SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
Potřebuju zacelit malé obroušené místo na ocelové hraně (asi půl milimetru na výšku, o délce 2mm), takže chci přesně na místo navařit tenkou vrstvu a dobrousit. Mám ale jen klasický invertor na elektrody od 1,6. Tim to neudělám. Nešel by sehnat a použít nějaký tenký navařovací drát?
Offline
Co to je, jaká ocel, je to kalené, není to hrana nástroje?
Offline
https://youtu.be/esFDieh4ctA
Na extra jemne veci sa tusim pouzivaju okrem drotov aj pasiky s pridavnym materialom
Najtensi bezny drat na tiga je 1,0 pripadne 1,2, pripadne sa da z cievky mig/mag odstrihnut kus 0,6 alebo 0,8 drotu
Kolega pat by asi vedel napisat viac.... tusim si v praci takto prska...
Editoval rcp (02-05-2019 11:30:44)
Offline
No to bude asi spešl práce a musíš vědět co je to přesně za materiál ,ten asi na cívkách nebude. Jak píšeš nevím co máš za invektor ? Jestli má aspoň HF
RCP víš co je zajímavé ? Ty mikro mají stejnou šroubovací koncovku jako mají teď u MW230. Nejde mi do hlavy proč to pořád kombinuji.
Offline
Jinak já hodně používám 347SI je tvrdý a houževnatý a velice dobře se rozleje. Ale to jen na jednoduché opravy. Jestli máš něco náročného musíš zjistit co vaříš?
Offline
Na to už je ta mikroplazma a nebo to nechat někoho opravit kdo se tím živí.
Offline
pat napsal(a):
RCP víš co je zajímavé ? Ty mikro mají stejnou šroubovací koncovku jako mají teď u MW230. Nejde mi do hlavy proč to pořád kombinuji.
Ktoru myslis? Keramicku hubicu? Ja mam k mw230i tiez tu nasuvaciu - to nie je nova alebo stara - to je, co si vyberies.
Ja som si na tie nasuvacie (origo fronius) uz zvykol, takze mam vsetky horaky take, akurat k tomu novemu mam aj rychlovymenitelne telo na srobovacie keramicke hubice.
Niekto zase tie nasuvacie nema rad - zle sa s tym kyve - po chvili sa uvolni.
Ako hovorim, je to vec vkusu a osobnych sympatii....
PS: a nieje to ziadne mikro, ale klasicky magicwave, akurat v modrom kabate....
Editoval rcp (02-05-2019 17:55:50)
Offline
RCP ...................ne ne já myslel to ovládáni já mám tu hranatou a Ty už tam máš zase kulatou. Jak je ovládací kábel od hořáku.
Juggernault................ tak tady jsme všeci profíci, já ale bez papíru, vždyť ani nevíš co chce svařovat. Nikde tu nic nepsal. Jinak to naprskat je celkem sranda, dneska jsem svařoval hliníkový rám kola. Vzal jsem na to AL mg5 Také nevím z čeho to dělají tak že předpoklad. ale jak jsem psal nemám svařečák tak že jsem to vařil jen tak na fušku.
Offline
tie okruhle konektory na novom a starom magicu nie su rovnake
stary magic ma dva konektory hranaty "touchel" a okruhly "jobmaster"
novy magic ma jeden okruhly "TMC" (maju ho aj napr. transpocket 180, transsteeel 2200, ...)
Offline
RCP já vím že nejsou stejné právě proto jsem to psal
Offline
Omlouvám se teď jsem si to pustil znovu a on tam dával asi tu šlapku. Je to stejné jako ten muj MW. Do kulatého šlapka a hranatý hořák
Offline
Juggernault napsal(a):
nebo to nechat někoho opravit kdo se tím živí.
to je správný názor, někdo kdo má takovou operaci v ruce.
Když takový člověk není k dispozici je potřeba vzít vercajk a pokusný materiál a nacvičit si to.
Offline
Ale Jan dosud nenapsal o co vlastně jde. Na to přece záleží jak opravu provést
Offline
Je to nekalená nerez ocel, bohužel přesně nevim.
Invertor mám úplně obyčejný hobby, bez dalších funkcí.
Offline
Po navaření se to musí opracovat. Mělo by to jít TIGem, al zkušeným svářečem ale ne tímto invertorem. Také by to asi bylo možné nerez rutilkou 1,6mm. Elektrodu zkrátit, aby se lépe vedla. Na nějakém odřezku si to předem nacvičit.
Offline
Nechci nijak pochybovat o šikovnosti dotyčného, ale takhle ve volném prostoru něco elektrodou navařit na hranu, aby to ještě víc nepoškodil, se mi zdá skoro nemožné, tu hranu nejspíš utaví. Já bych to asi v nouzi nejvyšší zkusil tak, že bych stáhl k té hraně z obou stran malé pásky oceli, aspoň tak 2-3mm silné a celé opatrně přejel 2mm OK 67.60, má i na 30A vynikající operativní vlastnosti a dá se koupit i jednotlivě, myslím že stála okolo 12Kč. Je to rutil-kyselá přechodovka, je i na svařování nerezu. Pomocné pásky potom ve svaru odbrousit, pak samozřejmě návar opracovat.
Editoval Zdenek11 (03-05-2019 10:12:43)
Offline
Hoši jak to tady čtu ,tak se mi zvedájí vlasy na hlavě. Pujde to jedině tigem a nebo laserem. Elektrodou tam naděláš zápaly. Ta 347 SI je s vyšším procentem chromu proto že jak známo tepelným zpracováním se chrom vypařuje. Dokonce se s té 347 u nás motají pružiny. S porovnáním je 316 bláto . Ale vlastně já nemám svářečák a tak budu raději ticho.
Offline
Co je to za díl(případně součást čeho ať se hnem z místa a dá se alespoň nějak vydedukovat materiál(chytá na to magnet?)Bez toho je každá rada drahá a to doslova.
Offline
TIG s HF zapalováním, s pedálem a případně pulsem... a dají se dělat nevídané věci, např. tu hranu jen ohřát, aby jí nebyla zima... Vím, že to je odpověď, která nepomůže, ale po mnoha letech naškrtávání oblouku a regulace výkonu "na prasáka" u TIG, si teď užívám neskutečné možnosti, které nabízí plnohodnotný TIG, který má trošku nastavení. A klasickou obalenou elektrodu jsem použil naposledy před mnoha lety na opravu shnilé vjezdové brány...
Offline
Tak jasně, ale na traverzu někde po stavbách má elda pořád své místo
Offline
Dají se dělat věci ....
https://www.youtube.com/watch?v=up2nwtTzSk8
Offline
móóóc pěkný, srdce svářeče musí plesat!
nejlepší sou ti tři kluci s orbitalem - na polohovadlo už jim nezbylo.
Kolik policajtů je potřeba na zašroubování žárovky?
Pět, jeden stojí na stole a drží žárovku, ostatní otáčejí stolem
Offline