SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 15-03-2021 01:03:18

Jozinzbazin
Člen
Registrovaný: 14-03-2021
Příspěvky: 3

Prosba o radu ku kupe zvaracky

Zdravim vsetkych, uz som tu na fore co to poprecitaval, vyberam zvaracku na univerzalne pouzitie, som sochar, ale zvaraniu som sa doteraz nevenoval. Vacsinou by som ju vyuzival na bezne profily, plochace ale aj plechy, z ciernej ocele aj nerezu. Chcel by som sa casom naucit zvarat esteticky a preto prosim o radu ohladne vyberu, pripadne o upozornenie na cokolvek, co by ma neskor mohlo prekvapit. Bronz pripadne hlinik by som sice mohol dat zvarit niekomu inemu, ale potesilo by ak by som sa to casom naucil aj sam a islo by mi to. Napr. nerozumiem v com je ta tretia zvaracka akoze vhodnejsia na hlinik okrem toho ze to uvadzaju. Rozhodujem sa medzi tymito zvarackami:
https://www.elektrospaw.eu/Zvaracka-Inv … -d8244.htm

https://www.elektrospaw.eu/Inverter-MIG … -d8608.htm

https://www.elektrospaw.eu/Svarecka-MIG … -d8607.htm

https://www.elektrospaw.eu/Zvaracka-Inv … -d8471.htm

Pripadne ocenim ak by mi niekto odporucil aj nieco ine v +/- podobnej cenovej kategorii.

Budem vdacny za pripadne rady.

Jozef

Offline

 

#2 15-03-2021 04:27:43

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: Prosba o radu ku kupe zvaracky

tak v tej cenovej kategorii to budes mat hooodne tazke,za 300 sa da kupit normalny invertor (ale rozhodne nic extra) zvaracka na obalovanu elektrodu ale to sa da pouzit len na zvaranie zeleza,nic viac

Editoval pavol.sk (15-03-2021 04:29:38)

Offline

 

#3 15-03-2021 13:24:16

Jozinzbazin
Člen
Registrovaný: 14-03-2021
Příspěvky: 3

Re: Prosba o radu ku kupe zvaracky

pavol.sk napsal(a):

tak v tej cenovej kategorii to budes mat hooodne tazke,za 300 sa da kupit normalny invertor (ale rozhodne nic extra) zvaracka na obalovanu elektrodu ale to sa da pouzit len na zvaranie zeleza,nic viac

Tak podla parametrov v popise sa mi zdali byt tie zvaracky vyhovujuce, ale prave to co pises ma zneistuje, ze ako moze byt tak velky cenovy rozdiel, lebo u inych predajcov su zvaracky s podobnymi parametrami aj dvojnasobne drahsie. Ci tam nebude fakt nejaky odrb v kvalite materialov, kazivosti a pripadne aj nekorektne zverejnenych parametroch. Napriklad pri karboske, mam aj profi Boschku, aj amatersku triedu a aj Lidlovu triedu a ani ta Lidlova nieje zasa uplne zla, len sa mi zda ze sa trocha horsie drzi v ruke a teda je to o komforte. Pravda je, ze ju nedrtim od rana do vecera ale zasa rezem a brusim kamen beton aj vsetko mozne aj nemozne. Ale intenzivne drtit nebudem mozno ani tu zvaracku.
Pre zaciatok som nechcel vela investovat, kiezby som ziskal dobru zakazku a ekonomicky mi to da zmysel, tak po case rad zainvestujem aj do profi masinky a tuto by som posunul niekomu inemu, teraz si chcem hlavne odskusat maximum z dostupnych moznosti.

Offline

 

#4 15-03-2021 14:31:27

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: Prosba o radu ku kupe zvaracky

treba to brat tak ze su to najlacnejsie stroje na trhu tak co sa da od takeho dacoho ocakavat...renomovany vyrobca za tu cenu invertorove (co2ky) ani neponuka,tie zacinaju na dvojnasobku cenu a to su len zakladne modely
ako mne je to jedno kup co chces ale hento je fakt low-end najhrubsieho zrna

Editoval pavol.sk (15-03-2021 14:34:18)

Offline

 

#5 15-03-2021 21:02:20

smiki
Člen
Registrovaný: 26-02-2007
Příspěvky: 109

Re: Prosba o radu ku kupe zvaracky

Jozinzbazin napsal(a):

pavol.sk napsal(a):

tak v tej cenovej kategorii to budes mat hooodne tazke,za 300 sa da kupit normalny invertor (ale rozhodne nic extra) zvaracka na obalovanu elektrodu ale to sa da pouzit len na zvaranie zeleza,nic viac

Tak podla parametrov v popise sa mi zdali byt tie zvaracky vyhovujuce, ale prave to co pises ma zneistuje, ze ako moze byt tak velky cenovy rozdiel, lebo u inych predajcov su zvaracky s podobnymi parametrami aj dvojnasobne drahsie. Ci tam nebude fakt nejaky odrb v kvalite materialov, kazivosti a pripadne aj nekorektne zverejnenych parametroch. Napriklad pri karboske, mam aj profi Boschku, aj amatersku triedu a aj Lidlovu triedu a ani ta Lidlova nieje zasa uplne zla, len sa mi zda ze sa trocha horsie drzi v ruke a teda je to o komforte. Pravda je, ze ju nedrtim od rana do vecera ale zasa rezem a brusim kamen beton aj vsetko mozne aj nemozne. Ale intenzivne drtit nebudem mozno ani tu zvaracku.
Pre zaciatok som nechcel vela investovat, kiezby som ziskal dobru zakazku a ekonomicky mi to da zmysel, tak po case rad zainvestujem aj do profi masinky a tuto by som posunul niekomu inemu, teraz si chcem hlavne odskusat maximum z dostupnych moznosti.

Neni to žádnej ojeb kvality nebo podobný nesmysli, to jsou normální ceny, jenom všichni ostatní prodejci maj na tom takovej výdělek, klidně i 100%. Teď mi od něj přišlo tohle - https://www.elektrospaw.eu/Inverter-MIG … -d8611.htm
Super mašinka, kromě klasiky má i Dual Puls, ovládání přes mobil, chytrej větrák co běží jen když má, 35 pamětí nastavení, tlumivka -50 až +50%  atd.  Ještě jsem jí pořádně neodzkoušel, ale co můžu říct hned, má krásnej zvuk oblouku a pěkně zapaluje a to i v čistým CO2.

Offline

 

#6 16-03-2021 02:00:03

Jozinzbazin
Člen
Registrovaný: 14-03-2021
Příspěvky: 3

Re: Prosba o radu ku kupe zvaracky

Vdaka smiki za tip, ked ju lepsie odskusas tak pridaj prosim Ta referenciu ako sa s nou zvara. Nasiel som k nej taketo video: https://www.youtube.com/watch?v=wPnYO78ka3w

Offline

 

#7 16-03-2021 10:58:45

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Prosba o radu ku kupe zvaracky

smiki napsal(a):

Jozinzbazin napsal(a):

pavol.sk napsal(a):

tak v tej cenovej kategorii to budes mat hooodne tazke,za 300 sa da kupit normalny invertor (ale rozhodne nic extra) zvaracka na obalovanu elektrodu ale to sa da pouzit len na zvaranie zeleza,nic viac

Tak podla parametrov v popise sa mi zdali byt tie zvaracky vyhovujuce, ale prave to co pises ma zneistuje, ze ako moze byt tak velky cenovy rozdiel, lebo u inych predajcov su zvaracky s podobnymi parametrami aj dvojnasobne drahsie. Ci tam nebude fakt nejaky odrb v kvalite materialov, kazivosti a pripadne aj nekorektne zverejnenych parametroch. Napriklad pri karboske, mam aj profi Boschku, aj amatersku triedu a aj Lidlovu triedu a ani ta Lidlova nieje zasa uplne zla, len sa mi zda ze sa trocha horsie drzi v ruke a teda je to o komforte. Pravda je, ze ju nedrtim od rana do vecera ale zasa rezem a brusim kamen beton aj vsetko mozne aj nemozne. Ale intenzivne drtit nebudem mozno ani tu zvaracku.
Pre zaciatok som nechcel vela investovat, kiezby som ziskal dobru zakazku a ekonomicky mi to da zmysel, tak po case rad zainvestujem aj do profi masinky a tuto by som posunul niekomu inemu, teraz si chcem hlavne odskusat maximum z dostupnych moznosti.

Neni to žádnej ojeb kvality nebo podobný nesmysli, to jsou normální ceny, jenom všichni ostatní prodejci maj na tom takovej výdělek, klidně i 100%. Teď mi od něj přišlo tohle - https://www.elektrospaw.eu/Inverter-MIG … -d8611.htm
Super mašinka, kromě klasiky má i Dual Puls, ovládání přes mobil, chytrej větrák co běží jen když má, 35 pamětí nastavení, tlumivka -50 až +50%  atd.  Ještě jsem jí pořádně neodzkoušel, ale co můžu říct hned, má krásnej zvuk oblouku a pěkně zapaluje a to i v čistým CO2.

Úplne s Tebou súhlasím. Výrobné náklady sú veľmi nízke, lebo nech si hovorí kto chce - čo chce, či značkový, alebo neznačkový výrobok - všetko je z Číny. Čo je na výrobku drahé je logo firmy, pod menom ktorej sa výrobok predáva. yikes

Offline

 

#8 16-03-2021 17:04:16

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8506

Re: Prosba o radu ku kupe zvaracky

A vy si opravdu myslíte, že třeba mašiny typu Powermat, Magnum, Lídl a jim podobné jsou výrobně na stejné úrovni jako třeba ty Ideal mašiny co zde lidi chválí, Gamastary, Spartusy apod.? Takže všechno stojí třeba 5000,- kč, ale u těch Powermatů, Magnumů apod. si vemou obchody navíc jen třeba 2 nebo 3 tisíce a ty Gamastar, Ideal, Spartus a nevím co ještě si prodejci vezmou 150%? Neblbněte.

Editoval varok (16-03-2021 17:05:10)


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#9 16-03-2021 17:28:24

autocross
Člen
Místo: Bystřice
Registrovaný: 08-12-2015
Příspěvky: 475

Re: Prosba o radu ku kupe zvaracky

varok: mě ten Spartus Multipro 4 in 1 pořád mile překvapuje, to se vůbec nedá rovnat s tím, co jsem měl doposud (Profiline, Telwin, Einhell, Sharks, půjčený Powermat a WF Bi-Pulse)


Sharks 250-Y10 MIG/MMA IGBT - čínská šmajda, ale fungovala dobře, další čínské šmajdy WF Bi-Pulse 201, Parkside PPS 40, Spartus Multipro 200 a maska Predator

Offline

 

#10 16-03-2021 17:34:47

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8506

Re: Prosba o radu ku kupe zvaracky

Autocross: ale ta asi nestála do 10000,- kč ne?


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#11 16-03-2021 17:57:47

autocross
Člen
Místo: Bystřice
Registrovaný: 08-12-2015
Příspěvky: 475

Re: Prosba o radu ku kupe zvaracky

To ne, 29 tis. z Polska, ale je to čína, takže stejná jak z Lidlu na vaření deltaboxů motorek.


Sharks 250-Y10 MIG/MMA IGBT - čínská šmajda, ale fungovala dobře, další čínské šmajdy WF Bi-Pulse 201, Parkside PPS 40, Spartus Multipro 200 a maska Predator

Offline

 

#12 16-03-2021 19:30:07

nešika
Člen
Registrovaný: 18-03-2018
Příspěvky: 199

Re: Prosba o radu ku kupe zvaracky

Nechci vám do toho kluci kecat, ale ani v jednom ze tříset podobných dotazů tady nikdo neřešil takovou drobnost jako je ŽIVOTNOST těchto levných věcí ( krámů ) z Číny! A co třeba servis? Opravuje to někdo?
Já si myslím, že je to vyrobené tkz. do "první poruchy."  Výrobce předpokládá, že další (poslední) cesta od uživatele je na sběrný dvůr. Jenže v Čechách i na Slovensku je to úplně jinak.


Ptal se tu někdy, někdo  proč třeba Fronius dokáže prodat naprosto GENIÁLNÍ mig/mag mašiny za čtvrt milionu korun ? Jsou taky vyrobeny (VYVINUTY) v Číně? A vývar je tam 3000%????

Jo a VAROKu mě jsi docela n....l tím, že porovnáváš Gamastar s nějakou ušmudlanou čínou!
Já jeden mám a určitě na OTK v Číně nebyla přítomna paní H......á!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


LINCOLN ELECTRIC Powertec 300, OMICRON Gamastar 1900, L. E. Viking 3350 4C, OPTREL Crystal 2.0

Offline

 

#13 16-03-2021 19:56:41

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8506

Re: Prosba o radu ku kupe zvaracky

nešika: Nevím jaká paní, ale proč bych neporovnával? Za mě jsou Gamastary, nebo alespoň ten co mám hodně slušné mašinky a s čím bych měl porovnávat ty sračky od Powermatu apod.? Nebo jste ten příspěvek vůbec nepochopil? Kdo tady neustále porovnává ty levné shity za nejnižší ceny s kvalitními svářečkami nejsem já.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#14 16-03-2021 20:05:34

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: Prosba o radu ku kupe zvaracky

znamy mal fakt drahy invertor,znacku si nepametam ale rozhodne to nebola cina...nieco zhorelo na doske,cela bola zaliata v dakom laku,dal to do autorizovaneho servisu cena opravy bola len o 1000 vtedy este korun menej ako novy stroj !?
ono asi dost zalezi na co sa to ma pouzivat,ak budem zvarat raz za mesiac nieco pri dome tak asi enbudem davat 1000 eur za krabicu ktora bude len chytat prach,na druhej strane ma udivuju ludia ktorych ten stroj ma zivit a pokukuju po cinsko/polskom odpade ktory sa nehodi ani na to prilezitostne zvaranie raz za mesiac

Offline

 

#15 16-03-2021 20:07:28

nešika
Člen
Registrovaný: 18-03-2018
Příspěvky: 199

Re: Prosba o radu ku kupe zvaracky

varoku - tvůj koment....co zde lidi chválí, Gamastary, Spartusy apod.....  já jsem nic nepochopil?  Můj GAMASTAR je za dané peníze naprosto špičkové zařízením!!!! Vyrobený v Třebíči!!
Pro některé -- ZÁZRAK z Třebíče


LINCOLN ELECTRIC Powertec 300, OMICRON Gamastar 1900, L. E. Viking 3350 4C, OPTREL Crystal 2.0

Offline

 

#16 16-03-2021 20:12:59

autocross
Člen
Místo: Bystřice
Registrovaný: 08-12-2015
Příspěvky: 475

Re: Prosba o radu ku kupe zvaracky

A co je na tom, že vyrobený v Třebíči? Mě by bylo jedno i kdyby to vyrobili na Marsu


Sharks 250-Y10 MIG/MMA IGBT - čínská šmajda, ale fungovala dobře, další čínské šmajdy WF Bi-Pulse 201, Parkside PPS 40, Spartus Multipro 200 a maska Predator

Offline

 

#17 16-03-2021 20:19:39

nešika
Člen
Registrovaný: 18-03-2018
Příspěvky: 199

Re: Prosba o radu ku kupe zvaracky

autocross - no, je tu jeden taky uživatel(ka). Co v Třebíči asi dostal buď po tlamě (za blbé kecy) nebo pokutu (za parkování či rychlost). Haní vše z Třebíče. Jinak mi je to jedno!


LINCOLN ELECTRIC Powertec 300, OMICRON Gamastar 1900, L. E. Viking 3350 4C, OPTREL Crystal 2.0

Offline

 

#18 16-03-2021 20:20:27

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Prosba o radu ku kupe zvaracky

nešika napsal(a):

Nechci vám do toho kluci kecat, ale ani v jednom ze tříset podobných dotazů tady nikdo neřešil takovou drobnost jako je ŽIVOTNOST těchto levných věcí ( krámů ) z Číny! A co třeba servis? Opravuje to někdo?
Já si myslím, že je to vyrobené tkz. do "první poruchy."  Výrobce předpokládá, že další (poslední) cesta od uživatele je na sběrný dvůr. Jenže v Čechách i na Slovensku je to úplně jinak.


Ptal se tu někdy, někdo  proč třeba Fronius dokáže prodat naprosto GENIÁLNÍ mig/mag mašiny za čtvrt milionu korun ? Jsou taky vyrobeny (VYVINUTY) v Číně? A vývar je tam 3000%????

Jo a VAROKu mě jsi docela n....l tím, že porovnáváš Gamastar s nějakou ušmudlanou čínou!
Já jeden mám a určitě na OTK v Číně nebyla přítomna paní H......á!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

K Tvojmu komentu len toľko, že ak si kúpim lacný stroj, mám na neho tak či tak dva, možno aj tri roky záruku, takže ak sa pokazí, dostanem peniaze naspäť v prípade že ho nedokážu opraviť a kúpim si bez mihnutia oka druhý. A zase len lacný. Ten, kto si kúpi drahý stroj, tak s ním bude musieť hodne dlho pracovať, aby si na seba zarobil. A ak sa mu po záruke pokazí - tak nad cenou opravy vyroní nejednu slzu...
No a potom k tomu Froniusu za štvrť milióna Korún. Určite nie je vyrobený v Číne, ale skús sa zamyslieť, odkiaľ asi sú polovodiče, ktoré sú v ňom použité? Alebo si ešte stále myslíš, že sa vyrábajú v Rožnove pod Radhošťom???? A len tak pre informáciu - ani slovenský výrobca polovodičov Tesla Piešťany už polovodiče nevyrába. yikes

Editoval Juraj.A (16-03-2021 20:22:52)

Offline

 

#19 16-03-2021 20:35:31

nešika
Člen
Registrovaný: 18-03-2018
Příspěvky: 199

Re: Prosba o radu ku kupe zvaracky

To Juraj.A - nebudu ti tvůj názor vyvracet! Je jasné, že si nikdo na doma na vaření zrezlých výfuků nekoupí Froňu za takové prachy. Kupují si je produkční firmy kde je reálný předpoklad, že se do půl roku zaplatí.
Jinak polovodiče ve Froniusech pocházejí od Anglické firm OHM, která  je ABSOLUTNÍ SVĚTOVÁ ŠPIČKA!!!!!!!!!!!!
Jestli si matně vzpomínám tak v Rožnově p. R. se kdysi vyráběli tranzistory, tyrystory, ale urřitě né výkonové prvky, které jsou použité v dnešních svářečkách!

Jen to zkoušíš. Napsal jsem jen svůj názor. Doma mi maká Esab r.v. 2002 a klidně vsadím sto litrů, že bude makat i za 20LET!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


LINCOLN ELECTRIC Powertec 300, OMICRON Gamastar 1900, L. E. Viking 3350 4C, OPTREL Crystal 2.0

Offline

 

#20 16-03-2021 20:44:07

autocross
Člen
Místo: Bystřice
Registrovaný: 08-12-2015
Příspěvky: 475

Re: Prosba o radu ku kupe zvaracky

A takhle někdo přemýšlí? Že by za 20 let chtěl pracovat se stejnou věcí?


Sharks 250-Y10 MIG/MMA IGBT - čínská šmajda, ale fungovala dobře, další čínské šmajdy WF Bi-Pulse 201, Parkside PPS 40, Spartus Multipro 200 a maska Predator

Offline

 

#21 16-03-2021 20:50:34

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Prosba o radu ku kupe zvaracky

nešika napsal(a):

To Juraj.A - nebudu ti tvůj názor vyvracet! Je jasné, že si nikdo na doma na vaření zrezlých výfuků nekoupí Froňu za takové prachy. Kupují si je produkční firmy kde je reálný předpoklad, že se do půl roku zaplatí.
Jinak polovodiče ve Froniusech pocházejí od Anglické firm OHM, která  je ABSOLUTNÍ SVĚTOVÁ ŠPIČKA!!!!!!!!!!!!
Jestli si matně vzpomínám tak v Rožnově p. R. se kdysi vyráběli tranzistory, tyrystory, ale urřitě né výkonové prvky, které jsou použité v dnešních svářečkách!

Jen to zkoušíš. Napsal jsem jen svůj názor. Doma mi maká Esab r.v. 2002 a klidně vsadím sto litrů, že bude makat i za 20LET!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ja Ti len prajem aby Ti ešte roky slúžil. Ale ja si nemôžem pomôcť, mňa proste predražené "zanačkové" produkty privádzajú do zúrivosti. Poviem Ti príklad z iného odvetvia. Roky som pracoval ako automechanik a neskôr ako predajca autosúčiastok. Boli sme na exkurzii vo výrobni motorového oleja vo Wiener Neustadte v Rakúsku, kde boli v jednej hale dve plniace linky na ktorých sa na jednej plnil olej Castrol a na druhej  Adamol. Obidva oleje mali podľa popisu rovnaké vlastnosti, rovnaké aditíva, rovnaké viskózne vlastnosti. Keď sme sa pýtali, že aký je teeda madzi tými olejmi rozdiel, keď ten istý olej sa plní do zelených Castrol sudov a rovnaký do šedých Adamol sudov, tak nám povedali že je to ten istý olej LEN - Olej Castrol má  certifikáty, že sa môže požiť vo vozidlách Mercedes, Mazda, Honda atď... Olej Adamol tieto certifikáty nemá, ale je naprosto rovnaký. Tie certifikáty stoja neskutočné peniaze a to sa potom v konečnom efekte prejaví aj na cene výsledného produktu. No a inakšie to nie je ani v prípade "značkových" a "neznačkových" výrobkoch.

Offline

 

#22 16-03-2021 20:57:35

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Prosba o radu ku kupe zvaracky

nešika - a napadlo ma ešte niečo. Ak náhodou potrebuješ hadicu na turbo na VW Passat, tak v VW autorizovanom servise dáš za ňu 140€. Tú istú hadicu si pôjdeš kúpiť do servisu Škoda - lebo motorizácia je zhodná - a zaplatíš za ňu 65€. Jediný rozdiel je ten, že tú, ktorú si kúpiš v Škoda servise má viditeľne vybrúsený znak VW. Takže za čo tu zákazník platí? Za stroj, ktorý si kúpi, alebo za predražené certifikáty, či firemné logá? Toto naozaj nemienim podporovať, lebo je to zlodejina.

Offline

 

#23 16-03-2021 21:01:34

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8506

Re: Prosba o radu ku kupe zvaracky

nešika: Vždyť jsem psal že jsou Gamastar super mašinky. Proč bych měl jednu doma? Jsem psal o Juraj.A, ne o vás. Ten tady neustále porovnává levný sráč s mašinami na slušné úrovni. A celé to převracíte. Psal jsem, že Juraj.A nemůže porovnávat mašinu za třeba 6000,- kč s mašinou za 15. Když chce jen póvl za 6500,- kč tak ať si ho koupí.Já jsem se taky nechal napálit.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#24 16-03-2021 21:01:49

nešika
Člen
Registrovaný: 18-03-2018
Příspěvky: 199

Re: Prosba o radu ku kupe zvaracky

autocross - a proč NE???  Svařuje naprosto špičkově!!!  Tak proč ho měnit?? Je vyroben z kvalitních materiálů, které jsou v mnoha ohledech předimenzované!!!
A jestli do budoucna zůstane zachována  (EU) metoda MIG/MAG.....proč by to mělo být jinak?

Podívej se třeba na "staré" ZETORY kolik stojí v inzerci. Kdo by chtěl dělat na 30 a více let starém stroji?
No ten kdo nemá v palici na...no. Jednou opravíš  a stroj ti vydělává. Žádné řídící jednotky, počítače, chybové hlášky, diagnostika, OBD. Vyměníš olej, naliješ naftu s vyděláváš!!! Chápeme?

Jestli vy kluci z těma Čínskýma hračkama nehledáte různé důvody proč mít doma takové s....y než pořádné stroje a nářadí.


LINCOLN ELECTRIC Powertec 300, OMICRON Gamastar 1900, L. E. Viking 3350 4C, OPTREL Crystal 2.0

Offline

 

#25 16-03-2021 21:10:05

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8506

Re: Prosba o radu ku kupe zvaracky

Juraj.A: Vy tady motáte dvě rozdílné věci. Teď narovinu, svařoval jste někdy s něčím kvalitním nebo jen s těmi sr...mi? Co jsem párkrát koukal na netu a dokonce i jednou naživo v Lídlu na jejich svářečku, nevím přesné označení, tak je to udělané tak na cenu, že se až divím jak to může někdo chválit.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče