SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#76 03-11-2020 10:27:13

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: kvalitní pilníky na broušení ostří sekery

s pilníkem se nebrousí... pilníkem se piluje smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#77 03-11-2020 10:29:01

AndyS
Člen
Registrovaný: 09-06-2020
Příspěvky: 401

Re: kvalitní pilníky na broušení ostří sekery

bourač: nebud dotknuty za to malovanie vykresov. Dobre 1:1

tibet: vyser sa na to, pilnikom sekeru nenabrusisš :-)

Editoval AndyS (03-11-2020 10:32:11)


Omicron Gama 1500
IDEAL Praktik TIG 200 AC/DC

Offline

 

#78 03-11-2020 21:16:32

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4074

Re: kvalitní pilníky na broušení ostří sekery

Několik let topím paletami . Tak 350-400 ročně . Sekery brousím na brusce a dotahuji carborundem . Zákon schválnosti funguje , čím víc si dávám pozor , tím víc vemu hřebíků .

Offline

 

#79 03-11-2020 21:51:57

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: kvalitní pilníky na broušení ostří sekery

da sa to vselijako asi aj zalezi na co sa bude sekera pouzivat,pokial ako "stavebna" tak nema moc zmysel vytahovat ostrie
toto je podla mna totalne jednoduche a mal by to zvladnut aj totalny mumak
https://www.youtube.com/watch?v=N2OMrap14-g

Offline

 

#80 04-11-2020 02:32:11

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: kvalitní pilníky na broušení ostří sekery

tady je video borca - Lumberjack - co umí se sekyrou, má tech videí na ytrubce spousty.
Je to profi dřevorubec, záběrů se sekyrou je tam málo ale stojí za to. https://www.youtube.com/watch?v=9g-Z0DU_wy8


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#81 04-11-2020 03:38:07

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: kvalitní pilníky na broušení ostří sekery

Hadzanie sekerkou ma nezaujalo . No pekne orezaval od spodu co ja by som sa stym uz tak nedrbal a zrezal ho o 30cm vysie .Ale co ma prekvapilo ,ze uplne ho podrezal + aj kliny nabil  a strom stale drzal  a to sa tak casto nestava big_smile  Naposledy co som rezal zhnity strom z vnutra tak som aj nechal velky nedorez aj som si ho poistil lanom z druhej strany a aj tak mal tendenciu padat opacne ,ze praca v lese je nevyspytatelna  ked uz sme odskocili od temy s pilnikami a sekerkami big_smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

#82 04-11-2020 10:06:47

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: kvalitní pilníky na broušení ostří sekery

Joe, mě také překvapilo, že si to tak ořezal i na straně hlavního řezu. Pak klíny působí s menším ramenem a jsou mnohem více zatíženy a hůř se strom převažuje. O vrtošivosti nekterých stromů při kácení mě vyprávěj. Jde o to ho dobře přečíst a zachovat se podle toho.
Co se týká ostření (ne broušení) seker pilníkem, jde o to, jako třeba i u nožů obnovit geometrii ostří. To se opravdu dá nejlépe provést pilníkem. Já jsem dosud používal flexu s fíbrem zrno60 a snížené otáčky. Tibet mě na tuto možnost upozornil, tak jsem to zkusil. Většina seker bude mít tvrdost 52-53Hrc. To je tvrdost hran závodních lyží. Tyto hrany jsme kupovali z Rakouska v kolech, na kterých byl vždy lístek s údaji vč. tvrdosti. Ty se běžně ostřily pilníky. Zkusil jsem vzít na sekeru švýcarský pilník a šlo to dobře, s mnohem lepším výsledem než flexou s fíbrem. Protože Helko vyrábí sekery kalené až na 56Hrc a dodává k tomu i pilníky, tak začínám věřit tomu, že by tak mohla jít i ta Tibetova sekera, která má údajně 58Hrc. Objednal jsem farmářský pilník od Ajaxu.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#83 04-11-2020 11:23:21

senior
Člen
Registrovaný: 14-10-2011
Příspěvky: 1363

Re: kvalitní pilníky na broušení ostří sekery

Do polovice 60-tých rokov minulého storočia sa vo firme ČND (Československé naftové doly Hodonín) sa o.i. požívali aj vrtné súpravy tzv. Uralmašky (UZTM).V tejto dobe sa všetky vyradili ale jediná vec, ktorá sa používala ešte ďalších cca 12 rokov bola sekera. Na vrtných súpravách, aj na tých modernejších, sa často museli meniť oceľové lana a tá sekera sa využívala na odseknutie potrebnej dĺžky. Na ostrí sekery neboli po týchto operáciach viditeľné známky poškodenia. Domnievam sa, že pilník by si s tu sekeru neporadil.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče