SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#226 16-04-2021 08:57:10

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Klimbíkův Strigon MF 250

Klimbik je ovplyvneny US mentalitou (self promote) kopa zvas je ovplyvnena tou starsou mentalitou praca sa chvali sama
a netaji sa tym ze mu je ta US mentalita a zivotny styl blizky vzdy ked nieco kupi US tak to pochvali

keby ho to neuzivilo tak to nerobi a musi chodit do prace takto si kuti doma hra sa a dostava prachy (zivnost musi platit odvody)
presne to iste je MARKIZA cpe reklamu do vysielania este si necha platit za distribuciu a ludia pozeraju...
ked budu ludia ignorovat tieto praktiky bud to zabali alebo skape... (kazdy podnik) ale skor skapu ti co zavidia..
mentalita je taka ze neprestanu sledovat ani youtube ani telku este si aj zaplatia za premiovy obsah...
ono ta US mentalita je dnes uz davkovana v susenom kokosovom sojovom raw bio mlieku deckam tongue

inak profici ako napr myfordboy youtuberuju https://www.youtube.com/channel/UCNC9gj … MQmp31DnjA
alebo
slovak johnnyQ90 https://www.youtube.com/channel/UCfCKUs … xBw/videos
staci si pozret pocet zhliadnuti ... kam sa hrabe klimbik+K....+vidla...+drotenka = dokopy..
ani ked ich spocitate dokopy nemaju tolko co jedno video od profikov.

Teraz jednoducha otazka
Ak profik da video s 12-15Milion zhliadnuti a za 3tzdne  ma 900K po vydani a 1.5mil fanusikov...
asi ake prachy z toho vytecu... ked Klimbika uzivi kolko 10k-20K/per clip  pripadne 200K views/month.
ten profik napr myfordboy to tiez nerobi ako charitu tiez z toho zije.... len tolko nekeca ale ukaze
ako na to ...
hint pre klimberoza menej slov = vyssia sledovanost pre "foreign viewers".. alebo "mandatory subtitles"
tak to robit WORK and FUN chlapik a tym padom ma minimalne V4 region a dalsie krajiny...

a dovod robit ceske video s ceskym/slovenskym pokecom znizuje - publikum a pre globalny market su nezaujimavy.
Takych eastblock a indov je plny youtube ... tongue akurat rusi a indovia maju vacsie publikum vs CZ/SK market!


nechcel som sa zamotat do tejto diskusie ja si klimbika pozrem cez externy prehravac napr MPC BE alebo VLC
tam nejde reklama mozem si to pustit bezzvuku a zrychlene ked ma to nebavo alebo skakat po 30-60sek dopredu.
pozrem si co ma nove, ci uz frezuje alebo co kupil nove do dielne. (napr to ciernidlo sa mi pacilo)
Ale oprava frezky je uz v stave "jednoducha maria" ma to viac casti ako dokaze scenarista napisat.

Editoval ihlan (16-04-2021 10:16:44)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#227 16-04-2021 08:57:19

mihlit
Člen
Místo: Brno
Registrovaný: 17-03-2021
Příspěvky: 24

Re: Klimbíkův Strigon MF 250

Ono ale platí, že pokud chcete odpověď na otázku, tak nefunguje na internet napsat dotaz, protože se nikdo nebude obtěžovat odpovědět. Místo toho funguje napsat chybnou odpověď, protože pak se najde dost lidí, co vynaloží úsilí na vysvětlení, že dotyčný je vůl, napíšou co vše je tam špatně a že správně se to dělá jinak.

Pro příklad teď dělám rekonstrukci domu, kouknu na nějaké video, kde řeší podlahu a než video, jsou lepší ty komentáře pod tím "izolace má být nad tou vrstvou a ne pod", "u zdi chybí dilatační pásek", "to vedení tam se nesmí křížit, musí být tak a tak"... a hned máte odpovědi i na otázky, na které by nenapadlo se ani zeptat smile

Offline

 

#228 16-04-2021 09:34:01

E-Ryc
Člen
Místo: Praha / Horazdovicko
Registrovaný: 08-09-2020
Příspěvky: 820

Re: Klimbíkův Strigon MF 250

@ihlan a neni mozne, ze google (yt) plati za zhlednuti ne-angliceho obsahu vic, aby ho vubec nekdo vytvarel?
Nijak jsem to nestudoval, ale neprijde mi, ze by si ti lide s miliony shlednuti (v technicke oblasti) zili na nejak vysoke noze.


IDEAL Tecnomig 212 LCD, Fronius TransPocket 150, IDEAL EXPERT TIG 220 AC/DC PULSE LCD, Ideal Praktik 220 LCD (v pořadí podle četnosti používání)

Offline

 

#229 16-04-2021 09:40:24

SITMIR
Člen
Místo: Česká Metuje
Registrovaný: 09-09-2019
Příspěvky: 139

Re: Klimbíkův Strigon MF 250

mihlit napsal(a):

Ono ale platí, že pokud chcete odpověď na otázku, tak nefunguje na internet napsat dotaz, protože se nikdo nebude obtěžovat odpovědět. Místo toho funguje napsat chybnou odpověď, protože pak se najde dost lidí, co vynaloží úsilí na vysvětlení, že dotyčný je vůl, napíšou co vše je tam špatně a že správně se to dělá jinak.

Je fakt že motivace udělat z někoho blbce je silnější než poradit, to by asi mohlo fungovat !! big_smile

Editoval SITMIR (16-04-2021 09:40:41)


Amatér a hobby svářeč     
Ideal Tecnomig 212 LCD__ Hořák Binzel  Abimig AT 155 LW__ Kowax KWX730ARC++

Offline

 

#230 16-04-2021 09:41:33

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2661

Re: Klimbíkův Strigon MF 250

E-Ryc napsal(a):

pafik1605 napsal(a):

SITMIR napsal(a):

Spousta lidí na to kouká takže asi to nějakej smysl má.

Mý vnoučata, ... koukaj na silážování kukuřice...

OT: A co je zrovna na tomhle tematu spatne? My na to jako deti chodili koukat taky (nazivo, zadny YT tenkrat nebyl)?
......
Uz toho nechme.

To máš recht; koukat na to naživo, proti tomu nic nemám. Ale ležet na gauči, kopat se navzájem a řvát, to mi nesedí.

Offline

 

#231 16-04-2021 11:10:22

klimbik
Člen
Registrovaný: 30-12-2017
Příspěvky: 380
Web

Re: Klimbíkův Strigon MF 250

SITMIR a jean to napsali pekne, taky myslim ze je to zavist. dokonce myslim ze dukaz je primo tady na strance, kdy psal jao: "nemá odomňa ani cent", takze zavidi penize z reklam. Uprimne ani neni moc co zavidet, prace vynalozena na nataceni a hlavne na strih je takto velice spatne zaplacena. konkretne se jedna zhruba o 1-2 dolary za tisic zhlednuti pri dnesni frekcensi pouzivani blokatoru reklam v cesku. takze pokud ma video 20tisic zhlednuti, tak mi vydela neco mezi 20-40dolary, to je 440-880Kč a takove video mi zabere klidne den az dva prace. Ale bavi me bastlit a taky me bavi, kdyz muzu treba lidem ukazat co jsem jak udelal a tim je i motivovat k nejakemu tvoreni a oni mi pak dekujou, ze jsem je namotivoval smile to je krasne smile .. penez by mohlo byt vic, protoze youtube me neuzivi, dotuju to z uspor a venuju se tomu na plny uvazek. ale casem se to snad zlepsi, ted je to teprv rok, co jsem skoncil s programovanim a zacal s youtubem naplno.
Diky vsem, co se me zastavaji a co me podporuji!


Jasic Tig 200P AC/DC E101, Kühtreiber KIT 2400, 3M Speedglas 9100XX
a další hračky jako maďarská frézka Strigon MF250 z roku 1965 a soustruh TOS Žebrák S28 z roku 1951
Můj youtube kanál "klimbíkova bastlírna" https://youtube.com/c/klimbikovabastlirna

Offline

 

#232 16-04-2021 12:23:11

jao
Člen
Registrovaný: 19-10-2015
Příspěvky: 498

Re: Klimbíkův Strigon MF 250

Klimbik,
Bol som oslovený, tak zareagujem. Tiež sledujem niekoľko ľudí na YT a tam blokátor vypínam. Predstav si, že jeden profík s miliónmi odberateľov zatiaľ nepovedal v žiadnom videu ani jedno slovo. Jeho videá si pozriem aj niekoľkokrát a to majú viac, ako hodinu. To sú pre mňa hodnoty, ktoré majú ľuďom čo povedať a niečo nás naučiť.  Že Ti závidím peniaze ? Alebo nejaký pocit nadradenosti, že na YT si známa osoba ?  Nie. Nič z toho mi nechýba. Už to naznačil Ihlan. Ani cent nemáš odomňa z toho dôvodu, že propaguješ životný štýl, určité názory, zneužívanie znalostí iných, ktoré následne vydávaš za svoje a to je pre mňa neprijateľné. Možno, keby si ponúkol videá bez tvojich komentov a len s pracovnou činnosťou, možno ťa podporím. Ale skôr nie, lebo pre spoločnosť so zamestnaním YT-ber nie si prínosom.
Môžeš mať pocit, že si taký on-line učiteľ a učitelia plat dostávajú. Ale učitelia svoju profesiu študovali roky. Ty sa hráš a nechal si sa strhnúť falošnou chválou. Tvoj verdikt, že ti závidím tie drobné, si nechaj pre svoje ovečky a nesnaž sa aj tu byť za pekného.

Offline

 

#233 16-04-2021 12:28:52

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Klimbíkův Strigon MF 250

já tě podpořím
Až budu bourat něco velkýho, pozvu tě jako kameramana. Lidi rádi čumí když se kácí něco zajímavýho. Ale já nemám čas natáčet.
Pověsíš si to na tvůj kanál. Honorář nepožaduju. smile

jo - mám dron s kamerou, od Ježíška (eště sem ho nevybalil)
Chceš ho půjčit?

Editoval bourač (16-04-2021 12:32:29)


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#234 16-04-2021 13:04:44

klimbik
Člen
Registrovaný: 30-12-2017
Příspěvky: 380
Web

Re: Klimbíkův Strigon MF 250

bourac: diky smile dron asi ne, dekuji, ja to moc v garazi nevyuziju. bourani by mohlo byt zajimave, ale idealne kydby to bylo trochu bliz ostravy, nez u machace smile


Jasic Tig 200P AC/DC E101, Kühtreiber KIT 2400, 3M Speedglas 9100XX
a další hračky jako maďarská frézka Strigon MF250 z roku 1965 a soustruh TOS Žebrák S28 z roku 1951
Můj youtube kanál "klimbíkova bastlírna" https://youtube.com/c/klimbikovabastlirna

Offline

 

#235 16-04-2021 17:46:03

jean
Člen
Registrovaný: 27-06-2010
Příspěvky: 954

Re: Klimbíkův Strigon MF 250

Klimbik, ja napr. neblokujem reklamy preto, lebo nechcem prispiet tym 0,00x centom, ale preto, ze mi to leze to na nervy. Pokial to nie je o vlozkach, alebo politicka reklama , tak su mi celkom ukradnute, ale vytaca ma, ze su v porovnani so sledovanym videom o x dB hlasnejsie. Tym nemyslim konkretne tvoje, ale vseobecne. Keby isli na rovnakej urovni, alebo tichsie, tak by ma to tak nedrazdilo.

Kua, jutaber na plny uvazok, ty si dobry strelec. Tak prajem vela stastia, nech sa ti dari. A bolo by fajn, keby si si pred tymi navodmi nastudoval zaklady danej technologie, ked uz mas potrebu sa takto prezentovat. Keby si napr. ku strigonu zohnal nejakeho stareho majstra na dochodku so 100 rokmi skusenosti, to by som si pozrel aj ja. Tie ich figle sa v knihach nedocitame. A verim, ze take videa by radi videli viaceri.

Offline

 

#236 16-04-2021 18:22:56

klimbik
Člen
Registrovaný: 30-12-2017
Příspěvky: 380
Web

Re: Klimbíkův Strigon MF 250

jean: to je dobry napad, sehnat majstra se 100 lety zkusenosti smile
jinak chapu ze nekdo nema rad reklamy, ani ja nemam rad. Snazim se, aby moje videa byla na maximalni uroven hlasitosti, aby pak reklamy nemohly byt hlasitejsi. To co pises se pry stava, kdyz nekdo udela video moc potichu. youtube pak nezkouma, jaka je prumerna nebo maximalni hlasitost videa a pustit tam tu svoji univerzalne hlasitou reklamu. takze ja si davam dost prace s tim, abych cele video delal v urovni 0 az -6dB


Jasic Tig 200P AC/DC E101, Kühtreiber KIT 2400, 3M Speedglas 9100XX
a další hračky jako maďarská frézka Strigon MF250 z roku 1965 a soustruh TOS Žebrák S28 z roku 1951
Můj youtube kanál "klimbíkova bastlírna" https://youtube.com/c/klimbikovabastlirna

Offline

 

#237 16-04-2021 18:49:05

jean
Člen
Registrovaný: 27-06-2010
Příspěvky: 954

Re: Klimbíkův Strigon MF 250

A obsah reklamy ovplyvňuje jutabér, alebo si to tam jebe jutáb, jak ich napadne? Lebo ked mi pustili reklamu na smer, tak ma išlo jebnúť.

Offline

 

#238 16-04-2021 21:13:00

klimbik
Člen
Registrovaný: 30-12-2017
Příspěvky: 380
Web

Re: Klimbíkův Strigon MF 250

Youtube muze urcite jestli budou reklamy na zacatku, v prostredku, nebo na konci a kdyby si s tim nekdo chtel hrat, tak muze i urcit kde uprostred. Ja si s tim nehraju a spoleham na youtube, ktery to vetsinou hodi nekde kde je treba zmena ve zvuku, pred/po znelce, apod. Obsah reklam neovlivnim vubec.


Jasic Tig 200P AC/DC E101, Kühtreiber KIT 2400, 3M Speedglas 9100XX
a další hračky jako maďarská frézka Strigon MF250 z roku 1965 a soustruh TOS Žebrák S28 z roku 1951
Můj youtube kanál "klimbíkova bastlírna" https://youtube.com/c/klimbikovabastlirna

Offline

 

#239 16-04-2021 22:42:40

Janči
Člen
Registrovaný: 26-01-2020
Příspěvky: 20

Re: Klimbíkův Strigon MF 250

ihlan napsal(a):

Teraz jednoducha otazka
Ak profik da video s 12-15Milion zhliadnuti a za 3tzdne  ma 900K po vydani a 1.5mil fanusikov...
asi ake prachy z toho vytecu...

Jednoduchá odpoveď je že celkom kurefsky veľké. smile
Pozri napríklad na odhadovaný príjem Direstu https://youtu.be/pCg373JF574?t=20
Teda aký mal odhadovaný ročný príjem 3 roky dozadu.

Klimbikove videa si pozriem, občas sa niečo nové naučím, občas sa zasmejem a občas iba prevraciam očami ako rieši problém "od lesa". Reklamy mi nevadia lebo adblock funguje výborne. Možno mu negenerujem zisk, ale ak mu v niečom môžem občas poradiť tak mu moje poznatky rád napíšem do komentára pod video.

ihlan napsal(a):

Ale oprava frezky je uz v stave "jednoducha maria" ma to viac casti ako dokaze scenarista napisat.

Tie renovácie sú skutočne už dosť otravné, ale zrejme má dosť divákov čo to (ešte stále) chcú vidieť.

Editoval Janči (16-04-2021 22:43:18)

Offline

 

#240 23-05-2021 19:16:08

klimbik
Člen
Registrovaný: 30-12-2017
Příspěvky: 380
Web

Re: Klimbíkův Strigon MF 250

tak pro doplneni rady dalsi dily frezky!:

http://svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/8233_thumb-small-frezka35.jpg

http://svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/8233_thumb-small-frezka36.jpg

http://svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/8233_thumb-small-frezka37.jpg


Jasic Tig 200P AC/DC E101, Kühtreiber KIT 2400, 3M Speedglas 9100XX
a další hračky jako maďarská frézka Strigon MF250 z roku 1965 a soustruh TOS Žebrák S28 z roku 1951
Můj youtube kanál "klimbíkova bastlírna" https://youtube.com/c/klimbikovabastlirna

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče