SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 05-10-2021 14:05:05

huncut
Člen
Registrovaný: 29-03-2021
Příspěvky: 2

nadvarenie vybruseneho motorkoveho ramu

Zdravim pani,

zaujimal by ma odborny nazor na vec. Kupil som jazdenu moto, r.v. 2000.
Ram je od retaze vybruseny/zoslabeny (neviem si predstavit, ako vytahana ta retaz musela byt).

Podotykam, ze praskliny tam ziadne niesu, ide mi iba o spevnenie tohto zoslabeneho miesta kedze v okoli tohto miesta
existuje namahanie od reakcii v retazovom prevode a osi kyvnej vidlice.

Ma vyznam navarit chybajuci material naspat alebo je riziko prasknutia este vyssie?
V praci mam k dispozicii roboticke CMT Fronius alebo aj svoj vlastny TIG AC.
Takato vec by pravdepodobne vyzadovala velku pec na predohrev aj nasledovne umele starnutie, alebo v pripade CMT by sa to zaobislo aj bez?
Hlinik samotny moze byt kontaminovany mastnotou od retaze, moze aj toto byt dovod, preco sa do toho nepustat?

Dakujem za odp.

https://i.ibb.co/rsnWfg3/20211004-224156.jpg
https://i.ibb.co/dmFQQYM/20211004-224227.jpg


MAKin 200 P HF AC/DC + KTB26

Offline

 

#2 05-10-2021 16:43:14

jean
Člen
Registrovaný: 27-06-2010
Příspěvky: 954

Re: nadvarenie vybruseneho motorkoveho ramu

Hlavný dôvod, prečo sa do toho nepúšťať je ten, že tam chýba prd materiálu, ten rám ťa prežije, ak tam nie sú trhliny.

Offline

 

#3 05-10-2021 19:11:11

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: nadvarenie vybruseneho motorkoveho ramu

Možná blbě koukám, ale zdá se mi, že tam trhliny (šikmé) jsou. Chtělo by to asi lepší očištění a lepší nasvícení.
Pokud tam ty trhliny jsou, bude jistější ten "návar" provést.
Raději bych volil CMT metodu a stejně by bylo dobré ten rám před svařováním dobře upnout pro zabránění neodstranitelné deformace. Problémem asi bude zjistit složení materiálu rámu v daném místě kvůli zvolení správného přídavného materiálu.

Offline

 

#4 06-10-2021 09:52:26

jees
Zablokovaný
Registrovaný: 14-01-2013
Příspěvky: 1709

Re: nadvarenie vybruseneho motorkoveho ramu

Já bych to nechal, pokud to není na výstavu, což enduro nebo kroska z roku 2000 nebude. Bude na tom asi i tak k řešení spousta jiných věcí, aby to fungovalo jak má

Offline

 

#5 06-10-2021 11:45:15

jean
Člen
Registrovaný: 27-06-2010
Příspěvky: 954

Re: nadvarenie vybruseneho motorkoveho ramu

Jirkati, esli se nepletu, jako dycky, tak to nie sú praskliny, ale otlačený materiál. Tam sú totiž dve kapsy, ale plné blata. A to, čo vyzerá ako praskliny, by mal byť vytlačený materiál od reťaze. A esli mám pravdu, tak by som to nechal na dožití, jak píše jees, to už je horská motorka - chytiť a jebnúť do hory.

Offline

 

#6 06-10-2021 11:45:30

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: nadvarenie vybruseneho motorkoveho ramu

huncut, jirkati - nerobte zase zo všetkého atómovú vedu. Pozrite, čo všetko a ako sa dá...

https://www.youtube.com/watch?v=bO9i2FffYI4&t=5s

https://www.youtube.com/watch?v=eqIJ9u7NTPE&t=340s

yikes yikes yikes yikes yikes

Offline

 

#7 06-10-2021 12:07:44

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: nadvarenie vybruseneho motorkoveho ramu

Já jsem si myslel, také že to jsou praskliny. Tam jsou vybrání plná bláta a to se po seschnutí odtrklo od rámu a vytvořilo spáru, která vypadá opravdu jako prasklina.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#8 06-10-2021 13:05:34

E-Ryc
Člen
Místo: Praha / Horazdovicko
Registrovaný: 08-09-2020
Příspěvky: 820

Re: nadvarenie vybruseneho motorkoveho ramu

@Juraj.A - pokud je to jedina moznost jak odjet z nejakeho "konce sveta", tak to risknes. Tohle mi neprijde ten pripad - za sebe bych to nechal byt.
trochu ot - pred casem jsem mel prdly padaci ram (ty ku*vy od Suzuki to delaji z sufankove oceli o tloustce snad ani ne 1mm), varil to profilk a stejne to (bez padu) za par mesicu prdlo asi centimetr vedle svaru....


IDEAL Tecnomig 212 LCD, Fronius TransPocket 150, IDEAL EXPERT TIG 220 AC/DC PULSE LCD, Ideal Praktik 220 LCD (v pořadí podle četnosti používání)

Offline

 

#9 06-10-2021 18:03:00

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: nadvarenie vybruseneho motorkoveho ramu

No, Juraj.A, jestli preferuješ, případně provádíš svářečské opravy podobně jako na odkazovaných videích v #6, je to čistě tvoje věc, ale argument to není.
A pokud jsi dobře četl příspěvky tak v #3 je napsáno "Pokud tam ty trhliny jsou, bude jistější ten "návar" provést." Co je na tom atomového? Když všichni tvrdí, že tam žádné trhliny nejsou, pak není přece žádný návar potřeba.

Offline

 

#10 07-10-2021 00:42:22

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: nadvarenie vybruseneho motorkoveho ramu

Na té druhé fotografii - ty praskliny - takto často vypadá válcovaná ocel. Profil materiálu není homogenní, je složen z několika vrstev navzájem nepropojených. Vzniká to nevhodným válcováním.
Tady samozřejmě ten hliník válcovaný není ale to oddělení vrstev mohl klidně způsobit ten řetěz drhnoucí o rám.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#11 07-10-2021 09:07:16

huncut
Člen
Registrovaný: 29-03-2021
Příspěvky: 2

Re: nadvarenie vybruseneho motorkoveho ramu

dobre pani, dakujem za vsetky vase odpovede, viac menej zdielam tiez nazor ze to nechat tak, ako to je, ale potreboval som citat aj vyjadrenie inych.

mne islo iba o to, doplnit chybajuci material - zvnutra z tych spevnovacich rebier.

@jirkati praskliny tam niesu, ta spina to skresluje, moze to byt ryha od retaze alebo neviem ci tam prave nieje vidno aj rozhranie segmentov tlakovej formy


MAKin 200 P HF AC/DC + KTB26

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče