SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 11-12-2017 20:57:55

jenčlověk
Člen
Registrovaný: 11-12-2017
Příspěvky: 1

Kurz na CO2

Přečetl sem si toho tady hodně a i jinde ale stejně bych potřeboval nejdřív něco od někoho slyšet předem, než bych se zeptal někde jaký přesně požadují kurz a nebo než se půjdu zeptat ve svářečské škole...
Chtěl bych si udělat nějaké kvalifikace na svařování jen tak pro sebe ale nejdřív bych do toho chtěl dát asi do 30 tisíc...
Chtěl bych si se získanou kvalifikací najít nějakou práci za min. mzdu a postupně po letech si třeba i rozšiřovat kvalifikace ale chci dělat někde jen tak na 8 hodin deně a jedno za kolik.
Sám mám jen sestavu usměrněného trafa s vyhlazením amplitudy nahoru, abych mohl svářet elektrodama jako EB 121.
Chtěl bych si udělat kurz na CO2 a obalenou elektrodu asi spíš v druhé řadě i když pro sebe bych to volil naopak.
Občas si všímám nějakých volných míst jako třeba BRUKOV kde se zabejvaj výrobou kontejnerů a min. rok shánějí pořád dokola svářeče 6 lidí na CO2 a v inzerátu mluví o tom, že by nevyučené lidi zaučili a případně i zajistili svářečský kurz a že požadují znalost a praxi ve svařování CO2.
Co tak ale vím o výrobě takových kontejnerů, tak to většinu svařuje robot který nastavuje člověk kterého také hledají, takže by jim svářeč CO2 měl asi stačit na dodělávky a co zkazí robot atak.
Mám jen zž a táhne mi na 24 a chci něco dělat rukama, protože mě baví cokoliv dělat rukama a to na pracovních pozicích jako pomocný dělník, skladník apod moc nenajdu. Hlavně by to chtělo něco, co by mě bavilo a zajímalo a to by svařování kovů bylo.
Zeptám se v té firmě brukov jaký přesně kurz na CO2 potřebují ale odpověď nečekám přesnou, tak bych se zeptal předem tady.
Zeptat se chci na to, jak by ste mi poradili postupovat v samovzdělávání k těm kurzům a
Jaký kurz na CO2 si mám vlastně vůbec udělat? Myslím jako ty polohy, tloušťky materiálu apod. a kde vezmu veškerou teorii co bych se učil předem? vím třeba o něčem na internetu "Správné čtení výkresové dokumentace pro
svářeče Autor: Ing. Ivana Horáková" Ale tady by mi snad někdo uměl poradit líp než sám na vlastní pěst i když mi je jasné, že to vše můžu probrat ve svářecí škole...
Kdyžtak díky.

Offline

 

#2 12-12-2017 20:51:01

Vitus
Člen
Místo: Zlín
Registrovaný: 16-12-2016
Příspěvky: 21

Re: Kurz na CO2

Ve stručnosti:

@jaký kurz?: volil bych určitě zkoušku podle EN 9606, základní kurzy nebrat. Pokud se rozhodnete pro metodu 135, šel bych do koutového svaru, nejspíš se s ním budete setkávat nejčastěji.
@materiály: http://www.zeross.cz/produkty/
@samovzdělávání: pokud zvládáte angličtinu, doporučím tento YT kanál: https://www.youtube.com/channel/UCqq70A … ApS_m_6mPw
@výkresy: podle mě se nedají jen tak nabiflovat, s prvním zaměstnavatelem jsem se domluvil, aby mi věnoval nepotřebné výkresy a ty jsem si doma pročítal, za pár měsíců jsem s výkresy neměl problém.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče