SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 29-09-2022 19:34:13

mvs.Rovi
Člen
Registrovaný: 15-11-2016
Příspěvky: 4

Jakou plasma?

Přeji pěkný večer,
Potřeboval bych poradit. Mám plasma od Berlanu a do teď mi to na to občasné šolíchání stačilo, ale mám před sebou pár projektů, kdy bych uvítal něco lepšího, výkonnějšího.
Nepoužívám ji každý den, většinou řezu černé železo , nerez o síle 3-5mm. Nyní bych potřeboval řezat 10mm.
Cena do50tis.,  bezkontaktní zapalování,  dostupnost dílů a příslušenství.
Má někdo typ, radu, odkaz, praxi?
Za reakce předem děkuji
V.Hyka

Offline

 

#2 30-09-2022 04:32:08

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Jakou plasma?

Ten Berlan na který jsi zvyklý - kolik má max. výkon (Ampery) a jaký má system řezáku?

Já mám Hypertherm Powermax 1250, 80A. s tím jsem dokázal 40mm v nerezi, demoliční řezy.
To žádná jiná ruční plasma nedokáže. Je to díky originál hořáku, který má USA firma vymakaný a patentově chráněný.

Tímto aparátem však řežu jen zcela výjmečně, firma pro hořák (T80) který k tomu mám přestala dodávat spotřební díly.
Vyvijí co rok nové řezáky a spotřebák není kompatibilní - liší se rozměrově o pár desetin mm a nejde prostě použít.
Pořizovat současný řezák je pro mne ekonomický nesmysl. Mohl bych nakupovat druhovýrobu od alibaby a i v Česku je nějaký výrobce ale prostě sem to opustil.
Řežu 99% jen demolice a na to jsem před lety pořídil 120A Stahlwerk, v česku k dostání za cca 60tis, na německém eshopu necelých 25tis Kč. Ceny cca před 5ti lety.
Tento Stahlwerk 120A bezproblému řeže 20mm nerez, černou a litinu. 20mm tl. uřízne i Cu a MS, je to trochu trápení a je třeba praxe, přesný sklon řezacího paprsku v řádu 1 - 2° + kvalitní vzduch. Měď a její slitiny se řežou mnohem hůř než oceli, materiál se v řezu slévá zpět. Ocel toto nedělá, ani nerezová.

Už se blížím k doporučení smile
Bourat jednou plasmou větší zakázku je moc pomalé, jeden řeže a ostatní koně na něj čumí. smile
Tak jsem pořídil další Stahlwerk 70A  který bezproblému řeže 10mm černou ocel i nerez.
  20mm mosaz neprořízne.
Na nejběžnější zakázky, což je nerez do 5mm tato 70A (100% zatěžovatel 54A) bohatě vyhovuje.
Takže jsem pořídil ještě jednu.
Bourat jednou 120A a dvěma 70A už má celkem optimální produktivitu.

Chtěl sem ty 70A koupit opět od němce ale našel jsem firmu v Mladé Boleslavi, která je prodává za stejné peníze a mají kamený obchod.
Na českém i německém trhu je k mání spotřební materiál, trysky + elektrody. Za cenu která se mi vůbec nelíbila.
Napsal jsem číňanovi protože na Alibabě nabízel totožný spotřebák za pár korun.
Odpověděl mi jaké že bych rád - že vyrábí 4 kategorie:
1.  Aušus bez Hf terčíku za 2Kč ks.
2. Amaterské s terčíkem z Zr 5Kč ks.
3. Poloprofi slitina Hf + Zr cca 20Kč ks.
4. Profi s terčíkem Hf za cca 30Kč ks

Troufám si tvrdit že čeští šmelkové objednávají kategorii 2. A ceny se může na jejich eshopech každý podívat.
Objednal jsem od žluťáska 1 tisíc kusů kat. 3, zaplatil bezpečnou platbu na Alibabu.
Za pár dnů přišel balík, no balík - balíček 100ks. Vyděsil jsem se a šel na Alibabu kde je zboží - nedalo se nic kloudnýho zjistit. Že prý Amsterodam, že prý Česká pošta atd. sad sad

Za pár dnů přišlo dalších 100ks, a po cca týdnu 2 / 3 balíčky denně po 100ks big_smile
Do pár dnů bylo všech 1tis ks doma. Odkliknul sem Alibabě že může číňanovi zaplatit
Ten úžasnej číňan to schválně poslal na 10x abych já nemusel platit clo. smile

Jo cena té 70A před 3 lety cca 16tisíc Kč včetně DPH, v českém kameném obchodě.
Aparáty mají pilotní oblouk a makaj spolehlivě.
Dal bych odkaz na web ale není to tu zvykem a webový stránky nemá obchodník zrovna vymakaný - to je ovšem jeho jediná vada. Ceny + přístup k zákazníkům perfekt.

Jo zapoměl jsem - mám taky to prdítko PPS40 z Lidlu, s tím ovšem nepodnikám, to mám na ozdobu. smile

Editoval bourač (30-09-2022 04:37:18)


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#3 30-09-2022 17:13:23

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: Jakou plasma?

Bourači, díky za informaci o obchodě v MB


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#4 01-10-2022 09:21:53

m.evil
Člen
Registrovaný: 22-10-2007
Příspěvky: 2123

Offline

 

#5 01-10-2022 12:40:24

mvs.Rovi
Člen
Registrovaný: 15-11-2016
Příspěvky: 4

Re: Jakou plasma?

Zdravím,
Děkuji Bourači za tvůj příspěvek. Mám Berlan Bps40 s kontaktním hořákem. Používám ho při opravných a vylepšovacích pracech na naší lodi. Propalování průchodů, výměna poškozených částí a malému updatu lodě. Tudíž málokdy optimální přístup nebo čisté železo. O to víc je pro mě cennější tvůj příspěvek o použití při demolicích.
Ja sám jsem poslední dny brouzdal po netu a docela se mi zalíbil vector c71, ale musím se na Stahlwerk podívat, protože přeci jen to nepoužívám každý den a v tomto případě je to za poloviční cenu.

Offline

 

#6 01-10-2022 20:19:55

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Jakou plasma?

no s tím optimálním přístupem je potíž,
ty běžný řezáky (jakéhokoliv) typu jsou dobré tak na řezání vodorovně položené desky, nebo bok lodi v suchém doku smile.
Já jsem si ty čínský hořáky prodloužil o cca 30cm - tlačítko je tedy dost daleko od trysky - bourá se s tím parádně.
Někde jsou tady fotky...


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#7 02-10-2022 23:17:43

mvs.Rovi
Člen
Registrovaný: 15-11-2016
Příspěvky: 4

Re: Jakou plasma?

Tak jsem zase na začátku, chtěl jsem objednat stahlwerk cut70 a nikde není, ani po celém Německu. Koukal jsem ještě na cut 100, ale váha 27kg oproti 11,5 u té cut70. sad sad

Offline

 

#8 04-10-2022 16:44:58

JardaK
Člen
Registrovaný: 03-02-2009
Příspěvky: 1151

Re: Jakou plasma?

Podívejte se tady na str. 47: https://www.voestalpine.com/highperform … ING_CZ.pdf
Böhler koupil před pár lety Selco a ty plasmy jsou fakt dobré. Cenová kategorie samozřejmě trochu vyšší, ale každé zboží má svého kupce, ne každý se chce s něčím trápit jen proto, že to moc nestojí...

Offline

 

#9 04-10-2022 17:54:19

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8509

Re: Jakou plasma?

No jestli jsou s kvalitou jako kukla co drží ten klučina, tak bych se toho nebál. big_smile


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#10 21-12-2023 20:36:22

Michall
Člen
Registrovaný: 24-01-2021
Příspěvky: 68

Re: Jakou plasma?

bourač napsal(a):

Ten Berlan na který jsi zvyklý - kolik má max. výkon (Ampery) a jaký má system řezáku?

Já mám Hypertherm Powermax 1250, 80A. s tím jsem dokázal 40mm v nerezi, demoliční řezy.
To žádná jiná ruční plasma nedokáže. Je to díky originál hořáku, který má USA firma vymakaný a patentově chráněný.

Tímto aparátem však řežu jen zcela výjmečně, firma pro hořák (T80) který k tomu mám přestala dodávat spotřební díly.
Vyvijí co rok nové řezáky a spotřebák není kompatibilní - liší se rozměrově o pár desetin mm a nejde prostě použít.
Pořizovat současný řezák je pro mne ekonomický nesmysl. Mohl bych nakupovat druhovýrobu od alibaby a i v Česku je nějaký výrobce ale prostě sem to opustil.
Řežu 99% jen demolice a na to jsem před lety pořídil 120A Stahlwerk, v česku k dostání za cca 60tis, na německém eshopu necelých 25tis Kč. Ceny cca před 5ti lety.
Tento Stahlwerk 120A bezproblému řeže 20mm nerez, černou a litinu. 20mm tl. uřízne i Cu a MS, je to trochu trápení a je třeba praxe, přesný sklon řezacího paprsku v řádu 1 - 2° + kvalitní vzduch. Měď a její slitiny se řežou mnohem hůř než oceli, materiál se v řezu slévá zpět. Ocel toto nedělá, ani nerezová.

Už se blížím k doporučení smile
Bourat jednou plasmou větší zakázku je moc pomalé, jeden řeže a ostatní koně na něj čumí. smile
Tak jsem pořídil další Stahlwerk 70A  který bezproblému řeže 10mm černou ocel i nerez.
  20mm mosaz neprořízne.
Na nejběžnější zakázky, což je nerez do 5mm tato 70A (100% zatěžovatel 54A) bohatě vyhovuje.
Takže jsem pořídil ještě jednu.
Bourat jednou 120A a dvěma 70A už má celkem optimální produktivitu.

Chtěl sem ty 70A koupit opět od němce ale našel jsem firmu v Mladé Boleslavi, která je prodává za stejné peníze a mají kamený obchod.
Na českém i německém trhu je k mání spotřební materiál, trysky + elektrody. Za cenu která se mi vůbec nelíbila.
Napsal jsem číňanovi protože na Alibabě nabízel totožný spotřebák za pár korun.
Odpověděl mi jaké že bych rád - že vyrábí 4 kategorie:
1.  Aušus bez Hf terčíku za 2Kč ks.
2. Amaterské s terčíkem z Zr 5Kč ks.
3. Poloprofi slitina Hf + Zr cca 20Kč ks.
4. Profi s terčíkem Hf za cca 30Kč ks

Troufám si tvrdit že čeští šmelkové objednávají kategorii 2. A ceny se může na jejich eshopech každý podívat.
Objednal jsem od žluťáska 1 tisíc kusů kat. 3, zaplatil bezpečnou platbu na Alibabu.
Za pár dnů přišel balík, no balík - balíček 100ks. Vyděsil jsem se a šel na Alibabu kde je zboží - nedalo se nic kloudnýho zjistit. Že prý Amsterodam, že prý Česká pošta atd. sad sad

Za pár dnů přišlo dalších 100ks, a po cca týdnu 2 / 3 balíčky denně po 100ks big_smile
Do pár dnů bylo všech 1tis ks doma. Odkliknul sem Alibabě že může číňanovi zaplatit
Ten úžasnej číňan to schválně poslal na 10x abych já nemusel platit clo. smile

Jo cena té 70A před 3 lety cca 16tisíc Kč včetně DPH, v českém kameném obchodě.
Aparáty mají pilotní oblouk a makaj spolehlivě.
Dal bych odkaz na web ale není to tu zvykem a webový stránky nemá obchodník zrovna vymakaný - to je ovšem jeho jediná vada. Ceny + přístup k zákazníkům perfekt.

Jo zapoměl jsem - mám taky to prdítko PPS40 z Lidlu, s tím ovšem nepodnikám, to mám na ozdobu. smile

Otazka na Bourače jak je spokojeny se spotrebnim materialem od Alibaby?
Kolik zvladne cernou ta Stahlwerk 70A? Pisou 20mm kolik je real
?
Diky Michal

Offline

 

#11 22-12-2023 01:24:56

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Jakou plasma?

bourač je se spotřebním materiálem z číny spokojený,
z těch výše zmíněných 1tisíc kusů mám k dnešku ještě určitě víc než polovinu.
Ale silně doporučuji zahájit konverzaci s prodejcem (odpovídá rychle a translátorem AI,  klidně možno psát česky)
V konverzaci si objednat kvalitu - viz výše, nebrat hned to co se nabízí v eshopu, to může být ten aušus co poptávají západní hokynáři - tak to vyrábí.
Čínský obchodník je ochotný a vstřícný, v diskuzi používá i jemný humor.
Dal bych na něj přímý odkaz ale mám jich několik na různé obchodníky se svářečským sortimentem a musel bych v historii hledat který to byl.
Pokud jde o výkon Stahlwerke 70A upřímně přiznám že nevím, větší věci které jsme dělali dvěma aparáty 120 + 70A nikdy nebyly tlustší než 10mm. To ta 70 dávala na 100% zatěžovatel (54A) celkem v pohodě.
Řežu i tloušťky 20mm i víc ale to jedině tou 120, často i nadoraz - nedbaje zatěžovatele - ale s přestávkami.
Za zmínku stojí výdrž elektrod, na 120A se opotřebují výrazně rychleji než při proudu 80 - 90A.
Hodně záleží na podmínkách na stavbě, na pozicích v jakých se řeže.
Myslím že 70A Stahlwerk 20mm uřízne, kvalita řezu ale nebude nic moc a rychlost postupu musí být malá.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#12 22-12-2023 21:04:57

Michall
Člen
Registrovaný: 24-01-2021
Příspěvky: 68

Re: Jakou plasma?

Bourač - diky, doufam že nam ji šéf pořídí... uvidĕl účet za kotouče do flexy, tak hledá ušetření.
Já myslím že ji použiju tak 1_2x za mĕsíc..
Pozná se jakou kvalitu spotřebáku nabizi k tomu prodejce Stahlwerk?

Editoval Michall (22-12-2023 21:05:17)

Offline

 

#13 23-12-2023 00:21:25

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Jakou plasma?

kotouče do flexy kupuju tady od pana ZDENÁLA,
  co ho tady naprášili že jinde maj i nižší ceny lze s ním udělat dobrý obchod big_smile

Seriozní číňan má na spotřebáku laserem logo + doporučené použití.
Chodím si sem před spaním přečíst pohádky, občas přes den, když dělám administrativu.
Zkusím najít ten správný kontakt ale teď už se mi nechce. (viz čas příspěvku)


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče