SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 12-04-2022 08:16:19

Bublifuk
Člen
Registrovaný: 02-09-2021
Příspěvky: 46

Cena za par zvarov?

Zdravím majstri. Mám takú otázočku do pléna. Cez sociálne siete som zachytil prosbu od jednej pani, či by jej niekto nevedel urobiť 4 bodové zvary. Zo štyroch bodových zvarov boli 10x 5 cm húsenice s koreňovou výplňou a jedna vrstva na to, kedže išlo o zvarenie dvoch rúr 10 cm priemer, defacto hojdačky. Trvalo mi to cca 50 minút, musel som to najprv vybrúsiť, kedže rúry už mali základný náter. Robil som to na mieste, musel som tam doviezť zvaráčku, plyn, flexu, ostatné náradie autom 2 km. Niesom profi zvárač, ale prišlo mi to ako fajn pomôcť niekomu, pani sa pýtala čo za to, povedal som 10 e. Keď som to povedal doma žene, skoro ma zožrala :-D. Dostal som nakoniec 15, zvary sú myslím celkom ok, nakoľko som to zváral v polohe z rebríka. Otázka je, koľko by za to pýtal profi zvárač, resp. niekto kto sa zváraniu venuje? Ale predpokladám, že 90 percent ľudí čo sa zváraniu venuje by sa na to vybodla.

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/10430_20220411_110202.jpg

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/10430_20220411_112228.jpg

Editoval Bublifuk (12-04-2022 08:17:27)

Offline

 

#2 12-04-2022 09:32:51

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2656

Re: Cena za par zvarov?

Stejnej problém by tu měla většina amatérů. Kolik si říct za práci?
Já jsem to kdysi počítal tak, že jsem sečetl všechny "objektivní" náklady (doprava, materiál, plyn, .. ) a k nim si připočetl hodinovou mzdu. Už si nepamatuju, kolik to bylo, ale pokud děláš takovouhle prkotinu, tak ti ty "objektivní" náklady převýšej hodinovku. Takže jestli si dáš hodinovku 200 nebo 400, a budeš to děla 50 minut, tak je to celkem fuk.

Editoval pafik1605 (12-04-2022 09:33:13)

Offline

 

#3 12-04-2022 10:37:54

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1454

Re: Cena za par zvarov?

Mam obavu, že to co jsi si řekl je spíš na materiál a vybavení. Příště do záležitosti zapoj manželku, ty práci, ona finance s zákazníkem.

Ocenění - peníze jsou jeden z důvodu proč nerad cokoliv dělám ze známosti. A tak bráchovi nebo vybraným sousedům si následně řeknu 0kč a doufám, že se mi to třeba vrátí jinak.

Editoval Charon (12-04-2022 18:38:30)

Offline

 

#4 12-04-2022 12:47:27

m.evil
Člen
Registrovaný: 22-10-2007
Příspěvky: 2123

Re: Cena za par zvarov?

Problém je hlavne v tom , že každý vidi cenu len za odvedenú prácu .
Na prepravné náklady , materiál  a zabitý čas sa už pozabúda.

Offline

 

#5 12-04-2022 16:12:43

Petsem
Člen
Registrovaný: 05-11-2020
Příspěvky: 156

Re: Cena za par zvarov?

Občasná pomoc niekomu druhému nikdy nikoho nezruinovala. Už sme zabudli na vzťahy a všetko prerátavame len cez peniaze. A ak nám kalkulačka náhodou povie, že som "v strate", lebo som prešiel vlastným autom 2 km a použil svojich 20 ks elektród, plus 2 hodiny svojho času,  tak nepomôžem nikomu ani "bohovi" !?

Bublifuk, z Tvojho príspevku mi vychádza, že neživíš sa zváračinou, preto si myslím, že ani by si nemal preratávať svoju prácu cez profesionálne cenníky... A keď by si mal v budúcnu mať výčitky, po nociach nespať, že si mal zobrať od nejakej podobnej pani o 5 eúr viac, lebo inak si okradol vlastnú rodinu, radšej nikomu nepomáhaj...  Nahodila občasná pomoc nie je biznis!. To je môj názor. (pri tom sám mám 25 rokov živnosť a nikto mi nič nedal zadarmo)


"Nezameňujte si pravdu s názorom väčšiny" (Aristoteles)

Offline

 

#6 12-04-2022 16:41:22

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4458

Re: Cena za par zvarov?

Tak  kdysi  se u nás na vesnici  takové  věci  odměňovaly formálně. Člověk  dostal  třeba dobrou  svačinu  nebo  oběd, domáci  klobásky do  ruky,  vypít dobrý  truňk,  obvykle vlastní  slivovici (auty se nejezdilo)a zaplaceny vlastní  náklady (to jsem  ukrad ve fabrice,  za to  nic nechci) a podobně. A potom třeba i za 20 let se mohlo  za tím  člověkem  přijít na oplátku taky s něčím  rozsahem  podobným. Takhle mám  z  mladých  let u  pár lidí pomoc při  stavbě a omítání  baráku,  už  to  si  asi nevyberu,  stejně jako  má  pár lidí  v různých  věcech  pomoc u  mně,  už  si  to  asi  taky nevyberou.
Problém  je v tom , že to vyžaduje, aby i  ten  druhý  měl potenciál  to  něčím  jiným  oplatit. Třeba když  má  zahradu  s hodně stromy,  tak  třeba za jablka nebo  meruňky na zavaření....
A u  takových  věcí,  kde je cena nejasná,  se to  domlouvá  předem,  protože za materiál  to  je pakatel,  ale za ztracený  čas to  bude 98 %  ceny.
Řemeslník  svářeč,  pokud musí  živit drahé  stroje,  svářečky  i  auto, si  musí  napočítat tak  500 - 1000 kč za výjezd,  podobně za každou hodinu  ztraceného  času  a potom tak 50 korun  za opotřebení  kotouče flexy a za elektrodu,  kterou  to  svařoval.

Editoval Radim (12-04-2022 16:44:33)

Offline

 

#7 12-04-2022 17:32:08

E-Ryc
Člen
Místo: Praha / Horazdovicko
Registrovaný: 08-09-2020
Příspěvky: 820

Re: Cena za par zvarov?

Ja bych rekl, ze u tehle "kseftu" je problem spis opacny (z me zkusenosti, ne svarovani), "zakaznik" odmita akcepovat "nech to bejt" a dozaduje se nejake castky.


IDEAL Tecnomig 212 LCD, Fronius TransPocket 150, IDEAL EXPERT TIG 220 AC/DC PULSE LCD, Ideal Praktik 220 LCD (v pořadí podle četnosti používání)

Offline

 

#8 12-04-2022 17:46:47

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8503

Re: Cena za par zvarov?

A já mám zase zkušenost, že člověk který takovým věcem alespoň vzdáleně rozumí, stojí u vás, popř. vám pomáhá něco podržet, podává nářadí apod. tak vidí jak se u toho člověk u...e a dá více. Člověk který tomu vůbec nerozumí a má nasysleno spoustu peněz vám dá přesně na korunu přesně a ještě každou korunu 3 obrátí.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#9 12-04-2022 19:10:00

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1454

Re: Cena za par zvarov?

Radime, tak to je trochu sen, jen nevím kde v CZ takovou vesnici najít. Možná, někdo kdo tam žije celý život a nejlépe s ostatníma chodil do školy. Spíš se zde razí USA model, nikdo nic neumí a pokud něco, tak za peníze a hlavně na tom netratit.

Offline

 

#10 12-04-2022 22:29:21

Bublifuk
Člen
Registrovaný: 02-09-2021
Příspěvky: 46

Re: Cena za par zvarov?

V dedine, kde som vyrastal, by som za to od nikoho nepýtal ani korunu. Tu v satelitnej rýchlodedine pri Bratislave je to iné. Keď niekto nemá problém si dať postaviť bungalov s bazénom s protiprúdom za 400 tisíc, tak tých 15 eur je asi pre neho nič. Navyše sú tu minimálne tri firmy s profi zváračmi a verím, že všetci by sa na taký "kšeft" z vysoka vyprdli a domáci si asi tiež kvôli 10tim zvarom nekúpi zváračku a všetko k tomu za 500+ eur a bude to skúšať, či sa mu to podarí. Živím sa niečím úplne iným, ale všetko náradie a stroje niečo stálo, spotrebák tiež. Čas, ktorý som tam strávil som buď mohol venovať rodine, alebo svojim projektom. Zvlášť, ked sú pre mňa úplne cudzí ľudia, ktorých v horšom prípade už možno nikdy neuvidím, hoc bývame v jednej mega dedine, v tom lepšom prípade si ma ešte niekedy zavolajú, lebo vraj sú super spokojní a pani si uložila moje číslo. Nemám problém ani s recipročným dojednaním sa, ale zväčša ako bolo spomenuté vyššie, druhá strana nemá čo ponúknuť ako protihodnotu. Veľmi sa to tu blíži americkému spôsobu, všetko si dám urobiť a ako hovorí moja žena, majú druhí vďaka tomu na chleba. Na tú cenu som sa pýtal len pre zaujímavosť no v dnešnej dobe, človek aby si všetko urobil sám, lebo tie ceny, čo pýtajú niektorí tiežmajstri sú šialené, len učitelia a lekári by mali žiť z presvedčenia, keď plat neatestovaného lekára v štátnej sfére je 1250 e v hrubom, ale elektrikár si za 5 dní roboty natahania káblov do hlavnej skrine 7 hodín denne nemá problém zapýtať 3000 eur, bez materiálu samozrejme. Ale to už sme úplne mimo tému a samozrejme sa nechcem nikoho dotknúť tu.

Offline

 

#11 13-04-2022 05:35:35

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4458

Re: Cena za par zvarov?

Charon: To  právě už  bylo  kdysi,  když  jsem  vyrůstal. To  byl  takový  klan,  jednak  vzájemně příbuzných,  jednak  sousedů  a dobrých  známých,  který  byl  téměř ve všem  soběstačný. Od třeba uzení  masa přes stavění  baráku nebo  svařování  plotu po  třeba opravy televizí  a dalších  elektrospotřebičů. Ale envylučuji,  že v té  době byly ve vesnici  i  jiné  "klany" které  zase spolupravovaly uvnitř,  ale mezi  sebou  moc ne.
Dneska kde je tomu  všemu  konec.
Ale předpokládám,  že pro  malé  věci by se ty principy mohly trochu  vrátit,  protože všechny drobnosti  přepočítávát  na náklady je minimálně dost  otravné.

Offline

 

#12 13-04-2022 06:32:15

Atlan
Člen
Registrovaný: 18-07-2011
Příspěvky: 1400

Re: Cena za par zvarov?

Minimalne 20E ved aj obkladac za 1m2 berie minimalne 20E

Offline

 

#13 13-04-2022 07:11:16

shaolin
Člen
Registrovaný: 07-11-2019
Příspěvky: 77

Re: Cena za par zvarov?

No mne to príde ako kvalitný zvar a dobrá robota na človeka čo tvrdí  že je amatér. Takže by so zvarmi problem nemal byť. V tomto prípade je tu aj faktor bezpečnosti. Ak ten zvar povolí a na niekoho to spadne, je to velký prúser. Potom sa z ochoty pomôcť stane nočná mora za 10€.

V BA si hodinový manžel pýta min. 25€/hod + doprava + materiál. Na východe tak 15€/hod.
V poslednej dobe sú však aj výkukovia, ktorí reagujú na dopyt práce, prídu sa pozrieť čo treba urobiť, zoberú za obhliadku 20€. Veď predsa čas, cesta, opotrebovanie vozidla... Potom napíšu nejakú šialenú cenu. Tú buď zúfalý človek odsúhlasí alebo sa nič nedeje. 3 obhliadky denne a je zarobené.

Offline

 

#14 13-04-2022 07:44:01

E-Ryc
Člen
Místo: Praha / Horazdovicko
Registrovaný: 08-09-2020
Příspěvky: 820

Re: Cena za par zvarov?

Radim, alespon u nas ("stara" vesnice) to porad funguje, i kdyz samozrejme vyrazne min, nez pred revoluci. V lezatem panelaku (satelitu), kde se sousedi ani neznaji to bude jine.


IDEAL Tecnomig 212 LCD, Fronius TransPocket 150, IDEAL EXPERT TIG 220 AC/DC PULSE LCD, Ideal Praktik 220 LCD (v pořadí podle četnosti používání)

Offline

 

#15 13-04-2022 07:57:28

Bublifuk
Člen
Registrovaný: 02-09-2021
Příspěvky: 46

Re: Cena za par zvarov?

shaolin: ja pevne verím, že ten zvar nepovolí, ak by povolil, tak zasa verím, že kvôli tomu sa nestane katastrofa, hoc je to vlastne hojdačka, dve Lka spojené k sebe. Ak by povolil, tak najskôr zvar v tom kolene, ohybe. Ja keby to mam doma, tak ešte zvrchu navarím pásovinu, aby tú tiaž držala aj tá pásovina. Ale robil, odporučil im to snáď niekto, kto to už niekedy robil, tak hádam to bude držať.
Re: E-Ryc aj u nás doma to funguje, len tu, kde každý rok pribudne 100-200 domov a ľudia sa tu točia, sú také vzťahy neudržateľné. Ďaľšia vec je, že všetci chcú mať všetko tip-top, tak skrátka platia. Ja som mal len jednu skúsenosť odchádzala nám chladnička s mrazničkou. So 4 servisákov, ktorým som volal bol ochotný prísť jeden, ostatný povedali, že nemá význam to riešiť a mám si kúpiť novú, ten čo by prišiel mi povedal, že za výjazd (bol z BA) berie 50 e. Tak som pekne poďakoval. Sedliackym rozumom som prišiel na to, čo by mohlo byť zle, vabank som objednal nový diel za 45e z Anglicka, rozobral kus chladničky, vymenil a chladnička zatiaľ fičí ďalšie 3 roky. Hold dnešná doba, ale čakajú nás ťažké časy, uvidíme.

Offline

 

#16 13-04-2022 09:54:09

j.bill
Člen
Registrovaný: 23-03-2017
Příspěvky: 709

Re: Cena za par zvarov?

Bublifuk napsal(a):

.... Dostal som nakoniec 15, zvary sú myslím celkom ok, nakoľko som to zváral v polohe z rebríka.....

Tomu se říká charita. Otázka je, jestli je na tom zadavatel tak špatně a zhotovitel tak dobře. cool smile


Lepič vlaštovčích hnízd.  smile
GÜDE GE145W + Proteco P550  ---> Berlan BWIG 180, Omicron OMI 246, LGK60 + Speedglas 9100XX, Predátor a další hračky... - všechno na takové to "domácí žvýkání"

Offline

 

#17 13-04-2022 12:23:54

Peho
Člen
Registrovaný: 19-07-2020
Příspěvky: 121

Re: Cena za par zvarov?

To sú len dve rúry zvarene spolu aby boli z dvoch hojdaciek jedna nie ? A tie dreva sú podpera kôli betonovaniu ? Keby sa aj dačo stalo tak z toho budú zas len dve hojdačky a nie basa či som si to zle vysvetlil z toho obrázku ?  Žene netreba hovoriť koľko si zarobil a takéto drobnosti naozaj len dobrým známim robit a pokoj.


Kowax GeniArc 160Evo, Fronius TP 150, Jasic Mig 200, Parkside PPS40 B2, Optrel E684

Offline

 

#18 13-04-2022 12:42:53

Bublifuk
Člen
Registrovaný: 02-09-2021
Příspěvky: 46

Re: Cena za par zvarov?

Re Peho: áno presne, ako píšeš, dve hojdačky zvarené spolu. Podpera bola kvôli betónovaniu. Celkom slušný základ tomu dali tak 60x60x60, nevykotí sa to teda asi a ani snáď neohne.

Offline

 

#19 13-04-2022 14:37:26

AndyS
Člen
Registrovaný: 09-06-2020
Příspěvky: 401

Re: Cena za par zvarov?

jednoduché cena práce + výjazd tj. čistá praca + príprava je do hodiny hodina (je jedno či to je 30 alebo 50 min) počítam tarif zvárača vrátanie náradia (bez spotrebaku) cca 25€/h (tarif zámočníka) a cena výjazdu býva rozdielna, takže keby som objednal na to firmu počítam že by chceli okolo 100€-200€ (v cene je samozrejme záruka a DPH). Myslim že by to museli aj zatrieť farbou čo sú ďalšie náklady.. Takže ceklovo do 300€

Editoval AndyS (13-04-2022 14:40:03)


Omicron Gama 1500
IDEAL Praktik TIG 200 AC/DC

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče