SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#101 29-05-2021 14:58:49

avenger styles
Člen
Registrovaný: 10-09-2020
Příspěvky: 4

Re: Výběr TIG AC/DC

No-pokud neoplýváte hotovostí, tak byste se na naučení nemusel vyhýbat ani tomu Jasic u. Stroje Jasic se už staly jakoby značkou mezi čínskými stroji a to díky tomu, že Jasic dělá stroje pečlivě a používá dobré součástky. Díky tomu stroje dobře jedou a mají minimální poruchovost. Zajděte si do kamenného obchodu, kde stroj mají a tam jej můžete nezávazně vyzkoušet na jejich svařovacím pracovišti. Tam si také na zkoušku můžete vyžádat i ten UP-DOWN hořák pro ověření kompletního zapojení vstupů pro ovládání. Tam pokud mají jej můžete porovnat i s těmi třeba polskými stroji a jinými typy, ale takové bych si netroufl doporučit. Ty Jasic stroje dováží Chobola a tam se určitě domluvíte a vyjdou vám vstříc.

Offline

 

#102 30-05-2021 22:21:56

crussader
Člen
Registrovaný: 12-01-2021
Příspěvky: 72

Re: Výběr TIG AC/DC

Zdarec,

tak som nakoniec objednal makin 200 P hf + horak ktb sr26 8m up-down.
A novu kuklu kwx predator 😀

Moj kitin 150 doteraz sluzi do re, tak pevne verim ze ani makin nesklame.
Dam neskor info.


Kitin 150 + TBi17V; Makin 200 P HF AC/DC + SR26 UD

Offline

 

#103 29-12-2021 15:49:32

am
Člen
Registrovaný: 29-12-2021
Příspěvky: 36

Re: Výběr TIG AC/DC

Ako funguje ten Makin? Kto ho vyrába a koľko vyšiel na komplet?


Ešte som neľutoval kúpu kvalitného výrobku, ale už som veľakrát ľutoval vyhodené peniaze za lacný výrobok.

Offline

 

#104 29-12-2021 16:05:11

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2661

Re: Výběr TIG AC/DC

Makin > strejda google > svářečka makin  smile
Je to tak prosté milý Watsone...
Mimochodem, koukal jsem na AlfaIn web. Prodávaj dost repasovanejch strojů za podstatně nižší ceny. Jen ta cenová hladina je pro většinu místních nad jejich představy ....

Offline

 

#105 29-12-2021 19:19:54

am
Člen
Registrovaný: 29-12-2021
Příspěvky: 36

Re: Výběr TIG AC/DC

Ďakujem Sherlocku big_smile
Poprosím ľudí, ktorí majú skúsenosť s profi mašinami aj s čínou - je medzi nimi veľký rozdiel? Alebo sa už čína doťahuje na kvalitu zvarov a jednoduchosť ovládania?

Editoval am (29-12-2021 19:20:33)


Ešte som neľutoval kúpu kvalitného výrobku, ale už som veľakrát ľutoval vyhodené peniaze za lacný výrobok.

Offline

 

#106 29-12-2021 22:28:17

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8509

Re: Výběr TIG AC/DC

am: Jak tady někdo nedávno psal: Pokud člověk neumí svařovat, tak může mít mašinu i za 100 tisíc a pěkný svár neudělá. Obzvláště u toho TIGu.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#107 30-12-2021 07:17:19

am
Člen
Registrovaný: 29-12-2021
Příspěvky: 36

Re: Výběr TIG AC/DC

Máš pravdu, varok. 
Opýtam sa teda inak: Ak by vám nerobili problém financie, ale TIG by ste potrebovali len párkrát za mesiac, čo by ste si vybrali?


Ešte som neľutoval kúpu kvalitného výrobku, ale už som veľakrát ľutoval vyhodené peniaze za lacný výrobok.

Offline

 

#108 30-12-2021 08:08:43

sttefo86
Člen
Registrovaný: 25-08-2021
Příspěvky: 197

Re: Výběr TIG AC/DC

Len pre ilustráciu v práci máme Fronius Magicwave 230i s vodníkom a druhý bez vodníka a doma mám Jettigmini. Samozrejme komfort, ergonómia, ovládanie je na strane MW ale doma to mám ako hobby tak načo mašina za 4000€ keď to isté spravím aj so 700€ ale nie za taký istý čas a nie tak jednoducho.
Ergonómia UP/Down horáka Fronius s osvetlením, výmenným otočným krkom, nastavenie zváračky je ako porovnávať octaviu s bentley obe ta odvezú z bodu A do bodu B ale raz keď si zvykneš na Bentley tak ta to s Octaviou baviť nebude.

Offline

 

#109 30-12-2021 08:26:33

am
Člen
Registrovaný: 29-12-2021
Příspěvky: 36

Re: Výběr TIG AC/DC

Vďaka.
Ešte jedna otázka: Je toto dobrá voľba, alebo máte niečo lepšie?
https://www.soudure.pro/poste-a-souder- … 63945.html


Ešte som neľutoval kúpu kvalitného výrobku, ale už som veľakrát ľutoval vyhodené peniaze za lacný výrobok.

Offline

 

#110 30-12-2021 09:44:46

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2661

Re: Výběr TIG AC/DC

am napsal(a):

Máš pravdu, varok. 
Opýtam sa teda inak: Ak by vám nerobili problém financie, ale TIG by ste potrebovali len párkrát za mesiac, čo by ste si vybrali?

Když by mi nerobily problém finance, tak bych si samozřejmě koupil něco, co mi udělá radost, i kdyby to mělo stát 29 dnů v dílně a jeden den bych s tím dělal. Jak někdo trefně poznamenal na jiném foru: Je lepší zjistit, že máš nářadí, které  jsi nikdy nepotřeboval, než zjistit, že nemáš něco, co nutně potřebuješ. Nebo tak nějak. Totéž platí o vlastnostech jakéhokoliv stroje.
Svářečka je GYS a o frantících se tu vedly rozsáhlé diskuze; já je nemám rád, protože s nima mám špatné zkušenosti a tvrdím, že uměj akorát jídlo, pití a to, co s tím souvisí. Jiní je obhajujou. Pokud je tu na ně servis, bude to něco podobnýho, jako ostatní stroje.

Offline

 

#111 30-12-2021 10:01:55

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: Výběr TIG AC/DC

am, podívej se na zatěžovate, jestli ti to bude pro tvou práci vyhovovat.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#112 30-12-2021 11:03:35

am
Člen
Registrovaný: 29-12-2021
Příspěvky: 36

Re: Výběr TIG AC/DC

Famater: Nerobím veľké veci, skôr to potrebujem na drobnosti typu zalomený šroub, privarenie uhlíkov k statoru ale aj zlomená čínska stolička big_smile
Jasné mi je, že je dobre mať rezervu, preto dvestovka. Človek nikdy nevie.


Ešte som neľutoval kúpu kvalitného výrobku, ale už som veľakrát ľutoval vyhodené peniaze za lacný výrobok.

Offline

 

#113 30-12-2021 11:31:21

Peho
Člen
Registrovaný: 19-07-2020
Příspěvky: 121

Re: Výběr TIG AC/DC

am napsal(a):

Vďaka.
Ešte jedna otázka: Je toto dobrá voľba, alebo máte niečo lepšie?
https://www.soudure.pro/poste-a-souder- … 63945.html

Osobne by som asi radšej kúpil overenú činu ako jasic tig200 AC/dc https://www.nebex.sk/p/9663/jasic-tig-200p-acdc-e201 alebo iné tu x krát spomenute a ešte polku ušetris, ja som trebárs na to sem tam nemal problém ani s TIG luxom a niekto tu písal že sa moc poliakom nepodarili, zas má stal asi 500e aj s pedálom keď som ho kupoval


Kowax GeniArc 160Evo, Fronius TP 150, Jasic Mig 200, Parkside PPS40 B2, Optrel E684

Offline

 

#114 30-12-2021 15:45:21

am
Člen
Registrovaný: 29-12-2021
Příspěvky: 36

Re: Výběr TIG AC/DC

Peho: Vďaka za radu, cením si to. Mám však z číny trochu strach. Kupoval som aj ja odtiaľ veci a len 5-10% z nich bolo dobrých. Nie že by vôbec nefungovali, to nie, ale rozdiel v porovnaní s nečínou bol markantný. Ako povedal sttefo86: "...  ako porovnávať octaviu s bentley obe ta odvezú z bodu A do bodu B ale raz keď si zvykneš na Bentley tak ta to s Octaviou baviť nebude." big_smile
Preto som chcel názor človeka, ktorý robil s čínou aj nečínou.
Ale Ty máš (alebo si mal) Kowax GeniArc 160Evo aj Jasic Mig 200. Vieš porovnať výkony 160A a 200A? O čo je tá dvestovka lepšia? Alebo pokiaľ sa až dá "ísť" s tou 160A?


Ešte som neľutoval kúpu kvalitného výrobku, ale už som veľakrát ľutoval vyhodené peniaze za lacný výrobok.

Offline

 

#115 30-12-2021 16:14:30

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8509

Re: Výběr TIG AC/DC

am: Já jsem koupil před nějakou dobou taky čínu maskovanou za poláka. Zpracování měla docela pěkné, ale funkčně to stálo za h...o. Tak šla pryč. Pak chodil jsem po obchodech a tam jsem naopak viděl svářečky z číny, z té levnější poloviny a některé hnus. Když jsem viděl ty křivě naohýbané bedýnky, nelícující k sobě jednotlivé díly a spoustu dalšího, tak jsem raději sáhnul po něčem jiném. Údajně česká výroba Omicron, ale asi něco jako ten Kuhtreiber. Taky to má své mouchy, netvrdím že ne, ale je to pěkně seřízené, displeje ukazují asi to co mají.
Jasic je čína, ale zatím jsem na tuhle značku neslyšel nikoho nadávat.

Editoval varok (30-12-2021 16:18:21)


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#116 30-12-2021 16:16:59

Peho
Člen
Registrovaný: 19-07-2020
Příspěvky: 121

Re: Výběr TIG AC/DC

am napsal(a):

Peho: Vďaka za radu, cením si to. Mám však z číny trochu strach. Kupoval som aj ja odtiaľ veci a len 5-10% z nich bolo dobrých. Nie že by vôbec nefungovali, to nie, ale rozdiel v porovnaní s nečínou bol markantný. Ako povedal sttefo86: "...  ako porovnávať octaviu s bentley obe ta odvezú z bodu A do bodu B ale raz keď si zvykneš na Bentley tak ta to s Octaviou baviť nebude." big_smile
Preto som chcel názor človeka, ktorý robil s čínou aj nečínou.
Ale Ty máš (alebo si mal) Kowax GeniArc 160Evo aj Jasic Mig 200. Vieš porovnať výkony 160A a 200A? O čo je tá dvestovka lepšia? Alebo pokiaľ sa až dá "ísť" s tou 160A?

Ten kowax je mma a jasic je MiG/mag tak sa to moc porovnávať nedá iba čo sa elektródy týka a tam bohato stačí aj tých 160A , osobne som nemal potrebu siahnuť po väčšej elektróde ako 3.2 a zas ten jasic pri plnom výkone po chvíli vyhodí 16A istič, on aj ten kowax majú 20-25 A odber pri plnom výkone to som riešil redukciou z 400v 32a aj pri Lidl plazme , potom sa z nej stal neskutočný dráč, zas čo sa zvárania týka s jasicom som nemal nikdy nejaký vážny problém, aj ta synergia sa celkom triafa prípadne sa dá nastaviť manuálne posun + V . Ešte možno tie české Číny ako makin, tam by mohol byť v poriadku servis


Kowax GeniArc 160Evo, Fronius TP 150, Jasic Mig 200, Parkside PPS40 B2, Optrel E684

Offline

 

#117 30-12-2021 18:01:27

AndyS
Člen
Registrovaný: 09-06-2020
Příspěvky: 401

Re: Výběr TIG AC/DC

am: pokial ťa cena až tak netrápi chod do kúpy niekoho kto je lider na trhu, a stačí ti (povačšine) to na cenovom dne, samozrejme usí obsahovať tie potrebne plnohodnotne funkcie) čím ideš vyššie s cenou tak je to len o výkone a produktivite práce a to doma asi až tak neoceníš. Tie lacnejšie mašinky su určené do zámočníckych dielní prípadne na montáže s dobrou hmotnostou a rozumným výkonom aby sa kde čo dalo opraviť.Kukni sa na Froniusy Lorchy EWM a podobne. kecy o Bentleyoch neber vážne, pretože 90% týchto ludí by si Bentleya nekúpilo ani keby nanho malo :-) kupili by si radšej lepšiu zvaračku a narvali by Oktavku vercajchom po strechu, do Bentleya sa ti ani 3m jokel nezmestí, na prd auto, k tomu ma nizky podvozok a nema ťažné a malý kufor, drahý servis
Mimochodom je jedno kde sa čo vyrobene, doležite je kto to tam vyrobil/nechal vyrobiť. Dnes sa už málo čo vyrába v Nemecku Británii  Francuzsku alebo USA, kvalitné firmy si postrážia kvalitu aj v Číne, na Taiwane, Thajsku či v Malajzii. vid Adidas, Apple, Intel,..

Editoval AndyS (30-12-2021 18:14:05)


Omicron Gama 1500
IDEAL Praktik TIG 200 AC/DC

Offline

 

#118 04-01-2022 22:27:47

sttefo86
Člen
Registrovaný: 25-08-2021
Příspěvky: 197

Re: Výběr TIG AC/DC

Ak máš naozaj voľný rozpočet vyberaj ako píše AndyS niečo z TOPky (Fronius, Lorch, EWM,...) minimálne na tieto 3 máš servis, diely aj do budúcna isté. Nevravím že na nich nemôže sa niečo pokaziť ale zoženieš aj o niekoľko rokov náhradný diel. Osobne mne sa veľmi dobre maká s Fronius MW230i. Kolega varí viac Alu tak ten má aj s vodníkom.
Výkon už je len na tom čo všetko chceš variť. Pri hliníku sa na 200A dostaneš ani nevieš ako, pri nerez (zábradlia a pod srandy) len výnimočne (napr. tá 230i sa mi pri nereze skoro ani nezapne vetrák)
Výber je len na tebe

Offline

 

#119 26-01-2022 17:10:22

ekowatt
Člen
Registrovaný: 26-01-2022
Příspěvky: 2

Re: Výběr TIG AC/DC

Ahoj. tak ako po roku funguje ta zváračka. Zvažujem kupiť alebo daj typ v tejto kategorii.
Dik


Discovera napsal(a):

autocrooss  -  Sakra jak jsi to poznal? smile  Ano u mě s čistým svědomím můžu říct, že IDEAL je zatím ze všech čajna strojů jeden z nejkvalitnějších vůbec.  A jako první nástřel pár fotek prvního
                     adepta....(jinak pro zajímavost Ideal opravdu je stavěn stylem vezmou existující návrhy strojů a u nich následně vychytávají muchy a následně pustí pod svou značkou  do prodeje. Proto je IDEAL 200XP sice ze 70% totožný s paskvilem od Shermena 200 Digimigem puls ale přitom je to naprosto perfektně stabilní mašina bez jediné chyby po téměř třech měsících používání).

IDEAL Expert TIG 220 ACDC ...
http://svarforum.cz/forum/uploads/thumb … 180906.jpg

http://svarforum.cz/forum/uploads/thumb … 180719.jpg

http://svarforum.cz/forum/uploads/thumb … 180744.jpg

http://svarforum.cz/forum/uploads/thumb … 180703.jpg

hořák UP/DOWN nebo volitelně možnost  přepnout na Bi-level.  Ale lze zakoupit i hořák s potenciometrem. Silový kabel je velice měkký KOAX.
http://svarforum.cz/forum/uploads/thumb … 180826.jpg

V sobotu bude i video včetně pajšlu a testu. Dopředu nechci zatím nic víc prozrazovat ale už teď je lepší než FW JET TIGy. 
Bude i video a test Spartusu Multipro 200 kočkopsa.


Svarin 145

Offline

 

#120 08-04-2022 18:06:53

Sickman
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 26-04-2021
Příspěvky: 9

Re: Výběr TIG AC/DC

Discovera napsal(a):

Ideal TecnoTig Expert 220

Prosim pana Discoveru jako dlouholety spokojeny majitel nesmrtelneho TIG Jasicu o nazor, jak by osobne volil mezi novymi AC/DC

- IDEAL EXPERT TIG 220 AC/DC PULSE LCD
a
- JASIC TIG 200P AC/DC (E201)

Byl jsem rozhodnut drzet se osvedceneho, nicmene chvala na Ideal Expert je nemala a rad pripadne v Buchlovicich nakoupim.
Je to na "takove to vikendove pr..ni" a pokusy s hlinikem smile

Dekuji za trpelivost a ochotu

Editoval Sickman (08-04-2022 18:22:47)


rozbita prasatka = EXPERT MULTIMIG 200 TIG AC/DC + Speedglas 9100V

Offline

 

#121 09-04-2022 15:29:53

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Výběr TIG AC/DC

Pro Sickman:

Již sem nechodím (mnoho lidí ví proč a nenechám do sebe střílet nějakým trotlem...svůj čas raději využiji opravou V8 ameriky) a odpovídám jen proto, že se mě nahrnulo pár emailů ohledně dotazů a né jen na tuto svářečku...

U žádného ze zmíněných strojů neuděláš chybu. Kvalita a stabilita je u obou značek perfektní ( i když zmíněnou E201 jem rozdělanou neměl - nebyl čas ale v ruce jsem jí měl, každopádně JASIC je jeden z mála velmi kvalitních čínských strojů téměř bezporuchový).
Osobně ale Jasic se mi nelíbí vzhledem k vůli jeho vzhledu a tak trochu zastavení v čase, kdy jiné značky nabízí víc včetně lepšího designu (samozřejmě vzhled nesvařuje ale:) )
Modernější a můj favorit dodnes je ve všem zatím nepřekonaný IDEAL, který má své hlavní svářečky (nepočítám tam ty nejlevnější OEM číny pod jeho značkou) mnohonásobně lepší, než zmíněný Jasic (zatím)...
Poruchovost je extrémně nízká (spíš bych měl napsat nulová...prošlo mi rukami celkem více než 150ks těchto svářeček (TIG DC, AcDc, MIG, hybridy - MIG+ AcDc) a řešil jsem opravu jen u dvou strojů a to byly chyby zapojení nikoliv samotné funkčnosti modulů či silovky.

Tebou zmíněný Expert TIG 220 LCD je vrcholová verze a je to jedna z nejlepších, a  i když tu jeden majitel napsal pár pro něj negativů z nastavení (ovládání) je to čistě o zvyku, které nevadí těm co s čínou jinak svařují....vadí to hlavně těm co doposud vlastnili spíše pro mnohé známé značky. Bižuterie k této svářečce je také TOP a nemusíš řešit jestli dostaneš nějaké "kopito" ke svářečce...
To samé platí o servisu jak silovky, tak řízení...dobře se opravují (z podstaty skladby vnitřností a jeho návrhu, který je VŽDY to nejduležitější a nejzásadnější a následně pak použité součástky).

Tyhle stroje s naprostým klidem se dají využívat v ostrém provozu a né jen jako hobby v dílně!  Tyhle svářečky jsou v této sérii šíleně předimenzované a na plný výkon nejsou  v silové  části tranzistory ani výstupní diody v žádném případě plně zatížené! Buď jsou předimenzované přímo tranzistory s vyšším výkonem nebo jsou zdvojené a  i ty jsou na vyšší výstupní proud než-li celkový  udávaný.

Úplný vrchol je 1f verze hybridu Expert MultiMig 200 AcDc, kde téměř vše  je  šíleně předimenzované a zároveň zdvojené! U MIG metody je dokonce samotná DC větev ZVLÁŠŤ a pokud tedy odejde COčko, tak AcDc stroj jede v plnohodnotném režimu. Navíc stroj dokáže pracovat do 130A i na 10A B jistič bez pádů (to jestli je to vzhledem k zatížení jističe správně tu řešit nebudu). Na B16 jede bez pádů do plného výkonu 180A 0,8drát a 220A 1mm drát (opět jistič na max výkon teď něřeším)....prostě nespadne a ti co mají problém s instalací a obvzláště často bodují je Multimig  z mého pohledu nej volba....samozřejmě uznávám, že není tento stroj za zrovna lidovou cenu ale to je logické.

Offline

 

#122 09-04-2022 20:48:57

Sickman
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 26-04-2021
Příspěvky: 9

Re: Výběr TIG AC/DC

@ Discovera
Dekuji za velmi rychlou a podrobnou odpoved, vim ze cas a nervy nejsou zadarmo a proto si takoveho pristupu vazim.
Nedekuji za nasazeni hybridniho brouka do hlavy smile
Pekny vikend


rozbita prasatka = EXPERT MULTIMIG 200 TIG AC/DC + Speedglas 9100V

Offline

 

#123 10-04-2022 22:51:00

passarotrovao
Člen
Registrovaný: 12-11-2019
Příspěvky: 120

Re: Výběr TIG AC/DC

Ale kdo pak vyhraje, není to troll? Byl bych rád, kdybyste pokračovali v analýze pájecích měničů s fotografiemi jejich interiérů.
Každý může mít svůj vlastní názor. Myslím, že fórum se stalo chudší.

Offline

 

#124 11-04-2022 12:47:21

E-Ryc
Člen
Místo: Praha / Horazdovicko
Registrovaný: 08-09-2020
Příspěvky: 820

Re: Výběr TIG AC/DC

OT: Trollove vyhraji vzdycky, pokud neni vule zakrocit ze strany provozovatele serveru. EDIT: Asi v nejcistsi forme, co jsem zatim potkal je to videt v diskuzich na serveru hybrid.cz
Proti tomu je tady klid a mir.

Editoval E-Ryc (11-04-2022 12:49:10)


IDEAL Tecnomig 212 LCD, Fronius TransPocket 150, IDEAL EXPERT TIG 220 AC/DC PULSE LCD, Ideal Praktik 220 LCD (v pořadí podle četnosti používání)

Offline

 

#125 11-04-2022 21:13:02

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Výběr TIG AC/DC

Bohužel nemám sílu ani nervy na to, abych si tu obhajoval svůj názor a raději svůj čas využiji smysluplněji (koupil jsem si pořádné přibližovadlo Dodge Durango V8 s poctivou atmosférou a to je balzám na oči i nervy a nějaký nešika mě za to nestojí).

Nějaké mašiny jsou nafocené a za pár dní doplním další galerii...

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče