SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 17-09-2022 11:37:50

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: ACCU náradie

Jarinox mam 2 flexky od makity.Asi 6rocne -musel by som pohladat papiere od nich a jedna raz bola v servise a druha zatial ok a casto pouzivana. Ale co chcem napisat.Skusal som viac znaciek ked som mal jednu fusku na brusenie vacsej strechy-plechu na hangari.  A ci metabo ,bosch,  ,hilty alebo makita tak ani jedna nevydrzala  s lamelovym kotucom  celu Hodinu brusit plech na jednu baterku  .  Samozrejme ,ze sa na brusky tlacilo . Dala sa stara farba  aj inak a pohodlnejsie odstranit ale majitel trval na bruseni lamelakom + platil velmi dobre big_smile    Ze nakoniec  som po par   ,,testovacich ,, dnoch aj tak skoncil pri klasike s kablom.   Ze aku flexka super vec na stavbe  na tu odrez + tam zabrus . Ale tvrde zachadzanie uz ,,horia,, baterky big_smile        Ale mozno po par rokoch uz je aj neaky model co vydrzi aj tazku drinu ?


Kutil s.r.o.

Offline

 

#27 17-09-2022 13:45:27

autocross
Člen
Místo: Bystřice
Registrovaný: 08-12-2015
Příspěvky: 475

Re: ACCU náradie

Aku úhlovou brusku jsem na jaře koupil Makitu s regulací DGA513 a jsem spokojen, v práci máme tu samou bez regulace a drží i v rukou prasat. Srovnání mám pouze s Parkside černou, kterou jsem zakoupil dřív, ale ta rachotí a vibruje, pak Parkside zelenou, kterou jsem věnoval, protože je to nepoužitelný.


Sharks 250-Y10 MIG/MMA IGBT - čínská šmajda, ale fungovala dobře, další čínské šmajdy WF Bi-Pulse 201, Parkside PPS 40, Spartus Multipro 200 a maska Predator

Offline

 

#28 18-09-2022 08:05:19

jarinox
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 12-04-2010
Příspěvky: 272

Re: ACCU náradie

bobobo napsal(a):

Prosím tě , můžeš sem dát odkaz na ty klincovačky , tento verkcajk není běžně nabízen a můžeš je soukromě porovnat ? Díky

Takto. Čistokrvné aku klincovačky "profi" som mal dve, totiž dávam už prednosť "plynovkám", t.j. kombinované náradie (plyn a aku),
aku poháňa ventilátor a zapaľuje plyn. Čistokrvnú aku framing klincovačku mám teraz iba jednu hitachi (hikoki) NR1890DBCL je na klince 5-9 cm o hrúbke 2,9-3,3mm.  Mal som aj dewalt DCN692 prvej generácie a nebol som spokojný (hlavičky ostávali vonku, sekali sa krútené klince), potom odišla
elektronika..

Osobne preferujem a odporúčam kombinované náradie (plyn a aku)..

Najradšej mám hitachi NR90GC2 podľa mňa je lepšia ako čistá aku NR1890DBCL, či paslode IM350. Má taký jemný nástrel, dobre odpružená a
ešte sa mi nestalo, źe by sa zasekol neznačkový krútený klinec.  Naopak paslode impulse IM350 CT90 je taká drsnejšia, "ráznejší" nástrel. Okrem nej mam aj Impulse IM50 F18 a IM200 S16, ale tie sú na sponky, či malé klince - kolíky. Ale všetky spomínané sú kombinácia plyn a aku.

Ak by som mal porovnať priebeh práce, tak Hitachi je uhladený decentný elegán, a paslode je drsný mladík :-)

Samozrejme občas sa zasekne klinec v každej klincovačke, ale to je tým, že sú klince špinavé, hrdzavé, ohnuté, či je málo plynu, nízky tlak plynu, špinavá sviečka, alebo slabý akumulátor.   

PS: Mal som aj hobby aku klincovačky na malé klince, lidl, extol, ale to je škoda aj písať... do mesiaca sa na nich vždy niečo odlomilo :-)

Editoval jarinox (18-09-2022 08:07:12)


EB MIG 200, FK - MIG 1700E, Sherman MIG 200Mng, Magnum MIG 208 K, Invertor PEGAS 160 T HF, plazma CUT 60, TEMOS PSPB III-A..

Offline

 

#29 18-09-2022 08:26:10

jarinox
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 12-04-2010
Příspěvky: 272

Re: ACCU náradie

Joe66 napsal(a):

Ale tvrde zachadzanie uz ,,horia,, baterky big_smile        Ale mozno po par rokoch uz je aj neaky model co vydrzi aj tazku drinu ?

Nuž asi sa toho veľa nezmenilo :-) Viem zhodnotiť iba celodenné brúsenie betónu  s brúsnym diamantovým kotúčom.  Ak celý deň bez prestávky človek brúsi betón, tak sa hreje riadne aj stroj aj batérie. Avšak je tam posun vpred, stroj to vydrží, nevypína sa, aj teplota je akceptovateľná na rozdiel od starších strojov, ktoré mali ešte "uhlíkový" motor. Ja si po každej pól hodine dám cigaretovú prestávku spojenú s výmenou batérie, takže ako problém to nevidím.

Ale súhlasím, že klasika s káblom je na celodenné brúsenie rozsiahlych vecí vhodnejšia, a to aj pomerom nákladov. Stále po 300-400 vybíjacích cykloch na nulu pri ťažkom zaťažení baterky jednoducho začínajú strácať kapacitu a cca po 3 rokoch sú vhodné na výmenu článkov. A nakoniec dodávam, že vždy lepšie zničiť na brúsenie 150 Eurovú káblovú brúsku, ako 600E aku :-)

Editoval jarinox (18-09-2022 08:29:39)


EB MIG 200, FK - MIG 1700E, Sherman MIG 200Mng, Magnum MIG 208 K, Invertor PEGAS 160 T HF, plazma CUT 60, TEMOS PSPB III-A..

Offline

 

#30 18-09-2022 21:55:57

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4073

Re: ACCU náradie

Děkuji ti , o něčem takovém jsem neměl ni potuchy . Jen jsem viděl jednu aku japonskou , jméno jsem zapomněl . Díky za info , jdu hledat . Já jsem to předpokládal na jemnou práci , tak DO 50ky hřebíčku . Mám totiž , vlastně skoro nemám ruce na tlučení ....

Offline

 

#31 19-09-2022 07:14:44

davidma
Člen
Registrovaný: 12-05-2021
Příspěvky: 537

Re: ACCU náradie

Já jsem si na doma koupil hřebíkovačku Makita AN924 - 50-90mm hřebíky. Je ale pneumatická. Na těch pár věcí do roka mi nevadí tahat za sebou hadici.


Dříve Kühtreiber Kitin 150, nyní Fronius Transpocket 150TIG a Dnipro-M SAB-258N.
Programování PC/PLC/MCU (převáženě v jazyce C), návrhy a realizace elektroniky.

Offline

 

#32 19-09-2022 08:51:44

jarinox
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 12-04-2010
Příspěvky: 272

Re: ACCU náradie

bobobo napsal(a):

Děkuji ti , o něčem takovém jsem neměl ni potuchy . Jen jsem viděl jednu aku japonskou , jméno jsem zapomněl . Díky za info , jdu hledat . Já jsem to předpokládal na jemnou práci , tak DO 50ky hřebíčku . Mám totiž , vlastně skoro nemám ruce na tlučení ....

Viete, ono to nie je také jednoduché, univerzálna klincovačka žiaľ neexistuje :-)

Tvarovo sú klincovačky na klince bez hlavičky, klince s guľatou hlavou, klince s D hlavou, klince s T hlavou, zápustné... Na každý typ klinca potrebujete iný stroj. Potom sú rôzne druhy klincov podľa vyhotovenia, hladné, konvexné, točené, rôzne hrúbky zároveň klince môžu byť v lepených pásoch, či návinoch, spájané s privareným drôtom.  Zároveň sú rozdielne klincovačky podľa hrúbky klinca, či drôtu..

Takže všetky framingové klincovačky (aku), ktoré som spomenul a ktoré mám, majú jedno spoločné, sú na klince D34. Okrem toho mám,  ako som už písal aku-plynovú paslode na spony (na osb, sadrokratón a podobne) a na bezhlavičkové, či skôr T hlavy (na lišty, drevený obklad, nábytok)..

Tú paslode  aku-plynovú na spony používam aj na nastreľovanie pletivá na ohrady, je to obrovská pomocníčka, keď si spomeniem, že som niekedy ťahaľ predlžovačky (alebo elektrocentrálu), potom dotiahol kompresor., zapojil hadice, nastrelil dve spony a zas to všetko odpratával... 
   
okrem aku mám aj pneumatické klincovačky napr. :

bea s 125-569 bez hlavicky do 2,5 cm  (cca 1,2mm)
bea t 54-155  hlava T od cca 2-5 cm   (cca 2,2mm)
bea d 100-934 D34 hlava 5 - 10cm      (2,9 - 3,1mm)
bea 572 DC gulata hlava - "lepeňáky" 3 - 5,5cm (2,1 - 2,4mm)

Tieto používam už menej, alebo iba občas, keď robím asfaltový šindel, či na prácu stacionárnu v dielni, väčšinou do 50mm dĺžky klincov mám vsetko na vzduch.. Mal som, či mám, aj nejaké aku "hobby" kombinované na tenké klince a spony, ale to je škoda kupovať, to je tak na pristrelenie čaludnenia, či lištičky na úľ, aj to tam nemôže byť suk, lebo ostane trčať klinec-spona vonku, alebo sa ohne :-)

PS: K aku náradiu dodám toľko, že ja už postupne všetko náradie nahradzujem aku. Napríklad aku vytlačovaciu pištol na tmel považujem za obrovský posun vpred, alebo aku miešadlo na lepidlo/maltu, či aku kompresor. A to, čo nie je aku, som si vyrobil (či prerobil) na aku. Posledné som vyrábal aku vibračnú latu na hladenie betónu a vibrátor do betónu a rozpracovanú mám aku miešačku betónu... Ono sa to nezdá, ale ťahať 150m predlžovačiek denne je neuveriteľne otravné, aspoň pre mňa. :-)

Editoval jarinox (19-09-2022 09:13:29)


EB MIG 200, FK - MIG 1700E, Sherman MIG 200Mng, Magnum MIG 208 K, Invertor PEGAS 160 T HF, plazma CUT 60, TEMOS PSPB III-A..

Offline

 

#33 19-09-2022 11:26:32

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4073

Re: ACCU náradie

Tu , o kterou jsem měl zájem , uměla zatloukat ručně podané hřebíky . Měla na konci takový pístek-kladívko , které postupně zatlouklo hřebík . Myslím , že to byla Rioby ?

Offline

 

#34 19-09-2022 13:59:58

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: ACCU náradie

jarinox napsal(a):

som vyrábal aku vibračnú latu na hladenie betónu a vibrátor do betónu a rozpracovanú mám aku miešačku betónu...

geniální, můžeš nějaké foto té latě?
A založ forum betonářů a truhlářů - rád se registruju a registrační poplatky respektuju. big_smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#35 19-09-2022 15:32:45

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1457

Re: ACCU náradie

Docela by mě to zajímalo, zda se jedná o výměnu pohonné jednotky a nebo o rozsáhlejší stavbu. Jak k takové výměně přistupovat, co všechno brát v úvahu - příkon, otáčky, moment, dobu provozu a spotřebovanou energii, ...?

Offline

 

#36 16-11-2022 18:49:31

j.bill
Člen
Registrovaný: 23-03-2017
Příspěvky: 709

Re: ACCU náradie

Lidl vypouští monstr Performance PWSAP 40-Li A1 s kotouči 230mm
.

https://ireland.apollo.olxcdn.com/v1/files/ozxlgwba5hof3-PL/image;s=900x1000

https://ireland.apollo.olxcdn.com/v1/files/10qzu6ksmls7-PL/image;s=1000x700

https://youtu.be/B01k-irBF9I


Lepič vlaštovčích hnízd.  smile
GÜDE GE145W + Proteco P550  ---> Berlan BWIG 180, Omicron OMI 246, LGK60 + Speedglas 9100XX, Predátor a další hračky... - všechno na takové to "domácí žvýkání"

Offline

 

#37 16-11-2022 22:52:34

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: ACCU náradie

každý kdo provozuje akuvercajk ví že flexa žere nejvíc že všech aparátů.
Tohle bude na jednorázovou akci i s dvěmi 8Ah baterkami, určitě to není na delší práci.
Mám od Lidlu utahovačku a pilu ocasku a přímočarku. Moc s tím nedělám.
Hodně využívám Worx, 3utahovačky, flexu 115, řetězovou pilu a ocasku.
Ocaska po 4 letech práce přestala makat, kuchnul jsem jí a zjistil jeden uklepanej drátek u bateriového kontaktu.
Ten jsem přiletoval ale další problém byl komplet celá pila zanesená kovovými pilinami, pila i s nimi dokázala pracovat než se ulomil ten pájený spoj. Pilu se podařilo tlakovým vzduchem celkem solidně vyčistit - mimo motoru. Ten kvůli magnetům vyfoukat nešel. Motor to má komutátorový s dvěma uhlíky, ty byly ještě i po 4letech celkem dlouhý, tipnul bych si opotřebení tak 25% Komutátor vrstva hnoje ale nepoškrábaný.
Protože nešel motor vyčistit od pilin rozhodl jsem se že ho vykuchám na prvočinitele. Má jen jednoduchou konstrukci ale víko nalisované s lisovanými zámky - nerozebíratelné.
Rozebírám nerozebíratelný věci celej život tak jsem to udělal i tady s tím že pila je stejně už jinak nepoužitelná.
Uhlíky jsem zajistil, zámky narovnal, stáhnul víko. Trochu se vzpouzel pastorek nalisovaný na rotor, rotor nešlo rozumě upnout pro potřebné násilí.
Stále s vědomím že pila je stejně po smrti jsem vzal flexu a pastorek o délce cca 10mm jsem zkrátil na cca 7mm.
Nyní již šel stáhnout. Na hřídeli není nijak zajištěn pouze větším přesahem.
Vydloubal jsem dva magnety ze statoru a nyní šlo vše jednoduše vyčistit tl. vzduchem.
Ložiska motoru jsem neřešil, složil motor i celou pilu zpět a kupodivu maká stejně jak před operací. smile
Vůbec nechci vědět jak vypadá uvnitř ta flexa, tam musí být nachytaných pilin ještě víc než u pily.
Počkám až přestane makat a půjde na operaci také.
Ale zpět k těm výkonům, pila vydrží řezat s přestávkami víc než hodinu, takže stíhám měnit 4Ah baterky.(dobijí se)
Flexa hodinu nevydrží, řezat a brousit už vůbec. Za pár minut je po baterce.
Obrovský vliv má venkovní teplota, protože to mám celkem v ruce dlouhodobým používáním docela sem byl překvapenej poslední dny kdy je venku hnusně zima - baterky vydrží zatelně kratší dobu než v létě (nebo v dílně).


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#38 17-11-2022 10:26:19

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: ACCU náradie

Motory jenom 3F tj Brushless . Jinak to nemá výkon .
Baterky originál Makita jsou po 4 možná víc letech v lepšim stavu ( tak 5x ) než nová Čína .. to jsou vyhozený peníze.
Velkou brusku i na 2 baterky musí bejt bída .
Provozuju motorovou pilu a křovinořez  Greenworks 82V s baterkou 12,5Ah na záda. Výkon a výdrž dostačující vs Stihl nebo Husquarna na benzín , váha cca stejná , nefuní to teplo a smrad a kravál kolem.
Nabíječka to naštouchá v pohodě než se stačí vybít druhá baterie .A opravdu nereřu 12cm klacky xD


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

#39 17-11-2022 15:57:27

Petsem
Člen
Registrovaný: 05-11-2020
Příspěvky: 156

Re: ACCU náradie

Juggernault napsal(a):

Provozuju motorovou pilu a křovinořez  Greenworks 82V s baterkou 12,5Ah na záda. Výkon a výdrž dostačující vs Stihl nebo Husquarna na benzín , váha cca stejná , nefuní to teplo a smrad a kravál kolem.
Nabíječka to naštouchá v pohodě než se stačí vybít druhá baterie .A opravdu nereřu 12cm klacky xD

Rád by som zdieľal Tvoje AKU-sebavedomie s "tichúčkou"  reťazovou pílou + 1 rezervná batéria, keď by si bol hlboko v lese, 10 km od najbližšej dediny, vonku - 10°C,...  a žiadna z niekoľkých jedlí, ktoré máš porezať, nemá kmeň menší než 50 - 60 cm...  (a občas natrafíš na svojom "pracovisku" i na čerstvé stopy medveďa! )


"Nezameňujte si pravdu s názorom väčšiny" (Aristoteles)

Offline

 

#40 17-11-2022 16:20:17

zahajskej
Člen
Registrovaný: 07-01-2015
Příspěvky: 291

Re: ACCU náradie

A to nabíjíš v lese jak? Běhají veverky v kole?

Editoval zahajskej (17-11-2022 16:20:47)

Offline

 

#41 17-11-2022 18:03:34

E-Ryc
Člen
Místo: Praha / Horazdovicko
Registrovaný: 08-09-2020
Příspěvky: 820

Re: ACCU náradie

Petsem napsal(a):

Rád by som zdieľal Tvoje AKU-sebavedomie s "tichúčkou"  reťazovou pílou + 1 rezervná batéria

Jenze on ten "batuzek" je kapacitni ekvivalent spis dvanacti 20V 4h baterek, nez jedne. Takze by to chvili fungovat mohlo.


Kdyz potrebujes rezat v -10 stupnich 10km od civilizace pulmetrove stromy, nekoupis si tichou pilu na baterky. Nebo snad jezdis v zime na lyze kabrioletem a pro deset tun sterku fabii?
Pro nejakou udrzbu mestske zelene (obcas riznou jeden strom nebo neco pomlati krovinakem bez vzbuzeni vsech mimin v okoli) si to docela dobre predstavit umim.

I kdyz, osobne myslim, ze ani ta teplota v realu takovy problem pro baterku nebude, vyndas ji z tepla v aute a pak se bude ohrivat provozem.


IDEAL Tecnomig 212 LCD, Fronius TransPocket 150, IDEAL EXPERT TIG 220 AC/DC PULSE LCD, Ideal Praktik 220 LCD (v pořadí podle četnosti používání)

Offline

 

#42 17-11-2022 19:57:39

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: ACCU náradie

1. Proč bych mrznul při -10ti a řezal dřevo ? A ke všemu 10km od baráku ???
2. I při -10ti to řeže normálně . 40-50cm smrk odvětvit a nařezat na 50cm to da na 50-60proc. baterky v poho .
3. jo 50-60cm strom to taky rozřeže ale kdo se stim má tahat ???
4. Medvědi ani čobolové u nás nejsou a s cikánama jsem si poradil.

V Lese to nenabijím 3 stromy to rozřeže ale tak moc mě to zase nebaví takže jeden dva a dojedu si pro kafe. Taky elektricky golfovím vozíkem protože pořád startovat Multikáru a popoject stím pár set metrů je taky opruz.
Kdyby došlo na nabijení máme na výběr ze široké nabídky diesel agregátu v turbu a laufem jak z parníku... nebo malej benzín/invertor do auta ... je sakra 21první století .

A když bych jako musel řezat třeba nějakej buk co ma přes metr tak holt vytáhnu MS660 když nebude stačit ta 450tka.

Další dotaz ?? Sem sním.


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

#43 17-11-2022 20:31:58

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: ACCU náradie

Ukaz video ako na jednu baterku naspalkujes  v priemere  50cm buka na 35cm  dlhe spalky + odvetvis  smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

#44 17-11-2022 21:37:11

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: ACCU náradie

To jsem ale nepsal .Na video čas nemám .
A psal jsem to pro to že aku flex na 2 mrnaví baterky fakt neni použitelnej . Možná tak na sádrokartonový profily a ty stím nikdo řezat nebude.  Ale lidi to koupí ...
Pila je normálně použitelná a prakticky žádnej rozdíl vs střední třída benzín . Cena/životnost je vs bez kraválu a smradu. 
Na 35 neřežu kotel mám na 50.


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

#45 17-11-2022 23:13:05

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: ACCU náradie

Cize hodinu rezania na jednu silnejsiu aku  by pri takom 50cm priemere na 35cm spalky-bezny rozmer do kotlikov a kozubov  nedala ?


Kutil s.r.o.

Offline

 

#46 18-11-2022 02:50:06

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: ACCU náradie

Joe sa pýtaš ako tatar. smile Jestli má Jug na zádech 80V + 12,5Ah tak s tím může v pohodě kácet, odvětvovat a řezat metrovky.
Já taky jezdím do lesa kácet, pokácím tři smrky, Hechtem. Akučkou odvětvím, něco od koruny cca do 15cm rovnou pořežu.
Naložím 3 smrky = 2PRM a jedu domu s akučkou vybitou jen do poloviny. 2x20V (2x4Ah).
A ukrutně mě to baví. Mám palivo i na zimu 23/24. Možná i 24/25. smile Někdo běhá, někdo jezdí na kole já relaxuju v lese těžkou dřinou.

S akuřetězovkou se dělá bezvadně, nejen že je lehká a tichá hlavně jde o to že jí můžeš odložit jak chceš, kde chceš protože se řetěz netočí, nemá to žádnej volnoběh jako benzín. A krouťák neskutečnej - držíš jí jednou rukou, položíš na kládu a zapneš.

Editoval bourač (18-11-2022 02:54:00)


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#47 18-11-2022 07:22:38

E-Ryc
Člen
Místo: Praha / Horazdovicko
Registrovaný: 08-09-2020
Příspěvky: 820

Re: ACCU náradie

Joe66> Na YT se vali video recenze na dvoubaterkovou Parkside (tusim od TO220?) a zvladne to rezat prekvapive dlouho a i celkem silne spalky.
Zaklad podle me bude hlidat ostry retez (neriznout do zeme, do neceho v kure a tak), ale s tupym reze naprd i benzin.

EDIT: Co mi ty argumenty vlastne pripominaji? Ze by klasika, "EV jsou naprd" protoze:
- neutahnou platak s nalozenou dodavkou, idealne dvema
- nedojedou do Jugoslavie (napsano schvalne) bez zastavky
- nedojedou z Prahy do Ostravy a zpatky
- nenatankuji za 5 minut
- v zime vlastne nevyjedou vubec
- ve dvoudenni zacpe na dalnici v nich ridici umrznou
- zerou hluche a slepe na potkani
- ...

Editoval E-Ryc (18-11-2022 09:00:44)


IDEAL Tecnomig 212 LCD, Fronius TransPocket 150, IDEAL EXPERT TIG 220 AC/DC PULSE LCD, Ideal Praktik 220 LCD (v pořadí podle četnosti používání)

Offline

 

#48 18-11-2022 10:36:35

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: ACCU náradie

Bouraci si spominal na traktoroch,ze rezes makke drevo  nie ?  To pre mna nie je adekvatne porovnanie, pretoze take drevo zhori ako fakla +pila sa do neho zakusuje ako do masla . Inak tebe sa pri volnobehu toci retaz ?  Lebo  mne na normalnych benzinovych  pilkach sa volnobeh nastavit da aby sa retaz netocila big_smile
E-ryc    baterkove auta su super do mesta. Ale na ten ucel su stale este predrazene  . Inak po par skusenostiach nevidim dovod presedlat z benzinaku do baterkaca  smile   
  A Juggernaulta som sa pytal pretoze pisal,ze 40-50 cm smrek odvetvi + nareze na 50cm polienka a to da na  50-60  percent baterky .   No a je rozdiel rezat makke drevo a tvrde . U nas makke ani nemame  big_smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

#49 18-11-2022 10:53:08

Petsem
Člen
Registrovaný: 05-11-2020
Příspěvky: 156

Re: ACCU náradie

Môj príspevok nesmeroval ku negácii AKU-náradia ako takého, ale ku kritike až nekritickej preferencie AKU-myslenia.  V súčasnosti AKU-lobby na nás číha z každého kúta a predstavuje sa nám ako všeliek. Mnohí už ani nedokážu objektívne porovnať výhody klasického náradia a hlavne len že AKU-úúúú , AkU-úúúúúú.


"Nezameňujte si pravdu s názorom väčšiny" (Aristoteles)

Offline

 

#50 18-11-2022 12:23:51

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4458

Re: ACCU náradie

Protože je v AKU nářadí  větší  kšeft. Vedle vlastního nářadí  to  je ještě tisíc,  dva tisíce nebo  možná  i  výš za nabíjkečku  a každých  cca dva roky nový  akumulátor za taky nějakou  tisícovku.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče