SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 25-11-2018 08:10:39

davor
Člen
Místo: MSK
Registrovaný: 15-03-2017
Příspěvky: 565

Re: minisoustruh

ihlan napsal(a):

davor: Nerozpises sa o tej PROME (klady a zapory?) co si prerabal a tak?

SM300E mám doma asi 15let (přesněji 12, kouknul jsem na štítek), jako nouzovku na malé věci. V práci mám přístup k SV18RA a větším, takže těžko budu hledat na té Promě nějaké klady... smile

Editoval davor (25-11-2018 13:13:59)


Telwin Tecnica 144, [url=http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic.php?pid=110195#p110195]MacAllister MSMW200A[/url], Proteco P800E-C, ERS-50, Meva Pb :-)

Offline

 

#27 25-11-2018 08:23:01

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: minisoustruh

RobiG myslis ze budem chvalit 3x vratenu PROMA SM-250E preto som to nechal na Davora big_smile
Ked som nieco kupil napr Magnum 200S tak som doplnal skusenosti do tem ale tu ludia proste chcu uz len synergie wink
Pilu 780/784XL co som realne chcel mi odmietli dvaja dodat piatok som bol tretej predajni detto co nedoda importer nekupis.
Odpoved predajcu som zverejnil a vies velmi dobre ze ten sustruh chcem nepodlieham impulzivnemu nadseniu...

Davor ty si nemal problem s lozami ? Aky material su tie ozubene kolieska? Ty mas este tie prve co si dorabal?
si v minisustruh teme tak to neporovnavajme s SV18xx ale vies napisat ze co by mohlo byt lepsie nie?
Nejde o mna ide o to aby ludia citali aj nazor niekoho ineho a 15r skusenosti je ine ako moja 2 dnova...

Editoval ihlan (25-11-2018 09:48:48)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#28 25-11-2018 11:01:39

huat
Člen
Místo: Komárno
Registrovaný: 17-06-2009
Příspěvky: 671

Re: minisoustruh

Videl som proma aj opti na strojárskom veltrhu v nitre už len na pohlad tam bol rozdiel noc a deň.Opti je robustnejší a lepšie konstruovaný ,má niekolko vychitávok ktoré na prome nie sú.Holzmana mám malý sústruh na drevo, kvalita spracovania aj materiál sú viacmenej o ničom.Pred pár rokmi som bol na jednom drevárskom veltrhu v madarsku kde  tieto sústruhy predvádzali moji priatelia zo skupiny madarských amatérskych sústružníkov(dreva).Už Bolo asi 6 nových velkých sústruhov z ktorých dve boli pokazené,  elektronika vyhorela hned pri prvom zapnutí.Asi tolko.


malý PB autogen,kitin tig 170 LA,fronius transpocket 1500,magnum mig,mag 190II,tuson tucana 200 dc multi
+Všetko možné z Lidlu  a Obi a z blšáku

Offline

 

#29 25-11-2018 11:10:42

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: minisoustruh

O tej elektronike v sustruhoch viem preto som to spominal v #24 (typ elektroniky su rozne) teraz uz maju ine dosky.
Prve elektroniky odchzazdali aj pri zmene smeru bez vypnutia.


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#30 25-11-2018 11:17:55

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8502

Re: minisoustruh

Co jsem teď koukal na jejich stránky a myslím si, že ten minisoustruh za 20 tisíc si nedovolí prodávat úplnou sr...u. Viděl jsem od nich některou z větších sloupových vrtaček a nevypadala špatně. 13mm vrták to opravdu utáhlo, né jako ty levné bláta od Promy, Einhelu, Gude apod. Motor byl myslím 750W, ale příkon, né výkon. Tam co jsem dělal donedávna u plynařů měli na dílně vrtačky GUDE, ale to byl jen malinkatý nápis, velký byl něco německého, už si nepamatuji. Opět prokluzování řemenu už u 10ky vrtáku, motor po chvíli přehřátý. Vyvrtat třeba tu 16mm díru co bylo předepsané maximum bylo utrpení. Vřeteno se neustále zastavuje, stůl má tu desku z litiny asi 2mm tlusté. Někdo hodil svěrák větší silou a díra. Není se čemu divit, když ty staré vrtačky stejné kategorie vážily plácnu 50kg a ty nové řekněme 25kg.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#31 25-11-2018 11:56:31

Zdenek11
Člen
Místo: kousek od Brna
Registrovaný: 23-02-2010
Příspěvky: 2195

Re: minisoustruh

Vím, že tento příspěvek v podstatě nemá žádnou hodnotu, ale nedá mi to... Asi před 6 nebo 7 lety si kolega z bývalého zaměstnání kupoval nějaký malý soustruh, značku nevím, ale říkal cenu nějak kolem 17000. Když jsme se ho pak ptali, jak to vypadá, odmítl se s námi na téma soustruh bavit, i když je to jinak seriózní hovorný pán. Znovu říkám, příspěvek o ničem, ale svůj názor na to jsem si udělal.

Offline

 

#32 25-11-2018 12:19:06

davor
Člen
Místo: MSK
Registrovaný: 15-03-2017
Příspěvky: 565

Re: minisoustruh

ihlan napsal(a):

Davor ty si nemal problem s lozami ? Aky material su tie ozubene kolieska?

S ložem žáden problém. Ozubená kola jsou plastová, vzhledem k výkonu motoru 300W to stačí (deklarované stoupání 2mm mi to ale neutáhne).
Lze dodělat nebo i koupit hotová z mosazi.
Po seřízení klínů (ony to vlastně ani klíny nejsou, ale plocháče) jsou vůle vyhovující. Stejně tak koník bylo třeba seřídit.
Pravé uložení posuvového šroubu bylo nutno upravit, při suportu zcela vpravo nešla matka do záběru.

Je třeba si uvědomit, že je to hračka vhodná na plast, dřevo, barevné kovy. Ale pokud máš dost trpělivosti, zvládne železo i nerez.
Tady je ale max úběr tak 0.2mm ...

Někde mám vyfrézované i prodloužení lože na dvojnásobnou délku, ale ještě jsem se nedostal k montáži.

Editoval davor (25-11-2018 12:24:17)


Telwin Tecnica 144, [url=http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic.php?pid=110195#p110195]MacAllister MSMW200A[/url], Proteco P800E-C, ERS-50, Meva Pb :-)

Offline

 

#33 25-11-2018 15:38:45

Atlan
Člen
Registrovaný: 18-07-2011
Příspěvky: 1400

Re: minisoustruh

Nechapem potrebu prenasania v aute.... A nutnost 45kg.

Offline

 

#34 25-11-2018 16:59:16

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8502

Re: minisoustruh

Že by třeba to chtěl mít doma a občas to zaveze na chalupu kde má dílničku nebo podobně?


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#35 25-11-2018 20:53:12

Robi G
Člen
Registrovaný: 15-09-2014
Příspěvky: 978

Re: minisoustruh

Je to vôbec reálne sústružiť 70-80mm ložiskové domce v potrebnej presnosti na stroji minimálnej hmotnosti? Mám obavu že toto je cesta k veľkému sklamaniu...

Offline

 

#36 25-11-2018 22:05:36

TaggerxXx
Člen
Registrovaný: 28-01-2012
Příspěvky: 595

Re: minisoustruh

https://www.youtube.com/watch?v=YTfLc9238vA
normalne ma z tohto boli hlava ked to vidim
https://www.youtube.com/watch?v=gLuY3AAW8ec
rozborka
https://www.youtube.com/watch?v=vi0EvLzvzn4
slusnejsia cina vs stara klasika

Robi tiez som nic podobne este nerobil ale trocha spony som uz na 18tke zobral a viem ze hento bude nemozne na takom sustruhu
treba kupit poriadnu masinu
Mam cinsku vrtacku vyslovene stoji za prd da sa na nej vrtat do plechu pasoviny ale nic vecsie presnejsie uz nie keby si predstavis cap a zacnes v strede capu vrtat 4mm dieru a na druhej strane vyndes mimo stredu o povecme aj 3mm tak mi povec naco to je dobre ? Nanic Chces odvrtat srob remene presmyknu, neustale prehadzovat remenice viac zatlacis stol sa zacne prehybat... ja som moju troska vytunil a da sa na tom ako tak robit ale nieje to bohvie co nahavam si ju len na predvrtavanie a drobne veci

Offline

 

#37 25-11-2018 23:43:48

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1454

Re: minisoustruh

TaggerxXx napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=YTfLc9238vA
normalne ma z tohto boli hlava ked to vidim

To je k pláči.Koupit si soustruh aby ho člověk předělal.


Docela se mi líbí postup výběru a vybraný soustruh dle videa:
https://www.youtube.com/watch?v=GflnzPRJCBk

Čína do 24000Kč (v Rusku), kovové převody, možnost uchytit normální nože. Odpovídá to tomu co píše Ihlan, zde se to prodává asi jako HOLZMANN Soustruh ED 400FD či něco podobného
https://www.dobrestroje.cz/dobrestroje/ … RUH-NA-KOV

https://www.dobrestroje.cz/dobrestroje/ … RUH-NA-KOV

Online

 

#38 26-11-2018 09:01:29

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: minisoustruh

TaggerXXX: To tvoje video krasne ukazuje to comu sa chcem vyhnut ( na 4 pokus)
https://www.youtube.com/watch?v=YTfLc9238vA
(doniest domov 50kg balik, rozbalit, nadavat, opravovat a nakoniec vratit.
za svoje a nemale peniaze chcem aspon nepolamane diely... tiez si domov nedoveziete poskrabane auto od predajcu )

fakt doniest domov stroj a zistit ze mate prasknutu nohu, preskrabat loze alebo trieskat konika 9mm do stredu nie dakujem..


Dufam ze teraz to bude jasne kazdemu ze 3x mi stacilo rad by som vedel co sa da kupit aby clovek musel
IBA lepidlom zalepit zavity aby sa madlo neodkrutilo big_smile zial mam pocit ze tu mi asi nikto neporadi sad
na CNC fore je to detto na traktoroch detto...kazda tema o mini sustruhu konci tym ze niekto nieco ma a skapal pes..

Este dodam ze aj ked niekto nieco pochvali nemusi to platit o kuse ktory dojde MNE mam taku smolu ze mi vzdy dojde kram.

Charon vidis... kopa ludi hovori ze tie stroje maju kovove prevody ale ake su realne zistis az to rozbalis
o inych prekvapkach ani nehovoriac.
Ta cina z videa bolo vidno ze poriesili zmenu smeru cez vypnutie a pockal, keby to prepol rychlo
tak to na 99% uz nezapne big_smile tie nove stroje to maju robene uplne inymi obvodmi
zase o tom nikde nenajdes ani zmienku. (inak je to v manualoch spomenute ze zmenu treba robit s pauzou)
Konik je vzdy velke prekvapenie ono su aj modely kde vleze normalny MK1
aj stym zbrusenym trnom len treba hladat.
O tom tu mala diskusia a nie preco chcem maly a lahky sustruh lebo ho potrebujem prenasat? aspon 2x rocne? napriklad...
nie kazdy musi robit veci ako zamocnik clovek si moze doma robit maly parny stroj a tesit sa z toho ale skoda reci...

Editoval ihlan (26-11-2018 09:46:00)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#39 26-11-2018 09:44:36

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1454

Re: minisoustruh

Ihlan, ty mě děsíš. Ale máš jistě pravdu, kovový kolesa se s chutí u výrobce mění za plast. Někdo dokonce říkal, že to je výhoda, neb se očešou ozubený kola a né dražší část stroje. Já si to nemyslím, raději at je to řešený v kovu.

U toho druhého odkazu je vyobrazení vnitřku a tam jsou kovový kolesa:
https://www.dobrestroje.cz/fotky5238/fo … 0714_n.jpg

Online

 

#40 26-11-2018 09:48:56

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: minisoustruh

Ano ale to je Hollzman (z #22) ktory tu uz bol podupany a je to ta znacka ktoru som predbezne zaradil do uzsieho vyberu.
A preco to asi fotia ze ano lebo vedia ze tie lacne ciny tu fotku nemaju inak aj na PROMY maju kovove len ta cena..
ono totiz aj ked su kovove mozes ich znicit staci sa pozret na komentare a reklamacie ktej znacke.

Noname ani nepozeram tam nemas ziadnu vystupnu kontrolu kus od kusu je iny - skratka loteria.
Niektore znacky som vyradil poznam ich filozofiu mensia loteria ale stale loteria znacky urcene pre AT/DE trh su lepsie.
nemam ziadne iluzie viem ze tie stroje su robene v cine akurat je tam vyssi tlak na kvalitu a nie iba na cenu.

Malicky detail chranicka kabla pri dorazovom vypinaci (malickost) dorazak s kolieskom nie mikrospinac ako CINA!
a kopa takych veci nieje tam lepene plexisklo (rozumej odpad) ale kovovy ram nie kovove nohy ale gumenne
s vanou a nie iba odliatok ako Hyundai skratka kopa malickosti a verim ze drziak nozov bude sediet a nie ako ten z Taggovho videa to bolo na zaplakanie.

Este jedna malickost ked to pojdem kupit tak az k predajcovi lebo si ten stroj obzriem s CHECKlistom aby som nezabudol na nic.
Piatok som nieco predaval chlap to hodinu rozoberal kym to konecne kupil aj tak cenu nedal nizsie a snazil silno  big_smile

Pikoska cital som si US forum kde amici tunovali tie cinske Harborfreight(*) sustruhy kupovali si TOS univerzalky
a chvalili si to no bodaj by nie.. ze solidny vyrobok z vychodneho bloku maju na com stavat zial buducnost je neista.
*) harborfreight.com je velky US predajca ma svoje znacky pri tom mnozstve ale je to CINA! na urovni jednopeklo/GI_Ide

Editoval ihlan (26-11-2018 10:17:18)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#41 26-11-2018 10:17:51

Robi G
Člen
Registrovaný: 15-09-2014
Příspěvky: 978

Re: minisoustruh

Plastové ozubené kolieska sú tam kvôli cene. Keby sa mašinka zasekla tak preklzne remeň , či postojí slabý motor. Pri dnešných cenách polotovarov ozubených kolies by som to vôbec neriešil. Doslova za pár eur ich máš všetky kovové.

Offline

 

#42 26-11-2018 11:11:29

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1454

Re: minisoustruh

Když jsem kupoval protahovací frézu, tak jsem studoval kde co a výsledek byl - levná čína na kterou jsou náhradní díly. Všechny protahovačky do 20 tisic Kč byly na jeden způsob. Rozdíly skoro žádné, at to byla značková Dewalt, Makita nebo čína. U těch značkových byly spíš omezení, např. nože jenom od nich, oboustranný nebrousitelný, tenká žiletka. U číny co jsem koupil jde o zpracování, šrouby utažené na krev, při povolování se zničí křížová drážka, venkovní náleček klouzající na závitu šroubu ...  To Makita pro jistotu venkovní váleček ani nemá.

U soustruhu bude asi nejdůležitější rovinnost pojezdů a hlavy a možnost koupit alternativní díly, jako třeba ty ozubený kola.

Online

 

#43 26-11-2018 12:22:50

Tipi
Člen
Registrovaný: 17-09-2008
Příspěvky: 122

Re: minisoustruh

Ihlan, neviem či si už natrafil na toto video - skúsenosti po dvoch rokoch používania (ide zrejme o klon holzmanu  ED 400FD): https://www.youtube.com/watch?v=mOSc5WcwHoo&t=603s
Chlapík si to tam celkom chváli.

Offline

 

#44 26-11-2018 12:48:38

Atlan
Člen
Registrovaný: 18-07-2011
Příspěvky: 1400

Re: minisoustruh

Mam toto
https://www.uni-max.sk/sustruh-na-kov-c … gJ_8PD_BwE
A nedopprucujem. Ale vsetky tieto male su rovnake, proste male.
Doporucoval som ti vecsi sustruh a viem preco.
Toho maleho prcka ala proma 300mam doma.
Obcas este na nom nieco robim hlavne koli tomu ze som lenivy a nemam cas prerobit upinanie 100hlavy do vecsieho sustruju

Ma to maly chod suportu, strasne.
Komik maly vysuv pinoly len 5cm (alebo len 3.5cm)proste otrava.
Kovove kolieska fajn.
Prva vec po kupe, kupit nove remenice a remen a vysustruzit si ich a prehodot to na remen 3M.
Lebo tem cinsky ti raz smykne novy nezozenies, aked zistis cenu tak....
Kovove koliesa sa nepokazia pokial uzivatel nieje lama.
Vsetko je bud oska v liatine alebo ma puzdra, jeto mini tak ze tam ani nevopchas lozisko, aby so to upravil.

Proste ta proma 300 je na veci do 4cm a vrtaky do 10mm aj to budes posuvat konik ked treba 6cm dieru.

Tak ze ss550 je rozumna volba.
A ak trvas naprckovi napisal by som DUDASOVI kolko vazi ten najmensi sutruh s 100sklucovadlom co tam ma.

Editoval Atlan (26-11-2018 12:58:58)

Offline

 

#45 26-11-2018 16:24:49

TaggerxXx
Člen
Registrovaný: 28-01-2012
Příspěvky: 595

Re: minisoustruh

Hladaj nieco podobne ako kupil Robi ked to tak potrebujes prenasat.
Teraz sa predal maly sustruh skoda bol to nejaky dokoncovaci ale urcite by to slo prekopat na plne pouzitelnu masinu a stale by to bolo lepsie ako cina
https://stroje.bazos.sk/inzerat/92401378/Sustruh.php

Offline

 

#46 26-11-2018 17:14:40

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: minisoustruh

@Tipi Brunsa som videl ale ine video kde ich porovnaval rozborku som uz nepozeral tolko som nemal casu wink dobry tip.
@Atlan no konecne nieco k teme tu remenicu som netusil ze je to take kazitko 15$-az-33$ no pekne Dudasa si nechaj..
@Tag ja viem ze ty mas vela sily ale prosim ta, ked je tema minisustruh nedavaj vsetko mensie od tohto
Co potrebujem je na hranici hodinarske az zlatnicke potreby nie som zamocnik! (drobnosti ktore sustuznici nechcu robit)
Nebude to mat stabilne miesto ked bude reba vyberiem a ked nie odnesiem do pivnice a tak... skus to s SV18-tkou tongue

Hadam niekto nieco dalsie vypusti ten MML 1380 58800руб je €773 vyzera slusne znacka tradicny rebranding.
(skusim aspon vizualne a parametrovo porovnat s drevomužíkom a hodim to sem)

podobny nie rovnaky - vevor rozmerovo Vario 180x300, Opti TU2004V
edit: opraveny link na rusky web - azbuka mi to rozbila

Editoval ihlan (26-11-2018 19:03:55)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#47 26-11-2018 17:16:53

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1454

Re: minisoustruh

Ihlan, já ti rozumím proč malý soustruh.
Nechci v dílně obcházet velkou krávu kterou posunu jen za pomoci heveru. Velký věci si nechám udělat, zde jde o pouzdra a další prkotiny, pokud možno rychle a přesně.
V létě jsem řešil zda koupit nějakou starší dílenskou protahovačku a teď jsem rád, že jsem koupil toho čínskýho prcka. Spinká uklizenej a nepřekáží, prkna pro mojí potřebu zvládne. Neřeším opotřebení a nešetrné zásahy předchozího majitele, hoblováním prken či truhlářskou výrobou se nechci živit. To místo které zabírá stroj také něco stojí a ve městě není místa nazbyt.

Jsem zvědavý co nakonec vybereš a proč. A držím palce.

Online

 

#48 26-11-2018 17:28:45

Zdenek11
Člen
Místo: kousek od Brna
Registrovaný: 23-02-2010
Příspěvky: 2195

Re: minisoustruh

Ten samý klon, možná s trochu jinými prvky se prodává pod názvy Warco, Weiss, Holzmann, MML-1830 a možná ještě jinak. Klon vypadá z těch malých ještě tak nejlíp, váží ale skoro 70 kg.

Offline

 

#49 26-11-2018 19:00:33

michal84
Člen
Registrovaný: 02-08-2011
Příspěvky: 199

Re: minisoustruh

Sa divim ze tu este nik nespomenul MN80. Ja ho mam a na take male veci je super. Kvalitou je niekde uplne inde ako tie cinske veci. Ked by si vyhodil stol a nahradlil ho nejakou vlastnou konstrukciou tak si s vahou niekde do 80-90kg bez prislusenstva. To ma odhadom dalsich tak 30kg.

Offline

 

#50 26-11-2018 19:27:13

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: minisoustruh

A vies preco nie NM80 lebo novy 1) nekupis, 2) kupis od 1500-2000eur 3) za to mas uplne v pohode Opti 2004V + SET
a NM80 celakovice ked niekto predava tak je to cennene ako veteran a prve co mozes je ho davat dokopy
Tak preto novy kde mas aspon zaruku od predajcu. Nemci davaju 2 roky.

Ked RobiG daval to torzo tak som pozeral cesky bazos.cz a bol tam MODRY NM80 uz nieje ale cena bola 60 000czk

Editoval ihlan (26-11-2018 19:30:33)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče