SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 28-10-2009 08:54:13

oldaster
Člen
Registrovaný: 21-02-2009
Příspěvky: 175

Rám kamionového návěsu z U profilů

pochopitelně se jedná o nějakou slitinu hliníku a nějak si s tím nevím rady.Je to v podstatě takový rošt a je tam málo místa,takže TIGem se na sváry nedostanu a tak to zkouším MIGem.Mám pulsní invertor Kempomig 3500S a použil jsem drát AlMg 5.Měl jsem doma kus plechu (neznám složení) a tak jsem si ho vzal sebou,udělal pár svárů a seřídil si mašinu,podle mě optimálně,vlezl pod návěs a pokusil se svařovat.Bohužel to dopadlo blbě.Zkoušel jsem svislej kouťák,ale vyšla z toho mizerná nudle s neprotavenými okraji.Zkusil jsem to rozjet druhou vrstou,ale opět nešly natavit okraje a znovu to byl hnusnej hrb.Tak nevím co s tím...? Vím,že se tyhle rámy normálně vaří MIGem v Bystřici pod Hostýnem a žádný problém s tím nemají,tak chlapi prosím vás,kdo s tím máte nějakou zkušenost,poraďte. Jo,ten drát co jsem použil,ten tady někdo doporučoval jako vhodný na profily,tak proto jsem ho použil.Dík za každou dobrou radu.


Migatronic Pilot 200 AC/DC,
Migatronic Pilot 2400 HP
Alfin ATA 350 Puls 2 Mobil
Esab Buddy Arc 180

Offline

 

#2 28-10-2009 12:03:15

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1508

Re: Rám kamionového návěsu z U profilů

NA rámy nákladních aut, kol apd. se opravdu má používat slitina hliníku AlMg 4,5Mn, nebo AlMg 5.Je to z důvodů  vyšší pevnosti těchto slitin než slitin AlSi 5 nebo AlSi 12.Slitiny s obsahem křemíku se lépe roztékají a svar vypadá mnohem lépe.Válcované profily jdou svařovat obvykle lépe slitinou s křemíkem. Ve vašem případě bych se však držel přídavného materiálu s manganem. Svar a jeho okolí je třeba co nejlépe očistit, možná i předehřát a zkusit vyšší výkon. Pozor u hliníku s hořákem necouvat , ale vždy jet z prava do leva , velmi záleží i na sklonu hoř. - nutno skusit.Někdy se mi osvědčilo nastavit stroj na mnohem vyšší výkon než by odpovídalo síle materiálu a svařovat po malých kouscích. Další kapitola je mechanika posuvu , drát musí jít plynule necukat a nemuchlat se u podavače , používat co nejkratší hořák s uhlíkoteflonovým bovdenem , který však 10 cm před  koncem u špičky musí být kovový. Nejlépe se osvědčily mig. hoř. f. BINZEL typu RD. Pak už jen trénovat a trénovat. Hodně zdaru , mnoho svárů metodou MIG na hliníku.

Offline

 

#3 01-11-2009 21:10:13

Danny
Člen
Registrovaný: 21-01-2007
Příspěvky: 12

Re: Rám kamionového návěsu z U profilů

Zdravím,ja bych spíše viděl problém s tou přípravou ty nosníky byvají povlakovany nejakou vrstvickou a tu je treba obrousit jinak se to nespojí,nejde teplem narusit ani tigem ci plamenem netaví se vůbec,kartac s ní nic nedelá,jen obrousit a pak to musí jít dat víc proudu,ja vždy tyto věci vařím tigem

Offline

 

#4 02-11-2009 14:09:05

JardaK
Člen
Registrovaný: 03-02-2009
Příspěvky: 1151

Re: Rám kamionového návěsu z U profilů

Já bych klidně použil AlSi5, např. Union AlSi5. Je pravda, že pevnost je nižší než u AlMg5 nebo AlMg4,5Mn, ale tady jde o koutový svara ten má vyšší pevnost sám o sobě. Dal bych tedy přednost lepší svařitelnosti.

Offline

 

#5 03-11-2009 07:55:53

oldaster
Člen
Registrovaný: 21-02-2009
Příspěvky: 175

Re: Rám kamionového návěsu z U profilů

V přípravě to není,svařuju i TIGem a tak tyhle základní věci znám.Ten oxidant jsem si ofrézoval fortunkou,to je jasný.Teď jsem marodil,a tak práce stála.Už je to trochu lepší a tak jedu ještě na zvědy do té Bystřice a budu zkoušet dál.Každopádně dík za každou radu.


Migatronic Pilot 200 AC/DC,
Migatronic Pilot 2400 HP
Alfin ATA 350 Puls 2 Mobil
Esab Buddy Arc 180

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče