SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
Varoku, Fachowiec má servis a svářečky opravuje. Co se týká svářeček, které mají stejný "ksicht" ale různé barvy bedny a různých značek oprvdu nemusí být totožné. Také jsem se kdysi zabýval tím, že koupím Everlast, někdy v roce 2011-2012. Z finska mě vůbec neodpověděli, tak jsem koupil v dubnu 2013 od FW. Podle tehdejších zjištění má mít everlast výkonové prvky Siemens. To moje svářečka nemá. Největší část ceny tvoří právě výkonová část. Není vůbec velký technický problém použít řídíci panel k jiné výkonové části. V tom vidím právě to ˇšetření". Proto hodnotím snahu Disco poskytnout všem pohledy do střev různých svářeček.
Offline
Famater: Aha, tak potom nechápu co psal Discovera. A s tou stejnou bedýnkou svářeček jsem to myslel jak jste psal. Prostě je něco moderní, tak všichni výrobci dávají svářečky do stejných bedýnek. Ale uvnitř může být jedna svářečka úplný šunt a druhá špičková mašina. Proto je super že Discovera ukazuje co je uvnitř mašin.
Offline
Tak ti to nedalo?A dobře to dopadlo
Offline
Je to rozhodně svérázné, ale zapájené dobře, připomíná mi to můj první stabilizovaný zdroj z roku 90,ale asi by fungoval dodnes kdybych ho nevyhodil.
A co funguje se neopravuje, že?
Šťastný nový rok!
Offline
Discovera, viem ze si tuto temu zakladal na zvaracky ale chcem sa ta spytat, ci nemas odskusane nejake plazmove rezacky. Co je dobre a comu sa zdaleka vyhnut, ide mi o to, ze by som chcel nejaku kupit domov ale nechce sa mi moc platit, kedze ju pouzijem minimalne. Tymto sa teda vyhybam napr. Hyperthermu, a inym znackovym produktom, videl som nieco od Alfain, len neviem ci to vnutornostami nebude podobne ako plazma z lidlu a ja by som to zbytocne preplatil... Najradsej by som s pilot oblukom ale tam budem mat prijatelnu cenu mozna na nejakych plazmach z ebay...ale nieco lepsie zoberiem aj bez pilot obkuku...co uz.
Offline
Varok : Jak píše Famater servis samozřejmě má ale kvalita ani přístup tomu vůbec neodpovídá, jinak by se nestalo to co odstartoval s 230 Dual pulsem.
Martys : UltraJet Tig je trošku jiný stroj a není totožný s Jet Tigem, i když uvnitř vypadá téměř stejně. Navíc UltraJet Tig je "starší" generace a tím i kvalitnější než zmíněný JET TIG 2 a 3
novodobé výroby (kvalitou....KVANTITOU....podívej se třeba na foto Rellikové tigovky...kvalitnější pájení, lepší štábní kultůra - kabeláž, součástky). První JET TIG měl spínaný zdroj a od JET TIG 2 a 3 jsou nahrazeny klasickými trafy. Všechny možné modifikace těchto strojů a je jedno jaké značky měly téměř totožné poruchy a to že jim častěji odcházely tyto spínané zdroje a proto je nahradily klasickými trafy...úplně první verze má trafo s oválným jádrem podobným toroidu - viz můj Tuson Pegasus 165. Jenže ty jsou trošku dražší výrobně a nahradily je levnější variantou klasickým trafem s IE jádrem, které jdou navíc snadněji vyměnit - mě kdyby zdechlo musím si nechat namotat nové třeba v PS Elektronic toroidní a to není zrovna levné ale mě by se tam dvě klasické nevlezli k vůli velké starší řídící elektronice v MAN verzi.
Takže se můžeš zamyslet nad tím, proč výrobce začal dávat tyto zdroje na plastové distanční podložky
780622 : S plazmoou ti moc nepomůžu. Já měl v ruce jen 4 plasmy a z toho tu první mám BERLAN 40A (starou tušim 9 let ještě německou verzi u vnitř s kvalitních součástek...) ale je to pořád
hračka a pokud bych kupoval plasmu, tak určitě s pilotem bo jak mám rád HF, tak na plasmě je to za trest nesrovnatelné s plasmou s pilotem....každopádně s tím by ti poradil určitě tady někdo fundovanější.
Editoval Discovera (03-01-2021 01:08:56)
Offline
Díky, tak to jsem měl s výběrem šťastnou ruku:).Mě se prostě tahle tigovka líbí, hlavně soudruzi dali hlavy dohromady a dali tam i tlačítka nahorudolu a dopravadoleva, což pro mě začátečníka s tigem je příjemné.
Co se týče trafíčka, na mě to působí tak, že jim to tam prostě takhle vyšlo. Taky jsem ho přitáh ale plech je měkký a stejně se to vyžvýká. Přímo pod ním je totiž jeden ze tří distančních sloupků chladiče AC části a zas to přece netopí jak trouba:) Co je ale zarážející je absence sít'ového filtru, prostě ho tam vůbec nedali, ani kondenzátor, nic jde to z vypínače rovnou na softstartový termistor který přemost'ují dvě relé paralelně( u Jettig Mini a Jettig 2 osazují jen jedno i když na PCB je na ně pozice). Toroidní trafo by bylo pěkný, to by už mohlo být i v hifi časopisu.
Jak je to se spolehlivostí termistoru?
Jak si stojí tranzistory a diody?
ultra jet tig ac/dc 200
Trafíčko vzdušně
Distanc zespodu
Diody
AC blok
Kdo najde sít'ový filtr
řídící deska
DC blok, 6 kondenzátorů 470M serioparalelně
Editoval Martys (03-01-2021 11:05:01)
Offline
Kdyby chtěli natočily by ty trafa, tak aby je nemusely rvát na podložky ale přemýšlení bolí. Co se týče termistoru vůbec v něm nevidím problém pokud není elektronika navržena na prasáka. Filtr v UltraJet Tigu být nemusí...v JET TIGU MUSÍ, protože když ho odpojíš začne pulzovat LED zobrazovač na panelu v určitém intervalu (při svařování) a nebo vynechávají enkodery a tlačítka na panelu, jakoby byly vadny...rušení.
Na relé jsis si odpověděl sám...šetří....Ideal 212 má taky možnost rozložit zátěž kontaktů na dvě relé a stejně tam dají jen jedno...takže pokud z nějakého důvodu rozdělávám tyto mašiny a jsou tam pozice pro dvě relé a je osazeno jen jedno dávám tam obě relé stejného typu...U Tecnomigu 212 dochází ještě k lepšímu jemnějšímu zapalování oblouku při doplnění druhého relé - viditelný rozdíl i u amatéra svářeče.
Pro tvou zajímavost na Ebay se prodávala první verze JetTIG 200 ACDC pod značkou LCD Vision (na naraditechnik je pořad v nabídce od Fachowce tato první generace...bohužel už s pajšlem z JET TIG 2) která měla jako jediná toroidní trafo 150VA a na něm veškeré sekundáry....zalitý střed měl volný průměr jen 2cm, jak to tam bylo natěsno ...to byly jedny z nejkvalitnějších ACDC tigovky vůbec ....měly kompletně vše značkové / Nippon Chemicon,Toshiba, On Semiconductor, Panasonic, Sanyo, ELNA, zmíněný toroid s CU páskem po obvodě - provedení AUDIO...a další značkový výrobci součástek /a jediná bolest těchto strojů byl jako u všech v této skříni ovládací panel s enkodérem....ten byl značně poruchový a jedinou achylovou patou stroje (bohužel o fotky jsem přišel...jinak by jste sami mohli zhodnotit dnešní kvalitu třeba právě prodávané verze od Fachowce...absolutně se to nedalo srovnávat.....troufám si tvrdit, že to byla ve skutečnosti verze prodávaná v americe pod značkou EVERLAST).
Za chyby se omlouvám ale na telefonu se to píše fakt blbě tyhle elaboráty...
Editoval Discovera (03-01-2021 12:16:47)
Offline
No jo, ale byla srovnatelná i cena? Já jsem koupil tohle a neřeším co bylo, je teda ovládací panel poruchový? Co odchází? Encodér, tlačítka, řadič?
Problém je že do toho fakt před koupí není vidět a ještě na to dají plomby. Je to úplná kočka v pytli. Tohle fórum je jediná šance jak vybrat svářečku, protože prodejce ti namluví cokoliv aby prodal.
Offline
Je tu už nějakou řádku let co to bylo na ebay a cena byla kolem 28tis pokud mě paměť neklame. Poruchový byl panel na té staré verzi né na té tvé ( https://www.naraditechnik.cz/multifunkc … rak-parker má stejné ovládání - panel ...jen tato od fachowce nemá už ten samý TOP pajšl. Ale tento jediný enkodér co vidíš dělal neskutečný bordel ). Zaplombované stroje jsou snad dnes k vidění jen u Fachowce.
Offline
Zdravíčko, nějakou dobu zkouším svařovat se starším trafem po dědovi, ale chtěl bych si zkusit svařování mig. Navíc budu výhledově potřebovat přivařit pár plechů na autě, tak jsem si řikal, že bych to mohl zkusit sám. Pročetl jsem si zdejší forum a uvažuji nad Spartus Easymig 200 Synergie nebo Spartus Easymig 210S Synergie. Bohužel se v tom moc nevyznám a nevidim na fotkách mezi nimi moc rozdílů, jen v ceně na eshopu. Mohli byste mi poradit, jestli má cenu kupovat 210? Popř. připlatit ještě trochu a koupit Ideal Tecnomig 212 LCD? Svařovat budu jen věci kolem domu a garáže, prostě co je občas potřeba.
Offline
Rozdíly jsou hlavně v bednách - zpracování a ve vnitřní výbavě strojů. Nejkvalitnější celkově je Ideal 212 a Spartus 200 je sice dobrý stroj s perfektními vlastnostmi ale je to taková odlehčená verze s malými rychlospojkami a to je důvod, proč bych 200-ku vzal až jako poslední variantu. Spartus 210S je ořezaná verze 212ky Idealu (u Idealu je to tecnomig 202) - PCB je úplně jiné a chladiče jsou ani né poloviční oproti 212. Zvládá i velkou zátěž bez problémů, ovšem pokud máš možnost si vybrat vybírej nejlépe vždy silnější variantu svářečky, než-li jejich ořezané verze. Rozdíly jsou v celkové výdrži svářečky (životnosti).
Offline
Díky za radu.
Offline
spartus 200 synergetic cos 0,93 spartus 210s cos 0,76
mig 18,6 A 6.0 Kva mig 20 A A 7.8 Kva
mma 17.1 A 5.4 Kva mma 25 A 7.5 Kva
tig 10.2 A 3,3 Kva tig 13 A 6.0 Kva
Offline
Takže vlastně to samí.
Proč 0,76cosfí ?? nějakej sh!t
https://www.electricaltechnology.org/20 … actor.html
Offline
Ani kšeftaři stále netuší nic o technice a vztahu s cosfí . Stále po letech netušíš to samé ?
Online
Tak tohle fakt s tebou řešit nebudu...a ano toho si nelze nevšimnout jako téměř u všech.
A jestli mě bereš za kšeftaře, tak není nic jednoduššího, než se na to vyprdnout a nic sem už nedávat.
Editoval Discovera (27-03-2021 21:48:08)
Offline
Discovera, nevšímej si ho, spoustu lidí jsou rádi že se najde někdo kdo ukáže co mašinky na svařování obsahují uvnitř. Třeba i Rellík tady dost poradil, i mě a za to vám chlapi moc děkuji.
Offline
Ta IDEAL Praktik 220 MMA je nějaká horká novinka? Na YT žádná videa, nikde se nedá nic dohledat, nedá se najít ani manuál, ať již v jakémkoli jazyce... Zkoušel to někdo i jak to sváří? Funkce ARC FORCE a HOT START jsou na tvrdo nebo jsou i nastavitelné a vypnutelné? Přemýšlím, že bych ji pořídil jako takového otloukánka...
Offline
Je to novinka a vyzkouším jí začátkem týdne v dílně. Tento víkend nebyl čas to testnout...musel jsem dodělat zakázky. Vše je nastavitelné od 1 do 10 a samozřejmě možnost úplně vypnout (nasta víš 0). Velice se mě líbí vnitřní skladba....tohle provedení vidím jen na těch opravdu lepších strojích jako je Froník TP1500 a jemu podobné. Skříň by klidně mohla být o třetinu menší vzhledem k velikosti pajšlu.
Offline
Jak to dopadlo, dostal ses k testování a bude video?
Offline
Ano testování bylo a video zpracuji pro Petra do soboty. Svářečka je dvěma slovy na čínu NAPROSTO PERFEKTNÍ, a když to srovnám se svářečkou Fronius TP 1500, 1700 (a to je jiná liga) které jsem měl, tak se této číně vůbec ani trošku nepřibližují...nejlepší zdroj co jsem kdy měl v MMAčku v ruce. A to myslím zcela vážně! Nejsem milovník elektrodových svářeček ale tuhle hračku si musím nechat, protože takto mě nedostala zatím žádná mašina. Za tak málo peněz toliko muziky...Zapalování na bazickou je balzám na oči! Ani jednou se mi nepodařilo přilepit lektrodu při zapalování...chytne okamžitě! Rutilka samozřejmě chytne opět okamžitě jen položením obalu na svařenec do sekundy chytne a hoří. Sváry budou pod cvičenou rukou perfektní. Jediný odpad je PVC kabeláž na silovce a jen zemáky jsou použitelné s kleštěmi elektrody. Upozorňuji, že elektrody nebyly vysušené (v díllně je i 10°C ) a zkoušeny byly Oerlikon bazické 2,5 a rutilky.
Kdo uvažuje o nějakém MMAčku opravdu doporučuji. Fakt za to stojí.
Editoval Discovera (01-04-2021 19:47:53)
Offline
Má to něco jako u Transpocketu uváděnou zpětnou vazbu? To asi ne.?
Offline