SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 17-12-2020 12:30:32

MilanML
Člen
Registrovaný: 17-12-2020
Příspěvky: 6

TIG/WIG TELWIN 322 AC/DC

zdravím přátelé

prosím vás používáte někdo nebo někdo z vašich známích  tento stroj . hledám recenze ale nějaké realné . Vybíram trochu lepší - silnější stroj na ALU  (tedy bude to komplet sestava s vodou  ) ..  ale bohužel nemám na ty "TOP ZNAČKY " na cz trhu jako je fron, miga, lorch ,kemppi ....  a tak jsem balancoval někde mezi KOWAX 315  ALFA IN -Pegas atd  . řekněme kolem 60K +-  je zvlášní že třeba KOWAX hodně lidi vychválilo ačkoli tato mašinka je na trhu sotva pár let  a ve verzi LCD uplná novinka . ale na TELWIN - firmu s skoro 30ti letou historii lidé plivou (v ČR)  ale když začnu guglit jinde než v českých odkazech tak je telwin rozšířen po celém světě tak jsem vcelku na pochybách že tato firma vyrábí tisice kusů strojů které nefungují.

Ale vraťme se ke konkrétnímu kusu nikde není uvedeno - ani na stránkách výrobce IT .  jaké jsou  rozsahy nastavení - puls, balance  , a - asi napevno nastavený mikropuls. také zda je možno připojit nožní ovládání .

Děkuji za  vaše případné postřehy . v případě že jste někdo z Jihomor kraje , tak se klidně osobně stavím na čumendu pokud by vám to nevadilo .


https://www.alfin-trading.cz/svarecka-t … ift-telwin

Offline

 

#2 21-12-2020 12:11:43

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: TIG/WIG TELWIN 322 AC/DC

Protože Italové svářečky neumí.Jak jde vidět neumí ani normální návod.
Nemá to ani chlazení za ty peníze, teda pokud to nevadí.
Za mě krám.Servis z vlastní zkušenosti neschopnej neochotnej atd..


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

#3 21-12-2020 13:53:02

MilanML
Člen
Registrovaný: 17-12-2020
Příspěvky: 6

Re: TIG/WIG TELWIN 322 AC/DC

Zajímavý názor , Třeba mi pár lidí pochválilo CEA  hmmm taky Ital .  Můžu se zeptat jaký stroj jsi měl a  co se s ním stalo  a co servis nebyl schopen , ochoten opravit  .

Jinak jsem slyšel chválu na KOWAX ale i kritiku . velkou chválu na ty nejlevnější číny  a nadruhou stranu tady ve vláknu příspěvek  který skoro obdivuje jak to muže vařit smile .   No taky jsem četl špatnou recenzi na ESAB ačkoli to není ital.   Taky jsem četl že je dobrý fronius ale  musí makat denně protože je drahý  a i tak na servise člověk nenechá málo peněz  . atd atd 

Tak že ještě jednou tě poprosím co jsi měl za stroj a  co se sním stalo  at tu máme realnou recenzi a ne jedna paní povidala .

Offline

 

#4 21-12-2020 14:41:43

MilanML
Člen
Registrovaný: 17-12-2020
Příspěvky: 6

Re: TIG/WIG TELWIN 322 AC/DC

Tak už jsem v obraze  Italové svářečky neumí - A to SELCO TIG AC-DCkteré jste prodával na bazoší  ????   proč tam nebylo napsáno prodám tuhle italskou mrtku  smile

Offline

 

#5 21-12-2020 16:54:00

Juráš
Člen
Registrovaný: 20-11-2020
Příspěvky: 94

Re: TIG/WIG TELWIN 322 AC/DC

Já už se dozvěděl, že francouz neumí svářečky. Teď že ital neumí svářečky. To je skoro jako na motoristickým fóru big_smile
Milane udělej to jako já. Jestli tě ta mašinka zaujala, zavolej prodejci. můžeš i několika, domluv se na předváděčce, pak se poptej na příslušenství a servis a nakonec když to budeš brát jako soupravu, vykouzlí ti zajímavou cenu. Ono je dneska úplně jedno, kdo to vyrobil, koncepce už je viceméně dávno daná, jde jen o použitý součástky a provedení konstrukce a taky aby to bylo servisovatelný.
Na recenze se podívej spíš v zahraničí, kde se spíš používají značky taky poněkud exotické.
Špatná pověst značky vznikne snadno, není to tak dávno, co jezedákům dali MIG/MAG od omi a mělo to nahradit PP315. Takovýho hnoje na tu žlutou mr.ku nakydali, že bych to nikdy nekoupil, přitom kolega to má na nejen domácí vaření a nedá na to dopustit. Je třeba porovnávat porovnatelné a pak vyvozovat závěry.

Offline

 

#6 21-12-2020 17:15:01

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8505

Re: TIG/WIG TELWIN 322 AC/DC

Proč italové neumí vyrábět svářečky? Nevím jak dnes v době invertorů, ale co svářečky Cebora, to byly italové, ne? Staré odbočkové mašiny výborné. Telwin taky jakoby italové. Dokonce vyráběli i ty staré červené Einhely, (prý) svařovaly slušně. Já měl Bimaxe a oproti nějakým pos...m modrým einhelům luxus. Svařoval jsem i s Bimax 152 tou malinkou a slušná. Sice jsou dražší než nějaké slavné Einhel a GUDE a podobně, ale už i v základu to alespoň umělo rozumně svařovat.
A jak psal Juráš, nejlepší je si mašinku někde vyzkoušet a sám se rozhodnout. Může na ni 10 lidí nadávat a někomui bude vyhovovat. Každému voní neco jiného.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Online

 

#7 21-12-2020 17:26:21

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1508

Re: TIG/WIG TELWIN 322 AC/DC

Moc čtete a pak máte pomotanou hlavu. Telwin je velice slušná značka na úrovni Fronius, Kempi, Selco, Migatronic, Esab a další. Pokud chcete kvalitu, musíte si u těchto značek zaplatit. Tito výrobci jsou na trhu dlouho a nemají potřebu se někomu podbízet cenou. Za peníze které uvádíte je nejlepší volba JASIC 315 P AC/DC E202, včetně vozíku, vodního chlazení a příslušenství.

Offline

 

#8 22-12-2020 14:40:44

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: TIG/WIG TELWIN 322 AC/DC

Měl / mám TELWIN Superior Plasma 90 HF v té době přes 100tis.Servis to měl dlouho, pak řekli že řídící deska a že se to nevyplatí. Cenu jsem znich nedostal ani po 5ti telefonátech .Italský zastoupení mě poslalo někam že se mám obrátit na cz .
Selco AC /DC jsem nikdy neměl / neprodával.
Telwin  je ůrovní tak po kotníky Froniusu,Kemppi atd..
Invertor není jeden jak druhej jde to udělat asi tak na milion způsobú. Nehledě na použité komponenty a celkový návrh. Už ta Čína je lepší než Ital/Francouz.
Neřikám že to nebude fungovat .Funguje to určitě dobře ale jak dlouho .Návod s parametrama nejsou schopný udělat. A určitě to na něco stačí a já bych to tu mohl pomlouvat celej den a na to nemám čas xD


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

#9 22-12-2020 17:17:38

momák
Člen
Registrovaný: 08-10-2011
Příspěvky: 427

Re: TIG/WIG TELWIN 322 AC/DC

Osobně jsem přesvědčen,že taloši svářečky umí.Selco,CEA,Cebora.Osobně klidně.Se dvěma z těch značek mám zkušenost.Vůbec bych se jich nebál.


MIG/MAG Delta DTD 210+hořák Binzel MB 15 AK 4m,Fronius TP 1500+kabely 3a4m,Speedglas 9002X..

Offline

 

#10 22-12-2020 22:49:27

MilanML
Člen
Registrovaný: 17-12-2020
Příspěvky: 6

Re: TIG/WIG TELWIN 322 AC/DC

Juráš napsal(a):

Já už se dozvěděl, že francouz neumí svářečky. Teď že ital neumí svářečky. To je skoro jako na motoristickým fóru big_smile
Milane udělej to jako já. Jestli tě ta mašinka zaujala, zavolej prodejci. můžeš i několika, domluv se na předváděčce, pak se poptej na příslušenství a servis a nakonec když to budeš brát jako soupravu, vykouzlí ti zajímavou cenu. Ono je dneska úplně jedno, kdo to vyrobil, koncepce už je viceméně dávno daná, jde jen o použitý součástky a provedení konstrukce a taky aby to bylo servisovatelný.
Na recenze se podívej spíš v zahraničí, kde se spíš používají značky taky poněkud exotické.
Špatná pověst značky vznikne snadno, není to tak dávno, co jezedákům dali MIG/MAG od omi a mělo to nahradit PP315. Takovýho hnoje na tu žlutou mr.ku nakydali, že bych to nikdy nekoupil, přitom kolega to má na nejen domácí vaření a nedá na to dopustit. Je třeba porovnávat porovnatelné a pak vyvozovat závěry.

JJ taky si to myslím trochu od tematu ale kdisi jsem propadl "kouzlu" motocyklu BMW no už tomu je 14 let  ale propadl no a po 4 letech  jsem zjistil že to není ak jak to všichni chválili a chtěl jsem jit dál jinam  nevím no  ale po BMWGSuž prý nic není řikali na forech     a co KTM ...... no to byla vlna  smršť všeho možnýho kritickýho  až jsem málem  byl do země zadupán  .... no  a tak jsem si natruc koupik KTM  a jsem dodne asi nejspokojenější  za svou 25ti letou motokarieru  smile

Offline

 

#11 22-12-2020 22:54:56

MilanML
Člen
Registrovaný: 17-12-2020
Příspěvky: 6

Re: TIG/WIG TELWIN 322 AC/DC

Juggernault napsal(a):

Měl / mám TELWIN Superior Plasma 90 HF v té době přes 100tis.Servis to měl dlouho, pak řekli že řídící deska a že se to nevyplatí. Cenu jsem znich nedostal ani po 5ti telefonátech .Italský zastoupení mě poslalo někam že se mám obrátit na cz .
Selco AC /DC jsem nikdy neměl / neprodával.
Telwin  je ůrovní tak po kotníky Froniusu,Kemppi atd..
Invertor není jeden jak druhej jde to udělat asi tak na milion způsobú. Nehledě na použité komponenty a celkový návrh. Už ta Čína je lepší než Ital/Francouz.
Neřikám že to nebude fungovat .Funguje to určitě dobře ale jak dlouho .Návod s parametrama nejsou schopný udělat. A určitě to na něco stačí a já bych to tu mohl pomlouvat celej den a na to nemám čas xD

Tak je možné že jsem se zmílil ale na bazoší  zase moc lidí  z Karlových Varů  svářečky neinzeruje   a myslím že jsem se nezmílil - vykoupená z Opavy ( bohužel jsem byl pomalejší )  a za par dní byla  na Bazoši jen za "trochu" vyšší cenu  aji bych ju vzal za těch tuším 50  K  ale když jsem věděl za kolik šla z te Opavy tak jsem to nezkousl smile  tak hodně ščestí tém MERKLEM a jim podobným .

Offline

 

#12 22-12-2020 23:18:36

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8505

Re: TIG/WIG TELWIN 322 AC/DC

Taková je hold dnes doba. Sám vyčůraný. Taky jsem párkrát chtěl něco koupit a přímo v obchodě nové. Jeden chlápek má u nás obchod s hodinami a elektronikou. Dost drahý. Ségra u něho jednou koupila 2 tužkové baterie. Dal je do neprůhledného papírového sáčku otočený zády. Cena 25,-kč. Doma jsme je vytáhly ze sáčku a K, jako Kaufland. Tam stojí tyhle baterky 25,-kč 4kusy.
Nebo jeden nejmenovaný člověk vykupuje staré auta typu š100, š105-130, Favorit atd. Koupí to za pár korun, udělá video na trubku a prodává lidem za obrovské prachy.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Online

 

#13 22-12-2020 23:53:29

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: TIG/WIG TELWIN 322 AC/DC

Ještě tu prodává nějakej David .Neznám a nevím kdo to je .
V Opavě jsem fakt snad nikdy nebyl xD Mám uložený všechny stroje co jsem kdy vlastnil tak mohu řict že žadný Selco mi rukama neprošlo.
Za mě Nej MMA EWM Pico 220 Cel Pulz . Mig/Mag Merkle HighPulse 550DW  a TIG Merkle 420AC/DC a ten prodávám protože mám kupodivu dva. Určitě jsou lepší ale Telwin to nebude.

Já tahám malou Kemppi Minarc evo 150 nebo Transpoket 1500,Mig Dalex MidiMig 300/800 a Cloos GLC333 MC4 za poslední rok vyvařil tolik klubek co zdejší amatéři s Telwinem nevytočí za celej život všichni dohromady.
Strojů je dost práce taky a lidi nejsou.


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

#14 04-01-2021 12:41:59

MilanML
Člen
Registrovaný: 17-12-2020
Příspěvky: 6

Re: TIG/WIG TELWIN 322 AC/DC

Test TELWIN 322 Superior TIG 322 AC/DC - HF/LIFT


https://www.alfin-trading.cz/svarecka-t … ior-tig...


Zdarec příznivci svařování jednak vás zdravím v tom novém roce a přeju vše nej . Po mojich předchozích příspěvcích kdy jsem sháněl nějakou TIG AC/DC střední třídy jsem se postupně dozvídal kdo svářečky umí a zároveň je dle jiného názoru neumí a tak jak už tomu bývá nejlepší je zkušenost vlastní že.
Zahájil jsem tedy test na vlastní kůži . Bylo mi nabídnuto pár strojů i k zápůjčce za což velice děkuji . Postupným zvažováním jsem se však přesunul z 1f na stroje 3fázové se svařovacím proudem 250 až 300 A což znamenalo i skok v pořizovací ceně . Některé nabízené stroje jsem tedy musel bohužel vyřadit a neprošly pomyslným sítem. Nebyl bych to já kdybych nesáhl po tom o čem lítají především osobní domněnky než-li realné recenze . Jednoduše řečeno TELWIN ač ve světe velmi známa firma a nemalá Italská fabrika která je i na českém trhu s některými výrobky už od 90tých let , vyzníval často jako Italská mr-ka a zároveň sem v rámci čr našel jen velice málo majitelů (resp jen 2 a oba kupodivu neřešili žádný problém) . To že je TELWIN málo rozšířený je samozřejmě asi chyba dealera pro ČR , že neobjíždí a netlačí výrobky do provozů , ovšem na druhou stranu mám to kousek a na stroj jsem se zajel osobně podívat jsem ta starší škola kdy si potřebuju na něco tak řikajíc sáhnout . Prodejce měl stroj skladem (ač starší model ) a ochotně mi nabídl zápůjčku kterou jsem využil.
A tak tu máme konečně trochu více informací o funkcích, které stroj nabízí a ve stažitelných dokumentech se je nedozvíte .
Tak že jsem se pokusil o malý filmařský dokument kde se snažím popsat všechny funkce který tento stroj nabízí . pro některé bude zřejmě logické že tato funkce existuje , je , takto pracuje - chápu, ale ja vyrostl na Jasic apod barevné bedně která nějaké ty funkce také měla ,ale nyní zjišťuji že až tak zase moc nefungovaly.
Tak že za mne první dojem je to kus mašiny žádný kapesní svařovátko.
Trochu old school na dnešní poměry strojů s LCD , Také nenabízí ruzné modulace aplitudy střídavého proudu jako sinus nebo trojůhelník ale dle par názorů zkušených .. STEJNĚ VŠECHNO ZAVAŘÍŠ NA KLASIKU A OBČAS POUŽIJEŠ PULS“ zkratka se to naučíš mašina za tebe nic neudělá.
No tak že k věci .

Po zapnutí nějaký ten hluk vydává - chlazení jede pořád napájené ze stroje stroj samotný pouze naběhne, jeho chlazení se spustí po zahájení svařování a běží asi cca 5min po ukončení krátkého vaření nebo pak dle přehřátí , stroj neusíná jako to umí třeba LORCH a bohužel neumí ani rídit činnost vodního chlazení která by dle mne mohla při delší nečinnost alespoň odpínat ventilátory.
Celkově zpracování dojem dobrý .

Co však asi "fakt nechceš " tak aby tě někdo s hořákem z příslušenství tím "základním" ke stroji , nechal dělat celý den a ještě mimo stůl je fakt hrozně nepoddajný, ale je to taková ta verze "ke svářečce " který nemá ani možnost UP/DOWN . V nabídce je flexibilní hořák s potenciometrem s koncem v kůží . (bohužel pro předváděcí stroj nekompatibilní ) pro nový prodávaný mode už OK) u předváděcího jen možnost zezadu připojitelného pedálu nebo dálkového ovládání mimo hořák.
Tak trochu škoda je funkce hlavního tlačítka – pouze jednosměrná tak že pokud se potřebuji vrátit na předchozí nastaveni musím proklikat vše dokola možnost vlevo vpravo by byla luxusní vylepšení.
Nejsem svářeč tak že se nebudu chlubit co to umí za sváry určitě umí daleko víc než já zatím jsem zkoušel především výkony na ALU - AC to mne zajímalo nejvíce na to je sháněn. Tak že různé průvary 250A rozpouštění různých tlustých matrošů atd pak různé housenky 10 až 20 cm na 5mm plotnách plotna k trubce atd prostě takový věci které starý 200A Jasic už nezvládal .
Co jsem tedy úplně nepochopil a poprosil bych o objasnění tak je ta funkce BALANCE která je u pulsu pak v v hodnotě 1-99 % a v klasickém režimu AC +90 až -90 % tady je funkce jasná – tzv čištění ale v tom PULS ? - tak po konzultaci edituji - funkce BALANCE v režimu PULSE je poměr mezi dobou setrvání na hornim svařovacím proudu / doba setrvání na spodním svařovacím proudu .
A druhá věc je rozdíl mezi PULS a EASY
děkuju za objasnění .

Tak že už mi zbývá poze ten udaj o předehřevu elektrody
Nevidím však nikde v letácích něco jako fukce ANTI STICK tedy přilepení elektrody či jak to která výrobce uvádí nicméně tak tato funkce zřejmě někde ukryta je neboť brknuti okamžite přerušuje oblouk a žádné dramatické prlepení se nekoná opět se vrátím k předchudci JASIC ten se přiškvařit uměl 🙂
Tak že zatím bych řekl že dojem dobrý ,Zapal oblouk stabilita proudu je s tou předchozí čínou nesrovnatelná ale samo že je to o penězích , výkon/cena by taky vcelku ucházelo . a co se týká nějaké té pověry o servisovatelnosti tak už budu muset jen doufat . Po čtení různých recenzí na stroje modré , zelené, červené , oranžové či žluté a mnohdy i za dvojnásobnou cenu , které do servisu musely víc než by člověk očekával . je to tak nějak asi loterie jako u nových vozidel . Ale můžete mi to klidně ještě někdo zkusit rozmlouvat 🙂

Dík za pozornost . ať vám to vaří.

odkaz na video

https://youtu.be/mGbv6-VkJPs

Editoval MilanML (05-01-2021 14:16:37)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče