SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 08-03-2021 09:59:55

jan.lukac@seznam.cz
Člen
Registrovaný: 03-03-2021
Příspěvky: 3

Pulsní svařování GAMA 1500

Ahoj všem,
chci se zeptat, zda neznáte nějaký dokument (ideálně DP) popisující teorii nastavení parametrů pro pulsní svařování (parametry pulzní proud a frekvcence). Obecně o této metodě pouze vím to, že je vhodná pro tenké materiály s ovlivněním charakteristiky průřezu svaru. Překvapujeme mě, že se o této problematice nepíše ani v základním kurzu od Ing. Baleje (základní kurz svařování metodou 141). Vím že se na to dá přijít hodinami zkoušení ale něco bych o tom rád věděl předem. Neřadím se už mezi nováčky s TIGEM ale až teď jsem si koupil modernější svářečku, která tyto volitelné parametry má. Děkuji všem kteří mají přidat co do diskuze. Honza

Offline

 

#2 08-03-2021 18:26:45

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Pulsní svařování GAMA 1500

Já jsem tady jen začátečník s TIG svařovánim  ale odkazu s puls je plno.
https://www.youtube.com/watch?v=VaOTJ6R0PgU


Da se tim prsknout i 0,8 drátek .Já si vařím i knoflíky u monterek

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/7156_005_kopie.jpg

Offline

 

#3 27-03-2021 19:09:29

Berger
Člen
Registrovaný: 27-03-2021
Příspěvky: 6

Re: Pulsní svařování GAMA 1500

Odkazů je možná plno, ale skutečných použitelných informací rozhodně plno není.
Snažil jsme se najít nějaké přehledné tabulky, v kterých by byly uvedeny například proudy, délky pulsů pro  jednotlivé materiály a velikosti .
Stáhl jsem si několik knih o TIG prodávaných na Amazonu, a kupodivu jsem v nich tuto informaci nenašel.
Je jasné, že jde o energii dodanou do místa "svaru" jeji hustotu v čase a naopak schopnost materiálu ji v čase odvést, ale nějaké exaktní informace tak, aby člověk nemusel vše dělat metodou pokus omyl, ale dopředu věděl +- jak by top mělo vypadat těch se mi moc najít nepodařilo.
Pokud nepočítám tento obrázek, který je sice hrubě orientační a na nic, ale aspoň poskytuje nějakou představu

http://svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/10246_tig.jpg

Offline

 

#4 27-03-2021 21:37:57

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: Pulsní svařování GAMA 1500

zamysli se nad tím, kolik parametrů  je při pulsním svařování ve vzájemném vztahu. Takovou tabulklu si nedovedu představit.  Je potřeba začít a postupně zkoušet a hodnotit výsledek. Možná, by pomohlo pro začátek, kdybys napsal co chceš svářet pulsem a co od toho očekáváš. Rozhodně nečekej, že někde najdeš úplně obecný a vyčerpávající návod.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#5 27-03-2021 21:49:57

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4074

Re: Pulsní svařování GAMA 1500

Víš ty tabulky jsou jako se státním PSEM , je pro stát , ale pro přemýšlejícího člověka je k ničemu . Má tolik vstupních dat , že nelze dopředu napsat reálný výsledek . Tabulka ještě , věř , nikoho svářet nenaučila .

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče