SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#101 14-12-2017 20:18:32

huat
Člen
Místo: Komárno
Registrovaný: 17-06-2009
Příspěvky: 671

Re: Fronius TransPocket 1500 problém

Zvuk ani nebude.ventilátor  zapína termostat ked je treba.


malý PB autogen,kitin tig 170 LA,fronius transpocket 1500,magnum mig,mag 190II,tuson tucana 200 dc multi
+Všetko možné z Lidlu  a Obi a z blšáku

Offline

 

#102 16-12-2017 01:48:58

MartasBrno
Člen
Registrovaný: 27-09-2017
Příspěvky: 2

Re: Fronius TransPocket 1500 problém

styles napsal(a):

Pane JarostavePavle-nevím z čeho jste usoudil, že já mám detailní schéma k TP1500. Opravdu nemám a ani o nikom nevím kdo by jej měl-prostě tomu schématu se utéct nepodařilo! Takové stroje dělám na základě letitého bádání při opravách a tento problém sice znám, ale k tomuto je třeba další vadné desky(s jinou závadou), neříkám, že to nejde, ale to už není žádná sranda.
    V příspěvku 55 pan MartasBrno píše, že se k němu dostala taková svářečka s touto závadou, z čehož jasně plyne, že není její majitel, ale zřejmě se také něco takového pokouší opravovat!
     Chtěl jsem se k tomu vyjádřit a něco podrobnějšího k takové závadě napsat, ale nakonec jsem si to odpustil, neboť tady je spousta zřejmě jen rádoby odborníků a mi se už nechce zase poslouchat jejich neustálé napadání a posměšky.  Takže vám to může vysvětlit Olda a odborníci ze Slovenska-styles se už raději zdrží a bude si v klidu dělat co umí. Hádat se nepotřebuji a vím svoje.

Pane, jestli jste chtěl něco napsat, napište. Budu rád. A ocenil bych i od ostatních, abych nebyl posuzován a pranýřován. V tomto tématu zavládla hodně zvláštní - pochybná atmosféra!

Zpět k technice.

Z mého pohledu - když je trošku zázemí a nejsou nedostupné součástky, dá se oprava vysedět. Bobobo má pravdu. Sednul jsem si k tomu. Chybí mi jakákoliv podrobnější dokumentace, mám jen ten návod na rychlou kontrolu výkonového bloku diodovým testem. Ten mi prošel OK. Stejně tak usměrňovačka je taky OK. Dál jsem zkontroloval úrovně napájecích napětí, které jsou dle mne OK, tedy +15, -15 a +5V, ale neměřil jsem zvlnění osciloskopem a především - svítí na desce rudá LEDka SUPP ERR, což chápu jako detekovanou závadu napájecího zdroje. Čili tudy se chci dále ubírat. Nějaká výměna celé desky - můžou mi vlízt na záda. Neučil jsem se proto, abych dával kšeft měničům. Máte ale pravdu v tom, že můžu potřebovat druhou desku s jinou vadou, kvůli nesehnatelnosti součástek.

EDIT 16.12.2017, 19:44
Šel jsem od prostředka.
Po vyloučení zvlnění napájecích napětí a banalit, jako potenciometr, spojitost kablíků a podobně, jsem šel po signalizaci SUPP ERR. Ta jde z Altery, která vidí reset signál hlídače napětí. Hlídač napětí je s napětím spokojen, ale vidí reset od jemu předřazených obvodů a tak ho zprostředkuje dál.

Obvody - ochrany předřazené hlídači je přinejmenším nadproudová pojistka primární strany. Spíš jsem ale ještě nedohladal všechno. Kdyby měl někdo aspoň blokovku!

Jo - a LEDka Isoll, z němčiny, tedy spíše Ižádaný po našem má dle manuálu chodit s potenciometrem nastavení proudu, ale mně nechodí. Nevím ale, jestli je to příčina, nebo následek.

Editoval MartasBrno (16-12-2017 19:45:01)

Offline

 

#103 01-09-2021 20:45:30

Reren
Člen
Registrovaný: 01-09-2021
Příspěvky: 2

Re: Fronius TransPocket 1500 problém

Dobrý den všem.
Mám problém s Fronius TP 1500 TIG. Svářečka dlouho ležela ve skladu. Cca 10 let. Nikdy nebyla použitá. Poprvé jsem s ní vařil minulý měsíc a našel chyby.

1-Zjevně nefunguje funkce antistick. Po "přilepení" elektrody zdroj asi správně vypne, ale po otržení se už nezapne. Nějaké to "spínací" napětí elektroda má (podle občas viditelných malých jiskřiček), ale nic. Musím svářečku vypnout, počkat a zapnout. Pak to zase jde. To samé je při přepnutí volby na celulózovou elektrodu. Na volbu TIG to nedělá = zdroj normálně dá proud a vaří, při zkratu vypne a po odtržení opět dá proud.

2-Podivné zapalování (opět volba obalená elektroda). Jako by nefungovala dynamika a jiné blbosti. Je horší zapálit oblouk a udržet jak u trafosvářečky.
Ve Froniusu mi chtěli měnit desku za cenu nové svářečky. Bohužel to prý je asi v procesoru. Ale to mě moc neuklidnilo. Byla docela drahá jen na koukání a TIGem nevařím...

Ptám se zde, protože jsem už z přístupu velkých servisů smutný (podobná zkušenost s NTB).
Víte někdo, co by to mohlo být? Nestalo se to někomu? Kam zajít ...
Děkuji moc.
R

Offline

 

#104 03-09-2021 18:33:06

Peho
Člen
Registrovaný: 19-07-2020
Příspěvky: 121

Re: Fronius TransPocket 1500 problém

Úroveň dynamiky by sa tam mala dat nastaviť, skúšal si zmeniť úroveň ci tam je nejaký rozdiel?


Kowax GeniArc 160Evo, Fronius TP 150, Jasic Mig 200, Parkside PPS40 B2, Optrel E684

Offline

 

#105 04-09-2021 10:06:55

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4459

Re: Fronius TransPocket 1500 problém

Vzal  bych  troubu nebo  něco  takového , co  udržuje teplotu  50 - 60 st  c,  svářečku  odkrytoval  a nechal  při  té  teplotě aspoň  dva dny,  aby případná  vlhkost uvnitř ze skaldování pořádně vyschla. Teprve potom  bych  zkoušel.

Offline

 

#106 04-09-2021 11:24:43

JaroslavPavel
Člen
Registrovaný: 03-07-2017
Příspěvky: 397

Re: Fronius TransPocket 1500 problém

Tady je kousek schematu ...
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/7964_schema___trp_1_w.jpg;

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/7964_schema___trp_3_w.jpg;

Další jsou špatně viditelné .Potřebují přepracovat .

Editoval JaroslavPavel (04-09-2021 11:38:21)

Offline

 

#107 10-09-2021 00:17:12

Reren
Člen
Registrovaný: 01-09-2021
Příspěvky: 2

Re: Fronius TransPocket 1500 problém

Ahoj. Děkuji všem,
kouknu se na to. Už v druhé opravě mi řekli, že to bude procesor (teda spíš program).

Dynamiku jsem zkoušel.Moc to nereaguje (podle mě vůbec). Problém se zapalováním potvrdili i ve Froniusu (opět procesor).

Vlhká určitě není, nicméně i to sušení mohu vyzkoušet.

R

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče