SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 24-12-2018 16:59:45

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: riešemie pre distribúciu Ag v robotickom pracovisku

1, Pokud jsou to svářečky řady TPS, tak jsou použitelné pro ruční svařování.
2, Servis a repase nabízí Fronius na svých stránkách.
3, Pravděpodobnost, že by někdo likvidoval pracoviště s poslední verzí robotů (adaptabilních) je poměrně malá. Uvidíme, co na to bourač.
4, Zřizovat nové robotizované pracoviště pro svařování z již použitých systémů bývá docela složité. Bez spolupráce se servisem robotů a svářeček je to nerealizovatelné.

Jen málo lidí ví, co to obnáší zřídit robotizované pracoviště, zvláště pro svařování. S velkým překvapením zjišťují, že musí mít na každý svařenec svařovací program. A teprve v tomto programu je možné, aby příslušný vysoce kvalifikovaný seřizovač doprogramoval jednotlivé sváry, tedy jejich trajektorii, polohy hubice, svařovací parametry pro každý jednotlivý krok atd. A samozřejmě k tomu mít vyřešené předem vše kolem zásobování ochrannými plyny a kolem kvalitního odsávání. A k tomu ještě všechny možné i nemožné ochranné bezpečnostní systémy. Už jsem tu někde popisoval těžké úrazy, které se i přes všechna bezpečnostní opatření v jedné místní firmě na robotizovaných pracovištích staly. Sice vždy šlo o porušení bezpečnostních opatření, ale to moc příslušnému IBP nestačilo a vždy chtěli ještě něco dalšího. O drastických pokutách nemluvě. Jednoho seřizovače pak přivedlo vyšetřování až do blázince na půl roku a po jeho opuštění ještě soud s velice nepříjemným rozsudkem.

Offline

 

#27 28-12-2018 19:23:54

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: riešemie pre distribúciu Ag v robotickom pracovisku

bourac:

nahodou som narazil na toto - tento pan uz prisiel na to, ako recyklovat big_smilebig_smile
https://stroje.bazos.cz/inzerat/9877219 … TPS330.php

Offline

 

#28 28-12-2018 20:38:26

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: riešemie pre distribúciu Ag v robotickom pracovisku

Ale nechce za to zrovna málo s tou poštovní schránkou nahoře big_smile

Offline

 

#29 28-12-2018 20:58:15

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: riešemie pre distribúciu Ag v robotickom pracovisku

o tu schranku nejde, ale mozes s nim robit len volkswagen a porsche ..... big_smilebig_smile
byt tebou, tak si toho migatronica radsej este necham big_smilebig_smile
mimochodom, uz mas transsteela? uz si nieco poriadne s nim varil?

k tej schranke - to bude najskor otazka na jirkati - ako sa u toho robotickeho podavaca nastavuje rychlost posuvu dratu? je to pouzitelne, alebo ho je treba vymenit?
u nas vo firme sa pouziva jedna TPS450, ale s "normalnym" podavacom VR152
pozeram, ze predajca tam ma nahodeny suchy horak, aj ked na podavaci su vyvedene koncovky na chladenie ...

Editoval rcp (28-12-2018 21:10:27)

Offline

 

#30 28-12-2018 21:15:33

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: riešemie pre distribúciu Ag v robotickom pracovisku

Nemám hořák big_smile Ted  stejně nic neberu je celkem kosa a topit dílnu se neoplatí.  V robotě nám zase přidali nějakou kačku . Tak to nehrotím   ,ale já už mám jasno vezmu ten 320i.  Jinak do Migatronika se mi zakoukal jeden tady z N Jičína. Za těch 16 se mu nedivím. Tak uvidím či ho vezme

Offline

 

#31 28-12-2018 21:21:26

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: riešemie pre distribúciu Ag v robotickom pracovisku

kua, keby by to bolo blizsie, a ze si to ty, tak by som ti ten moj rezervny MTG2100 pozical - mam jeden rezervny horak z bazosa  - urcite sa uz nevies dockat big_smile

Editoval rcp (28-12-2018 21:26:38)

Offline

 

#32 28-12-2018 22:13:19

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: riešemie pre distribúciu Ag v robotickom pracovisku

No ted zrovna jsem někde tady  https://mapy.cz/zakladni?x=18.3543695&a … amp;pano=1
Ale je to mokré  odpoledne sněžilo ale nic moc.
Ten hořák mám závazně objednaný a budu ho mít po svátkách. Teď  nikdo nemaká. Já ho mám přes kámoše a on to potřeboval napsat do tohoto roku. Má odpočet a já dostanu DPH. Taková mala RVHP.

Offline

 

#33 28-12-2018 23:50:33

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: riešemie pre distribúciu Ag v robotickom pracovisku

čau, zajímavý info kluci smile při obhlídce nebyl čas na detaily, věnoval jsem se páteřním rozvodům médií někde 15metrů vysoko, způsobům jak věci (má to taky různý obslužný válečkový a pásový dopravníky atd. ochranný klece v těsné blízkosti probíhá výroba rozmazlených dělníků = nesmíme dělat hluk, nesmíme dělat smrad atd.
Takže ovládání Froniusů nemám v hlavě, myslím že jde o samostatnou bednu + kabely, někde 10m daleko (každý). Asi ten investor ví proč to vyhazuje sad


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#34 29-12-2018 01:03:20

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4458

Re: riešemie pre distribúciu Ag v robotickom pracovisku

jirkati napsal(a):

Jen málo lidí ví, co to obnáší zřídit robotizované pracoviště, zvláště pro svařování. S velkým překvapením zjišťují, že musí mít na každý svařenec svařovací program. A teprve v tomto programu je možné, aby příslušný vysoce kvalifikovaný seřizovač doprogramoval jednotlivé sváry, tedy jejich trajektorii, polohy hubice, svařovací parametry pro každý jednotlivý krok atd.

To  je snad automatické, ne? A jinak to snad ani nejde vůbec nebo jen mnohem pomaleji  a dráž.
Pokud to ovšem nejsou adaptabilní roboti nebo aspoň roboti programovatelní vedením seřizovače. kdy je možné (aspoň prospekty to slibují) vytvořit takový program pouhým mechanickým vedením ramena a nástroje robota.

Offline

 

#35 29-12-2018 18:55:45

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: riešemie pre distribúciu Ag v robotickom pracovisku

Bohužel, Radime, prospekty výrazně kecají. Mám poměrně dost zkušeností s roboty ABB, Kuka a Fanuc a i když některé typy ledacos inzerují, tak skutečnost není ani zdaleka tak růžová. A klidně prohlásím, že ani autorizovaní prodejci nedokázali nastavit všechny potřebné parametry bez základního programu, který obsahuje jednak sváry (všechny parametry každého sváru nastaví seřizovač) a také správné přechody mezi pozicemi, natáčení svařovacího stolu (i jako sedmá osa).

Offline

 

#36 29-12-2018 20:53:19

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: riešemie pre distribúciu Ag v robotickom pracovisku

jirkati napsal(a):

vysoce kvalifikovaný seřizovač

řekl bych že to už nemůže být pouhý kvalifikovaný řemeslník, to už musí být umělec = nechodí do práce jen pro výplatu, takového to musí bavit. A mít znalosti které obyčejný servisák ani netuší.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#37 31-12-2018 01:35:33

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4458

Re: riešemie pre distribúciu Ag v robotickom pracovisku

jirkati napsal(a):

Bohužel, Radime, prospekty výrazně kecají. Mám poměrně dost zkušeností s roboty ABB, Kuka a Fanuc a i když některé typy ledacos inzerují, tak skutečnost není ani zdaleka tak růžová. A klidně prohlásím, že ani autorizovaní prodejci nedokázali nastavit všechny potřebné parametry bez základního programu, který obsahuje jednak sváry (všechny parametry každého sváru nastaví seřizovač) a také správné přechody mezi pozicemi, natáčení svařovacího stolu (i jako sedmá osa).

Já si to myslel, ale pro jistotu jsem  se zeptal.

Offline

 

#38 02-01-2019 22:01:57

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: riešemie pre distribúciu Ag v robotickom pracovisku

pat napsal(a):

Ale nechce za to zrovna málo s tou poštovní schránkou nahoře big_smile

asi ta pocul big_smile
https://stroje.bazos.cz/inzerat/9877219 … TPS330.php

pripadne si k tomu mozes dokupit aj robota
https://stroje.bazos.cz/inzerat/9890926 … entaci.php

Editoval rcp (02-01-2019 22:02:29)

Offline

 

#39 17-01-2019 17:50:49

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: riešemie pre distribúciu Ag v robotickom pracovisku

doputovala zpráva : " Zakázku vám bohužel nemůžeme zadat protože jsme ji zadali jinému uchazeči."


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#40 17-01-2019 18:16:15

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: riešemie pre distribúciu Ag v robotickom pracovisku

kua, tazke tento rok uz posluchat nemusim - vidim to na vrece s uhlim .... big_smile

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče