SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 04-02-2010 17:15:16

killer
Zablokovaný
Registrovaný: 19-09-2007
Příspěvky: 549

Teorie vzniku závady

Stala se mi dnes zajimava vec, pri revizi jsem zjistil ze v 5k vidlici je jeden fazovy vodic zapojeny na svorce N. No nic, rikal jsem si ze se snad nic tak hroznyho nestalo a svarecka jela jen na dve faze a svareci jsou matlaci, protoze nepoznaji, ze je neco v neporadku. No tak po revizi delam funkcni zkousku a co se nedeje. Svarecka doslova blije drat. Nezjistoval jsem nic moc, protoze nebyl cas ale hned me napadl usmernovac nebo ze by nekde po ceste chybela faze (privod nebo vypinac). Tak by me zajimalo jak by mohlo vzniknout to, ze by to odnesl usmernovac? Ma nekdo nejakou teorii?







Az kolem toho zjistim vic tak dam vedet.

Editoval killer (04-02-2010 19:10:21)


Servis, revize, MIG/MMA/TIG/PLASMA/SPOTTERY - svářeč amatér.
Hlášky z praxe: "Včera bylo pozdě!" "Neexistuje nejde" "Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů" "Já jsem tak dobrej, kdybych byl ještě lepší, tak mě zakážou!"

Offline

 

#2 04-02-2010 17:47:36

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Teorie vzniku závady

no stimle jsem se taky setkal pozmenu byl drat jedne faze uplne opojen aby svařečka nevyhazovala jistič na usmernovači byla jedna dioda spalena svařečka šla do skratu potrebovali dovarit zakazku a jiny nahradni stroj nebyl k dispozici. zakazka byla dovarena na nižsím vykonu s menším prumerem svarovaciho dratu z 1.2 na 0.8  fungovalo to ,ale jen tak tak. svarecka byla po te nechana odbornou firmou opravena. Vymenena dioda v usmernovači  a kondik ktery byl špatny, za usmernovačem.


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#3 04-02-2010 18:59:49

1b
Člen
Registrovaný: 15-11-2008
Příspěvky: 513

Re: Teorie vzniku závady

Na západě se používá tmavě modrý vodič pro fázi, pokud je to třífázová mašina a má zapojeny jen 2 fáze, pak je to fáze smile

Offline

 

#4 04-02-2010 19:09:37

killer
Zablokovaný
Registrovaný: 19-09-2007
Příspěvky: 549

Re: Teorie vzniku závady

1b napsal(a):

Na západě se používá tmavě modrý vodič pro fázi, pokud je to třífázová mašina a má zapojeny jen 2 fáze, pak je to fáze smile

Odpověď úplně mimo, já jsem nepsal nic s modrým vodičem. smile  Já jsem psal, že do svářečky šly 4ks vodičů...Jeden U,druhý V, třetí šedý fázový vodič zapojený na svorku --N--(někdo blbě zapojil) a PE a já se ptám proč to zničilo usměrňovač.

Editoval killer (04-02-2010 19:15:12)


Servis, revize, MIG/MMA/TIG/PLASMA/SPOTTERY - svářeč amatér.
Hlášky z praxe: "Včera bylo pozdě!" "Neexistuje nejde" "Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů" "Já jsem tak dobrej, kdybych byl ještě lepší, tak mě zakážou!"

Offline

 

#5 04-02-2010 19:14:19

killer
Zablokovaný
Registrovaný: 19-09-2007
Příspěvky: 549

Re: Teorie vzniku závady

alll napsal(a):

no stimle jsem se taky setkal pozmenu byl drat jedne faze uplne opojen aby svařečka nevyhazovala jistič na usmernovači byla jedna dioda spalena svařečka šla do skratu potrebovali dovarit zakazku a jiny nahradni stroj nebyl k dispozici. zakazka byla dovarena na nižsím vykonu s menším prumerem svarovaciho dratu z 1.2 na 0.8  fungovalo to ,ale jen tak tak. svarecka byla po te nechana odbornou firmou opravena. Vymenena dioda v usmernovači  a kondik ktery byl špatny, za usmernovačem.

Jo takhle, uz jsem to pochopil smile To je dobra nouzova oprava...Ale vymenovat ruplou diodu na usmernovaci by se mi nechtelo.


Servis, revize, MIG/MMA/TIG/PLASMA/SPOTTERY - svářeč amatér.
Hlášky z praxe: "Včera bylo pozdě!" "Neexistuje nejde" "Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů" "Já jsem tak dobrej, kdybych byl ještě lepší, tak mě zakážou!"

Offline

 

#6 04-02-2010 19:34:48

1b
Člen
Registrovaný: 15-11-2008
Příspěvky: 513

Re: Teorie vzniku závady

Jo tak to jsem si špatně přelouskal, 1 fáze na N stroj nebo usměrňovač nemůže odpálit, to jsem taky řešil, akorát špatně vaří...

Na usměrňovač byh určitě mrknul, diody odejdou většinou opotřebením nebo případně přepětím z vnějšího zdroje

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče