SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 20-08-2022 09:37:50

JohnReilly
Člen
Registrovaný: 20-08-2022
Příspěvky: 1

Který si mám vybrat?

How to Use a Coverstitch Machine to Enhance Your Sewing Projects

Hello, my name is Tamar Jones. At CraftsSelection, where I serve as editor-in-chief, it isn't just about keeping up with the latest crafting tools; it's about knowing them intimately – threading each needle, aligning each seam, and powering through miles of fabric to discover what really works for our vibrant community of creators. Today I bring all that expertise, plus a mom's touch, to walk you through the marvels of an underrated star in our sewing kit: the coverstitch machine.

Crafting isn't just a hobby; it's a declaration of personal style, of quality. For beginners, thehttps://imgur.com/xPDvpct.gif best coverstitch machine for beginners is not a myth; it's a real gateway to elevating your sewing. With user-friendly features, these machines take the intimidation out of a seemingly advanced technique.

Understanding the Coverstitch Machine

https://i.imgur.com/RdGklU4.png

What's a coverstitch machine, you ask? Simply put, it's the Da Vinci of hemming—it can create stretchable seams that move with your fabric, thanks to its looper-based magic that works without a bobbin. If you picture your favorite store-bought tee, that neat hem that gracefully withstands stretches and washes is the handiwork of a coverstitch.

A reliable coverstitch machine takes center stage, helping your projects stretch beyond the confines of the basic straight stitch into realms of delightful versatility and polished, professional edges.

Benefits of Using a Coverstitch Machine

Enhancing seams is just the beginning:[list][*]Achieving those professional-looking finishes is a reality with the right coverstitch machine by your side.[*]The variety doesn't end; whether it's a skinny tee hem or a wide decorative border, coverstitch machines offer versatile hemming options.[*]Flourish your projects with decorative stitching possibilities that mirror your creativity.[/list]

Practical Tips for Using a Coverstitch Machine

But how exactly do you wield this wonder of a machine? Here's the lowdown:[list][*]Threading the machine correctly comes first. Remember, the path to perfection starts at the spool.[*]Don't overlook adjusting tension settings to match your fabric choice. A taut stitch on thick denim isn't quite the same as one on sheer voile.[*]The job's only as good as the tools, so choosing the right needles and threads is part of the craft script. Use stretch needles and wooly nylon threads for the best results.[*]Practice makes perfect. Before tackling your next project, play around with scrap fabric to familiarize yourself with the different hemming options and stitch lengths available.[*]When hemming in the round, maintain consistent stitching by using a stabilizer or guide for precision.[/list]

Don't just take my word for it; feed your fabric through the best affordable coverstitch machine https://i.imgur.com/BrJkexc.gifand watch the stitches bloom like art under your foot pedal.

Advanced Techniques and Creative Ideas

https://i.imgur.com/Awx8zZh.png

Once you're comfortable, why stop at the basics? Your home coverstitch machine can dance to any tune you like. Whether it's:[list][*]Creating decorative seams that zigzag across a skirt, or a scalloped edge on a t-shirt neckline.[/list][list][*]Experimenting with different thread colors, textures, and types for unique effects.[/list][list][*]Combining coverstitching with other sewing techniques such as applique or embroidery to add depth and dimension to your projects.[/list][list][*]Incorporating coverstitching in garment construction like a design superhero, by using it to join seams, add trim, or create ruffles and gathers.[/list]

Conclusion

Coverstitch machines are not just another tool; they're the herculean bridge between hobby sewing and professional output.

My advice? If you're serious about sewing, get intimate with coverstitching. We at CraftsSelection, with a quiver full of insights and first-hands-on-the-dials experience, know that an easy to use coverstitch machine could be your best craft buddy. Check out the best coverstitch machine reviews https://i.imgur.com/VaCueto.gifat our website to gain more information. Go on, explore this fantastic facet of sewing, and watch your fabric tales come alive.

Now, stretch your creative muscles, thread that beauty, and create something unforgettable. Here's to making every stitch count—onward, crafters and sewing enthusiasts!

Editoval JohnReilly (11-03-2024 08:45:59)

Offline

 

#2 20-08-2022 18:27:17

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8500

Re: Který si mám vybrat?

Napište detaily. Jak dlouhé sváry svařujete? Kolik svárů? 11000 není dneska moc, ale to chcete dát jen za mašinu, nebo za celý set?


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Online

 

#3 20-08-2022 20:27:52

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Který si mám vybrat?

To jste vážně ve stovkách (tisících) příspěvků na dané téma nenašel desítky odpovědí na vaši otázku? Nebo jste ty příspěvky nečetl?
Nejhezčí je uvedená cena. Před týdnem jsem v jedné firmě se svářečkami viděl na dveřích velký nápis "CENY NA ZBOŽÍ V REGÁLECH NEMUSÍ, VZHLEDEM K RYCHLÝM ZMĚNÁM CEN OD DODAVATELŮ, ODPOVÍDAT SKUTEČNOSTI".

Offline

 

#4 20-08-2022 20:54:04

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Který si mám vybrat?

no toto sem zažil již někdy v lednu, krámek v České Lípě. Akutně jsem potřeboval balík 2 Bazik.
V regálu byl i s cenou asi 900Kč. Byl jsem zvyklý že stojí 6 -700Kč. No vzal sem ho, prodavačka po zadání zboží do kasy povídá: "Jééé balík ale stojí 1100Kč". Už do tohoto obchodu zas dlouho nepůjdu.
Nechápu jednu věc - mám zboží na skladě, v regálu v obchodě a požaduji cenu která neodpovídá situaci.
Chápu když přijde nová dodávka za novou cenu, ale zdražit již dodané zboží s odkazem že zdražují všichni je hokynaření. :-(

varoku, on ještě nesvařuje, teprve shání svářečku. smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#5 21-08-2022 00:17:23

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8500

Re: Který si mám vybrat?

Bourači, tak bych ten balík elektrod nechal na pultu u pokladny a šel jinam. Zloděje nepodporuju!

A tazatel psal že svařuje materiál 5mm.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Online

 

#6 21-08-2022 08:02:12

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1452

Re: Který si mám vybrat?

jirkati napsal(a):

..... Před týdnem jsem v jedné firmě se svářečkami viděl na dveřích velký nápis "CENY NA ZBOŽÍ V REGÁLECH NEMUSÍ, VZHLEDEM K RYCHLÝM ZMĚNÁM CEN OD DODAVATELŮ, ODPOVÍDAT SKUTEČNOSTI".

A to zase prrrr. Takový nápis by ráda viděla ČOI a příslušně by jí ohodnotila pokutou. Cena na regálu platí.

Offline

 

#7 21-08-2022 11:21:12

Jan Mega
Člen
Registrovaný: 21-08-2022
Příspěvky: 1

Re: Který si mám vybrat?

Ahoj,
mám svářečku    Eihel SGA 131 Turbo,  asi 10 let stará, nyní přestala pouštět plyn, jinak by fungovala a drát leze a sváří.

Neví někdo kde je chyba ?

Je na začátku bowdenu, / tedy u  vývodu z bedny /, kam vede i hadička nějaký ventil na plyn který ho pouští ?

Díky Honza.
604136210

Offline

 

#8 21-08-2022 12:31:33

VašekP
Člen
Registrovaný: 12-10-2013
Příspěvky: 615

Re: Který si mám vybrat?

Je třeba zjistit, zda jde plyn z regulátoru (hodin) - může být špatně nastavený nebo ucpaný. Pak zkusit zda ventil "cvaká" při spuštění svářecího drátu. Pokud nefunguje, může být vadný nebo nedostává proud z ovládacího obvodu. Měl by na něm být popis, jakým napětím je ovládán (hodnota a = nebo~) a změřit zda je napájen. Pozor, některé ventily jsou napájené přímo ze sítě, ale to v tomto případě asi nebude. Také lze změřit ohmický odpor vinutí v odpojeném stavu.

Offline

 

#9 21-08-2022 13:13:43

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4458

Re: Který si mám vybrat?

varok napsal(a):

Bourači, tak bych ten balík elektrod nechal na pultu u pokladny a šel jinam. Zloděje nepodporuju!

A tazatel psal že svařuje materiál 5mm.

Předpokládám,  že bouračovi někde parta makáčů  stepovala u  kelímků  s kafem a u cigár a čekala na ty elektrody.

Editoval Radim (21-08-2022 15:55:09)

Offline

 

#10 21-08-2022 14:57:46

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8500

Re: Který si mám vybrat?

VašekP: A nemá tahle svářečka ventilek plynu mechanický v rukojeti hořáku? Nevím, jen se ptám. U těchto systémů se občas ulomí hadička nebo poškodí právě ten mechanický ventilek v rukojeti.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Online

 

#11 21-08-2022 15:03:36

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8500

Re: Který si mám vybrat?

Radim: No to je potom těžké. Já nemám třeba rád podobné finty jako psal Jirkati, ale že ceny v e-shopu bývají většinou nižší než v obchodě. Naštěstí mám v okolí asi 5 obchodů se svářecí technikou, tak si mohu vybrat dle ceny a kvality zboží. Poslední dobou ale raději zaplatím o pár korun více za kvalitnější zboží než kupovat ten nejlevnější póvl a pak se trápit.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Online

 

#12 23-08-2022 10:02:09

AndyS
Člen
Registrovaný: 09-06-2020
Příspěvky: 401

Re: Který si mám vybrat?

táto je bezkonkurenčne najlepšia, zbytok penazi dáš do fľaše a ventilu a možeš isť na to..
https://www.svarecky-obchod.cz/49352-sherman-mig-200-hd


Omicron Gama 1500
IDEAL Praktik TIG 200 AC/DC

Offline

 

#13 23-08-2022 18:11:38

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2655

Re: Který si mám vybrat?

AndyS napsal(a):

táto je bezkonkurenčne najlepšia, zbytok penazi dáš do fľaše a ventilu a možeš isť na to..
https://www.svarecky-obchod.cz/49352-sherman-mig-200-hd

Místo týhle bych si rovnou koupil dvě kvalitní flaše .... big_smile

Offline

 

#14 24-08-2022 13:26:07

AndyS
Člen
Registrovaný: 09-06-2020
Příspěvky: 401

Re: Který si mám vybrat?

pafik1605 napsal(a):

AndyS napsal(a):

táto je bezkonkurenčne najlepšia, zbytok penazi dáš do fľaše a ventilu a možeš isť na to..
https://www.svarecky-obchod.cz/49352-sherman-mig-200-hd

Místo týhle bych si rovnou koupil dvě kvalitní flaše .... big_smile

Neber ludom iluzie, neskusiš, nevieš.. vždy to takto začina, chcel by som niečo male lacne a výkonne, čo zvari všetko okolo domu od ALU folie po 250 I-čko na preklade

Editoval AndyS (24-08-2022 13:26:44)


Omicron Gama 1500
IDEAL Praktik TIG 200 AC/DC

Offline

 

#15 24-08-2022 14:02:24

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8500

Re: Který si mám vybrat?

Z extrému do extrému. Tohle jedna svářečka, ještě k tomu ta nejlevnějí hračka na trhu nepokryje.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Online

 

#16 24-08-2022 17:54:56

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2655

Re: Který si mám vybrat?

AnsyS: jak neber iluze, nezkusíš ...?
Já jsem zkusil, můžu jen doporučit ... big_smile 
https://www.topvino.cz/konak-cognac/rem … -wi49.html

Offline

 

#17 25-08-2022 00:07:19

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Který si mám vybrat?

Pafik a nestacil by ti neaky henesy alebo godet  po 40e za flasku  ?  big_smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

#18 25-08-2022 07:48:04

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1452

Re: Který si mám vybrat?

Pafíku koukám, jedna flaška nebo lidl svářečka.  Ono je to skoro jedno. Jen ta flaška nebude mít 3 roky záruku a asi ani tak dlouho nevydrží.

Offline

 

#19 25-08-2022 09:00:38

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2655

Re: Který si mám vybrat?

Joe66: nestačil .....
3 roky ne, ale tak rok mi vydrží. To není pití, který by do sebe normální člověk lil denně. Na to musí být nálada, aby si to člověk vychutnal. Stejný je to s dobrým vínem; mám vyzkoušeno. Stejný víno, stejná teplota vína, jiná nálada =>  piju jiný víno.

Offline

 

#20 25-08-2022 09:52:21

AndyS
Člen
Registrovaný: 09-06-2020
Příspěvky: 401

Re: Který si mám vybrat?

Pafík: to je pití pro pražáky, za tie prachy kúpim v sklípku víno na celý rok. Dobre pití nerobí cena ale chuť..


Omicron Gama 1500
IDEAL Praktik TIG 200 AC/DC

Offline

 

#21 25-08-2022 11:43:04

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2655

Re: Který si mám vybrat?

AndyS napsal(a):

Pafík: to je pití pro pražáky, za tie prachy kúpim v sklípku víno na celý rok. Dobre pití nerobí cena ale chuť..

Buď piješ málo, nebo hnusný víno .... big_smile

Offline

 

#22 25-08-2022 14:39:08

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Který si mám vybrat?

Pafik nechcem Ti brat iluzie ale teraz sa mylis v tom konaku  !  Dlhe roky som pil whisky Jacka a az pred asi 13rokmi som zacal pit konaky + domacu .  A mam doma aj neake konaky v zbierke + kamosi co maju restiky boli na degustaciach ,ze ma zobrali s nimi na kostovku . Ze viem porovnat  big_smile  Konak drahsi ako 100eu  vobec nie je neako extremne lepsi ako henesy vsop za 50eucok co ho kupis v zlave  v tescu alebo velkosklade za 33e ked mas stastie   !    Vs je  ostrejsi .Kdezto vsop je trochu jemnejsi big_smile  Ale urcite flasa  konaku za 100 a viac eur  nie je nic extra oproti tomu vsop.    A podobnu  skusenost mam aj s drahym rumom + aj kamos co pije len rumy mi to potvrdil.   A co sa tyka vina.  Tak cervene samorode si dorabam sam + muskat .Ale muskat najlepsi je od madara ked kupujem .Darmo maju tam najlepsie podnebie na neho big_smile  Inak cele francuzsko vacsinou pije  bozole. Ze skore vino po 3 az 5 eura flasa a na drahe stare vina domaci kaslu   big_smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

#23 25-08-2022 14:57:45

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2655

Re: Který si mám vybrat?

Joe:  iluze mi nevezmeš, zvlášť když burbonu říkáš whisky smile. Ten zbytek tvého příspěvku tomu odpovídá ....

Offline

 

#24 25-08-2022 21:11:01

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4785

Re: Který si mám vybrat?

To si teda Pafíku žiješ na hodně vysoký noze.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#25 26-08-2022 00:28:57

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Který si mám vybrat?

Pafik keby som Ti urobil test s 100eckovym konakom a  50eckovym konakom  v rovnakych poharoch bez oznacenia  tak viem,ze neroznas rozdiel   big_smile     Pisem to preto,ze som pil konak za 1400eur flasa pri degustaciach a   nebol o nic estra  lepsi ako ten za 50 ecka.  Ze neaky za 100vku  urcite nebude nic extra  big_smile   Ze zbytocne tu nedelaj machra  big_smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče