SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
Stránky: 1
Zdravim, zvazuji nakup svarecky pro soukromou dilnu na auto/moto, potreboval bych neco co by vydrzelo svarovani tenkych (do 3mm) hlinikovych a nerezovych dilu (trubek/profilu) nekolik let pri zatezi cca 10-30 minut denne.
Z toho co jsem vycetl tak na AC svarovani hliniku potrebuji vodni chlazeni, zaroven' na youtubu invertory s HF zapalovanim mne pripadaji jako nejjednodussi varianta v tom co se tyce pouziti.
Takze ztravil jsem par veceru na precteni recenzi a zkoumani nabidky na mistnim trhu, nakonec jsem zvolil takove varianty:
Sherman TIG 320:
https://www.svarecky-obchod.cz/48016-sh … lahev-plna
WELDER FANTASY TIG/MMA/MIG/MAG (jeste ze ne plasma dohromady :-) ):
https://www.naraditechnik.cz/svarovaci- … ver250twt4
OMICRON TIG 315LP:
https://www.cznaradi.cz/tig-315lp-acdc- … -lahev-20l
Co jsem zatim na foru vycetl tak vsechno je z Ciny dokonce i Telwin (ktery jsem od zacatku uvazoval protoze to byla jedina znacka o ktere jsem od pratel slysel ze je to vynikajici stroje).
Pak jsem si myslil ze Omicron podle popisu na jejich webu se vyrabi tady u nas ale opet tu na foru ctu ze je to jen prebalovani a QA pro dovoz z Ciny.
Sherman podle prvniho pohledu vypadal jako noname prebaleny v Polsku, ale kupodivu nasli se dobre recenze...
Ten Welder Fantasy vypada jako nejaky zazrak ktery umi vsechno najednou coz bych urcite vyuzil (MIG pro neco do zahrady a TIG v dilne pro 90% praci). Jen me zajima jestli takova funkcionalita neni pridana na ukor vydrzi...
Prosim, ma nekdo zkusenost s necim z tohoto seznamu? Jakoukoliv recenzi bych privital nebot ta informace kterou se podarilo najit na webu je bohuzel prilis kontroverzni a ma podobu libi se/nelibi se bez detailu...
Editoval awpe (07-10-2020 23:57:52)
Offline
Awpe: pokud půjde o svařování 10-30 minut za den, není třeba vodní chlazení. HF zapalování u ACDC je nutnost, bez toho by svářečka nefungovala, takže to tam je určitě.
Co se táká výběru svářeček, tak toho Shermana zavrhni rovnou. Toho předraženého Omicrona taky (v jiné barvě ho pořídíš téměř za polovinu) a tu novinku od WF bych taky nebral (je to novinka a tak nikdo neví jak bude fungovat s postupem času)...
Na tohle bych doporučil spíš "jednofunkční" svářečku ACDC a to již několikrát prověřený JET TIG II (případně i JET TIG MINI pokud bude toho svařování opravdu minimum za den). Pokud bys chtěl teda i vodníka Dají se k těmto svářečkám dohodnout i vodní hořáky (vodou chlazené). Chlazení si pak můžeš vyrobit nebo dokoupit.
Takže pokud bys kupoval JET TIG II + vodní hořák + vodní chlazení, vyjde ti to na cca 40K. Pokud by to byla verze JET MINI, tak ještě o cca 10k míň...
Offline
Shermena jak píše Rellik neber - najdi si foto vnitřku stroje a možná pochopíš.
WF overtiga neber určitě, protože toho mám na dílně na testy a není to povedený stroj u Migu. Tigovka iinak funguje skvěle ale ovládání je oproti JET tigům trochu chaos.
Offline
VŮBE NECHÁPU, PROČ NAKUPOVAT TYTO POCHYBNÉ ZNAČKY. KUPTE SI JASC E201, JE TO SICE ČÍNA, ALE PŘECE JEN TROCHU LEPŠÍ. JINAK VŠECHNO JE DNES VYRÁBĚNÉ V ČÍNĚ, ZEJMÉNA ELEKTRONIKA A PROTO JE NAPROSTO BEZPŘEDMĚTNÉ PÁTRAT PO ZEMI PŮVODU.
Offline
Zdenál: proč Jasic? Je to naprosto stejná svářečka jako třeba u Omicronu, Alfinu, Sanyu, Deraloy... a kdo ví čeho ještě dalšího... Všechno je to čína jen v jiné barvě... Všechno je to ve stylu http://www.svarbazar.cz/phprs/view.php? … 2009012401 ... Teď už se nevybírá dle značky, ale dle barvy která se komu líbí...
Offline
Popravde tenhle styl uzivatelskeho rozhrani (devet kroutitek) me trochu desi. Zejmena nekde v domacnosti, kde se vyskytuji deti, ktere krouti vsim, cim se da (i neda).
Offline
Čím, víc pruhů, tím víc Adidas
Evidentně se tím řídili i tady.
Offline
E-Ryc těch tolik knoflíků má ale také svou výhodu. Jedním pohledem máš celý přehled o nastavení. Když budeš chtít změnit jeden parametr stačí pohnout jen jedním knoflíkem, zatímco u digi se musíš většinou k potřebnému parametru proklikat.
Online
U profika urcite. U nekoho, kdo to po mesici vytahne ze skrine a nevi, jestli je to porad v poloze, jak to bylo (pracne nalezena funkcni kombinace) nebo s tim nekdo pohnul, uz si tim nejsem tak jisty.
Offline
Mozna bych se zkusil podivat i na GeniTig AC 315W . Do te cenove relace zapada. ZKusenost osobni nemam, ale premyslim o koupi 200 AC/DC
Offline
MÁTE TO HOŠI NĚJAKÉ DOMOTANÉ. JASIC E201 AC/DC JE MALÁ DIGITÁLNÍ MAŠINKA. MÁ POZUZE JEDEN KNOFLÍK. JASIC JE PŘÍMO VÝROBCE, TI OSTATNÍ JSOU PŘEKUPNÍCI.
Offline
Zdenál: tak už jsem se dlouho nezasmál... (s těmi překupníky)
Offline
Panove, moc dekuji za rady, tak jsem nakonec zvolil ten WF Jet Tig, jenze existuje WF Jet Tig III ktery ma navic plazmu, je tam vubec k necemu nebo je stejne k nicemu jako u te varianty s MIG/MAG navic?
Offline
Jasic je skutečně výrobce, ale rozhodně není v ĆÍNĚ sám. JLT je také výrobce s vlastním vývojem odtud pocházejí Everlasty, JLT, JET TIGy a další.
K plasmě ve svářečce - nepovažuji to za šťastné řešení.
Online
awpe - mam prave takyto stroj uz nejaky ten rok, a zatial som so vstavanou plazmou nerobil. Ono samozrejme ze som si tu plazmu v stroji vyskusal, ona naozaj funguje, dokonca som si spravil v ramci rychlospojok aj redukciu na rychlospojku z kompresora, lenze.... Aj ked povesim za kompresom a pred WF aj 3 odkalovace, VZDY je moznost zasrat si vnutorne rozvody v stroji kade prudi argon, vzdusnou vlhkostou a olejom z kompresora, pokial nemas za kompresorom vymrazovaciu susicku vzduchu. No a predstav si ako by si tie vnutorne trubky cistil... Kedze ma stroj zivi primarne zvaranim hlinika, tak mam na obcasne rezanie plazmou iny stroj od Alfy.. Tento WF s plazmou som si kupil preto, aby som mal nahradnu plazmu po ruke, keby sa mi z nejakeho dovodu Alfa pokazila.. Mam to naozaj ako rezervu.
Offline
My Jet tig III máme, asi tak 3x jsme plasmu použili, ale je to nepraktické, přehazovat vzduch/argon, buď budeš pořád přidávat vysoušeč, nebo ho tam necháš, bude překážet a časem ho rozbiješ. A jak píše Vyrobca, je to poněkud ošemetné. Dřív byl cenový rozdíl proti srovnatelnému JT II bez plasmy asi 5.tis Kč a za to dnes koupíš plasmu třeba od Scheppachu (40A ?), pokud bys ji někdy potřeboval, nebo si to přidáš na výkonnější dražší, pokud bys ji potřeboval opravdu
Offline
Jeste vidim verzi WF JET TIG II AC/DC 200-S SPOT IGBT, ten SPOT rezim umoznuje pouzit misto horaku takove kleste https://www.phillips-safety.com/wp-cont … welder.jpg nebo je to v podstate jen hloupy pul vterinovy casovac? Tady jde o to jestli stroj schopen dodat potrebne mnozstvi proudu v jeden okamzik, narazil jsem na prispevky (pro jine stroje) ze v podstate maji jen casovac a nemaji potrebne obvody na plosnem spoje aby zajistili vyssi proud v tak kratkem obdobi a pak je to jen pekny marketing a nic vic... Ma nekdo zkusenost s timto WF JET TIG II SPOT z hlediska bodovani?
Pak jsem narazil na informaci, ze ma rezim TAC, ktery pry zjednodusuje praci s tenkymi plechy, je to pravda? Protoze nejake tenke ALU trubky by delali tak 90% praci...
Editoval awpe (15-10-2020 12:27:04)
Offline
SPOT značí že svářečka umí vysokofrekvenční bodování velkým proudem. Asi tak: https://youtu.be/srM4qjtdLmk?t=15
Offline
@awpe - ty "kleste" jsou jiny princip, tam se material zahriva odporem, ne obloukem.
Offline
awpe napsal(a):
Panove, moc dekuji za rady, tak jsem nakonec zvolil ten WF Jet Tig, jenze existuje WF Jet Tig III ktery ma navic plazmu, je tam vubec k necemu nebo je stejne k nicemu jako u te varianty s MIG/MAG navic?
Ahoj jak jsi spokojený,tak jsem přemýšlel nad TIG 315LP AC/DC,než jsem našel tohle vlákno.
Offline
Stránky: 1