SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 14-02-2021 17:36:39

speedygonzalez
Člen
Registrovaný: 12-02-2021
Příspěvky: 6

Kowax 220 VS Ideal 212 LCD

Dobrý den,

předem bych chtěl říct, že jsem na foru toto téma hledal a díky němu jsem se dostal "do úzkých". A to konkrétně proto, protože se nedokáži rozhodnout.
Něco ke mě: Nejsem žádný svářeč, svářečku (COčko) chci na doma na hobby využití. Momentálně potřebuji navařit na autě nějaké plechy, jinak svařovat budu max materiál do 4mm, víc asi ne (nebo alespoň o tom nevím). Doma máme svářečku KITin 150, takže kombinovanou svářečku nepotřebuji, ačkoliv se tak dneska už většina vyrábí). Jinak co se sváření týče, tak jsem už nějakej čas pracoval jak s COčkem, tak i s elektrodou, takže jak se sváří vím, nejdu k tomu úplně jak slepý k houslím.
Svařuji max 1x do 2 měsíců (někdy víc, někdy míň, to 1x svařování do cca 2 měsíců je takový průměr).

Ale! Po přečtení několika článků, respektive komentářů a podobně tady na foru si nedokážu vybrat.... Nejvíce mě oslovily svářečky Kowax Genimig 220, Ideal 212 LCD a pak vlastně ještě Spartus easyMig 210S.
Z těchto 3, kdybych si vybral jakoukoliv jsem si ze zdejších komentářů vyvodil to, že neudělám chybu ani s jednou. Osobně se mi nejvíce líbí ten Ideal kvůli displeji, který je hezky přehledný, ale říkám si, zda to není zbytečná věcička, která je akorát náchylná na případné poškození....
Dostal jsem včera možnost pořídit zánovní (prý jen rozbalenou, a nevyzkoušenou) svářečku Kowax 220 za 8 tis (nová stojí cca 10 tis), tak si říkám, zda to hraje taky roli, nebo zda je ten Ideal lepší ve všech směrech, než ten kowax za těch 8 tis.


Předem Vám moc děkuji za názor/radu/odpověď

Offline

 

#2 14-02-2021 19:58:14

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Kowax 220 VS Ideal 212 LCD

Kowax GeniMig 220 pokud máš rozum v žádném případě neber...tady je ušetřený peníz vyhozený! Na ní se šetřilo i na pajšlu! Dál to rozebírat nebudu...

Offline

 

#3 14-02-2021 20:02:01

speedygonzalez
Člen
Registrovaný: 12-02-2021
Příspěvky: 6

Re: Kowax 220 VS Ideal 212 LCD

Discovera napsal(a):

Kowax GeniMig 220 pokud máš rozum v žádném případě neber...tady je ušetřený peníz vyhozený! Na ní se šetřilo i na pajšlu! Dál to rozebírat nebudu...

A mohu se zeptat na důvod? Na zdejším foru to lidi nijak nehejtovali.... A pokud se tedy Kowaxu vyhnout, tak co jiného vzít za podobný peníze cca 11 tis max? Děkuji

Offline

 

#4 14-02-2021 20:22:20

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8509

Re: Kowax 220 VS Ideal 212 LCD

Jestli nepotřebujete nutně synergii, co zkusit třeba Jasic 180 nebo něco od Choboly?


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#5 14-02-2021 20:28:28

speedygonzalez
Člen
Registrovaný: 12-02-2021
Příspěvky: 6

Re: Kowax 220 VS Ideal 212 LCD

varok napsal(a):

Jestli nepotřebujete nutně synergii, co zkusit třeba Jasic 180 nebo něco od Choboly?

synergii asi nepotřebuji, ale přijde mi to jako usnadnění pro začátečníka. Určitě na modely co jste psal mrknu, děkuji za tip. PS: vy máte nějakou zkušenost s tím Kowaxem genimig 220? Pan Discovera to napsal tak rázně, že vlastně ani nevím, v čem přesně to je naprd svářečka.... Nechci se s někým o tom Kowaxu přít, to rozhodně ne, navíc když nejsem svářeč a moje zkušenosti jsou skoro nulové, jen mě to překvapilo, když jsem od pár lidí o této značce zde na foru četl chválu a pak od pana Discovery totální zášť.

Offline

 

#6 14-02-2021 20:39:22

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Kowax 220 VS Ideal 212 LCD

Když dáš tu žlutou střelu na max proud začne se sakra zahřívat i ta propojovací klemba co je uvnitř na propojení k podvači (změna polarity na truibičkový drát)....ultra tenký propojovací kabel s ještě tenšími oky. Velmi špatná regulace enkodérem, kdy to chaoticky líta i o 20A a téměř nemožné nastavit v rozsahu po "1A" budeš rád, když se trefíš o 5A na otočku enkodéru....není to vadnou enkoderů ale dementním FW...o ovládáním ani nemluvě...to vymyslela opravdu chytrá palice...asi by se tam jeden či dva mikrospínače na panel už asi nevešlo. Celkově elektronika byla taky asi vyrobena tlakem na cenu.

Pantermax, Spartus Easy Mig 210, 210S.
A pokud chceš zánovní stroj, tak mám k dispozici testovací Ideal 202 (je to Spartus EasyMig 210S) za cenu 7500Kč samozřejmě se zárukou. Ale samozřejmě pokud se ti Genimig 220 líbí, tak si ho kup. Ono nejde o hejtování. Tady jde spíše o to, že představa, že si koupím mašinu, kde je plno věcí nedotažených do konce mi přijde zcestné.


Je relativně dost lidí co přišlo ke mě na dílnu si tyto stroje vyzkoušet a opravdu všichni do jednoho se zděsilo, jaké rozdíly mezi těmi stroji jsou včetně Genimigu 220, který mám na dílně spíš jako varování (pochybuji, že si jí někdo koupí po tom co si vyzkouší další mašiny). U mánuálu je pak rozdíl v tom, jak se výrobce popere s pevně nastavenými parametry jako je : přibližovací rychlost drátu, předfuk, přednastavený HOTstart. TOTO je vražedná kombinace zvláště u EasyMIgu 185 Spartus, kde dokonce jeden pán co jí chtěl za každou cenu koupit (protože byl zvyklý na 3F odbočku a synergii nechtěl) si to rozmyslel okamžitě po tom co si jí fyzicky otestoval a řekl jasně že NE. Nechtěl nic jiného....ale po asi 35 min neustáleho zkoušení to zabalil a vzal EsyMiga 210S.

Pevně nastavená hodnota HotStartu je to nejhorší co může být u těchto klasických invertorů.

Editoval Discovera (14-02-2021 20:46:19)

Offline

 

#7 14-02-2021 20:47:22

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8509

Re: Kowax 220 VS Ideal 212 LCD

Speedygonzales: Zkušenosti nemám, ale viděl jsem někde na netu video a moc mě nenadchla. Nejlepší bude když si někam zajdete mašinu vyzkoušet.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#8 15-02-2021 09:48:57

speedygonzalez
Člen
Registrovaný: 12-02-2021
Příspěvky: 6

Re: Kowax 220 VS Ideal 212 LCD

varok napsal(a):

Speedygonzales: Zkušenosti nemám, ale viděl jsem někde na netu video a moc mě nenadchla. Nejlepší bude když si někam zajdete mašinu vyzkoušet.

já právě nikde nenašel žádnou pořádnou recenzi na tu mašinu. Videa na youtube, jak by smet.... Vyzkoušet si bohužel nemám kde (nic poblíž nás na severu čech není).

Offline

 

#9 12-03-2021 20:23:03

Janes360
Člen
Registrovaný: 12-03-2021
Příspěvky: 6

Re: Kowax 220 VS Ideal 212 LCD

Ja mam osobnú skúsenosť z KOWAX GeniMig 220 som domáci kutil a zváračka mi vyhovuje za tie peniaze je to OK tu je aj video https://www.youtube.com/watch?v=Bh-4et0 … Kn_NLeroKS

Offline

 

#10 12-03-2021 22:53:57

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Kowax 220 VS Ideal 212 LCD

Já s ní mám také osobní zkušenost a pokud ti vyhovuje OK...ale já bych ten vergl nechtěl ani zadarmo.

Offline

 

#11 13-03-2021 09:50:22

Janes360
Člen
Registrovaný: 12-03-2021
Příspěvky: 6

Re: Kowax 220 VS Ideal 212 LCD

Prečo to tak silno haníš??? Čo je tak zle ??? Zvara to dobre iba treba vedieť zvárať.

Offline

 

#12 13-03-2021 10:01:31

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Kowax 220 VS Ideal 212 LCD

W&F pocuj ako je to stymi Ampere vs volty lebno ked pohnes ampermi tak som nevidel ze by dvihlo volty
a podla mna su to spojene nadoby toto si vo videu nevysvetlil ...

este si mohol dopisat ze islo o platenu reklamu to trosku ubera z toho co si robil pri LIDL XXYY utahovakoch
videa dobre kopa info ale pri Kowaxe mi par veci chybalo - hobbici dnes chcu SYNergiu a to ich zvarat nikdy nenauci.
a potom pridu na forum a nastavuju prud v MIG/MAGu a my tu potom snazime im vysvetlit opak a trucuju smile

a Disco ma svojho dodavatela NRD a ty mas KWX chapes nemozete obhajovat konkurenciu tongue

Editoval ihlan (13-03-2021 10:07:20)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#13 13-03-2021 10:16:51

Janes360
Člen
Registrovaný: 12-03-2021
Příspěvky: 6

Re: Kowax 220 VS Ideal 212 LCD

Samozrejme bolo to  prepnute v manuálnom režime MIG/MAG to si si mohol všimnúť. Svieti červena LED  pri režime MIG. Napätie sa dvíha len ak máš navolený režim Synergie. O riadok nižšie. Ak si si nevšimol pri vybalení krabice je hneď prvý papier faktúra.

Offline

 

#14 13-03-2021 10:34:56

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Kowax 220 VS Ideal 212 LCD

Vždyť je to jeno on je rozhodlý pro Kowax tak ať si ho koupí. Moudrému napověz a jinak je to jedno. Tady to chlapy trochu baví a mají svoje dílničky a garáže kde chodí s chutí se nějak realizovat. Já si nedekážu přestavit tam mít Kowax a chrchlat tam ,pořád něco nadstavovat. Já teď řeším pilu a určitě si nekoupím Gujde či Holcmana  nebo jak se to píše  asi to bude ARG 235 sice jsem uvažoval ještě o 130 ale zdá se mi malá  podotýtam že 130 a 220 máme v práci a dělám na tom pořád.     
A stejně se mi těžko  rozhoduje a tahají penízky z kapsy. Jen ten pocit už se jen koukat na Gujde je strašný  big_smile  Nějak podobně to cítim s Kowaxem.Děkuji nechci

Offline

 

#15 13-03-2021 11:38:53

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Kowax 220 VS Ideal 212 LCD

Janes360 napsal(a):

Samozrejme bolo to  prepnute v manuálnom režime MIG/MAG to si si mohol všimnúť

ak ma zvaracka moznost nastavit prud alebo volty toto musi fungovat MAnual aj SYN mode rovnako
proste je to FYZika... ak je odpor konstatna a menis jednu velicinu dalsia sa musi zmenit.

iba keby to obmedzovalo prud smerom dolu to chapem ze napatie drzi ale dviham prud
musi rast aj napatie  (ak je odpor sustavy konstanta) to je matika zakladna skola... nema to nic so SYNergiou


pat: GUDE nechcu ani ja HOLZ je na drevo tie male pily su pre hobby/modelarov tam patrim aj ja.
Ti co maju Fronikov a hallu si kupuju tie velke kravy typu BOMAR3xx a podobne wink
Kowax aj tak nic nevyraba ale objedna si to v cine...beriem to ako nalepku na niecom z ciny rovnako ako Magnum.
takze je dost mozne ze ten stroj najdeme mozno aj u Magnuma len bude LCD trosku poprahzdoane..
nechcem menit temu.... pokecame v (mimo politiky) tu nechajme Kowaxa

Video som si pozrel spravil si predstavu na to su tie videa dobre vidiet co ten stroj vie ako sa ovlada
to sa na eshope na fotkach pozret neda za to dik (aj ked je to reklama ako vysita predajca poslal)

Editoval ihlan (13-03-2021 12:28:30)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#16 13-03-2021 12:21:37

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Kowax 220 VS Ideal 212 LCD

ihlane....  fronius sem a fronius tam .  Nadřu se jako blbec když zvedám to těžké rameno pily, ale s tím širším pásem to prostě lépe řeže.  big_smile

Offline

 

#17 13-03-2021 15:42:17

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Kowax 220 VS Ideal 212 LCD

Janes360 - Absolutně neřeším značky jako takové..pokud ovládání má logiku a nejde vidět na mašině, že z něj "výrobce" udělal kastrát, potom nemám s jakoukoliv mašinou problém. Ale Genimig
                220 rozhodně není logický stroj a ani normálně poskládaný....a může svařovat i perfektně...za utracený peníz nechci přemýšlet, který de*bil toto skládal a vymýšlel. Takže v prvé řadě úplný kastrát co nic nenabídne a i propojovací káblík pro přehození polarity v ně svařečky o něčem svědčí. Zkus s tou mašinou svařovat na plný knedlík blbé necelé 2 minuty....a jsem zvědavý jestli se ti ta teplota té propojovací žížalky bude líbit. Další je naprosto dementní ovládání až chaotické a o enkodéru, který se chová jako vadný ani nemluvím (nastavit "proud" po 1A je nemožné ale vadou enkodéru to není ale blbým FW a jeho  nastavením).
Pokud by mašina byla ve stejném duchu jako IDEAL potom bych KOWAX vychvaloval a neviděl bych v tom problém. Ale musel bych být trotl abych tvrdil, že je to dobrý stroj a koupil si jej, když za ty prachy mám mnohonásobně lepší až nejlepší (v této cenové kategorii i složením) značku IDEAL. Já tu značku nevychvaluji jen proto, že mám něco společného s naraditechnik.cz ale proto, že ta značka za to opravdu stojí. A jestli to někdo nechápe je jen jeho problém....nemám důvod nevychvalovat mašinu (značku) když je to zatím co mi prošlo pod rukama jedna z nejlepších vůbec.  Tak jak  hodně zdejších majitelů vychvaluje Fachowce a jeho WF Jet mašiny (která jde bohužel brutálně kvalitou do kopru), tak já vychvaluji IDEAL.
A od samotné značky IDEAL vlastním 2 mašiny ještě před naraditechnikem již několik roků nazpět, takže nevychvaluji tuto značku jen k vůli zmíněnému obchodu ale snažil jsem se P. Vaňátka přesvědčit právě o kvalitách těchto strojů a sám na ně z radostí přešel ve velkém, když viděl ty rozdíly v kvalitě, zpracování a stability. Naopak Fachowiec prská jak kočka, proč neodebírá stroje.

Jinak Genimig 220 svařuje celkem obstojně ale boduje hrozně - respektive zapalování není úplně perfektní, a až bys vyzkoušel Tecnomiga 212 a jeho klony zdržel by ses vychvalování Genimiga 220 smile

Editoval Discovera (13-03-2021 16:08:49)

Offline

 

#18 13-03-2021 20:07:11

Janes360
Člen
Registrovaný: 12-03-2021
Příspěvky: 6

Re: Kowax 220 VS Ideal 212 LCD

Je pravda že zatiaľ som zváral iba  z 3 mašinami  moja prvá je KITIN 165  ta je dobra  druha Parkside na trubicový drôt tu som moc nepoužíval a teraz GeniMig 220.  Ten enkodér je tak nastavení iba v synergii  v manuálnom režime MIG a MMA ide pekne ovládať Ampere po jednotkách a V po desatinách. V Synergii je to nie vždy inak a skáče to je pravda.  Nie som zvárač  moc skúsenosti nemám ale  pre moje nároky je ta zváračka postačujúca. Je to predsa stále  hobby zváračka ak by som chcel niečo na každodenne použitie nebál by som sa investovať viac ale prišlo mi to zbytočne. Je to plnohodnotní MIG bez niektorých nastavení o tom viem ale zvára sa mi z tým dobre. Veľmi rad by som vyskúšal aj iné zváračky ale je to finančne náročne a tiež je dosť problém sa zorientovať vo svete zváračiek je veľmi veľa  výrobcovu a každý zvárač preferuje niečo iné.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče