SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 30-11-2009 13:14:18

araom
Člen
Registrovaný: 30-11-2009
Příspěvky: 1

svařování kšír z PP (polypropylen)

Dobrý den, chtěl bych se optat zkušených zda-li by mi neporadili. Sháním svářečku co by mi svařila kšíry z PP. Představte si jak u sportovních brašen či batohů do školy jsou kšíry a já je potřebuji svařit, čím by jste to dělali? Je to pás PP o tloušťce 1,5mm, šířce 5mm a délce 2m. Oba konce potřebuji olemovat a zavařit, tím mi vzniknou na obou koncích mého pásu oka. Jde mi ale spíše o sériovou výrobu / cca 10 000ks za rok/. A zároveň jde mi o to, aby obsluha, která lepí(svařuje) tyto pásky měla minimální možnost tuto práci “odfláknout“, jak to hrozí v případě horkovzdusni pistole a válečku. Myslím něco jako lis, který nahřeje pásky na předem nastavenou teplotu a zalisuje? Ale žádnou takovouto svářečku jsem nikde nenašel. Neporadili byste mi kde ji najít, či nějaké podobné řešení? děkuji za cokoli

Editoval araom (30-11-2009 14:31:05)

Offline

 

#2 01-12-2009 07:01:21

pkod
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 26-07-2007
Příspěvky: 211
Web

Re: svařování kšír z PP (polypropylen)

Asi bych hledal u vyrobcu svarecek plastovych folii. Pred casem jsem sem daval odkaz.

Druha varianta je zakazkova vyrova zarizeni namiru.

Offline

 

#3 01-12-2009 15:07:08

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4458

Re: svařování kšír z PP (polypropylen)

A je opravdu zavaření polypropylenového textilního pásu to nejvýhodnější řešení z hlediska pevnosti pro brašnu či batoh? Svar polypropylenu totiž bude tvrdý a křehký a pevnostně namáhaný taškou asi bude praskat.  Co vím já, polypropylénový pás se sice na koncích zatavuje, ale to jen proto, aby se nerozplétal a vlastní uchycení náročné na pevnost se potom dělá klasickým  přišitím.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče