SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 12-07-2022 13:23:25

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Parkside PTMI 180 - ďalšia novinka?

Objavil som na Youtube toto video a pozerám, že už je aj v slovenskom Lidl shope. Tak som zvedavý na prvé recenzie.

https://www.lidl.sk/p/parkside-performa … p100347873

https://www.youtube.com/watch?v=vzxL6YFYbnk

Offline

 

#2 12-07-2022 14:24:28

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Parkside PTMI 180 - ďalšia novinka?

do septembra bude na SF plna rit novych kefirov co sa pytaju kam a ako ten TIG horak pripojit...
a ako to nastavit  och... inak otrasny design aleco uz hadam si to nejaky TrotelTuber zo zapadu kupi
a zrecenzuje aj s TlmiFkou big_smile


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#3 12-07-2022 14:30:11

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2661

Re: Parkside PTMI 180 - ďalšia novinka?

Co k tomu říct. Zaujal mě u takovéhle mašiny LiftArc. Pokud teda funguje....
Kdybych chtěl jen na vaření elektrodou, koupím tohle: https://www.svarshop.cz/svar-stroj-iwel … tne-kabelu
Je to o polovinu lehčí a dává to víc informací o nastavení.
Pokud bych chtěl vařit TIGem, tak koupím něco, co má aspoň vestavěnej ventil na plyn, a aspoň LA.
Design pro mě hroznej, souhlas s tím pichlavým smile, ale každýmu se líbí něco jiného.

Editoval pafik1605 (12-07-2022 14:31:36)

Offline

 

#4 12-07-2022 18:25:40

Tono78
Člen
Místo: Rišňovce
Registrovaný: 11-08-2013
Příspěvky: 117

Re: Parkside PTMI 180 - ďalšia novinka?

Aj keď vonkoncom nemám rád lidl ,nepíšem práve preto. Dáku dekadu to tu čítam, no vidno ze tu úroveň slabne za tie roky.  Nehodnotim zvaracku ako vypada ,aj tie kvalitné poniektore nie sú oku lahodne. No takéto produkty ako je toto to je len pre zufalcov ,to si ozaj dovolím tvrdiť.  Čo tu už ozaj vymreli ľudia ktorý tomu rozumejú a prišla nová doba že nikto nevie nič a bude sa zaoberať smejdami ?? Nemal som stroje ako teraz ale aj za komancov som začínal zvarat ako sopliak z otcovim trafom vyrobeným vo fabrike na čierno a keď dal zaň a káble plus kukla cca 1500 korún tak to stalo za to.  Dvadsať rokov mi trvalo kým som sa z milosti zbavil tej zvaracky a to som nedal do šrotu ale som to posunul susedovi že je to super stroj na jeho schopnosti.  Ja som povaril co sa len dalo a mám krásne spomienky aspoň . Nie som az tak starý ale asi aj áno,  nedokážem pochopiť ľudí ktorý kupujú takéto sra..y.  Chápem že niekomu stačí zavarit motyku či dva pánty za rok ,no radšej to dám spraviť niekomu inému a vyde ma to lacnejšie ako kúpiť takúto masinku.  Čo už všetci ozaj zblazdnili? Už sa nikto nedrží toho že neni tak bohatý aby mohol kupovať lacné veci? Možno je to len chvilkova frustrácia čo ma primela napísať ale strašne sa čudujem že ľudia majú záujem kúpiť kadečo a potom pol roka zisťovať ako sa to dá vylepšiť aby to bolo ason použiteľné na zvaranie v oblasti hoby


EWM TRITON 220 AC/DC PowerSinus , ETP COMPACT 250

Offline

 

#5 12-07-2022 18:30:02

autocross
Člen
Místo: Bystřice
Registrovaný: 08-12-2015
Příspěvky: 475

Re: Parkside PTMI 180 - ďalšia novinka?

Tono78: no já už tam spoustu věcí taky koupil a když se mi to zalíbí a hodí se mi to, tak to pak koupím od někoho, kdo to umí vyrábět. Svářečky jsem teda nepokoušel.


Sharks 250-Y10 MIG/MMA IGBT - čínská šmajda, ale fungovala dobře, další čínské šmajdy WF Bi-Pulse 201, Parkside PPS 40, Spartus Multipro 200 a maska Predator

Offline

 

#6 12-07-2022 19:51:49

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1457

Re: Parkside PTMI 180 - ďalšia novinka?

Tak kdo po tom touží může i v CZ koupit:
https://www.lidl.cz/p/parkside-performa … p100347873

Jen ten vzhled je hodně nadčasový. Dokonce k tomu přidávají jednu wolframovou elektrodu, jen by mě zajímalo k čemu. Tak mam takové smíšené pocity, jako že přestřelili. Plyn u toho není, tak půjde použít jen MMA. Jenže ani to né, nebot je u toho průmyslová zástrčka a asi to neunese 16A jistič domovního rozvodu.

Nevíte jak je to s jističem zásuvek v zemích v EU? Anglie má mnohdy v domácnostech 40A a to by určitě stačilo pro tenhle prapodivný výtvor.

Editoval Charon (12-07-2022 19:58:51)

Offline

 

#7 12-07-2022 23:07:01

jouda74
Člen
Registrovaný: 01-02-2022
Příspěvky: 196

Re: Parkside PTMI 180 - ďalšia novinka?

Tono78 napsal(a):

Chápem že niekomu stačí zavarit motyku či dva pánty za rok ,no radšej to dám spraviť niekomu inému a vyde ma to lacnejšie ako kúpiť takúto masinku.

No a teď upřímně. Přijdu za nejbližším svářečem, že chci přivařit pant (motyku mu můžu donést), ať se sebere, vezme svářečku, nejspíš i agregát a jede 15km a pak zpátky, jak rychle a kam mě pošle? Bez helmy bych si to nelajsnul vůbec, a s helmou mi to nedovolí slušnost. I pokud by byl hodně mírnej, tak si (zcela oprávněně!) za to řekne cenu, které odpovídá tak dvěma až třema těmhle čínskejm šmejdům. Prostě čistě proto, že je to práce dost hluboce pod jeho kvalifikací, ale on taky živí rodinu a potřebuje zaplatit svoje kvalitní vybavení.
Jo, vyvařit auto, udělat schody, (pokud to vůbec půjde a nejspíš bez záruky) zavařit kotel apod., to si rád zaplatím odborníka. Ale na motyku?

Čo už všetci ozaj zblazdnili? Už sa nikto nedrží toho že neni tak bohatý aby mohol kupovať lacné veci? Možno je to len chvilkova frustrácia čo ma primela napísať ale strašne sa čudujem že ľudia majú záujem kúpiť kadečo a potom pol roka zisťovať ako sa to dá vylepšiť aby to bolo ason použiteľné na zvaranie v oblasti hoby

Tak dneska se (naštěstí) dá jako hobby provozovat spousta činností, a to že někdo na zkoušku jestli ho to chytne koupí nejlevnější invertor (jo a pak se diví, ale to je věc druhá. Nebo mu ta motyka nedrží, vzdá to a pak nepřišel o moc víc než tisícovku, což sice nepotěší, ale zas taková tragédie to není) je dost pochopitelné, když většina hobbíků nekrade, a tak se sakra musí rozmyslet, kde utratit těžce vydělané peníze za kvalitnější, byť pořád v hobby třídě zařízení.
Taky nakupuju od číňana různé nejlevnější sr***** všeho druhu na zkoušku, a když se mi něco zalíbí a čínská kvalita nestačí, tak se koupí pořádný výrobek. Takhle jsem třeba dost levně zjistil, že opravdu ani "chytré" hodinky, ani fitness náramek vlasntě nejen nepotřebuju, ale ani nechci etc A naopak že lepší svářečku fakt chci.

Editoval jouda74 (12-07-2022 23:16:31)


Einhell trafo -> Kitin 150TIG LA, Omi176LS

Offline

 

#8 13-07-2022 09:28:50

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1457

Re: Parkside PTMI 180 - ďalšia novinka?

Na Lídlu je příjemné to co ukazují, že nářadí a přístroje nemusí být drahý. Na cenu Lidlu musí zavedený firmy reagovat a šáhnout do své marže a zpřístupnuje se i to jejich, "značkový".
S chutí si koupím v Lídlu nářadí, doma v klidu ho vyzkouším a pokud neuspěje tak jde zpět do krámu. Ale tahle svářečka se mi hodně nelíbí, tu zkoušet nebudu.

Offline

 

#9 13-07-2022 10:46:01

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4459

Re: Parkside PTMI 180 - ďalšia novinka?

Lídl  má  zřejmě velkou  vyjednávací  sílu. Proto  si  může v Číně nadiktovat i  design  i  detaily vnitřního  vybavení  včetně rozumného  kostování  a může si  takhle jednotně vydesignovat  veškeré  nářadí. Takže kdo  je zvyklý  a vyhovuje mu  jedno  nářadí,  bude mu  většinou  vyhovovat i jiné lídlovské.

Offline

 

#10 13-07-2022 11:17:05

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2661

Re: Parkside PTMI 180 - ďalšia novinka?

Zajímavý je, že na slovenském webu je možnost vrácení do 30ti dnů, na našem 90ti.

Offline

 

#11 13-07-2022 12:51:42

Tipi
Člen
Registrovaný: 17-09-2008
Příspěvky: 122

Re: Parkside PTMI 180 - ďalšia novinka?

síce sa už opakujem, ale ja jednoducho nechápem prečo má ku...va dospelý chlap potrebu sa vyjadrovať k niečomu čo videl len na obrázku?!  Do čerta chlapi, riešiť dizajn pri náradí?! To myslíte vážne?! Toto mi už naozaj príde ako snaha za každú cenu kopnúť do niečoho o čom neviem ani ho.no. To naozaj nemáte nič lepšie na robote?! Alebo keď už, tak si aspoň overte úplne základné veci, napr. že nemá priemyselnú zástrčku (to foto s priem. zástrčkou tam pchajú dosť často - nechápem prečo), alebo že má displej - čiže presne viete ako je mašina nastavená atď. Nechápte ma zle, ja tú zváračku nijak neobhajujem. A viete prečo? No práve preto, že sám o nej neviem ani ho.no wink
Ale tak celkovo mi tá kritika príde troška neobjektívna, veď. napr. tig bez elektroventilu, tiež nevymysleli v lidl. Alebo viete mašine za ROVNAKÚ cenu, ktorá to má? Alebo je celkovo lepšia ako tento zázrak z lidl?   

Ešte si dovolím sa vyjadriť k tomu čo tu už odznelo. A to, že aj ja osobne som si kúpil veľa vecí v lidl z dôvodu, že som si nebol celkom istý, či danú vec adekvátne využijem. (Veď napr. bazár je plný prof. náradia, ktorý si ľudia pokupujú a potom zistia, že im to rok len tak stojí v skrini.) S tým, že ak zistím, že to potrebujem a šmejd z lidla doslúži, tak si kúpim niečo lepšie. A už sa našlo veľa vecí o ktorých som si myslel, že je to kravina a využívam to takmer denne. Ale čo je sranda, že tie sračky z lidla nie a nie zdochnúť smile

A v tomto kontexte ma napadá ešte jedna myšlienka. (už dosť OT) Mám jednu staršiu aku vŕtačku (aku šrobovák) z prof. rady bosch (tuším GSR 12-2). Pred cca 10 rokmi som za ňu vypálil 230e. Keď mi v nej zdochla 2. sada akumulátorov, tak som si ich chcel zrepasovať, lebo originály už som kupovať nechcel. Ale medzi časom som si len tak na skúšku kúpili vo výpredaji za nejakých 30e 12V parkside (presný typ teraz nepoviem, ale je to tá s odnímateľným skľučovadlom, s klasickým motorom - teda nie performance). A tá mašinka ma celkomo šokovala (v dobrom). V prakticky každom ohľade je porovnateľná, alebo dokonca lepšia než tá staršia profi boška (je menšia, má lepšiu ergonómiu, je subjektívne výkonnejšia, má odnímateľné skľučovadlo a dokonca má svetielko smile ). Samozrejme viem, že profi náradie renomovaných firiem sa za tých cca 10 rokov tiež posunulo niekam úplne inam. Ale v kontexte týchto diskusií som si tak položil otázku - že to čo pred 10 rokmi stačilo profíkom, dnes už nestačí ani domácim majstrom??? To naozaj potrebujeme aku skrutkovač za 200-300e (a ďalšie náradie za xy €) aby sme zbuchli napr.  búdu pre psa?  Samozrejme chápem, že zváračka nie je aku skrutkovač, ktorú už čínam vie vyrobiť na počkanie na kolene...

Offline

 

#12 13-07-2022 13:49:31

jean
Člen
Registrovaný: 27-06-2010
Příspěvky: 954

Re: Parkside PTMI 180 - ďalšia novinka?

Páni, ohľadom toho lidl zázraku ma zaujíma len to, či spolu zavarí slušne 2mm nerezové plechy? Na stanice potrebujem často rôzne malé zásobníky materiálu. Vyrábam to spravidla z 1,5-2 mm nerez plechu, ale magom to zváranie neni ono. Čistý argon (4.6 myslím) doma mám. Ak to na to stačí, tak to kúpim a kľudne vyskúšam.

Offline

 

#13 13-07-2022 16:40:17

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1457

Re: Parkside PTMI 180 - ďalšia novinka?

Tipi napsal(a):

síce sa už opakujem, ale ja jednoducho nechápem prečo má ku...va dospelý chlap potrebu sa vyjadrovať k niečomu čo videl len na obrázku?!  Do čerta chlapi, riešiť dizajn pri náradí?! To myslíte vážne?! Toto mi už naozaj príde ako snaha za každú cenu kopnúť do niečoho o čom neviem ani ho.no. To naozaj nemáte nič lepšie na robote?! Alebo keď už, tak si aspoň overte úplne základné veci, napr. že nemá priemyselnú zástrčku (to foto s priem. zástrčkou tam pchajú dosť často - nechápem prečo), alebo že má displej - čiže presne viete ako je mašina nastavená atď. Nechápte ma zle, ja tú zváračku nijak neobhajujem. A viete prečo? No práve preto, že sám o nej neviem ani ho.no wink
Ale tak celkovo mi tá kritika príde troška neobjektívna, veď. napr. tig bez elektroventilu, tiež nevymysleli v lidl. Alebo viete mašine za ROVNAKÚ cenu, ktorá to má? Alebo je celkovo lepšia ako tento zázrak z lidl?   

...

Prostě se mi nelíbí. To zda se nám něco líbí či nikoliv není výsledkem objektivního posouzení, výsledkem dalekosáhlých testů, ale na základě předchozích zkušeností zaujetím názoru na věc. Tak jsme naprogramovaní a umožnuje nám to se rychle rozhodovat. Pár maličkostí a udělám si z toho závěr (tedy moje podvědomí) a teď jsem vám je i sepsal.

Zde je těch pár maličkostí.
1) Když na obrázku ke svářečce vidím průmyslovou zásuvku, v textu je napsáno cituji: "Tato třída A svářecího zařízení není určena k použití v obytných prostorách, ve kterých je elektrické napájení zajištěno prostřednictvím veřejné elektrické distribuční soustavy nízkého napětí" a prodejce neuvádí jistič ani max proud, tak se domnívám, že na 16A jistič a domovní rozvod není určena a bude to zlobit. To že je přenosná je fajn, ale budu jí moct použít mimo dílnu, na chalupě, u známýho ..., vlastním a budu sebou tahat speciální prodlužovačku mě hned napadne.
2) Prodejce nenabízí plyn ani ve spolupráci s někým jiným, plyn se spouští otočením kohoutu na místo tlačítka při svařování, plyn nejde přes elektro ventil ale napřímo, v příslušenství nejsou žádný budíky ani průtokoměr, tak usuzuji, že není moc určená pro WIG/TIG svařování a jedná se o vedlejší funkci.
3) Když vidím, jak se oblouk zapaluje náškrabem, tak neočekávám zrovna komfortní práci, velké přesnosti.
4) Mám rád čudlíky, točítka, tlačítka, klávesnici ... a tak ovládání jedním točítkem mě jako pohodlné nikterak nepřipadá. Chtěl bych popis nastavovacích prvků, hned přístupný a ne že se k nim musím proklikat a zjistit si jak jdou za sebou. To akceptuji u tiskárny kde jednou za dlouhý čas udělán takhle kalibraci a nastavím IP adresu, ale ne u svářečky kde to budu dělat při každým sváření.
5) U procesorového řízení často ušetřím místo a sdružím ovládání, ale pak u toho dam pořádný display a indikační prvky jako jsou třeba  LEDky. Zde mi to připadá jak display z nějakého mobilu 10 let starého, hlavně malého s velkým problémem abych ho přečetl (na sluníčku bude nečitelný a nejen na něm). Informace o nastavení se nezjistí jedním pohledem na svářečku, ale musí se klikat a procházet display. Tak to mě také  neoslovuje.
6) Mám rád klasiku a zaoblená horní strana mi nepřipadá praktičtější než rovná, jak z hlediska využití místa uvnitř, tak odložení něčeho na svářečku. Chápu, že takhle tvarovaný plech může být tenčí a zvládne nesení svářečky, že proudění vzduchu je snadnější než u hranatého tvaru ale řešení je snadné.

Máte ještě pocit, že se ten design povedl a ušetření pár centů za to stálo, nebo že funkčnost půjde ruku v ruce s designem?

Editoval Charon (13-07-2022 16:45:11)

Offline

 

#14 13-07-2022 16:49:57

E-Ryc
Člen
Místo: Praha / Horazdovicko
Registrovaný: 08-09-2020
Příspěvky: 820

Re: Parkside PTMI 180 - ďalšia novinka?

Charon napsal(a):

4) Mám rád čudlíky, točítka, tlačítka, klávesnici ... a tak ovládání jedním točítkem mě jako pohodlné nikterak nepřipadá. Chtěl bych popis nastavovacích prvků, hned přístupný a ne že se k nim musím proklikat a zjistit si jak jdou za sebou. To akceptuji u tiskárny kde jednou za dlouhý čas udělán takhle kalibraci a nastavím IP adresu, ale ne u svářečky kde to budu dělat při každým sváření.

A vazne myslis, ze "bezny zakaznik lidl vyrobku" bude nastavovat neco jineho nez proud?
Mimochodem, myslim, ze 180A Froniuska uz ma prumyslovou vidlici taky, klasicka 16A je jen na 150.

Editoval E-Ryc (13-07-2022 16:50:26)


IDEAL Tecnomig 212 LCD, Fronius TransPocket 150, IDEAL EXPERT TIG 220 AC/DC PULSE LCD, Ideal Praktik 220 LCD (v pořadí podle četnosti používání)

Offline

 

#15 13-07-2022 17:48:36

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2661

Re: Parkside PTMI 180 - ďalšia novinka?

Co pořád máte s displejem? Copak tohle šidítko má displej?
Co vidím na obrázku, to předpokládám, že je součástí výrobku. Jinak by to byla klamavá reklama.
Obzvlášť žertovné je v popise "Výkonné profesionální zařízení".

E-Ryc: "A vazne myslis, ze "bezny zakaznik lidl vyrobku" bude nastavovat neco jineho nez proud?"
Třeba jo, třeba použije zlaté Rampovo pravidlo: "když nevíš co dál, mačkej všechny knoflíky" smile

Editoval pafik1605 (13-07-2022 17:51:08)

Offline

 

#16 13-07-2022 18:03:00

E-Ryc
Člen
Místo: Praha / Horazdovicko
Registrovaný: 08-09-2020
Příspěvky: 820

Re: Parkside PTMI 180 - ďalšia novinka?

"když nevíš co dál, mačkej všechny knoflíky"

A prave proto je (u tehle kategorie) lepsi, aby Bezny Franta Uzivatel nemel jednoduchy zpusob, jak to rozstelovat. I kdyz uzivatele jsou vynalezavi, obcas da docela fusku prijit na to, jak neco provedli (protoze samozrejme za to muzou dva japonci - "seto samo") smile


IDEAL Tecnomig 212 LCD, Fronius TransPocket 150, IDEAL EXPERT TIG 220 AC/DC PULSE LCD, Ideal Praktik 220 LCD (v pořadí podle četnosti používání)

Offline

 

#17 13-07-2022 20:42:32

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1457

Re: Parkside PTMI 180 - ďalšia novinka?

Pafíku, něco jako parodii na display to má. V plastovém oválu kolem knoflíku se zobrazují po zapnutí číslíčka. Na videu se to dá vidět.

E-Rycu, možná by mohli přepnout nezi MMA a TIG a ????? Chtěl jsem napsat předfuk a dofuk, prametry zapalování, tvrdost oblouku. Jenže jsem si uvědomil, že předfuk a dofuk se dělá kohoutem neb tam není el. ventyl, pro TIG zas není plyn (bomba a budíky). Tak snad je z výroby nastaveno MMA a skutečně mimo proud není co nastavovat.

Editoval Charon (13-07-2022 20:44:14)

Offline

 

#18 14-07-2022 11:59:11

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2661

Re: Parkside PTMI 180 - ďalšia novinka?

Charon napsal(a):

Pafíku, něco jako parodii na display to má. V plastovém oválu kolem knoflíku se zobrazují po zapnutí číslíčka. Na videu se to dá vidět.
.....

Aha. Na video jsem nekoukal, jen jsem prohlížel web.

Offline

 

#19 15-07-2022 16:06:49

E-Ryc
Člen
Místo: Praha / Horazdovicko
Registrovaný: 08-09-2020
Příspěvky: 820

Re: Parkside PTMI 180 - ďalšia novinka?

Mimochodem, tady je videt, ze to ma 16A vidlici: https://youtu.be/8I9hFnIeB5c?t=291

Editoval E-Ryc (15-07-2022 16:08:02)


IDEAL Tecnomig 212 LCD, Fronius TransPocket 150, IDEAL EXPERT TIG 220 AC/DC PULSE LCD, Ideal Praktik 220 LCD (v pořadí podle četnosti používání)

Offline

 

#20 15-07-2022 18:15:16

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1457

Re: Parkside PTMI 180 - ďalšia novinka?

O pár minut dál na videu z předchozího příspěvku, díky E-Rycu, je pohled na štítek nalepený na svářečku a tam je uváděné vstupní napětí 230V a I max = 32,8A. Proud 32,8A nemůže udržet 16A jistič (ano, nevím jak dlouho ta špička Imax trvá). Efektivní  proud je uváděn jako 13,4A, což je také dost na běžnou zásuvku a domovní rozvody, ač by to po nějakou dobu snesly.

Editoval Charon (15-07-2022 18:17:35)

Offline

 

#21 15-07-2022 19:36:27

j.bill
Člen
Registrovaný: 23-03-2017
Příspěvky: 709

Re: Parkside PTMI 180 - ďalšia novinka?

Chlapi neblázněte. Když nemám v domě adekvátní elektrické vedení a zásuvku jištěnou 16A, nebudu to logicky smažit na plný knedlík. Místo elektrody 4mm si vezmu 2,5mm a popřípadě tam udělám těch housenek více. Když budu v dílně a budu mít odpovídající vedení a jištění, tak se nemusím bát jet na ten max. výkon....


Lepič vlaštovčích hnízd.  smile
GÜDE GE145W + Proteco P550  ---> Berlan BWIG 180, Omicron OMI 246, LGK60 + Speedglas 9100XX, Predátor a další hračky... - všechno na takové to "domácí žvýkání"

Offline

 

#22 16-07-2022 03:02:11

Honza007
Člen
Místo: Český ráj 294 11
Registrovaný: 10-12-2011
Příspěvky: 2481

Re: Parkside PTMI 180 - ďalšia novinka?

Ta mě tig bez HF je o ničem.Jako člověk který se svářením zivil mnoho let bych si třeba s La zapalovanim oblouku poradil ale kdyz vemu amatera (nic ve zlem bude se s takovymhle strojem jen trapit)
to ostatne plati i pro jine metody a "hračky" hrajícící si na svarecky z uplneho dna nabídky to je prostě fakt. Tyhle "stroje" maji jediny učel a to vydělat obchodníkovi peníze!


Jak šel čas KS250 Triodyna WLSP315 Unimig 400 Trafo po dědovi, invertor telvin,gama,autogen a dalsi.Dnes Migatronic Pilot2400 Flex330 Alfa-in 350 a 250 plazma Cebora Fronius 1400 Speedglas 9100XX a doma pro radost BWIG 180 BSP-40 WMP 200 s  AEK 024
Prosím než se zeptáte nebudte líní HLEDAT www.google.cz  http://cs.wikipedia.org  a hlavně používat mozek wink Lidi nebuďte líní přemýšlet a číst.

Offline

 

#23 16-07-2022 12:17:17

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1457

Re: Parkside PTMI 180 - ďalšia novinka?

Přesně tak, nějaký základ by to mělo obsahovat. Zrovna to HF by to mělo mít. Podobně spouštět plyn kohoutem mi připadá šílený. Cena plynu je v tomto případě dost vysoká, aby se jím takhle plýtvalo.

Offline

 

#24 16-07-2022 12:55:57

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Parkside PTMI 180 - ďalšia novinka?

Charon napsal(a):

Přesně tak, nějaký základ by to mělo obsahovat. Zrovna to HF by to mělo mít. Podobně spouštět plyn kohoutem mi připadá šílený. Cena plynu je v tomto případě dost vysoká, aby se jím takhle plýtvalo.

Ak je Ti ľúto plynu a nemáš dve ľavé ruky, tak si veĺmi ľahko dorobíš  elektrický solenoidový ventil, ktorý budeš ovládať tlacidlom, ktoré si prirobíš na Tig horák namiesto kolečka na otváranie plynu.

Offline

 

#25 16-07-2022 13:12:55

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1457

Re: Parkside PTMI 180 - ďalšia novinka?

Juraj.A: máš dobrou připomínku. Plynu je mi líto a asi bych to dodělával a upravoval mechaniku hořáku o tlačítko. Stejně jako teď dodělávám k kotoučové brusce napájení LED osvětlení na místo dvou baterek co tam dává "čuně" výrobce.
A co to HF, taky dodělat?

Editoval Charon (16-07-2022 13:14:05)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče