SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 14-01-2022 16:13:12

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1509

Re: Redukční ventil CO2/Směs

Závada se skrývá nikoli v membráně a jejím okolí, ale netěsní kuželka, která je na opačné straně té tyčinky. Někdy se k samotnému ventilku nedá dostat, nebot je zalisován do malé kartuše. Potom je oprava bez náhradních dílů nemožná. Pokud se dá druhá strana /u té tyčinky/ celá rozdělat, pak je možno ventil opravit.

Offline

 

#27 14-01-2022 17:12:56

j.bill
Člen
Registrovaný: 23-03-2017
Příspěvky: 709

Re: Redukční ventil CO2/Směs

Vůbec bych to neřešil. Je to ve firmě! Nahlaš to odpovědné osobě, ať se o to postará.


Lepič vlaštovčích hnízd.  smile
GÜDE GE145W + Proteco P550  ---> Berlan BWIG 180, Omicron OMI 246, LGK60 + Speedglas 9100XX, Predátor a další hračky... - všechno na takové to "domácí žvýkání"

Offline

 

#28 14-01-2022 17:15:07

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8509

Re: Redukční ventil CO2/Směs

VašekP: Právě že když si udělám tajnou značku a někdo by mi redukčák vyměnil, tak bych obešel všechny svářeče, našel ten můj označený a posla toho zloděje někam. I když i opačný způsob co popisujete by možná zafungoval.

ZDENÁL: Nevím co konkrétně myslíte, ale na druhém kusu je mosazné pouzdro s tou jehlou. Nevím jestli s ní má jít hýbat, ale byla natvrdo. Když jsem ji zkusil zamáčknout, už tak zůstala. Vyšrouboval jsem to pouzdro, vypadá jako náboj z pistole. Z druhé srany jsou takové ty jemné slisované kuličky jako bývají filtry na vzduch apod. Tak jsem jehlu vytáhnul a zkusil jemně promazat. Když už se hýbala, tak jsem to smontoval, ale pořád stejné. Samotné pouzdro jehly asi rozebrat nelze, nevím, nezkoušel jsem. Tak jsem to vzdal a byl nahlásit že chci koupit jiný redukčák.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#29 14-01-2022 17:17:15

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8509

Re: Redukční ventil CO2/Směs

j.bill: Ano, už se stalo. Snažím se uskromnit, ale jak vidím ostatní kolik drahých věcí mají nafasováno, tak nějaký redukční ventil za pár tisícovek je nezabije.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče