SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 10-09-2009 21:49:44

pike
Člen
Registrovaný: 10-09-2009
Příspěvky: 22

MIGO 202 - Máte nějaké zkušenosti?

Rád bych si pořídil COčko kvalitnější konstrukce než ty ze supermarketu. Zvažuji mezi stroji české výroby firem ETP Compact 209 nebo také Kühtreiber 205 Eco. Nicméně jsem při hledání na webu narazil na COčko české výroby s názvem MIGO 202 pravděpodobně od firmy JK-Weld z Mělníka. Podle všeho co o něm můžeme vidět na stránkách firmy viz.: http://www.jk-weld.cz/migo/ se jedná o docela robustní stroj podle mého gusta, tj. kategorie, která by mi vyhovovala: 3x400V, Cu trafo, robustní podavač, proud do 200A, 100A/100%, velké cívky, 10stupňů regulace, bodování a celkově sympatické provedení. To vše za sympatickou cenu, která je o cca 4000Kč nižší než u ETP (oba stroje s hořákem). Na ETP i Kühtreiber mám reference, ale nikoho, kdo má s MIGEM 202 nějaké zkušenosti neznám. A samozřejmě kupovat zajíce v pytli se mi nechce. Máte s ním někdo nějaké zkušenosti? Poradíte prosím? Předem díky za jakoukoli radu.

Offline

 

#2 10-09-2009 21:59:23

alofok
Člen
Registrovaný: 20-03-2009
Příspěvky: 346

Re: MIGO 202 - Máte nějaké zkušenosti?

Offline

 

#3 11-09-2009 15:34:54

arno
Člen
Registrovaný: 02-08-2007
Příspěvky: 778

Re: MIGO 202 - Máte nějaké zkušenosti?

némám priame skúsenosti s týmto strojom, ale ja by som sa nebál kúpiť ten Migo, presne ako píšeš, je robustný, medený, 10stupňov....


Zablokovaný z vlastní vůle z důvodu napadení jiným uživatelem.

Offline

 

#4 11-09-2009 21:05:24

pike
Člen
Registrovaný: 10-09-2009
Příspěvky: 22

Re: MIGO 202 - Máte nějaké zkušenosti?

to: alofok
Díky za odkaz, ikdyž jsem se poctivě snažil vyhledat nějaký text obsahující MIGO, příp. problematiku s tímto strojem, nenašel jsem. Asi mi to uniklo. Omlouvám se. Možná by nebylo od věci příspěvky nějak zkategorizovat, pokud lze. Nicméně jsem použil výše uvedený odkaz a přečetl si příspěvky. Ještě jednou díky smile.

Offline

 

#5 11-09-2009 21:13:40

pike
Člen
Registrovaný: 10-09-2009
Příspěvky: 22

Re: MIGO 202 - Máte nějaké zkušenosti?

to: arno
Ano, také se mi to zatím jeví dobře. Nicméně v servisu, kde jsem zjišťoval případné reference jej také neznají a jsou opatrní při koupi stroje, který si zatím sami neotestovali. Podle všeho se zdá, že MIGO není zatím moc rozšířené. Ještě bych se Vás rád zeptal na pár odborných věcí, ale založím na to zvlášť kategorii.

Jinak bych celkově rád pochválil svarforum i svarinfo, neboť díky němu jsem se hodně dozvěděl. Jsou tu odborníci i kvalitní informace. Dobrá komunita - svářeči. Super smile.

Offline

 

#6 11-09-2009 21:26:41

alofok
Člen
Registrovaný: 20-03-2009
Příspěvky: 346

Re: MIGO 202 - Máte nějaké zkušenosti?

Jestli se nepletu, tak migo je novinka z letošního jara, takže moc zkušeností v servisech mít nebudou....

Offline

 

#7 11-09-2009 21:35:43

pike
Člen
Registrovaný: 10-09-2009
Příspěvky: 22

Re: MIGO 202 - Máte nějaké zkušenosti?

to: alofok

Také jsem si myslel, že to je něco nového, akorát to z webu JK Weld nějak nevyznělo...

Offline

 

#8 12-09-2009 09:50:43

pike
Člen
Registrovaný: 10-09-2009
Příspěvky: 22

Re: MIGO 202 - Máte nějaké zkušenosti?

Zaslal jsem dotaz firmě JK Weld a rád bych se s Vámi podělil o odpověď. Nejde sice o nic výrazného nicméně to zase doplní informace o MIGU 202.

můj dotaz:
----------

Zajímám se o MIGO 202. Máte k dispozici ještě podrobnější dokumentaci než je na Vašem webu v pdf?
Zajímala by mne zejména následujíící informace:
1) charakteristika zdroje
2) zda nabízený hořák Pratix 15 není pro stroj s rozsahem I2 do 200A slabý
3) počet prodaných kusů


odpověď:
---------

K Vašim dotazům:

1) Charakteristika zdroje? Nevím, co přesně máte na mysli. Pochopitelně se jedná o zdroj pro MIG/MAG svařování s odpovídající plochou statickou VA charakteristikou. Zatěžovatel je uvedený v technických parametrech na webu. Technicky zdroj odpovídá svářečce OMI 205 od firmy OMICRON Třebíč. Má tedy stejné trafo, usměrňovač, tlumivku i řídící desku. Jedná se o spolehlivý a osvědčený zdroj.

2) Máte pravdu. Hořák MIG 15 neodpovídá plnému proudovému rozsahu svářečky. Kupující na tuto skutečnost vždy upozorňujeme a nabízíme možnost výměny za hořák typu 25 jen za rozdíl cen. Zatím této možnosti nikdo nevyužil. Hořák 25 je už příliš robustní a těžký a všichni dotazovaní tvrdili, že budou svařovat především drátem 0,8 mm s proudy do 160A a že jim tedy hořák 15 vyhovuje. Zatím ještě nebyl žádný problém s poškozením hořáku vlivem přetížení. Hořáky PRATIX jsou Italské výroby a s jejich kvalitou jsme nadmíru spokojeni.

Bohužel přidávat hořáky typu 15 k této kategorii svářeček je trend. Není to náš výmysl. Někteří výrobci či prodejci dávají patnáctku až do rozsahu 250A, a to už je opravdu příliš. 200A je podle nás strop.
Kromě hořáku typu MB 25 (s nasazovací hubicí) nabízíme i hořáky typu RD 14/15/25 se šroubovací hubicí. Vše jen za rozdíl cen od původní patnáctky.

Ceník dalších hořáků se, stejně jako ceník příslušenství (láhev s CO2, kladky a bovdeny pro svařování hliníku, apod.), objeví na webu.

3) cca 20 ks. Vše s osobním odběrem a předvedením stroje zákazníkovi.

Offline

 

#9 13-09-2009 19:38:13

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: MIGO 202 - Máte nějaké zkušenosti?

To pike: MIGO 202 bych se vůbec nebál.....jak už jsi napsal víše odpověď od prodejce JK weld jsou vyráběny se stejným vnitřkem jako Omicrony....to samé co KIT a Omicron (např: OMI 165 má stejný pajšl jako KIT 155) jen má místo stykače relátkový "stykač" což je hrůza...proto lidi často říkají co jsem slyšel, že KIT 155 svařuje lépe než OMI 165, ale to způsobuje právě tento relátkový stykač v krabičce zalitém epoxidem s mařícími odpory....tento zázrak ale dělá z dobré mašiny "špatnou mašinu" tím se omlouvám výrobci, ale sám vařím nějaký ten pátek a nepovažuji se za naprostého laika co neumí vařit, ikdyž nejsem profi svářeč, tak tento zázrak mě  ukázal co dokáže udělat s dobře povedeným jednofázovým strojem....

Offline

 

#10 14-09-2009 23:13:58

pike
Člen
Registrovaný: 10-09-2009
Příspěvky: 22

Re: MIGO 202 - Máte nějaké zkušenosti?

Opět díky Discovero, MIGO se mi líbí a jestli budu muset řešit  1-f, tak JK Weld dělají i 1-f MIGO 165 viz. http://www.jk-weld.cz/migo/migo165.html
akorát ještě chybí fotogalerie, abychom mohli nahlédnout dovnitř smile.

Offline

 

#11 15-09-2009 06:30:47

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: MIGO 202 - Máte nějaké zkušenosti?

To pike....napiš jim ať ti pošlou foto vnitřku levé strany kde je stykač a celá elektroinstalace...oni to neradi dávají na net k vůli případnému okopírování i Omicron to nemá, ale když je požádáš foto it pošlou....jestli tam bude taková malá krabička černá s dvěma relátky tak to je hnus velebnosti, ale dá se to vyhodit a nahradit klasickým 3-f stykačem a je po problémech....

Offline

 

#12 15-09-2009 09:17:48

Ales.L
Člen
Místo: Ostrava
Registrovaný: 14-07-2009
Příspěvky: 4

Re: MIGO 202 - Máte nějaké zkušenosti?

Zdravím, taky by mě zajímaly rozdíly mezi svářečkou MIGO 165 a OMI 165, chtělo by to více fotek a určitě mě zajímá, jak Piku dopadneš. Fotky vnitřku na stránkách nemají, tak si zatím může člověk pomyslet, že se to liší jen skříní a přepínačem rozsahů. Omi má 6 a to Migo 7. Taky tam píšou o funkci dovaření kráterů, kterou u OMI nezmiňují. Těžko říct, v čem je ten rozdíl váhy a velikosti.
To Discovera: Můžete mi prosím poradit konkrétněji s tím stykačem(relé)? Mohlo by to podle mě být nějaké odsud? http://www.ges.cz/?page=index&or=so … inc=browse
Akorát nevím, zda by mělo být pro indukční zátěž, nebo odporovou a kapacitní. Díky všem za postřehy.

Offline

 

#13 15-09-2009 11:30:10

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: MIGO 202 - Máte nějaké zkušenosti?

To Ales.L:  Mají tam chybu tu mašinu sem viděl ze předu detailně a je to 6-stupňová regulace.....pajšl má z Omicronu 165 tak jako KIT 155 jsou to stejné stroje....OMICRON a KIT  je jedna rodina (manželé rozvedení ....informace od servisáků co s nimi pracují) každý má svou značku.  Elektronika MIGO 202 je použita s OMI 165 pod označením KTC 112    lze koupit tady u Omicronu  http://www.gamasvar.cz/1970-plosne-spoj … cb-ktc112/ ...řízená ATMELEM...."dovaření kráterů" nevím co tím myslíš...ale logicky bych řekl, že tím máš na mysli dofuk  (tedy předfuk-dofuk) to ti tvoří špatné dohoření drátu případně přilepení drátu a vytvoření špatného sváru pokud svářečka tuto funkci nemá....dofuk tvoří u OMI 165 stykač v originálu má dvě relátka s mařícími odpory, které tvoří softstart celé je to zalité v plastové karbičce epoxidem. Jak je to řešeno u MIGO 202 to nevím já jí otevřenou neviděl, takže je možné, že tam je použito ten samý relátkový zmetek co u Omicronu....napiš jim o foto levé strany s elektronikou a máš to....pokud by měl stykač je to v pořádku...pokud ne je potřeba to předělat doma:)  ...tvůj odkaz na GM elektronic je s relátkama....šmarjajen né relátka....nic to nevydrží...chce to pořádný stykač...libovolný s cívkou na 24V a 3-fázový! a máš po problémech. KIT má již stykač v originálu.    Tady máš foto toho šmejda co je u omicronu v originále je to v pravo nahoře v tom černém plastu http://svarforum.cz/forum/zobrobr.php?i … 176_16.jpg    na levo je stykač, který jsem si tam zapojil místo té blbosti....tu jsem tam nechal pro ukázku.... tady máš potom zapojení stykače s plynovým ventilem  http://svarforum.cz/forum/zobrobr.php?i … 176_20.jpg


p.s. u toho druhého obrázku je na levo dole taková podobná černá krabička...je to odrušovač sítě...jeslti to mašina nemá bude ti slušně poblikávat osvětlení v baráku....stojí to cca 200 a stojí to za to takež u Omicronu  v sekci servis-náhradní díly-ostatní...dá se to zapojit i do nejlevnějších cóček typu bau bau a dokonce i slabý jistič B vyskočí jen zřídka, ikdyž by to s ním nemělo mít nic společného...taky vyzkoušeno....


Stykač např.:  http://www.elektromaterialy.cz/index.ph … e=LC1D25B7     spínací kontakty na 25A ten mám myslím já...
                     
                      nebo

                      http://www.elektromaterialy.cz/index.ph … =LC1D32B7-    Stykač - 32A, cívka na 24VAC

Editoval Discovera (15-09-2009 11:53:05)

Offline

 

#14 15-09-2009 14:04:30

pike
Člen
Registrovaný: 10-09-2009
Příspěvky: 22

Re: MIGO 202 - Máte nějaké zkušenosti?

Ještě zasílám doplnění odpovědi od JK-Weld k mému dotazu na řídící elektroniku:
(jak vidno, potvrzuje přesně to co, píše Discovera)


můj dotaz na JK-Weld:
--------------------------
Děkuji za dobré informace, rád bych se ještě zeptal, zda je u modelu MIGO 202 řídící elektronika (posuv drátu resp.motor - řízení pomocí PWM, bodování řízeno mikroprocesorem). Pokud jsem to dobře pochopil je řídící elektronika vaše vlastní nebo také od firmy OMICRON?


odpověď  od JK-Weld:
-------------------------
ano je to stejná deska. Je na ní použit procesor Atmel 89C2051, který vše řídí. Posuv je řízen PWM signálem (a motor píská).
Máme vyvinutou vlastní desku s PICem, ale tu používáme jen do přestaveb WLSP 315 a WSP 600.
Kvůli snadné opravitelnosti je v MIGO deska Omicronu, kterou znají servisáci po celé republice.
Ovšem ještě jsem neslyšel, že by tato deska někde odešla (myslím u svářeček z Omicronu).
Je to spolehlivá deska, která sice není nejmodernější, ale o to je spolehlivější.

Editoval pike (15-09-2009 14:06:46)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče