SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 08-10-2019 15:36:08

reta
Člen
Registrovaný: 07-09-2019
Příspěvky: 8

Jakou do 50 tisíc

Měl bych dotaz. Může mne někdo poradit jakou plasmu. Budu potřebovat kvalitní řez do cca 10 mm dělení do 30mm a občas přeříznout nějakou tu traverzu na stavbě. Rozpočet cca 40 tisíc. Jasně líbí se mi ESAB  i Hypertherm. Ovšem ta cena se mi už moc nelíbí. Je k tomu Hyperthermu nějaká alternativa? Pokud ano jaká? Možná se ptám blbě, ale do nedávna jsem netušil, že podobné strojky existují. Za rady a odkazy díky.

Offline

 

#2 08-10-2019 22:16:52

ivko
Člen
Registrovaný: 13-03-2012
Příspěvky: 679

Re: Jakou do 50 tisíc

Na 30mm už potrebuješ ozaj výkon aby si to nerezal pol dna, čím hrubší material, tým nižšia rezná rýchlosť, ručne nemá človek šancu to plynule ťahať
Na tých 30mm by si to podla mna pýtalo tak aspon 120A a to sme cenou asi úplne inde ako by si chcel

Offline

 

#3 09-10-2019 19:02:07

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Jakou do 50 tisíc

reta napsal(a):

Je k tomu Hyperthermu nějaká alternativa?

Hypertherm má patentovaný řezák, (ruční) úplně jiný systém než všichni ostatní výrobci. Tento hořák jsem viděl ustrojený i na aparátu fy Mahe, nevím jestli to byla legální přestavba.
Mám Hypertherm Powermax 1250, dává max.80A. Díky tomu řezáku (T80) uříznu i 40mm, demoliční řez - velmi pomalu ale uříznu.
Mám taky nějaký  Stahlwerk nebo jak se to jmenuje, koupený z německého eshopu za cca 20tisKč. (nový)
Ten má max 120A (dle výrobce), dělat se s tím dá při nastavení cca 90A - 100% zatěžovatel.
Má to ten porcelánovej řezák jako všichni ostatní výrobci. Zdaleka to neuřízne takovou tloušťku jako T80.
Převážně řežu demolice do 10mm nerez, větší zakázky jedu na dvě plasmy. Je nutný trvalý tlak vzduchu min. 5Bar a 300l/minutu pro jednu plasmu!
S menší dodávkou vzduchu nemá smysl se pouště do delších řezů = kurví to plasmu.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče