SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 24-03-2021 05:53:19

VašekP
Člen
Registrovaný: 12-10-2013
Příspěvky: 615

Re: Svářečka co2

Pro pafika:

Setkal jsem se s daleko více svářečkami, co nesvářely kvůli závadě v síti, než s těmi, co byly úplně nové a zároveň vadné. Zkouším poradit, napsal jsem , že svářečku neznám, výrobce by ji znát měl, takže snad má pravdu a pomůže výměna za nový kus. Pokud bych měl danou svářečku na dílně, zjistil bych zda je vadná během chvíle, věšteckou kouli nemám. Jinak Pafiku, co tady zkoušíš Ty, každému jen nadáváš, který Tvůj příspěvek v tomto vláknu byl něčemu nápomocný?

Pro Juraja A:
Prečítal som si úvodný priespevok dobre.

Pro krokodylka 3:
Doufám, že nový kus svářečky bude sloužit dlouho a dobře. Srdečně Tě zdraví Vašek

Offline

 

#27 24-03-2021 08:35:22

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2658

Re: Svářečka co2

VašekP napsal(a):

Pro pafika:

Setkal jsem se s daleko více svářečkami, co nesvářely kvůli závadě v síti, než s těmi, co byly úplně nové a zároveň vadné. Zkouším poradit, napsal jsem , že svářečku neznám, výrobce by ji znát měl, takže snad má pravdu a pomůže výměna za nový kus. Pokud bych měl danou svářečku na dílně, zjistil bych zda je vadná během chvíle, věšteckou kouli nemám. Jinak Pafiku, co tady zkoušíš Ty, každému jen nadáváš, který Tvůj příspěvek v tomto vláknu byl něčemu nápomocný?

Můj příspěvek v tomto vláknu byl úplně zbytečný, zrovna tak jako celé tohle vlákno. Ale chápu, že ti dělá dobře radit komukoliv, kdo se neobtěžuje nejdřív použít vlastní hlavu.

Online

 

#28 01-04-2021 17:41:15

krokodylek3
Člen
Registrovaný: 20-03-2021
Příspěvky: 26

Re: Svářečka co2

Tak dnes dorazila nová a dělá to stejně tak jsem asi tele a neumím svářet něco asi dělám blbě

Offline

 

#29 01-04-2021 17:43:00

krokodylek3
Člen
Registrovaný: 20-03-2021
Příspěvky: 26

Re: Svářečka co2

Nemusíte me urážet že to vlákno je zbytečné nevím si rady tak jsem chtěl poradit nikdo nejsem dokonalý

Offline

 

#30 01-04-2021 17:54:24

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Svářečka co2

Bohužel to co jsi řešil je už výrobní vada těchto svářeček (nekvalitní součástky a kondenzatory jsou u této značky slušnej odpad s brutální tolerancí udávané hodnoty... hlavně ty čtyři vstupní kýble co jsou za usměrňovačem a celkově špatně navržené) a téměř to samé dělají i Pantermaxy MIG220 (jsou to převlečené Powermaty). Jsou dobré a použitelné čínské svářečky ale taky neskutečný odpad, kde spadá i Powermat, který jsi koupil. Pokud můžeš vrať svářečku a kup jinou hlavně ne tuto značku.

Editoval Discovera (01-04-2021 18:21:01)

Offline

 

#31 01-04-2021 18:12:09

krokodylek3
Člen
Registrovaný: 20-03-2021
Příspěvky: 26

Re: Svářečka co2

Už jsem psal že bych chtěl odstoupit od smlouvy a vrátit peníze

Offline

 

#32 01-04-2021 18:18:36

krokodylek3
Člen
Registrovaný: 20-03-2021
Příspěvky: 26

Re: Svářečka co2

Zkusím ji vrátit

Offline

 

#33 01-04-2021 18:21:24

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Svářečka co2

Kolik jsi za tu hrůzu zaplatil pokud to není tajné?

Offline

 

#34 01-04-2021 18:27:33

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8505

Re: Svářečka co2

krokodýlek3: Chlapi to možná mysleli tak, že tady už jedno téma o svářečkách Powermat 220 je, tak jste se mohl zeptat tam. Ale jak jsem psal, tuhle mašinku jsem krátce měl, zhruba rok, už nevím přesně. Mě jela normálně na MAG i na MMA. Neděláte někde chybu? Jak s tím svařujete? Teď to myslím slušně, né rýpání.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#35 01-04-2021 18:31:50

krokodylek3
Člen
Registrovaný: 20-03-2021
Příspěvky: 26

Re: Svářečka co2

Nevím co bych dělal špatně myslel jsem na to domácí sevření by mohla stačit

Offline

 

#36 01-04-2021 18:33:18

krokodylek3
Člen
Registrovaný: 20-03-2021
Příspěvky: 26

Re: Svářečka co2

Discovera napsal(a):

Kolik jsi za tu hrůzu zaplatil pokud to není tajné?

6150 Kč

Offline

 

#37 01-04-2021 18:36:33

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Svářečka co2

Jaký máš limit na svářečku?....můžu ti zkusit zajistit stroj z úplně jiného soudku nesrovnatelné kvality pokud chceš (Spartus EasyMIG 185).

Varoku to co popisuje dělá hodně těchto pleček a to samé jsem viděl na Pantermaxu MIG220 (měl jsem na dilně pro otestování novou a Petr bude vracet....to si nikdo normální nekoupí) a není to vadný kus....je to celkovým očesáním stroje a fakt hrozným návrhem PCB a co jsem viděl i součástky jsou zoufalé (kýble změřeny mimo PCB a to je panečku děs....to jsem ještě neviděl...). Tyto svářečky jsou opravdu na hraně stability a použitelnosti a pokud to někomu funguje je jen díky tomu, že natrefili na relativně stabilní zdroj díky haluzově sedícími součástkami, které nejsou totálně mimo...

Editoval Discovera (01-04-2021 18:41:14)

Offline

 

#38 01-04-2021 18:39:16

krokodylek3
Člen
Registrovaný: 20-03-2021
Příspěvky: 26

Re: Svářečka co2

Ta cena bude asi někde jinde

Offline

 

#39 01-04-2021 18:43:18

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Svářečka co2

Proto se tě ptám jestli bys jí chtěl a já ti zkusím domluvit cenu, kterou ti asi nikdo nedá....od kud jsi?

Editoval Discovera (01-04-2021 18:43:55)

Offline

 

#40 01-04-2021 18:51:10

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4458

Re: Svářečka co2

Taky to  může být konstrukční  vada,  respektive vlastnost  konkrétního  levného elektronického zapojení  té  svářečky.
Například aby svářečka zapálila dobře oblouk  a udělala ho pro  další  sekundy stabilní,  neznamená  to  náhodou,  že musí  při  takovém  zapálení  oblouku "vrazit"  do  toho  místa svařování mnohem  víc tepelné  energie než  když  už  je oblouk rozjetý  a svařování  pokračuje?
U levné  svářečky s nízkou  akumulací  energie pak  musí  konstruktér svářečky řešit rozpor. Buď udělá  elektronickou  regulaci  svářečky tak, že svářečka při  zapalování  oblouku  dá  do  tho  místa dostatek  energie a tudíž bude zapalovat  dobře,  ale přitom  udělá takovou špičku v odběru  proudu  ze sítě,  že kromě zvlášť  odolných  nebo velmi zpožděných  jističů  všechny ostatní  běžnější  budou padat.
Anebo  naopak,  udělá  ji  tak, že svářečku  udrží všechny jističe mimo  těch  extrémně citlivých,  potom  ale svářečka nemůže při  zapalování  oblouku  dodávat  dostatečnou  energii a pro  změnu  blbě zapaluje.

Offline

 

#41 01-04-2021 19:01:21

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Svářečka co2

Radime máš pravdu ale třeba u zmiňovaného Pantermaxe jsem pouhým multimetrem na svorkách zjistil velice zvláštní napětí...místo 65V to lítalo nahoru a dolů až o 7V a ani né ve stejném intervalu. Takto nestabilní zdroj jsem už dlouho ale opravdu dlouho neviděl. Takže špatně je už samotné napětí na prázdno.

Offline

 

#42 01-04-2021 19:05:33

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8505

Re: Svářečka co2

Discovera: Mě to psát nemusíš, já tenhle šrot měl. A jak už jsem psával v tom druhém tématu, tak ta moje jela ale hodně špatně. na nejnižší napětí nesvařovala rozumně vůbec, jen takové jakoby přilepené kuličky na materiálu. Ani finta kterou mi radil Rellík nepomohla. Kolem střední hodnoty- na displeji bylo kolem 18-20V to jakš takš svařovalo, ale žádný zázrak. na nejvyšší zase bylo málo drátu a hrozně velký rozstřik kuliček. prostě moc vysoké napětí a málo drátu. V těch součástkách se moc nevyznám, ale zkoušel jsem to poštelovat a moc to nešlo. Ale mám v garáži jistič 16A/B a ten to normálně utáhnul.

To už měl krokodýlek3 koupit alespoň něco u Choboly, třeba nějaký laston, Filex nebo jasic, i když koukám že už hooodně podražili.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#43 02-04-2021 07:14:29

krokodylek3
Člen
Registrovaný: 20-03-2021
Příspěvky: 26

Re: Svářečka co2

Já jsem si myslel že nějaké hoby svářečka na mé vaření doma bude stačit v této cenové relaci m v práci máme svářečky od firmy Kempi. Ale asi jsem naletěl na tuto značku snad ji budu moci vrátit.

Offline

 

#44 02-04-2021 10:36:59

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Svářečka co2

Musíš si uvědomit, že i mezi čína hobby svářečkami je rozdělení kvality... tak jako nemůžeš srovnávat KEMPI, FRONIUS a jiné s čínou lepší kategorie (IDEAL, SPARTUS, JASIC.....), tak nemůžeš srovnávat tyhle mrchy ala POWERMAT s třebas IDEALEM....

Problémje že JE VÁS HODNĚ takových co si domů chtějí koupit něco na OBČASNÉ soplení kolem baráčku ale šáhnou po takových šrotech do 7 tis...zajímavé o to víc, že svařuješ v práci svářečkou právě z toho nejvyššího segmentu...o to víc mě popravdě udivuje, že jste schopni bez vyzkoušení šáhnout po takových mrchách, které bych nechtěl ani zadarmo.

Tak stejně jak bych si dnes nekoupil invertorovku v čistě manual verzi, tak bych si stejně nekoupil synergickou čínu, kde nemáš v křivce aplykovaný typ plynu....to z toho vyleze hybrid, který nemá prostě omluvu za ty prachy za které se následně prodávají...(GAMASTARy, MOST J5 a mrtě dalších..). Né že by nebyly použitelné ale pokud jsou za určtou sumu mašiny ( a je jich sakra hodně), které fungují perfektně, tak nevím proč bych si měl kupovat stroj co musím dolaďovat....to už raději přepnu do MAN módu.

Offline

 

#45 02-04-2021 10:51:12

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8505

Re: Svářečka co2

Já se taky nechal unést. Já ale v práci svařuji, tak se na to koukám asi trošku jinak. Zpracování měl ten Powermat 220 docela pěkné, vše lícovalo, podavač slušný atd. Jestli to půjde vrátit, tak si raději přišetřete a kupte něco kapánek dražšího. Buď jak tu neustále vychvaluje Discovera Idealy a Spartusy, nebo bych zkusil i nějaký Jasic. Teď mají pár nových kousků, třeba tenhle: http://www.chobola.cz/svareci-invertor- … a-180-n240
nebo kouknout do jiného obchodu jestli nemají levněji. Nevím odkud jste. Ale Jasic vyrábí slušné mašinky, mnoho lidí tady psalo.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#46 02-04-2021 11:06:35

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Svářečka co2

Varoku ty JASICy vypadají jako z minulého století....a uvnitř to není taky bůhví jaká hitparáda. Co jsem zkoušel tak svařují opravdu  pěkně (pokud nevezmu v potaz třebas tyhle typy..http://www.chobola.cz/svareci-invertor-laston-mig-270v-vcetne-horaku-mig-a-svarecich-kabelu )

Offline

 

#47 02-04-2021 11:29:52

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8505

Re: Svářečka co2

Discovera: Teď to neber jako urážku, vážím si tvé práce co děláš pro lidi, ale v tomhle by jsi měl trošku polevit, nemyslíš? Ano, je taková doba, všude musí být spoustu blikátek, barevné displeje jako u mobilu, ale uvažoval jsi někdy nad tím, že někdo třeba tohle zrovna nechce? Já když jsem byl hodně zklamaný a nasraný z toho powermatu, tak jsem taky uvažoval nad tím Gamastarem LS, tedy synergie. Ale pán co k němu chodím ji v té době nedokázal sehnat bo to byla novinka. Teď jsem ale rád že jsem ji nevzal a jsem spokojený i s tím manuálem. Synergie třeba ulehčí práci začátečníkovi. Ale v práci máme mašiny se synergií a přesto ji mám vypnutou. Jak tady nedávno někdo psal, tak na některé nastavení se mi zdá že mám mašinu nastavenou možná i lépe než slavná synergie. A kdybych ti napsal že u nás svařuje asi asi 10 svářečů včetně mě a jen já a jeden klučina máme manuál, jinak všichni synergii, tak proč asi? Ten klučina si troufnu napsat svařuje nejpěkněji z nás všech, i když..... Ostatní si mašinu v manuálním režimu nenastaví vůbec. Co k tomu více napsat? roll
No prostě někdo má třeba doma v dílně nebo garáži starou mašinu odbočku a je zvyklý nastavovat napětí, tedy sv. stupně a posuv. Takže i ty novější invertorové mašinky s manuálem je potěší, nemyslíš? A takových jako píšeš z minulého století je spoustu mašinek a lidi to věř nebo stále hodně kupují. AlfaIn Pegas manual, Perun, Filexy, Laston, Gamastary manual, a nevím co se ještě prodává. Když se někdo nechá nachytat u svářeček za 6500,- kč jako já a potom brečí že to nechce svařovat, nedá se nic dělat, taková je doba.

Editoval varok (02-04-2021 11:36:39)


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#48 02-04-2021 11:53:34

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Svářečka co2

Varoku já ti to neberu ale bohužel beru to z pohledu ceny a nabídky strojů....prostě nekoupím si oholený stroj za stejné peníze, jako ten co má na sobě kolotoč...používat vše nemusíš ale máš na výběr a tedy je to tvoje volba. Já si vybirám i podle vzhledu a né jen podle toho jak svařuje, protože když přijdu do dílny a bude na mě čumět nevzhledná krabice mám už špatnou náladu:) prostě každý jsme jiný...ale za každou cenu ani za českou záruku si nebudu kupovat jen to co je v kamenných obchodech.
A právě u invertorů si vybírám obvzláště díky zmetkům, které se tu rojí ve velkém....víš o čem je řeč., Srovnávat to s hnusnou bednou  kde je čístě odbočka je blbost, protože odbočky budou i hnusné bedny  svařovat dobře v době, kdy tvůj nebo  můj invertor bude po smrti....odbočka je klasika a svým způsobem jiná liga....klasuka co pojede za každých okolností stejně jako zhnilá škodule 125, kterou opravbíš základním nářadím smile

Pokud je synergická křivka svářečky špatná přepínám do manuálu také...ale pokud nemusím nedělám to...není to o tom, že bych zlenivel, ale pokud funguje a neustále měním svařovací "proud" k vůli danému svařenci nemám důvod si hrát gombíkami na panelu.

Opravdu to neber jako nadřazenost nebo vychvalováním....tohle je o nabídce trhu

Editoval Discovera (02-04-2021 11:58:53)

Offline

 

#49 02-04-2021 12:12:21

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8505

Re: Svářečka co2

Jasně, chápu. Jestli to bereš takhle tak ano. Mě se třeba design těch Omicronových mašinek líbí a nelíbí se mi ty nové kulaté tvary některých výrobců. Každému se líbí něco jiného. Gamastar jsem zkoušel i na prodlužovačce odhadem 50m a jede v pohodě. Třeba odbočka Bimax co jsem měl na odbočce jen trápení, Powermat jel taky i na prodlužce. Takže si myslím, že ty nové invertorové mašiny jedou na prodlužkách i samo o sobě bez pfc, nebo ho mají všechny, ale uvádějí to jen u některých, aby si mohli vzít penízky navíc.

A s tou synergií. Zatím jsem nenarazil na mašinku která by měla synergii tip ťop. Žádný Ideál jsem zatím nezkoušel, tak nemohu porovnat. Ale i ty profi mašiny od Lorchu co máme v práci mají synergii prostě takový základ. Pro mě takové nemasné neslané. U spousty nastavení to hrozně prská kuličky, takže si stejně musím nastavení hooodně upravovat atd. Ale co máme asi 7 lidí ty samé mašiny a dva mají jiný typ, tak ty 2 jiné svařují se mi zdá lépe. Ale i těch 7 je každá úplně jinak nastavená a svařuje odlišně na základní nastavení. Přitom mašiny asi za 100 papírů.

Editoval varok (02-04-2021 12:16:46)


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#50 02-04-2021 14:18:47

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Svářečka co2

Já samozřejmě ani u těch číňanů neberu synergii jako 100% ale funguje, protože do křivky je započítán i typ plynu a o to tu jde. Pokud na Gmastaru a né jen na ní je synergie a není nikde volba plynu, tak se nemuseli nějakou synergií vůbec zaobírat, protože to beru jako škubání a oblbování zákazníka...stejně to svařuje na houby a musíš do značné míry si to doladit víc než u mašiny kde je volba plynu. Zkoušel jsem pár mašin i tu jednu Gamu (to byla 176LS) a spíš mě ten stroj vytočil včetně výrobce...bylo to úplně mimo a bez doladění se to nedalo používat. Jinak na Omicronech se mi  extrémně nelíbí jako jediné to madlo....mám rád, když se sklopí pokud jí přenesu a potřebuji jí někam šoupnout. Něco jiného je u mašin, kde čelo a zadek jde nahoru...tam to nevadí a ani nevypadá blbě (Ideal tecnotig 200XP) ale preferuji kufříkové madlo alal Ideal 212. Případně madla co mají Alfain Pegasy s tím obloukem....tím ty svářečky prostě nevypadají jako hračka pro děti...

Jinak ta synerigie nebude top asi nikdy minimálně né u střední třídy čína strojů. Nejlépe mě to vonělo u EWM Phoenixe 330 co jsem měl na dílně...ale pod CO2 to svařovalo dost nepoužitelně.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče