SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 23-08-2009 07:19:20

dominikreichel
Člen
Registrovaný: 21-09-2008
Příspěvky: 17

argon do kyslikove lahve

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, zda je možno přepustit si argon do prázdné kyslíkové láhve, našroubovat tam kyslíkový redukční ventil, spojit s hořákem a vařit. Bude to fungovat a je to vůbec možné? Předem moc děkuji

Offline

 

#2 23-08-2009 09:10:13

statiks
Člen
Registrovaný: 21-08-2009
Příspěvky: 5

Re: argon do kyslikove lahve

Zdravím. Já osobně jsem koupil na aukru láhev od dusíku (20L). V pobočce Siadu mě tuto láhev vyměnili bez remcání za argon 4.6. Bez pronájmu, prostě kus za kus. Asi nejsnadnější řešení. Samozřejmě záleží na koho narazíte v prodejně.


Selco Genesis 240 tlh

Offline

 

#3 23-08-2009 09:24:53

oldas
Člen
Registrovaný: 10-12-2008
Příspěvky: 85

Re: argon do kyslikove lahve

Několikrát se to zde řešilo takže čtěte forum a super články a www.svarinfo.cz než položíte otázku.Ale odpovím shrnutím.
Kyslíková láhev je jedna z nejvhodnějších alternativ na přepouštění argonu.Závit ventilu je schodný s argonem a jdou použít hodiny na argon bez úprav či vyměnování lahvového ventilu.
U lahve na kyslík je před prvním přepuštěním ideální malý přetlak kyslíku v bombě ale opravdu malý jako má být při vracení lahve pro plnění.Vypustit zbytek do uplné nuly ale pozor na mastnotu je to kyslík.Přepustit argon cca 2 bary poté vypustit do nuly a to cca 4x opakovat.Pro klasický tig  to stačí 4x.Na hliník je potřeba vícekrát kvůli náchylnosti na čistotu plynu nutno zkoušet. Přebarvěte bombu kvůli záměně!!!! Argon je tmavě zelená dle nového značení a označit velkým písmenem N na vrchu lahve, spodní část je barva neurčená ale většinou tmavě šedá.
Více o barvách třeba zde http://www.pglbc.cz/iware/files/chemie/ … plyny.pdf.
Kyslíkové hodiny použít jdou ale na redukovaném budíku není cejchování průtoku ale tlaku.Seřídit průtok lze jen s průtokoměrem přikládaném na hubici TIGU.Pozor na staré kyslíkové redukčáky byly na 150 at. !!!! Pozor také na platnost revize redukčáku je cca 10 let !!!
Jinak každý si musí byt vědom rizik při používání neoriginálních tlakovách lahví a redukčních ventilů pro daný plyn.Pro argon je ideální argonová bomba a redukčák a kyslíková sada je jen kutilská alternativa.

Editoval oldas (23-08-2009 09:33:48)

Offline

 

#4 23-08-2009 11:35:59

dominikreichel
Člen
Registrovaný: 21-09-2008
Příspěvky: 17

Re: argon do kyslikove lahve

Děkuji moc, vše co mě zajímalo jste mi zodpověděl smile

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče