo dělaj si s tebe srandu - to zaměstnanci vůči svým novým mladým nadřízeným dělaj často.
Musíš to brát s humorem ale nenechat si dělat na hlavu, šéf jsi ty.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče