SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 26-01-2022 14:10:44

E-Ryc
Člen
Místo: Praha / Horazdovicko
Registrovaný: 08-09-2020
Příspěvky: 820

Re: Zkušenosti s Parkside performance brusným kotoučem

3a/ nemuzu si tu snuru uriznout wink (to takhle clovek polozi dotacejici se flexu na stul a kabel od pasovky je odizolovany...)

I kdyz on ten buben taky neni zadna vyhra na manipulaci. Teda pokud neexistuji nejake s pohodlnejsim smotavanim nez ma ten, co mam doma.

Editoval E-Ryc (26-01-2022 14:11:03)


IDEAL Tecnomig 212 LCD, Fronius TransPocket 150, IDEAL EXPERT TIG 220 AC/DC PULSE LCD, Ideal Praktik 220 LCD (v pořadí podle četnosti používání)

Offline

 

#27 26-01-2022 19:06:11

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1454

Re: Zkušenosti s Parkside performance brusným kotoučem

jean napsal(a):

Na značkovom náradí určite neodíde baterka za 3 roky. Ani pri dennom používaní, osobne používam boschku s 5 ročnými baterkami a nič im neni. Známy má metabo a najstaršie aku majú 10 rokov.

Já vycházím z toho co tvrdí prodejci, většinou na základě podkladů od výrobce. Pokud výrobce kvalitě věří, tak poskytne záruku, když nevěří, tak se snaží záruku omezit a zkrátit. Stačí se podívat na záruční podmínky a zjistíte že u mobilních telefonů je mnohdy záruka na baterii 6 měsíců. Bosch sice umožnuje záruku na nářadí prodloužit na 3 roky (to jest i na baterie) ale né pro skupinu průmyslových akumulátorových šroubováků, pneumatického nářadí, akumulátorů a nabíječek k nářadí pro kutili a zahrádkáře a to co má jako profesionální nářadí s zárukou se nesmí používat  k podnikatelským nebo profesionálním účelům. Samotný nákup na firmu vás diskvalifikuje a ani nemusí prokazovat profesionální použití. Samsung má záruku na batrie 24 měsíců, ale na kapacitu jen 6 měsíců. Metabo poskytuje 3 letou záruku na akumulátory.  Ano, čas od času něco vydrží déle, stejně jako se něco rozbije v záruční době. To že něco funguje 10 let ještě neznamená, že je kapacita a akumulátor v pořádku.

Problém u baterií není s denním používáním, ale s nízkýma a vysokýma teplotama, přetěžováním, vybíjením nadoraz a ponecháním delší dobu bez nabíjení.

Editoval Charon (26-01-2022 19:13:58)

Online

 

#28 26-01-2022 19:23:36

jean
Člen
Registrovaný: 27-06-2010
Příspěvky: 954

Re: Zkušenosti s Parkside performance brusným kotoučem

Charon, teraz vôbec nechápem, čo si chcel povedať. Tá boschka aj metabá sú firemné a denne makajú. S boschkou robievam ja a pri mne sa často dymí z motora (doslova). Takže záhul dostáva neskutočný, šak jak sa hovorí, neni moja. A inak, 4 roky mám čínsky šmejd extol 12V a baterky stále idú. Akurát vybiť to nenechám, používam to prakticky každý týždeň. A ten sa už tiež našroboval, spravil som si s ním okrem iného 3 strechy.

Offline

 

#29 26-01-2022 19:32:02

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1454

Re: Zkušenosti s Parkside performance brusným kotoučem

Jeane, to je dobře že máš takovouhle zkušenost a neupíram jí. Naopak přeji, necht baterky vydrží ještě hodně let.

Online

 

#30 26-01-2022 19:36:33

jean
Člen
Registrovaný: 27-06-2010
Příspěvky: 954

Re: Zkušenosti s Parkside performance brusným kotoučem

Charon, vlastne jediné prípady pokazených aku mám od svokra, čo pravidelne nakupuje lidl a baumax - jemu to vyhovuje, lebo to kúpil raz a odvtedy má stále nové náradie, rád reklamuje a nevadí mu počkať na reklamáciu. Určite nevydržia všetky baterky 10 rokov, ale kvalitné aku pri normálnom použití nemajú moc dôvod umrieť len tak po roku, či troch.

Inak osobne mám s baterkovým náradím za každú cenu problém - kua, to je toľko nerastných surovín, čo sa vyplytvajú zbytočne...

Editoval jean (26-01-2022 19:37:07)

Offline

 

#31 26-01-2022 21:43:06

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Zkušenosti s Parkside performance brusným kotoučem

Este poznamka....
Zlu povest accunaradiu robili NiCD a NiMH clanky dlho sa to nabijalo a figu to vydrzalo a za mesiac to bolo vymlatene.
Accunaradie je pre ludi co s naradim robia denne napr. strecha, okolo auta a tak. Nie je vhodne mat na chalupe a pouzit 2x rocne.
dalsia vec volakedy bolo co nastroj to ina baterka a nabijacka CAS tlaci na jeden standard preto mate v ponuke
Einhell/Parkside/RyobiOne/Makitu/DeWalt naradie ktore maj unifikovane acckupacky to nieje ich dobra vola
ale je na to nejaka smernica dokedy to musia zaviest rovnako ako USB konektor na nabijacky pre mob. telefony.

Kde treba vykon typu rezeme obrubniky tam patri elektrika (zatial) ma to viac vyhod
Ak mate stare accu naradie existuju adaptery ktore dovolia pouzit novy typ accupackov na nich
https://struggleville.net/adapters/

Do auta preferujem 12V naradie nic mi nebrani jeden accupack prerobit na jack a pripojit na autobaterku cez tlsty 4-5m kabel do autozapalovaca a toto nikdy nesklame... male lacne TESCO naradie napr. PowerTOOL 12V
stoji s baterkou 20e,  na dotiahnutie vrtutu o zahradku a tak kludne moze byt hodene niekde pri rezerve v kufri.
alebo sa zmesti pod sedacku pripadne do steny nakladneho priestoru pod tapacirovanie interieru.
Bezne veci ako vrtat 5-8mm alebo nieco odrezat 12V staci a je tolerantne aj tym 13.8-14V co obcas leze z autobaterky..
18V naradie v AUTE je 12-13.8V malo citit to na vykone a 100W+ step-up menic to je dalsia
elektronika ktora v aute moze casom skapat preto som si zvolil 12V verziu.

Aby sme boli k teme tak aj tie rezne kotuce maju v letaku od zajtra tongue

Editoval ihlan (27-01-2022 07:56:14)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#32 27-01-2022 12:20:05

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4458

Re: Zkušenosti s Parkside performance brusným kotoučem

LiIon  baterky rychle odcházejí,  pokud jsou  nabity na 100 % anebo naopak úplně vybity. Kdo  teda chce,  aby mu  baterka dlouho  vydržela, musí  ji nabíjet  jen  na cca 80 % a přestat  s vybíjením,  kdyřž  tam  je ještě tak 30- 40 %. Dlouhodobě skladované  by se měly držet  na dobíječce,  která  drží  tak  mezi těmi 40 - 70 % kapacity. A moc nepoužívat  rychlonabíjení.
Jinak  při  běžném  použití,  pokud se nabíjejí  na 100 %,  by se aspoň  mělo hned při  tom  nabití  s nimi  pracovat,  aby se jejich  kapacita rychle snížila pod těch  80 %. Když  se nabijí  na 100 %  a pak  uloží, uhryzne to  z  jejich  životnosti.
Přirozeně jejich  životnost  potom  velmi  záleží  i  na kvalitě jejich  elektroniky,  jak  je nastaveno  maximální  napětí,  při  kterém  se nabíjení  vypne a jak  stejnoměrně elektronika nabíjí  a vybíjí jednotlivé  články s ohledem  na jejich  rozdílnou  kapacitu.

Offline

 

#33 27-01-2022 12:48:31

Petsem
Člen
Registrovaný: 05-11-2020
Příspěvky: 156

Re: Zkušenosti s Parkside performance brusným kotoučem

Niekedy dávno, pradávno nás učili, že pre každú batériu/akumulátor je najlepšie, ak sa pri práci dočísta vybíja a poriadne nabíja. Lebo že ináč "pamäťový efekt" a batérii sa bude znižovať kapacita a teda aj životnosť...
Potom prišli batérie akože "bez pamäťového efektu", ale i napriek tomu nám dobrí odborníci prizvukovali, že je dobré, aby sme aj tak novú batériu naformatovali niekoľkými prvými cyklami (poriadne vybíjať a poriadne nabíjať). Že to je pre ňu dobré.
Potom prišli batérie, čo nemajú už žiaden efekt, je im všetko jedno, ba niekto ré teraz majú už aj SMART,...
No a teraz sa dozvedám, že sme zas niekde úplne na začiatku a všetko je zas inak... Ten svet sa rúti do záhuby smile


"Nezameňujte si pravdu s názorom väčšiny" (Aristoteles)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče