SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#376 23-05-2021 20:37:35

BHM
Člen
Registrovaný: 03-05-2021
Příspěvky: 6

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

..tak a máme zakrytováno smile

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/10296_kryt2.jpg

( STL zatím sdílet nebudu )

Editoval BHM (27-05-2021 14:57:32)

Offline

 

#377 23-05-2021 21:16:18

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Pro mě není problém Vám sem dát kompletní seznam úprav a dílů potřebných na přestavbu.  Je ovšem potřeba si uvědomit, že úpravou přicházíte o záruku kterou Vám nemusí ostatní prodejci uznat  (o polácích nemluvě....tam nemá vůbec smysl se o záruku pokoušet). U nářadítechnik je samozřejmě vše ošetřené a sjednané s "výrobcem". Ona né že by zmíněná úprava měla nějaký opravdový negativní vliv na případnou poruchu...to opravdu NE...samotná úprava spíš svářečce prodlouží životnost. Jenže v originálu tyto změny nejsou a tak je jasné, že se prodejce bude automaticky snažit Vám záruku zamítnout.
Po tom co jsem dám seznam všeho potřebného doufám, že rýpalové si konečně uvědomí cenu přestavby a tím pádem, že tyto úpravy nejsou v žádném případě na zbohatnutí (pokud se někomu zdá vysoká cena za set svářečky) ale dělá se to pro ty co chtějí něco navíc ale nechtějí přijít o záruku a sami by si na to netroufli.

"Balíček" na upgrade se mi ale opravdu nechce dělat ( i když všeho mám na skladě opravdu hodně obvzláště samotných termospínačů, které tady jsou neskutečně drahé v pouzdře TO220 - až 280 Kč/ks a nezbylo nic jiného než pár set kusů jich nakoupit z naši oblíbené čajny). Pokud bude mít někdo problém spínače sehnat jsem ochotný zaslat poštou. Taky upozorňuji, že je potřeba termospínače teplotně párovat, protože co kus to originál a pokud si spínače neotestujete na teplotní časy spínaní a rozepnutí riskujete, že budete tranzistory nebo diody nadměrně zatěžovat a mohou odejít za nějaký čas. Osobně bimetalu věřím víc, než elektronickému spínání a případného řízení ale diference u nich bývá opravdu velice různá a to že má na sobě napsané 40°C neznamená, že sepne na 40°C a vypne na 32°C a následně opět sepne na 40°C. Nebudu to nikomu vymlouvat...každý ať má svůj názor (při úpravách všechny spínače testuji na teploty a každý stroj má vždy teplotně stejné spínače a z vlastní zkušenosti mohu říct, že rozdíly jsou neskutečné).

BHM - Pěkné smile to není vůbec k zahození.

Editoval Discovera (23-05-2021 21:21:32)

Offline

 

#378 24-05-2021 07:13:20

Zeb
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 03-09-2019
Příspěvky: 43

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

BHM: To je moc pěkný! Podělil by ses o soubor pro tisk?

Offline

 

#379 24-05-2021 08:28:18

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1457

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Discovera napsal(a):

..... Taky upozorňuji, že je potřeba termospínače teplotně párovat, protože co kus to originál a pokud si spínače neotestujete na teplotní časy spínaní a rozepnutí .....

Mohu potvrdit, první co je třeba udělat u elektrosoučástek z číny, tak otestovat klíčové parametry. Z 60 MOS tranzistorů z jedné várky je úspěch, pokud parametry odpovídají u dvou. A pak je třeba sáček kde je vše OK. Z 50 modulů gyroskopu pouze 17 funkčních, ostatní moduly na vyhození. Nechápu jak mohou něco vyrábět, asi součástky před osazením tištáku testují nebo mají jiné dodávky, nebo to pak prodají do EU.

Pokud budete kupovat součástky, třeba zde uvedený teplotní čidla, tak raději kupte 2x tolik než bude potřeba.

Online

 

#380 24-05-2021 08:49:54

E-Ryc
Člen
Místo: Praha / Horazdovicko
Registrovaný: 08-09-2020
Příspěvky: 820

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Tak ono to, co se prodava za levno je pravdepodobne odpad, co neprosel kontrolou kvality (a nemuze se tak prodavat jako "original")


IDEAL Tecnomig 212 LCD, Fronius TransPocket 150, IDEAL EXPERT TIG 220 AC/DC PULSE LCD, Ideal Praktik 220 LCD (v pořadí podle četnosti používání)

Offline

 

#381 24-05-2021 09:04:49

stano
Člen
Registrovaný: 17-07-2008
Příspěvky: 28

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Discovera napsal(a):

MarekMA - Ideal 285 Pulse jsem zkoušel dávno a mám i na skladě. Svařuje neskutečně a její zatěžovatel je fakt síla...nepřetržitě dokáže svařovat 250A (uvádí jen 220A ale to nesedí...v dílně bylo 26°C a zkoušel jsem na rotačce výpalek pr. 60cm a testl nekonečnou housenku na 250A a když jsem od kraje ke středu přejižděl opět na na začátek, tak v půlce jsem to už ukončil...nevypla se... jen ze mě teklo jak z vola u té plotny smile ). Cena 285ky je 23tis.

Ahoj

Chcem  ťa požiadať o stručné porovnanie zváracích vlastností Ideal 285 Pulse a nejakej odbočkovej zváračky napr. Formica 315. Jedná sa mi o materiály hrúbky cca 10 -12 mm: Zvládne to IDEAL? Ide o to či zainvestovať do nového polovodiča alebo odbočkovej jazdenky. Nejedná sa o priemyselnú prevádzku. 

Ďakujem.

Offline

 

#382 24-05-2021 13:28:37

Ondras83
Člen
Registrovaný: 03-09-2020
Příspěvky: 48

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

vzal jsem 212ku do prace, kde bylo potreba na jednom autě vytahat utrhane pojistne srouby na kolech...pred tim 4 deni trapeni kolegu s kemppi (netvrdim, ze se to nepovedlo z duvodu svarecky, ale spise z duvodu svarece...) ...no tak jsem pritahnul svoje COcko, nasli jsme par matek a uz to jelo, za 2 hodiny i s obedem bylo vse hotovo a uklizeno smile kolegove cumeli, jak si ta svarecka jen susti smile a kdyz jsem rekl, co to stalo a porovnal to s tim, co mame v praci, nebylo o cem mluvit smile


Bwig180 HF TIG, IDEAL TECNOMIG 212LCD
FA3V, SKODA180R, Proma PPK115U, Proma PTB16, Proma PTB1516B, BAD20 a nějaký další vrtačky na transmise

https://www.youtube.com/playlist?list=P … ture=share

Offline

 

#383 24-05-2021 16:53:27

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Charon, E-Ryc - Jen doplním....věřte, že zrovna ty termospínače když koupíš třebas na Farnellu (před rokem jsem tam pár kusů kupoval ale za tu cenu...), tak je to ta samá kvalita a žádný odpad....
                        problém je jejich diference a počáteční sepnutí, kdy to není nikdy cca přesně smile ...třeba nejlepší jsou  45°C spínače a to proto, že mají největší diferenci ( po sepnutí se vrátí do rozeplého stavu až u 38°C). U verze 40°C spínají buď kolem 38nebo až 42°C a vypínají kolem 40°C, takže ta diference je dost malá a často ventilátor spíná...takže spínače značně "cedím" sítem, než Vám je narvu do svářečky. Při 40°C spínají a vypínají při 35°C.

stano - Hele Formicu 315 neznám - nesvařoval jsem s ní ale 285ka se rozhodně trápit nebude...s tou zavaříš i traverzu, kolejnici. Materiál výpalek z plechu tl. 4cm s úkosem  vyvařila bez problémů a
           spíše jsem se u toho pěkně zpotil já, jak to  topilo. Mašina má opravdu velkou rezervu a jen  tak jí nadostaneš do stavu, že by se ti vypla přehřátím a ty jsi přitom neměl dosvařováno. Jediný problém je její zapnutí, kdy je schopna vyhodit i B25 jistič. Ty kondezátory vstupní s těmi gretz můstky se chovají jako zkrat....stačí, když dva dny nesvařuješ a vylertí hned po zapnutí. Musíš na podruhý.  Řešil jsem softstartem zabudováním do stroje (druhý stykač a 3ks vykonnových odporů...) a je bez problémů.

Offline

 

#384 24-05-2021 17:08:54

E-Ryc
Člen
Místo: Praha / Horazdovicko
Registrovaný: 08-09-2020
Příspěvky: 820

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

OT: teplotni cidla nevim, ale (jako asi kazdy, kdo neco bastli) kupuju ruzne moduly z Ciny, vetsinou to funguje, ale obcas se u neceho objevi divne chovani (treba ze cipy nefunguji na tak nizkem napeti, jak by mely, zdroj neda deklarovany proud...). Na bastleni to vetsinou nevadi, ale to, co deklaruje datasheet to proste sem tam nesplnuje.


IDEAL Tecnomig 212 LCD, Fronius TransPocket 150, IDEAL EXPERT TIG 220 AC/DC PULSE LCD, Ideal Praktik 220 LCD (v pořadí podle četnosti používání)

Offline

 

#385 25-05-2021 21:31:54

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8506

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Discovera: Ty kolca jsi svařoval jakým způsobem ve sprše nebo v pulzu? Sváry moc pěkné.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#386 26-05-2021 19:52:44

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Varok - Poslední fotka je s 200XP v pulsu a ty vrchní dva jsou s 285kou bez pulsu. Je to jen o nastavení a dokážeš udělat svár jako v pulsu. Výhoda 3F mašin pod směskou  při
            vyšším proudu a s relativně vysokou tlumivkou a výsledek je jak vidíš.

Jinak tady máš fotku pod CO2
http://svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1176_img_20210519_105935.jpg

1 výplň
http://svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1176_img_20210211_145938.jpg

Tady druhá vrstva pod směskou C18 s aušus drátem od ESABu 1mm - oblouk méně stabilní a neskutečně prská. Strojní navinutí to nikdy nevidělo.
http://svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1176_img_20210210_120423.jpg

Tyto 3 poslední fotky jsou s 200XP na 160A matroš 5cm tlustý výpalek z plechu pr. 30cm a z každé strany kořen a 3 krycí vrstvy.

Offline

 

#387 26-05-2021 20:44:24

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8506

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Aha. No já nejsem tak šikovný a i když mám v práci 3F profi mašinu, na ty vyšší nastavení mi to prostě nějak nejde. I když tady bylo psáno že okolo 22V začíná přechodové pásmo, hrozně to prská kuličky a oblouk má takový divný zvuk. Ve sprše udělám taky docela slušný svár. Puls na mašině nemám. Máme v práci ale drát ESAB a jak píšeš je to hrozný odpad. Když byl Made in Czech Republic tak jel slušně. I China ušla. Teď kupují Esab Turkey a humus. Možná je to i tím.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#388 26-05-2021 22:20:36

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Varok - Z vlastní zkušenosti můžu říct, že nejlépe tě vyškolí čistě čínské invertorové svářečky a to jak nepochopitelně chaotickým nastavením, tak i nelogickým chodem
            elektronických  tlumivek. To u obyčejných výkonných odbočkách 3f těžkých jako kráva nenarazíš a z pravidla svařuje každá perfektně a i když je nemusím nejde na ně říct křivý slovo. U těch čínských musí člověk zabít více zbytečného času, aby jí vyladil a svařovala jak má. Jediná co svařuje i u  vyšších proudů pod CO2 je jen Ideal 212ka. A ty pulsní  svařují s relativně surovým výkonem a tam nelze mluvit ani o el. tlumivkách ...pojmenované jako FORCE ale chová se to úplně jinak než by mělo. Tady ty čajna PULSNÍ mašiny nesvařují moc pěkně pod CO2 téměř žádná (já osobně už pod CO2 moc nesvařuji...ten plyn mě přestal bavit s přechodem na PULSku) a jejich FORCE fce ala jakási el. tlumivka to jen brutálně zhorší už od 10% (stroje mají do 50% nastavení) ale pod směskou tahle cípovina excelentně funguje (v NEpulsu do 35%  a v pulsu plných 50%).
Navíc čínské svářečky mají velice divnou SYN křivku a pochybuji, že tyhle křivky vůbec nějaký jouda na těch strojích zkouší jestli to opravdu svařuje jak má.  Proto hodně hlavně starších svářečů co jsem osobně pochytil mají hned tendenci přepínat do MANUALu bo to nemůžou překousnout. Ovšem když  zjistíš co ten daný stroj v SYN módu chce začne tě bavit a doladěním korekce s tlumivkou pak je radost s těmito stroji svařovat a můžou vypadat jako hračky. Opravdu to jde (pokud nechytneš Fachowce...tam to už fakt nejde).
Tady je jasná výhoda profi značkových svářeček, kde nemusíš přemýšlet jestli to bude fungovat (svařovat).
Jinak u čajna strojů neřeším nějaké přechodové pásmo....tady fakt co stroj to originál, a někdy se udivuješ nad zobrazenými čísly na panelu a samotným obloukem při svařování. Špatně se to vysvětluje a je lepší to vidět na vlastní oči, protože když ti displej ukazuje bezmála 26V, směska bez pulsu, tak přemýšlíš jestli ten oblouk je opravdu ve sprše nebo není.

Offline

 

#389 28-05-2021 20:55:02

JanJanek
Člen
Registrovaný: 27-05-2021
Příspěvky: 2

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Zdravím, můžu mít dotaz ohledně problému s 400V napájením svářečky?

Offline

 

#390 28-05-2021 22:38:29

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8506

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Discovera: No nechci být sprostý, ale jak tak koukám, tak i profi mašiny za řekněme 100000,-kč nemusí být výhra. Třeba s tím mým Gamastarem jsem spokojen, na takové ty garážové věci úplný luxus. Nevím jak svařuje třeba Pegas od Alfa In co jste měli s Rellíkem, ale jestli podobně, tak nevím proč tady všichni na tyhle mašinky nadávají. Ano, je to drahé, velké, těžké, ale určitou úroveň to má. Co jsem zkoušel pár mašinek, jak značkové tak i čínské, tak to je ta moje Gamastar na tom hoodně slušně. Má to své mouchy, ale....
Když nepočítám jen ten pos...ý Powermat, tak hodně těch levných se chová podobně. Dlouhé štelování, divné chování oblouku atd. A co se týče mašiny z práce kde teď dělám, tak to není žádná výhra. Ano, je to samozřejmě i rukama, ale když vidím i u ostatních že to na ty vysoké proudy jede dost divně, tak nejsem jediný kdo si s tím neví moc rady. sad Třeba ta S řada, co má myslím i Rellík v práci má i kolega vedle mě a zdá se mi že je vyladěná mnohem lépe. V bývalé firmě jsme měli mašinky od LE a úplná TOPka pro mě.
Omlouvám se za OT.
Takže ten Ideal 212 o kterém je téma proč by nemohl být pěkně vyladěný? Jsou prostě i mezi čínou vyjímky, které prostě jedou nádherně a naopak jsou profi Značkové mašiny, které nejedou úplně jak by měly.

Editoval varok (28-05-2021 22:39:59)


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#391 31-05-2021 20:51:01

MarekMA
Člen
Registrovaný: 28-03-2021
Příspěvky: 10

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Musim uznat ze 212lcd ide pod cistim CO2 krasne, šepot , ak sa clovek nauci to doladiť a raz dva sa to naučí ,dnes sme v praci testovali 200xp a v pulze a len skusmo nastavenie tak zvar parada (ale plyn c18)kto chce ciste co2 tak 212 jasna volba.

to Discovera: vies mi poslat cz navod na ten 200xp ? Aj ked nieje komplet dopracovani ...prosííím  ( fulla.marek@gmail.com ) citim ze sa to da este ta 200xp poladiť a po tel. hovore to uz zacalo ist no chce to aj cvik. Predsa len prejst od trafa z odbockami na dual pulse je ....... :-)

Offline

 

#392 14-07-2021 22:01:59

passarotrovao
Člen
Registrovaný: 12-11-2019
Příspěvky: 120

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Dobré odpoledne
Existuje pájecí stroj ideální značky podobný spartus easymig 225?
V zásadě easymig 210, ale s rolí 15 kg.
Existuje ekvivalent ideal tecnomig 212?

Offline

 

#393 23-07-2021 22:57:19

bn
Člen
Registrovaný: 07-05-2010
Příspěvky: 134

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

potřeboval jsem vyšroubovat zátku utopenou ve válcovém vybrání s ohlodaným šestihranem. Takže jsem použil matku m16 a zkoušel ji skrz závitovou dutinu přivařit k zátce. Asi dvakrát jsem to urval, moc to nedrželo, pak jsem zjistil, že nemám otevřený výstupní kohout na regulátoru co2. Pak už paráda, vlastně první ostré použití, normální elektrodou bych asi měl problém. Měli byste ze mne srandu, nejmíň měsíc jsem to neměl v ruce a tak jsem musel chytat rozumy o nastavení v příručce

Offline

 

#394 02-08-2021 10:42:24

medo29
Člen
Registrovaný: 09-05-2015
Příspěvky: 3

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Ahojte ma niekto skusenost s IDEAL TECNOMIG 232 DUAL PULSE SYNERGIA IDEAL? Chcel som si objednat IDEAL Tecnomig 212 LCD. No ak by 232 bola v podstate to iste ako 212 (kvalitou prevedenia) s tym ze ma aj pulz tak by som zobral 232.
Vopred dakujem za skusenosti a rady...

Offline

 

#395 04-08-2021 12:21:08

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Ano je použitelná a kupodivu to není vergl jako od Shermanu. Má ale stejnou vadu na kráse a to nejdebilnější držák cívky co můžete ve svářečce mít (doporučuji vyměnit za klasiku z brzdou za 200Kč). Jinak mě překvapila stabilitou oblouku včetně pulsu. Nějaké muchy bych na ní našel ale nic co by vyloženě vybočovalo ze standardů čínských strojů.

Foto nahážu do galerie co nevidět...nestíhám.

Editoval Discovera (04-08-2021 12:22:04)

Offline

 

#396 22-08-2021 17:47:41

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Informace pro zájemce této svářečky !

Tecnomig 212LCD se již vyrábí na vícero linkách (fabrikách) k vůli velkému zájmu (vyrábí se již pro jiné zaplacené značky jako je například PANTERMAX českého prodejce a jiných) ale pořád v relativně omezeném množství a je stále "nedostatkové" zboží. PŮVODNÍ originál od prvovýroby se ve velmi malém množství STÁLE vyrábí na lince, kde plodí i značkové mašiny jako je EVERLAST. Bohužel z ostatních fabrik již není tak kvalitní elektronika a celková stabilita a již dochází k poruchovosti. Naraditechnik se podařilo odebírat od výrobce přímo z této původní fabriky a rozdíly jsou VELIKÉ mezi chováním z jiných fabrik. Nařadí technik tyto dnes pořád částečně značkové ale velice stabilní a kvalitní Tecnomigy  bude díky omezenému množství odebíraných kusů (několik desítek ks měsíčně max) bude nabízet pouze jako upravenou verzi s LW Binzel hořákem. Stroje bez úpravy v nižší ceně se budou prodávat pouze v "druhovýrobě" (z jiných linek než původní originál).
Původní prvovýroba lze od druhovýroby rozeznat jen na oko dvěma rozdíly (dokud se něco opět nezmění při výrobě).

Ti co si zakoupí stroj přímo od polských prodejců (přes Ebay není potvrzeno) včetně Aukra dostanou již druhovýrobu, a tedy né tak úplně TOP model Tecnomigu 212LCD (rozdíl pozná i laik pokud by měl oba stroje vedle sebe z možností si je fyzicky vyzkoušet - zapalování a stabilita oblkouku -> velký rozdíl).  Druhovýroba je od prvovýroby  značně cenové rozdílná a tedy ti co chcou na stroji při prodeji vydělat logicky sáhnou po druhovýrobě !

Editoval Discovera (22-08-2021 18:01:37)

Offline

 

#397 23-08-2021 18:09:48

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

medo29 : Nevšiml jsem si tvého dotazu a napíšu tedy něco se spožděním...
               Ideal 232Puls je mírně odlehčená verze 200XP. V pulsu trvá necelou 1s než naskočí  při zapálení oblouku puls...nevím proč to má takový náběh ale tipl bych si na Firmware.  Zapalování má velmi jemné stejně jako 212LCD (u 200XP je silně agresivní náběh...není to samé jako 212LCD).  Pokud někdo uvažuje o mašině s Pulsem ale chtěl by mít jistotu, že bude stejně perfektní chováním jako 212LCD určitě doporučuji.  Fyzicky je PCB téměř shodná s 200XP včetně zatížení.

Jediná nevýhoda (pro mě nepochopitelný MÍNUS) je nainstalovaný nejdebilnější nepoužitelný držák cívky bez brzdy.


Tímto po testování svářečku 232Puls dávám v upravené verzi ... EDIT: už je fuč

Editoval Discovera (26-08-2021 20:01:15)

Offline

 

#398 26-08-2021 16:46:10

Tomáš2
Člen
Místo: Středočeský kraj
Registrovaný: 14-06-2012
Příspěvky: 58

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Ahojte, po přečtení všeho možného materiálu zde na stránkách jsem dospěl k výběru dvou svářečku. Ideal Tecno mig 212 LCD a Spartus EasyMig 210S. Zajímá mě otázka případné pozáruční opravy. Jaký je rozdíl v opravitelnosti mezi těmito dvěma stroji? U toho Tecno migu jsem se tady dočetl, že neni problém cokoliv opravit. U Easymigu jsem nic takového nenašel. Vybraný stroj bude sloužit v domácí kutilské dílně, takže nic profi ani žádný velký svařování. Děkuji


Spartus EasyMig 210S
Spartus EasyTig 208P

Offline

 

#399 26-08-2021 20:01:23

kemppin
Člen
Registrovaný: 24-05-2011
Příspěvky: 940

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Rozhodnutí je vždy na tobě,ať+se zeptáš kolika lidí chceš.


Už jenom doma.
KEMPOWELD 4000w , AFIN 280AC/DCw ,  KITIN 1700hf , KM 12c , BERLAN BPS 40 ,
autogen + řezací RS 12 , ARISTO tech , ARISTO air

Offline

 

#400 26-08-2021 20:07:20

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Tomáš2 - EasyMig 210s (Tecnomig 202 -  totéž ale má o něco lepší součástky) je odlehčená verze 212ky a opravitelná je úplně stejně. Pozáruční opravu ti provede i obchod, kde si jí koupíš pokud to nebude přímo od
               poláka....tam je to pak loterie.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče