SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 15-10-2019 11:41:51

lolek
Člen
Registrovaný: 15-10-2019
Příspěvky: 1

Vodou chlazené hořáky MIG/MAG směry proudění vody (Fronius)

Zdravím všechny, mohl by mi někdo poradit nebo upřesnit jakým směrem je veden tok vody, vodou chlazených hořáků? Studená voda která je čerpána z nádržky jde nejprve hadičkou k hořáku a vrací se zpět teplá přívodním svařovacím vodičem?  Nebo je tomu naopak? Mám originál hořák Fronius kde je tok studené a teplé zapojen jinak tedy studená do přívodního svařovacího vodiče. Používá Fronius jiný systém? Děkuji všem za radu

Offline

 

#2 15-10-2019 13:49:44

Výska
Člen
Místo: Šluknov
Registrovaný: 11-07-2016
Příspěvky: 69

Re: Vodou chlazené hořáky MIG/MAG směry proudění vody (Fronius)

Viděl bych to za B) přijde mi to tak nějak víc logické, rychleji se to zahřívá, tak bych čekal chladicí medium (voda to obvykle není) tam kde je rychlejší nárůst tepla. Jinak jde ale v podstatě o uzavřenou smyčku - čerpadlo, chladič, hořák, takže v momentě kdy čerpadlo začne cirkulovat, není to už tak velký rozdíl jestli jde médium z prava do leva, nebo obráceně. Nevím jak to má Froník, tuším že nepoužívají klasickou EZA (Euro Zentral Anschlauss) koncovku obvyklou u svařovacích zdrojů, ale princip je stejný, jednou větví jde voda a druhou je veden silový kabel společně v "bužírce" s chladicí kapalinou. U nás se tomu říká WS (Wasser Strom, tedy kombinace voda - proud) kabel.


EWM Phoenix 301 Concept puls FKG
EWM Tetrix 230 AC/DC

Offline

 

#3 16-10-2019 01:42:22

Kramlik
Člen
Registrovaný: 21-08-2010
Příspěvky: 713

Re: Vodou chlazené hořáky MIG/MAG směry proudění vody (Fronius)

taky bych řekl za B
jinak doplním že voda tedy odborně řečeno chladící médium bývá (nebo aspoň býval) modrý fridex s vodou jeden díl fridex dva díly destilované vody

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče