SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#51 28-03-2019 22:35:01

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: WELDER FANTASY JET TIG 200 MINI AC/DC IGBT (fachowiec)

RCP Ty jsi vyřešil připojení ale mi není pořád jasné kde tam přitečou  ty zbylé ampéry? Tak že někdo udělá výrobek který se nedá normálně provozovat?

Ihlan    nezlob se na mně ale to mi připadne velice zásadni. Chcete dělat testy radit  spotřebiteli amatérovi  co si muže pořídit. Já se toho  chytím dojde mi něco a budu  naštvaný .Tak to potom děkuji  za takové rady a testy.

Offline

 

#52 28-03-2019 23:07:39

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: WELDER FANTASY JET TIG 200 MINI AC/DC IGBT (fachowiec)

pat napsal(a):

RCP Ty jsi vyřešil připojení ale mi není pořád jasné kde tam přitečou  ty zbylé ampéry? Tak že někdo udělá výrobek který se nedá normálně provozovat?

to asi nikto neriesi - proste tahas z toho, co to da - co ti istic/kable/redukcia dovolia, a az istic vypadne, v horsom pripade redukcia/kabel zacnu dymit , tak si das cigaretku, uberies 10A a pokracujes ..... big_smilebig_smile - zivot gombicka, "zvaracov" je ako sraciek ....

sa na to pozri z ineho pohladu - kazdy druhy tu ma prerobeny hasicak bez revizie/tlakovky, "najlepsia" kukla je proteco, 80% ludi tu nema ani zakladny kurz, o preskusani z bezpecnosti ani nehovorim........ - si vazne myslis, ze nejaka bezpecnost, ochrana zdravia a majetku tu niekomu trha zilami?

si pamatam, ze bola dokonca otazka v testoch, do akej zasuvky mozes ako zvarac zapojit zvaracku ......, ako mas postupovat, ked prides zvarat niekde mimo dielnu, .....

si myslis, ze take veci ako "prikaz na zvaranie", "cinnost so zvysenym nebezpecenstvom", atd. este niekomu nieco hovoria? big_smilebig_smile

myslis, ze si dnes niekto zaplati kurz za 300€, ked 90% novych "zvaracov" tu seriozne riesi, ci si kupit cinsku zvaracku za 200€, alebo rozbit prasiatko a kupit premalovanu cinsku zvaracku za 250€.....

pat napsal(a):

....Chcete dělat testy radit  spotřebiteli amatérovi  co si muže pořídit. Já se toho  chytím dojde mi něco a budu  naštvaný .Tak to potom děkuji  za takové rady a testy.

Kto chce kam, pomozme mu tam.... lacny vyrobok je vzdy kompromis medzi niecim.... s tym musi kazdy pocitat....argentinske steaky z polska si tiez nasli svojich zakaznikov .... big_smilebig_smile

Editoval rcp (28-03-2019 23:48:23)

Offline

 

#53 29-03-2019 05:17:35

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: WELDER FANTASY JET TIG 200 MINI AC/DC IGBT (fachowiec)

rcp napsal(a):

sorry za "elektricky" prispevok, ale snazim sa odpovedat na otazku big_smilebig_smile
na druhej strane mozes namietat, ze vsetky tieto "destske nemoci" sa tu uz riesili, ale nikto nechce hladat - ja mam proste asi nemoc, ze si dost pamatam big_smilebig_smile

Problem je v tom ze citujes vyrobcu a ten pise o velkom a starom  JET TIG3.
Tema je o malom JET TIG MINI a ako som pisal v predoslom prispevku nezapnes to na zlej elektrike napr takejto:
* garazova pripojka ( simulator zlej elektriky inak sa to nazvat neda ved preto si chcel natiahnut novy kabel)
* 80m kabla to nebude 50m je tak vzdusna vzdialenost od zvaracky po hodiny s isticom
* 20 odbociek do garazi pred tvojou pripojkou na ktorych ma kazdy nieco zavesene a nevies ani co a kedy nieco zapne.
* istic ktory si pamata este masaryka (bakelitak) ktory ma uz svoje zasebou (aktualne je uz tusim vymeneny)
* Alu kabel 50r+ prierez neviem odhadnut pocitam planovane pre beznu garaz (auto-nabijacku vrtacku a svetlo )

Vychazdam z osobnej skusenosti .. a zapnut JET TIG3  ide s "odporovym dratom ala spirala" a potom to zvaralo v pohode.
ked uz hocitujes ze nezapne na 16tke tak treba si dohladat aj jeho dalsie prispevky kde to napisal este 3x inak
verzia dva verzia tri
ale ten nabehovy prud velkeho JET TIGa je dost velky a kolisanie napatia je na tej pripojke citelne a viditelne.
Co som mal info tak novsie modely JET TIG 2/3 by toto mali mat vyriesene (zrejme plati aj pre JET MINI)

rcp napsal(a):

ihlan napsal(a):

......mozno do 14dni sa podari ten stroj otestovat aj na keramickej poistke 10 amper.....

keramicka 10A poistka? - nebud baba kua
skus ho rozchodit na tomto predlzovaku - to budes frajer .... big_smilebig_smile
https://fungate.cz/wp-content/obrazky/2 … narsky.jpg

k tej druhej veci ja som pisal o 10A keramickej poistke lebo to je jedina pripojka co teraz mam cize u mna ina volba nieje.
a myslim si ze to zapnem mozno vymenim poistku ale so softstartom to zapnem a potom bezne veci dam aj na 10A
preto som pisal nech pat pocka ze sa to vyskusa (mna to tiez zaujima kedze mam taku blbu pripojku)
sice mam 10A poistku ale aspon to tych 10A da a napatie mi stabilne drzi kusok odomna su na tom o dost horsie.

Takze aj preto som sa ozval lebo pat zacal isticom a islo to uplne do prec od temy stacilo ze to Rellik doma zapol
na normalnej elektrike ved to nezapinal 1x ani 2x  a tam ta debata a pochybnosti mohli skoncit...
pocitam ze buduci tyzden sa tu objavia nove informacie lebo okoli pribudne prave jeden JET MINI takze tak...
Info pre tych co by zase mali problem so slovom recenzia big_smile

Editoval ihlan (29-03-2019 07:35:11)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#54 29-03-2019 08:27:16

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: WELDER FANTASY JET TIG 200 MINI AC/DC IGBT (fachowiec)

Taková Recenzia která se zakládá na tom, kdo má jaký jistič v garáži je stejně k ničemu. Výrobce udáva 20amper a to z běžné zásuvky na 230V  prostě nelze. Proto to tady píši možná trochu oklikou ale píši. Ten kdo si tento stroj pořídí s tím musí počítat. Když to bude na dílně a dotyčný si to připne na odbočku  z 400V tak táto svářečka nemusí být špatná. Já hodně  svařuji mimo dílnu a tak proto to tady řeším ,třeba pro mně by táto svářečka byla absolutně nevyužitelná. Tak že když chce někdo někomu radit  at  zmíní i tyto podstatné věci. No ten kdo to tady čte tak už je mu to jasné a tím bych to aji uzavřel. A ještě si neodpustím dovětek  ,že málo kdo se dívá i na zatížení hořáku třeba já mám k TS2200 hořák MTG320i  Fronius dokonce udává  na jakém plynu je to doporučeno. Vařil jsem asi deset metru svárku na 180ampérách AL mg na argonu a to bych vám přál vidět co dělal ten hořák. Také jsem hleděl  a to vařím třicet let. big_smile Doufám ,že nikdo nebude namítat že je to MIG .Je to stejný u všeho.

Offline

 

#55 29-03-2019 11:00:34

vyrobca
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 05-05-2012
Příspěvky: 1277
Web

Re: WELDER FANTASY JET TIG 200 MINI AC/DC IGBT (fachowiec)

aby som tu nemiesal velke jablka s malymi jablkami, tak odpovedam do spravnej temy.. http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic … 88#p139588
od ihlana cakam pochvalu.. :-D


Formica FOR mig 169, Kuhtreiber KIT in 1500 HF, ALFA in Pegas 40A Plazma,Welder Fantasy JET TIG III AC/DC 200, Dnipro M SAB 210,Speedglas 9100XX, Kowax KWX820 ARC+, Bomar STG 120, Bezolejový kompresor - HECHT 2089, Profi3Dmaker, Ender 3 PRO,Ender 5+,10x BIQU B1,Tronxy XY-2,Creality LD-006,pieskovaci box Lincos 110L,klima Whirlpool PACW12CO :-) https://lnk.sk/pE05 - vypocet rozostupov tyciek v rame

Offline

 

#56 29-03-2019 11:17:04

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: WELDER FANTASY JET TIG 200 MINI AC/DC IGBT (fachowiec)

myslim, ze zhadzovanie isticov "velkeho" jettiga sme uz prebrali hodne podrobne big_smile vyrobca dokonca objasnil aktualny stav vo vlakne, ktore sa zaobera "velkym" jettigom

a aby sme nekritizovali len jettig - podobnym neduhom trpili rozne zvaracky - aj "znackove" - jednu z mojich prvych tigovek Kühtreiber KITin 190 LT-V som nedokazal doma na 16A istici vobec zapnut - bola proste iba do "prace" big_smile , Welder Fantasy Synergia 300 4x4 mi dokonca zhadzovala pri zapnuti 3F 20A istic, na 2-3 krat uz naskocila

viem, ze tymto mnohym zdvihnem hladinu adrenalinu, ale neodpustim si jednu poznamku - nepamatam si, ze by mi nemenovana cervena 300A zvaracka niekedy zhodila 16A istic ....big_smile
ci uz pri zapnuti alebo zvarani aj "na plny kotol" - to su tie kompromisy, s ktorych si vyberame .....

akurat michalovi este stale nikto nedokazal odpovedat - s akou zastrckou je vybaveny mini jettig, kedze vyrobca zvaracky uvadza istenie 20A?

zo zvedavosti to zaujima uz aj mna, ked teda z toho vznikla opat "zaujimava" debata big_smile

Editoval rcp (29-03-2019 11:52:02)

Offline

 

#57 29-03-2019 11:45:32

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4785

Re: WELDER FANTASY JET TIG 200 MINI AC/DC IGBT (fachowiec)

Sice to není k Jettigu MINI, ale pro informaci. Můj Partner TIG 200 Pulse byl vybavený průmyslovou zástrčkou 32A. Provozuji ho na jističi B20 a s zástrčkou 16A. Protože obě vyšly ze stejného hnízda, tak to bude u mini nejspíše stejné.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#58 29-03-2019 11:46:46

snow
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 20-12-2018
Příspěvky: 153

Re: WELDER FANTASY JET TIG 200 MINI AC/DC IGBT (fachowiec)

Tak spekulacie hore dole. Mini tig je doma. Ked bude cas vyskusam kludne aj na 10A istici.


Fronius TP 150, Welder Fantasy JET TIG 200 mini AC/DC, TecnoMig 212 LCD.

Offline

 

#59 29-03-2019 12:03:57

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: WELDER FANTASY JET TIG 200 MINI AC/DC IGBT (fachowiec)

Famater napsal(a):

Sice to není k Jettigu MINI, ale pro informaci. Můj Partner TIG 200 Pulse byl vybavený průmyslovou zástrčkou 32A. Provozuji ho na jističi B20 a s zástrčkou 16A. Protože obě vyšly ze stejného hnízda, tak to bude u mini nejspíše stejné.

kupoval si kde?

bratovi prisla z naraditechnik niekedy na prelome 2014-2015 so 16A klasickou gumenou zastrckou

zalezi asi akou cestou sa to k zakaznikovi dostalo, videl som uz aj nejake zvaracky (sherman, ...) dodane bez zastrcky, iba s kablom - zakaznik si namontoval zastrcku podla vlastneho vyberu ... big_smile

snow napsal(a):

Tak spekulacie hore dole. Mini tig je doma. Ked bude cas vyskusam kludne aj na 10A istici.

a zastrcka?          modra/cierna/gumena/plastova/16A/32A/ziadna/......?
to nemoze trvat viac ako 5sekund..... big_smile

Editoval rcp (29-03-2019 12:14:15)

Offline

 

#60 29-03-2019 12:17:11

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: WELDER FANTASY JET TIG 200 MINI AC/DC IGBT (fachowiec)

By mě zajímalo kolikrát tu někomu schořel nějakej kábl ... nebo v elektroinstalaci ?
Já zatim viděl nespočet 240V zasuvek/zastrček ale jelo na tom topení .
5x32A spečenou ale jelo na tom topení 22kW
a jednou dokonce spečenou 5x125A zásuvka/zástrčka ale teklo tam asi 250A xD

Komu vypadává normální svářečka co má napsáno 16A na 16A jističi  při svařování ??


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

#61 29-03-2019 12:23:15

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: WELDER FANTASY JET TIG 200 MINI AC/DC IGBT (fachowiec)

koncom minuleho roka ma zavolali do kancelarie, ze im blikaju svetla a vypinaju sa pocitace big_smile - ze ci neviem, co s tym moze byt ....

ja, ze skusim pozriet - a oni tam "zvarali" skriatkovia v hlavnom rozvadzaci big_smilebig_smile
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/2227_dsc_0083_2.jpg

skoda ze nemam fotku, ked boli tie matice a sroby cervene - toto je fotene uz ked to bolo vypnute - pred opravou

Editoval rcp (29-03-2019 12:24:53)

Offline

 

#62 29-03-2019 13:08:27

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4785

Re: WELDER FANTASY JET TIG 200 MINI AC/DC IGBT (fachowiec)

RCP: přesně tam, co tvůj bratr. To je ta svářečka co u ní lehlo HF? Také jsem zvědavý jak mu to na 10A pojede.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#63 29-03-2019 14:02:25

Welda
Člen
Registrovaný: 23-04-2017
Příspěvky: 722

Re: WELDER FANTASY JET TIG 200 MINI AC/DC IGBT (fachowiec)

rcp napsal(a):

- a oni tam "zvarali" skriatkovia v hlavnom rozvadzaci

Nejhorší ze všeho jsou trpaslíci. Ty potvory vám vlezou všude. A strašně rychle se množí. big_smile


O 160, Magnum 210 Synergy.

Offline

 

#64 29-03-2019 15:24:20

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: WELDER FANTASY JET TIG 200 MINI AC/DC IGBT (fachowiec)

Technicky je to ta zvaracka, ale v dobe ked lahlo to hf-ko uz nebola jeho..... inak to hf-ko opravili - ak si este dobre pamatam, za cca 2000,- czk

Paradoxne tento partner, co ja viem, tymto vyhadzovanim istica netrpel.... - aspon som nestretol nikoho, kto by sa stazoval

Editoval rcp (30-03-2019 08:57:34)

Offline

 

#65 29-03-2019 16:00:35

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: WELDER FANTASY JET TIG 200 MINI AC/DC IGBT (fachowiec)

no tuto závadu jsem už několikrát také viděl, místní elektro odborníci mě můžou klidně roznést na kopytech ale myslím si že případný zkrat v aparátu - nebezpečí napětí na povrchu - úraz proudem - odpor se rozdělí mezi člověka a toto jiskřiště a pojistky nevysadí sad


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#66 29-03-2019 17:08:17

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4785

Re: WELDER FANTASY JET TIG 200 MINI AC/DC IGBT (fachowiec)

S tím partnerem jsem v létě rekonstruoval na SK kotelnu na dřevo, měli tam elektriku hrozně pošitou. Měl jsem ji zapnutou na B16 a nevyhazovala ani při zapnutí.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#67 29-03-2019 18:52:17

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: WELDER FANTASY JET TIG 200 MINI AC/DC IGBT (fachowiec)

Pro paranoiky ohledně proudů... Schválně jsem dnes měřil vstupní proud při zapnutí JET II . Klešťový měřák mi skoro nadal, proč ho používám pro tak malé proudy když zvládne 600A. Naměřil neuvěřitelných 1.1A při startu svářečky. Takže "soft start" funguje velmi dobře a tudíž nevyhodí žádný jistič... Bude ovšem opět X příspěvků, že to není možné. A proč by nebylo? Elektronika jde kupředu mílovými kroky... A jestli je polská, čeká nebo Brazilská, všechno je ze země kterou všichni známe (plus okolí)... Takže svářečky, které dřív ty jističe házely dolů teď v klidu naběhnou a nic se neděje. I při tom cca 250W odběru se kondenzátory nabijí naplno než najede soft... Nové mašinky mají už i stále zmiňovanou regulaci otáček ventilátoru, což starší nemají. Nebavte se tady tedy prosím o něčem co jste se kdysi učili, ale berte co je nové a "lepší" (i když se vám to nelíbí a nevěříte)...  Bohužel (pro vás) je to tak... Kvůli těmto věcem jsem si koupil AC/DC klešťák abych mohl měřit skutečné proudy jak výstupní, tak i vstupní. Takže klidně může (lepší) svářečka dávat až nějakých 220A na 230V/16A. Tohle dohadování už můžu přirovnat jen k seriálu "Věř nevěř"... Kdo nezkusí neuvěří a kdo uvěří potvrdí (pokud bude mít jak)... Tímto končím ve zdejším tématu odpovědi, bo to nemá smysl... Až to bude mít smysl, tak třeba něco napíšu...


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

#68 29-03-2019 19:13:56

Zdenek11
Člen
Místo: kousek od Brna
Registrovaný: 23-02-2010
Příspěvky: 2195

Re: WELDER FANTASY JET TIG 200 MINI AC/DC IGBT (fachowiec)

Relliku, nerad ti kazím radost, ale ten klešťák ti proud při startu nezměří, jde řádově o desetiny sekundy a na taková měření jsou jiné přístroje. Elektronika sice pokročila, ale fyzikální zákony platí pořád.

Offline

 

#69 29-03-2019 19:20:17

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: WELDER FANTASY JET TIG 200 MINI AC/DC IGBT (fachowiec)

Zdenek11: Chtěl jsem tam ještě někde dopsat formuli sytlu "pokud to měřák stihne změřit. Tento má funkci rozdílu počáteční a maximální hodnoty proudu, ale jak rychle to měří nevím... Takže je mé tvrzení možná zcestné, nicméně si stojím za svým, že na 200A u JET MINI stačí ten 16A jistič...


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

#70 29-03-2019 19:24:31

Zdenek11
Člen
Místo: kousek od Brna
Registrovaný: 23-02-2010
Příspěvky: 2195

Re: WELDER FANTASY JET TIG 200 MINI AC/DC IGBT (fachowiec)

Ten měřák to nemůže stihnout změřit, jde o pulz s náběhem řádově tisícin sekundy, ale podle velikosti a hodnot předřazených odporů jde softstart samozřejmě udělat tak, aby nevyhazoval třeba ani 10/B. Nevím, proč to každý výrobce dělá jinak.
Edit.: ale laicky řečeno, čím "měkčí" bude softstart, tím větší (co do objemu) a samozřejmě i dražší budou startovací odpory, možná proto.
Jinak u TIGu samozřejmě může svářečka při jištění 16A dávat 220A, už jsem to tady kdysi psal. U MMA by to mělo být až nějakých 180A.

Editoval Zdenek11 (29-03-2019 19:45:28)

Offline

 

#71 30-03-2019 01:32:26

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: WELDER FANTASY JET TIG 200 MINI AC/DC IGBT (fachowiec)

Rellik napsal(a):

Kdo nezkusí neuvěří a kdo uvěří potvrdí (pokud bude mít jak)...

potvrdím - mám jak. Pokud má svářečka softstart, a ten by dospělá svářečka mít měla, tak nic nevyhodí.
Exaktní zkušenost z praxe dám dolů do pokecu protože nechci zasrat vlákno.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#72 30-03-2019 07:30:37

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: WELDER FANTASY JET TIG 200 MINI AC/DC IGBT (fachowiec)

A já to dnes udělám... Nastavím JET II na 200A dejme tomu u nerezu a manželku požádám ať udělá při tom video s nacvaknutým klešťákem na vývodu z 16A jističe řady B. Už teď můžu říct, že odběr bude asi kolem 20A ale jistič bude držet... Jak jsem už jednou psal, záleží jak dlouho to udrží díky tepelné zátěži v tom jističi... Dokonce vynechám i vodní chlazení které má velmi velký výkon a si by to jistič nepřežil (220W)... Navíc to dám na cca 10m dlouhou prodlužku. Pak už snad přestane tady flame ohledně (s)potřeby...
Jinak u starších modelů byla modrá průmyslová zástrčka u novým myslím už dávají 230V klasiku. Co se týká výměny této zástrčky je v manuálu přímo napsané, že to nemá na případnou reklamaci vliv. A shořet svářečka podpětím, jak tady někdo napsal, je pěkná kravina. Tyto nové stroje většinou pracují už od 110-250V. U toho nižšího napětí je jen menší výkon...
Viz štítek například u novinky SPARTUSE https://rellik.rajce.idnes.cz/Spartus_m … 23_DRO.jpg


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

#73 30-03-2019 08:50:08

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: WELDER FANTASY JET TIG 200 MINI AC/DC IGBT (fachowiec)

Asi tak no:
https://youtu.be/JAsdY_dPkO4
nakonec jsem to dal ještě přes 23m dlouhou prodlužku. Bohužel manželka nenatočila přímo i jistič. Je dodána fotka na konci. Pro nevěřící je v čase 48s vidět ten měřený hnědý kabel...  Na tom videu stejně není moc vidět co je zač... Tak tady foto https://photos.app.goo.gl/57D6abqFA2NjMRvp6 - jistič B16... Těch 192A při sváření je dáno hořákem s potenciometrem (dálkové ovládání, které nepatrně snižuje proud i při plném stavu). Pokud i teď bude dál pokračovat nesmyslné omýlání toho, že výrobce uvádí to a to a že to nemůže jet (výrobce to spíš vypočítal než měřil), tak se v tomto případě už nemám dál o čem bavit...

Editoval Rellik (30-03-2019 08:50:56)


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

#74 30-03-2019 09:11:20

Zdenek11
Člen
Místo: kousek od Brna
Registrovaný: 23-02-2010
Příspěvky: 2195

Re: WELDER FANTASY JET TIG 200 MINI AC/DC IGBT (fachowiec)

"Jinak u TIGu samozřejmě může svářečka při jištění 16A dávat 220A"....
Psal jsem, že může, ne že bude automaticky toto dávat při různých typech jističů, neomezenou dobu, na prodlužce nebo na horších elektroinstalacích. Tím 20A jističem se výrobce pro tyto možnosti jistí, ta 16 je tak na hraně.
Edit.: nepočítal jsem to, ale myslím, že už na nějaké horší prodlužce 30m by 16A jistič při plném zatížení svářečky padal.
Jinak 16A jistič by měl po dobu do 60 minut trvalého nepřerušovaného zatížení podle katalogu vydržet proud až 23A.

Editoval Zdenek11 (30-03-2019 10:14:55)

Offline

 

#75 30-03-2019 09:29:29

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4785

Re: WELDER FANTASY JET TIG 200 MINI AC/DC IGBT (fachowiec)

Pate, fakt už přestávám chápat o co ti jde. Nevím, jestli by ti bylo něco platné, kdybys ten měřák a jistič znal. V dokumentaci uváděné hodnoty jističů jsou vztaženy k energeticky nejnáročnější metodě a zatížitelnosti stroje. Takové zařízení, tak složité, jako je JET TIG není možné nějak sestavit z nalezených součástí a bez proměření a pořádného testování vč. zátěžového pustit na trh. Výrobce jistě naměřené hodnoty má, možná by ti je i poslal, když jim napíšeš, možná i v angličtině. Ale přesto bude pro zákazníka platit doporučené jištění. To abys neměl problém v celém rozsahu svářecích proudů, okolních teplot při všech metodách sváření při uvedeném zatěžovateli. Při zatěžovateli 35%, to je 3,5min svářet 6,5min chladit.
TIG má menší příkon než MMA, proto může 16A dost dlouhou dobu držet.
Co se týká softstartu, tak ten může být dimenzován na doporučené jištění. To aby se zvatečně nemařilo moc energie a která se přemění na teplo uvnitř svářečky.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče