SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 15-02-2022 18:13:59

Efendy
Člen
Registrovaný: 14-02-2022
Příspěvky: 6

Sherman DIGITIG 216P ACDC

Zdravim Vás.Mám k Vám prosbu.V novej praci som dostal Sherman DIGITIG 216P AC DC.Ale nedarí sa mi ju nastavit na AC-zvaranie hlinika,som zaciatočnik a za každú radu,prípadne hodnoty nastavenia budem vdačný.Mal by som zvarat hlinik do 3mm hrubky.

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/10620_0_0_productgfx_4968.jpg

Offline

 

#2 15-02-2022 19:53:13

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Sherman DIGITIG 216P ACDC

Kacířská otázka - to budete svařovat profi bez příslušného svářečského metodou 141 dle EN ISO 4063,  svářečská zkouška podle ČSN EN ISO 9606-2 ?

Offline

 

#3 15-02-2022 21:22:25

passarotrovao
Člen
Registrovaný: 12-11-2019
Příspěvky: 120

Re: Sherman DIGITIG 216P ACDC

Dobrou noc
Gratulujeme, Efendy, tento svařovací stroj na střídavý proud je amatérskou verzí. Tento model existuje již nějakou dobu, nebylo mnoho stížností, nicméně nevím jaké má komponenty (igbts a diody) Sherman možná přeskočil některé věci, které by neměl (komponenty) Sherman je značka, která někteří nemají rádi. Pro AC/DC pájení je nejlepší použít nožní pedál.

Editoval passarotrovao (15-02-2022 21:26:56)

Offline

 

#4 16-02-2022 00:43:39

Efendy
Člen
Registrovaný: 14-02-2022
Příspěvky: 6

Re: Sherman DIGITIG 216P ACDC

jirkati napsal(a):

Kacířská otázka - to budete svařovat profi bez příslušného svářečského metodou 141 dle EN ISO 4063,  svářečská zkouška podle ČSN EN ISO 9606-2 ?

Nie profi..,raz začas  pár kusov alu.profilov,prevažne nerez tiež občas.Chcel som len poradiť, nakoľko som si myslel že na to je založené forum.(Keď chce niekto poradiť ohľadne úpravy choppra, tiež sa ho nepýtam či má strojársku priemyslovku,ale poradim mu). Ďakujem

Offline

 

#5 16-02-2022 00:47:55

Efendy
Člen
Registrovaný: 14-02-2022
Příspěvky: 6

Re: Sherman DIGITIG 216P ACDC

passarotrovao napsal(a):

Dobrou noc
Gratulujeme, Efendy, tento svařovací stroj na střídavý proud je amatérskou verzí. Tento model existuje již nějakou dobu, nebylo mnoho stížností, nicméně nevím jaké má komponenty (igbts a diody) Sherman možná přeskočil některé věci, které by neměl (komponenty) Sherman je značka, která někteří nemají rádi. Pro AC/DC pájení je nejlepší použít nožní pedál.

Dik za odpoveď,, Dúfam že niekto ju má doma a poradí..

Offline

 

#6 16-02-2022 10:46:04

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2656

Re: Sherman DIGITIG 216P ACDC

To se nediv, že se jirkatimu ježej vlasy na hlavě hrůzou. Je to profík a svařováním se zaobíral nejspíš celej život. Představa, že dostaneš v práci na stůl takovouhle mašinu, aniž bys o tom svařování něco věděl, ho děsí.
Všechno kolem toho ti měl vysvětlit/zaškolit zaměstnavatel, a ty bys na tom měl ve vlastním zájmu trvat. Jinak se může stát, že za nějakej čas zaplatíš nejen zničenou svářečku, ale i zničenou budovu zaměstnavatele (požárem) a možná by tě mohli i tahat po soudech.
Ale jak říká klasik, každý svého štěstí strůjcem.

Offline

 

#7 16-02-2022 11:14:03

Efendy
Člen
Registrovaný: 14-02-2022
Příspěvky: 6

Re: Sherman DIGITIG 216P ACDC

pafik1605 napsal(a):

To se nediv, že se jirkatimu ježej vlasy na hlavě hrůzou. Je to profík a svařováním se zaobíral nejspíš celej život. Představa, že dostaneš v práci na stůl takovouhle mašinu, aniž bys o tom svařování něco věděl, ho děsí.
Všechno kolem toho ti měl vysvětlit/zaškolit zaměstnavatel, a ty bys na tom měl ve vlastním zájmu trvat. Jinak se může stát, že za nějakej čas zaplatíš nejen zničenou svářečku, ale i zničenou budovu zaměstnavatele (požárem) a možná by tě mohli i tahat po soudech.
Ale jak říká klasik, každý svého štěstí strůjcem.

,,V pohode.Ja to rešpektujem,V
apríli idem do zváračskéj školy.Len som chcel poradiť ako tu mašinu spustiť na hliník,nerez mi ide v pohode,len na hliník sa dostanem do nastavení len cez pulz,balanc ma lregulaciu -5 do +5, frekvencia do 200 HZ, zváračka robí všetko len nezvara..

Offline

 

#8 16-02-2022 12:27:52

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2656

Re: Sherman DIGITIG 216P ACDC

Efendy napsal(a):

...nerez mi ide v pohode,len na hliník sa dostanem do nastavení len cez pulz,balanc ma lregulaciu -5 do +5, frekvencia do 200 HZ, zváračka robí všetko len nezvara..

To je v pořádku, přečti si něco o svařování hliníku.
Pulz (pokud máš na mysli střídavý výstupní proud) musí na hliník být, do 200Hz kmitočet OK, balance bude po velkých skocích (někdo má -30 až +30, ty máš -5 až +5), ale u levný mašiny nemůžeš očekávat zázraky. Nastav si na čistej materiál (novej, ne něco co leželo 10 let venku na dešti) balance třeba -3, kmitočet 100 Hz, proud na začátku stejnej, jako na ocel 40A/mm tlouštky, pokud máš pedál, tak klidně o 10-20% víc.
Nemluvils o tvaru proudu, buď tam není možnost volby, nebo jsi na to ještě nepřišel. Tak se tím zatím nezabývej. Elektrodu ne červenou; já používám světle modrou, někdo zlatou. Zelená se moc nehodí, leda na slabší materiály; nedá se tolik zatížit, jako ty dotované.
S chutí do toho smile

Editoval pafik1605 (16-02-2022 12:29:09)

Offline

 

#9 16-02-2022 15:16:10

vyrobca
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 05-05-2012
Příspěvky: 1277
Web

Re: Sherman DIGITIG 216P ACDC

Efendy napsal(a):

len na hliník sa dostanem do nastavení len cez pulz,balanc ma lregulaciu -5 do +5, frekvencia do 200 HZ, zváračka robí všetko len nezvara..

Nejako divne sa ta masina potom ovlada.. Na hlinik sa dostanes, ked sa prepnes z DC na AC .... 
Inak , pokial si sa uz dostal do modu, ze ti stroj zagulati wolframovu elektrodu, to znamena ze si v rezime AC, tak nezabudaj, ze hlinik je sakra dobry vodic tepla.. rozhodne necakaj ze budes hned tavit hlinik hrubky cca 3mm  na nejakych 60A ... tam treba pekne pridat, "kludne aj na 150A" aby si videl na hliniku vytvorene zrkadielko, do ktoreho potom mozes pridavat pridavny material. A aj to zrkadielko sa ti vytvori az vtedy, ked naakumulujes v mieste zvarania dostatok tepla na jeho roztavenie.
A nezabudni si pri AC nastavit poriadne dlhy dofuk, aby si nemal ciernu elektrodu.. Kludne aj 10 sekund..

Editoval vyrobca (16-02-2022 15:18:30)


Formica FOR mig 169, Kuhtreiber KIT in 1500 HF, ALFA in Pegas 40A Plazma,Welder Fantasy JET TIG III AC/DC 200, Dnipro M SAB 210,Speedglas 9100XX, Kowax KWX820 ARC+, Bomar STG 120, Bezolejový kompresor - HECHT 2089, Profi3Dmaker, Ender 3 PRO,Ender 5+,10x BIQU B1,Tronxy XY-2,Creality LD-006,pieskovaci box Lincos 110L,klima Whirlpool PACW12CO :-) https://lnk.sk/pE05 - vypocet rozostupov tyciek v rame

Offline

 

#10 16-02-2022 20:04:49

ctiteljan
Člen
Registrovaný: 17-09-2017
Příspěvky: 127

Re: Sherman DIGITIG 216P ACDC

vyrobca napsal(a):

Efendy napsal(a):

len na hliník sa dostanem do nastavení len cez pulz,balanc ma lregulaciu -5 do +5, frekvencia do 200 HZ, zváračka robí všetko len nezvara..

Nejako divne sa ta masina potom ovlada.. Na hlinik sa dostanes, ked sa prepnes z DC na AC .... 
Inak , pokial si sa uz dostal do modu, ze ti stroj zagulati wolframovu elektrodu, to znamena ze si v rezime AC, tak nezabudaj, ze hlinik je sakra dobry vodic tepla.. rozhodne necakaj ze budes hned tavit hlinik hrubky cca 3mm  na nejakych 60A ... tam treba pekne pridat, "kludne aj na 150A" aby si videl na hliniku vytvorene zrkadielko, do ktoreho potom mozes pridavat pridavny material. A aj to zrkadielko sa ti vytvori az vtedy, ked naakumulujes v mieste zvarania dostatok tepla na jeho roztavenie.
A nezabudni si pri AC nastavit poriadne dlhy dofuk, aby si nemal ciernu elektrodu.. Kludne aj 10 sekund..

JJ, na hlínu bez pedálu pěkně přidat a pak ubírat jak se bude materiál ohřívat, jako zajíc si dej větší keramiku a s klidem 10l Ar. Hliníkový dát musí ležet v zrcátku aby se taky čistil jinak se ti udělá velká kule která nejde rozehřát. Je to úplně něco jinýho....  jen se bojím 3mm trubky k něčemu mi to připadá jako sakra slabá svářečka na to že to má vydělávat.....

Offline

 

#11 17-02-2022 09:29:59

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: Sherman DIGITIG 216P ACDC

Moc jsem neporozuměl dotazu. Nejde nastavit na hliník: nejde přepnout na AC? Nebo jde přepnout na AC, ale AC to není? t.j. při zapálení oblouku oblouk nevrčí? Nebo je přepnuta na AC,  vrčí, ale nejde svářet, protože tebou nastavené parametry neodpovídají potřebám konkretního sváru, který chceš vyzkoušet? Pokud je to ta poslední možnost, napiš, co chceš svářet , tloušťka materiálu a popiš jak se to chová. Pak určitě dostaneš konkretní radu. Případně dej fotku výsledku tvých pokusů.
Nastavení pro začátek v 2T:
předfuk0,5, UP:1-2sec, proud 45A/mm tloušťky(jedná se o hodnotu velmi velmi orientační, u AL jsou ohromné rozdíly), frekvence 100Hz, Balance -3, down 1sec, doful 1 až 0,5sec/10A. Průtok Ar: jeké je číslo hubice , tolik l/min. Můžeš i přidat. Elektrodu zlatá, modrá, šedá, fialová. Nabrousit, kdyba se na konci dělala moc velká kulička, tak po nabroušení špičku trochu ubrousit. Je dobré na kousku mimo elektrodu "zajet", aby se na konci zakulatila.
Al dobře okertíčovat nerez kartáčem, aby se odstranil tvrdý povrch, dobře odmastit.
Pak už jen zbývá : nepřidávat drát, pokud se povrch nenataví (zrcátko). Drát se musí vždy dotknout tavné lázně.

To je tak pro začátek v kostce všechno. Na puls se ještě na dost dlouhpo vykašli. Hurá do toho!

Editoval Famater (17-02-2022 09:31:11)


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#12 17-02-2022 12:13:17

stevoabc
Člen
Registrovaný: 19-02-2020
Příspěvky: 38

Re: Sherman DIGITIG 216P ACDC

Efendy napsal(a):

Zdravim Vás.Mám k Vám prosbu.V novej praci som dostal Sherman DIGITIG 216P AC DC.Ale nedarí sa mi ju nastavit na AC-zvaranie hlinika,som zaciatočnik a za každú radu,prípadne hodnoty nastavenia budem vdačný.Mal by som zvarat hlinik do 3mm hrubky.

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/t … x_4968.jpg

Zdravim, ja som mal tuto zváračku, a hlinník sa s nou dal celkom slušne zvarát, treba veľa skušať hlave, tiež som to skusal poprvé v zivote s touto zváračkou.Inak frekvencia striedaveho prúdu sa na tejto masine neda menit je pevne nastavená na 50Hz. Ja som si k nej neskôr vyrobil a pedál, bez neho to bolo ťažké, hlavne ked sa uz prehrial material, inač musiš uberať prud postupne a pri dlhších zvaroch je to na nervy big_smile Mám tu aj nejaky starší prispevok , ked pohladáš. Odkaz : http://svarforum.cz/forum/viewtopic.php?id=12695

Editoval stevoabc (17-02-2022 12:15:49)

Offline

 

#13 17-02-2022 16:58:38

Efendy
Člen
Registrovaný: 14-02-2022
Příspěvky: 6

Re: Sherman DIGITIG 216P ACDC

Famater napsal(a):

Moc jsem neporozuměl dotazu. Nejde nastavit na hliník: nejde přepnout na AC? Nebo jde přepnout na AC, ale AC to není? t.j. při zapálení oblouku oblouk nevrčí? Nebo je přepnuta na AC,  vrčí, ale nejde svářet, protože tebou nastavené parametry neodpovídají potřebám konkretního sváru, který chceš vyzkoušet? Pokud je to ta poslední možnost, napiš, co chceš svářet , tloušťka materiálu a popiš jak se to chová. Pak určitě dostaneš konkretní radu. Případně dej fotku výsledku tvých pokusů.
Nastavení pro začátek v 2T:
předfuk0,5, UP:1-2sec, proud 45A/mm tloušťky(jedná se o hodnotu velmi velmi orientační, u AL jsou ohromné rozdíly), frekvence 100Hz, Balance -3, down 1sec, doful 1 až 0,5sec/10A. Průtok Ar: jeké je číslo hubice , tolik l/min. Můžeš i přidat. Elektrodu zlatá, modrá, šedá, fialová. Nabrousit, kdyba se na konci dělala moc velká kulička, tak po nabroušení špičku trochu ubrousit. Je dobré na kousku mimo elektrodu "zajet", aby se na konci zakulatila.
Al dobře okertíčovat nerez kartáčem, aby se odstranil tvrdý povrch, dobře odmastit.
Pak už jen zbývá : nepřidávat drát, pokud se povrch nenataví (zrcátko). Drát se musí vždy dotknout tavné lázně.

To je tak pro začátek v kostce všechno. Na puls se ještě na dost dlouhpo vykašli. Hurá do toho!

Dik,,za každu radu som vdačný.Aj ked masinu prepnem len na AC,nepusti ma do nastavenia,frekvencia ktora ma rozsah do 200Hz,WIDTH nastavuju sa %,base current A.Vid priložená fotka ovladacieho panelu.Neviem či pojde bez tychto nastaveni zvarat hlinik.

Offline

 

#14 17-02-2022 17:10:02

Efendy
Člen
Registrovaný: 14-02-2022
Příspěvky: 6

Re: Sherman DIGITIG 216P ACDC

stevoabc napsal(a):

Efendy napsal(a):

Zdravim Vás.Mám k Vám prosbu.V novej praci som dostal Sherman DIGITIG 216P AC DC.Ale nedarí sa mi ju nastavit na AC-zvaranie hlinika,som zaciatočnik a za každú radu,prípadne hodnoty nastavenia budem vdačný.Mal by som zvarat hlinik do 3mm hrubky.

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/t … x_4968.jpg

Zdravim, ja som mal tuto zváračku, a hlinník sa s nou dal celkom slušne zvarát, treba veľa skušať hlave, tiež som to skusal poprvé v zivote s touto zváračkou.Inak frekvencia striedaveho prúdu sa na tejto masine neda menit je pevne nastavená na 50Hz. Ja som si k nej neskôr vyrobil a pedál, bez neho to bolo ťažké, hlavne ked sa uz prehrial material, inač musiš uberať prud postupne a pri dlhších zvaroch je to na nervy big_smile Mám tu aj nejaky starší prispevok , ked pohladáš. Odkaz : http://svarforum.cz/forum/viewtopic.php?id=12695

Ahoj.Dik za odpoved,Prosimta vieš mi poradit aspon približné nastavenia-hodnoty na 15-2mm alu material,Inak Frekvencia Hz mi ukazuje od 0 do 200Hz.Balanc -5  až +5..dakujem za odpoved a radu,,

Offline

 

#15 17-02-2022 17:29:50

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: Sherman DIGITIG 216P ACDC

Takže to bude asi tak, že svářečka má oprvdu je pevně nastavenou frkvenci AC. To co chceš nastavovat a nejde ti to bude nejspíš frkvence pulsu v režimu DC.  Tkže nastav balanci na -3 a zkus zapáliot oblouk. Vrčí to? Jestli ano, tak to je v režimu AC a funguje to. Nenašel jsem manuál k této svářečce. Nevím proto co vlastně umí. Pravděpodobne neumí puls AC.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#16 17-02-2022 22:01:16

stevoabc
Člen
Registrovaný: 19-02-2020
Příspěvky: 38

Re: Sherman DIGITIG 216P ACDC

Da sa s nou zvarat aj v pulse s AC rezimom

Famater napsal(a):

Takže to bude asi tak, že svářečka má oprvdu je pevně nastavenou frkvenci AC. To co chceš nastavovat a nejde ti to bude nejspíš frkvence pulsu v režimu DC.  Tkže nastav balanci na -3 a zkus zapáliot oblouk. Vrčí to? Jestli ano, tak to je v režimu AC a funguje to. Nenašel jsem manuál k této svářečce. Nevím proto co vlastně umí. Pravděpodobne neumí puls AC.

Offline

 

#17 17-02-2022 22:14:41

stevoabc
Člen
Registrovaný: 19-02-2020
Příspěvky: 38

Re: Sherman DIGITIG 216P ACDC

Tak zhruba /: rezim AC
  pulz si vypni
  ja som pouzival 2t aj 4t , ale na zaciatok zvol 2 tk
  Predfuk ccla 0.5s
  Nábeh prudu 1-2 s
  Hlavný zvárací prud na zaciatok 110A+ ked je material este studený, potom znižovat podl potreby
Balance daj na +1 vtedy sa viac zohrieva wolfram kedze je na nej dlhší cas kladna polvlna, ale viac sa čistí a narúša oxid hlinniku, ked je uplne cisty a novy hlinnik ide to pekne aj na 0
Dobeh prudu mne osobne vyhovovl na 3s a viac, musiš odhadnúť kedy pustit spúšť tesne pred koncom zvaru kedze 3 s su relativne dha doba a vies to pekne zakončit
Dofuk minimalne 5s idealne do 10s pri AC rezime.



Efendy napsal(a):

stevoabc napsal(a):

Efendy napsal(a):

Zdravim Vás.Mám k Vám prosbu.V novej praci som dostal Sherman DIGITIG 216P AC DC.Ale nedarí sa mi ju nastavit na AC-zvaranie hlinika,som zaciatočnik a za každú radu,prípadne hodnoty nastavenia budem vdačný.Mal by som zvarat hlinik do 3mm hrubky.

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/t … x_4968.jpg

Zdravim, ja som mal tuto zváračku, a hlinník sa s nou dal celkom slušne zvarát, treba veľa skušať hlave, tiež som to skusal poprvé v zivote s touto zváračkou.Inak frekvencia striedaveho prúdu sa na tejto masine neda menit je pevne nastavená na 50Hz. Ja som si k nej neskôr vyrobil a pedál, bez neho to bolo ťažké, hlavne ked sa uz prehrial material, inač musiš uberať prud postupne a pri dlhších zvaroch je to na nervy big_smile Mám tu aj nejaky starší prispevok , ked pohladáš. Odkaz : http://svarforum.cz/forum/viewtopic.php?id=12695

Ahoj.Dik za odpoved,Prosimta vieš mi poradit aspon približné nastavenia-hodnoty na 15-2mm alu material,Inak Frekvencia Hz mi ukazuje od 0 do 200Hz.Balanc -5  až +5..dakujem za odpoved a radu,,

Offline

 

#18 18-02-2022 03:14:56

passarotrovao
Člen
Registrovaný: 12-11-2019
Příspěvky: 120

Re: Sherman DIGITIG 216P ACDC

Stevoabc měl ? ... změnil zařízení nebo sherman porouchal. Nejsem si jistý, zda lze u tohoto přístroje měnit frekvenci střídavého proudu? Mám dojem, že ne.

Editoval passarotrovao (18-02-2022 03:16:45)

Offline

 

#19 18-02-2022 06:30:10

stevoabc
Člen
Registrovaný: 19-02-2020
Příspěvky: 38

Re: Sherman DIGITIG 216P ACDC

Zdravim, nie nepokazil sa, praveze na shermany je paradoxne velmi nizka reklamovanosť, ja som bol velmi spokojny s tou mašinkou, ale nebola u mna vyuzita,stala mi v garazi, tak som  usudil ze musi ist preč, skor som ju kupil koli zvedavosti ohladne tigu big_smile teraz mam dalsiu shermanku ale mig/mag a som znova spokojny, a tuto uz nemením, nie je dôvod. A ohladne tej frekvencie AC je fixna 50Hz nejde menit... ale je mozne zvarat v pulze so striedavym rezimom AC

passarotrovao napsal(a):

Stevoabc měl ? ... změnil zařízení nebo sherman porouchal. Nejsem si jistý, zda lze u tohoto přístroje měnit frekvenci střídavého proudu? Mám dojem, že ne.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče