SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#51 18-11-2022 12:52:41

E-Ryc
Člen
Místo: Praha / Horazdovicko
Registrovaný: 08-09-2020
Příspěvky: 820

Re: ACCU náradie

Me stejne vzdycky pobavi, jak si bijci za pravo na xyz vyrobi (nechci uplne rikat vymysli) neexistujici problem a pak proti nemu bojuji do roztrhani tela.

Protoze ja kdyz ted po praci zajdu do libovolneho hobbymarketu, tak je to jedna aku retezova pila vedle druhe a kdyz nahodou zminim benzin, tak mi sekuritak napred za trest urizne koule, poleje me zelenou barvou a pak me vykopne ze dveri (ironie, pro ty, co to nepochopili).

Stejne tak, i kdyby EU nejak opravdu od 2035 zvladla totalni zakaz spalovaku (jako, ze si myslim, ze ne), ty v tom roce prodane tu budou jezdit jeste v roce 2055, nejspis dyl (promerne stari auta je tady nekde kolem 17 let, takze spousta jich bude starsich). A to uz koupe auta zrejme nebude problem vetsiny osazenstva tohohle fora (vcetne me).

A popravde, v kolone budu radsi stat za baterkacem, nez za necim, co (nevim jak proslo technickou a) premenuje naftu na oblak cerneho cmoudu misto na pohyb dopredu (nastesti uz takovych ubylo). Ale ani proto nebudu tvrdit, ze nikdo nesmi mit zpusob pouziti, na ktery se elektricky pohon (alespon pri dnesnim stavu technologie) nehodi.

A na zaver si dovolim parafrazovat Joe66 (s dovolenim jsem to prepsal do cestiny, nechci prznit slovencinu):  Jakkoliv to neni zdaleka dokonale, po par (asi tak 70 tisici km) zkusenostech nevidim pro sebe duvod presedlat z baterkace zpatky do naftaku... smile


Konec OT a Peace


IDEAL Tecnomig 212 LCD, Fronius TransPocket 150, IDEAL EXPERT TIG 220 AC/DC PULSE LCD, Ideal Praktik 220 LCD (v pořadí podle četnosti používání)

Offline

 

#52 18-11-2022 13:10:43

jean
Člen
Registrovaný: 27-06-2010
Příspěvky: 954

Re: ACCU náradie

Radim, mal by si zmenit znacku, ak ti aku vydrzia len dva roky. 5 rokov mi vydrzali baterky aj v extole. Modre bosch po 5 rokoch ani nevedia, ze nieco robili. A znamy ma aj 10 rocne metabo a stale idu.... osobne preferujem naradie na kabel, ale vrtacky pouzivam aku, lebo kabel zavadzia

Editoval jean (18-11-2022 13:11:07)

Offline

 

#53 18-11-2022 15:45:59

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1457

Re: ACCU náradie

Jak je to vlastně s baterií a zárukou? Pokud to je stejné jako u mobilů, tak je baterie spotřební zboží a záruka na ní je 6 měsíců. To, že někomu vydrží dlouho je jen o štěstí, určující pro mě je na kolik se prodejce (výrobce cítí) a to mi říká právě zárukou.

Online

 

#54 18-11-2022 17:39:37

E-Ryc
Člen
Místo: Praha / Horazdovicko
Registrovaný: 08-09-2020
Příspěvky: 820

Re: ACCU náradie

Nevim jak u naradi (tu hromadu drobneho textu jsem fakt necetl), ale u aut vetsinou byva, ze pokles kapacity mensi nez neco (treba 30%) neni vada.


IDEAL Tecnomig 212 LCD, Fronius TransPocket 150, IDEAL EXPERT TIG 220 AC/DC PULSE LCD, Ideal Praktik 220 LCD (v pořadí podle četnosti používání)

Offline

 

#55 18-11-2022 17:42:33

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4458

Re: ACCU náradie

jean: Tak  záleží  jak  často  se nářadí  nebo  aku  v něm  používá  a jak  je nastavena nabíječka. Dva roky je pesimistý  odhad pro  člověka,  který  nářadí  hodně používá nebo má  špatnou  nabíječku,  která  třeba Liion  aku  přebíjí nebo  se o  to  naopak  nestará  a má  Aku v šuplíku  vybité.
10 let by potom  mělo znament, že se AKU moc nepoužívá  nebo  nabíjí  vždy jen  na takových  70 - 80 %  kapacity a nevybije hlouběji  než  takových  30 %.

Editoval Radim (18-11-2022 17:42:48)

Offline

 

#56 18-11-2022 18:10:47

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4073

Re: ACCU náradie

Ať si každý věří čemu chce . Ale za 10Kč kWh zdraží jízdu elektrikou na benzín a pokud bude nabíjet u pumpy , tak se nedoplatí . Nehledě na amortizaci , kdy zatím reálně slušně využitelná životnost elektriky je 5 let . Ale což , jsou to auta pro zbohatlíky a firmy . Nemám nic proti zbohatlíkům , jde jen o to říci realitu . Pokud se bude chtít tento točit na FVE , tak zase nebude chtít započíst minimálně půlmilion na ni a to mu to bude sotva stačit přes leto . Je také fakt , že kvalita článků u značek bývá vyšší , něž u marketových hraček . Cenově vzhledem k vykonané práci vždy vyjde síťově napájení výhodněji . Jsou práce , kde je použití , zvláště pro řemeslníky , nenahraditelné a oni zase přenesou cenu na zákazníka . Já píši jen z hlediska amtéra a rozhodně si nemohu dovolit kupovat značkové nářadí , abych si s ním hrál . Kupuji jen z nutnosti zdraví. Třeba akuelektrické zahradní nůžky , mám pryč palce . I proto jsem koupil akuelektrickou vytlačovací pistoli . No a nyní jsem koupil akuutahovák , sice bez baterky ale nekup to 750,- noname drillpro . Nůžky mám zatím druhou sezonu , nemohu si bez nich už činnost na zahradě představit .

Offline

 

#57 18-11-2022 19:16:21

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1457

Re: ACCU náradie

Zajímavý to začne být od okamžiku, když počet elektroaut dosáhne 50% současného stavu spalovacích aut. Cena elektřiny pro domácnost vyletí nahoru a řidiči budou sledovat počasí, aby natankovali elektřinu v slunečný a větrný den. Ropa (olej nebo nafta) se zas začne pálit v elektrárnách pro vykrytý výpadků v zamračený den. Dobrá zpráva je, že aku nářadí se i ekonomicky vyplatí pokud si budete moct dovolit nabíjet v tu správnou dobu. Já už ted pokukuji po aku spotřebičích pro celý dům. Solární elektrárna, bateriový úložiště a dál do baráku. Tak že taková lednička na akumulátor, jen umístěný trochu dál než je tomu u vrtačky.

Editoval Charon (18-11-2022 19:20:59)

Online

 

#58 18-11-2022 20:20:36

jean
Člen
Registrovaný: 27-06-2010
Příspěvky: 954

Re: ACCU náradie

Radim, Metabo a modrý Bosch sa nekupuje, aby sa to moc nepoužívalo smile Pri tom bosch baterky nie sú vôbec problém, problém sú tie vrtačky, pri mojom používaní sa rýchlo zoderú.

Offline

 

#59 18-11-2022 20:54:05

E-Ryc
Člen
Místo: Praha / Horazdovicko
Registrovaný: 08-09-2020
Příspěvky: 820

Re: ACCU náradie

bobobo> Ze zvedavosti, na zaklade ceho tvrdis, ze  "zatím reálně slušně využitelná životnost elektriky je 5 let"? Protoze je to snadno vyvratitelny blabol, teda pokud se jeste porad bavime o autech a ne o Parkside bateriich do naradi.

Charon: Az bude 50% EV, tak kdo vi co bude (koneckoncu, soucasne udalosti ukazaly, ze na zdrazeni elektriny nejsou treba miliony EV, ale staci jeden posahanec). Vyhodnejsi to nejspis nebude, stat si bude chtit prijit na sve (at uz to bude zaplombovany danomer v aute nebo neco jineho). A Tesla dneska je k prumernemu platu asi jako favorit pred revoluci. Ale drzme se technicke stranky veci

Uvadi se, ze prumerne auto najede denne asi 30km (rekneme 5-6kWh), to tam musi z par panelu nalezt i pri zatazene obloze nebo z maleho vetrniku. "Kazdodenni polykaci stovek kilometru bydlici v panelaku s parkovanim na ulici bez moznosti nabijeni" v tech 50% proste v tu dobu jeste nebudou.

Ostatne, kdyz bylo par benzinaku, tak se pry chodilo nakupovat benzin do lekarny, zadna pumpa co 10km. A, jeste pred 1989 se v nasich koncinach (jihozapad) nenatankovalo od patku vecer do pondelniho rana.

Editoval E-Ryc (18-11-2022 21:00:08)


IDEAL Tecnomig 212 LCD, Fronius TransPocket 150, IDEAL EXPERT TIG 220 AC/DC PULSE LCD, Ideal Praktik 220 LCD (v pořadí podle četnosti používání)

Offline

 

#60 18-11-2022 22:55:02

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: ACCU náradie

E-ryc to v akych koncinach si zil,ze sa pred 89  nedal natankovat benzin  ?    V jaskyni ?    U nas na vychode uz moj dedo jazdil na motorke pocas vojny  . A otec dral zigulaka od 74 roku skoro kazdy den + nebol problem natankovat benzin aj v nedelu  big_smile     Inak baterka v elektro aute ma zivotnost okolo 10 az 13rokov a menic napriklad taky znackovy viktron  priblizne 8rokov ked som opravoval. Ze navratnost dobijania ide do kopru  !   Cize  kym nebude auto za 10 az 13000e nove  do mesta co vydrzi 200km v zime a 300km v lete na jedno nabitie. Tak pre mna z ekonomickeho hladiska elektromobil nema zmysel  a budem radsej jazdit za polovicu na benzin s Lpg za polovicu  big_smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

#61 18-11-2022 23:16:58

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: ACCU náradie

Joe66
Buk co mi tu trochu vadí má přes metr v průměru ale fakt nemám náladu to kácet .
Smrk jen když musím . Stejně tak bříza protože mraky větví co je každá jiná, u smrku se daj celkem složit.
Ideální je olše, pár větví a výborně se to štípe.
Prakticky mám v hromadě vše třeba i javor,lísku,lípu,dub,břízu,olši, a co já vím co ještě.

Jestli smrk nebo buk je uplně jedno výhřevnost na kg je pro smrtelníka stejná.
Buk déle schne. 
Větší rozdíl udělá typ kotle,spravná instalace, a hlavně ty ruce co to maj na starosti.

Jde jen o to že nářadí co potřebuje výkon ho v tý baterce musí mít . A Flex 230 a dvě malý baterky mi moc dohromady nejdou .Ani rychlonabíječku to nemá.

Makitu co mám 2 aku tak po 5ti letech možná 6  jsou pořád použitelnějíší než nějakej levnej krám . Akušroubovák mám US verze XPH14Z nebo EU verze DHP486Z .Píšou 125Nm a 350x8 šrouby do dřeva to dá v pohodě a nešetřím ji.

combo set Makita XT288T vychází po krátkém hledání v USA na 10500kč včetně pošty a cla .  (125Nm přiklepova vrtačka/šroubovák +razovej dotahovák na bity+2x5Ah+nabíječka+kufr )
Pila taky nebyla nějak mega drahá . cca asi 10tis .. Pila 2x řetěz 2x lišta nabíječka a baterka , kufr na pilu. V DE. Tak jsem si koupil ještě i Křovinořez a sousedovi Taky pilu ...


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

#62 18-11-2022 23:24:11

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: ACCU náradie

E-Ryc napsal(a):

jeste pred 1989 se v nasich koncinach (jihozapad) nenatankovalo od patku vecer do pondelniho rana.

severovýchod také, když jsem chtěl jet v noci Liberec - Brno byl nezbytnou výbavou plný kanistr ssebou. smile
dnes je to uplně jinak, ČR má nejhustší síť pump na světě český řidič rozmazlený dostupností natankovat + vyjíždět nádrž do konce muže být hned v DE nebo IT nemile překvapenej.

Co se týče aku vercajku (i EV aut) je to asi takhle - člověk se už kdysi dávno dal do kupy s koněm, je silnej, hodnej a ochotnej pracovat. Časem došlo k tomu že koně bylo nutné vyšlechtit dle příslušného použití.
Takže třeba do lesa nebo na orbu statnej valach (vercajk s kabelem) kdežto na kontroly uzemí nebo kurýr - teplokrevníci (aku vercajk). Oba koně jsou důležití a nelze jejich využití zaměňovat. smile
Přiblblý zelení pomatenci se snaží valachy vyřadit (moc prděj) a cpou všude chovný - na pozice které zvládnout nemůžou.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#63 18-11-2022 23:36:52

E-Ryc
Člen
Místo: Praha / Horazdovicko
Registrovaný: 08-09-2020
Příspěvky: 820

Re: ACCU náradie

Joe66> Posumavi (asi napul cesty Klatovy-Strakonice), takze tenkrat cca 30km od zelezne opony, vpodstate "konec sveta".


IDEAL Tecnomig 212 LCD, Fronius TransPocket 150, IDEAL EXPERT TIG 220 AC/DC PULSE LCD, Ideal Praktik 220 LCD (v pořadí podle četnosti používání)

Offline

 

#64 19-11-2022 09:16:54

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1457

Re: ACCU náradie

E-Ryc, zaplombovaný danoměr asi ne. Jednodušší je daň z auta a mýtný na silnicích. Daň z auta sníží počet parkujících aut a mýtné zas počet aut na silnicích a vybere peníze i od cizinců. Silnice a celý bussines kolem nich něco stojí.
Důležitý je, že FVE vyrábí energii v době, kdy není potřeba. Skladovat stejně jako benzín se to nedá, kromě baterek a přečerpávacích elektráren nic na skladování pořádně není. Leda v době přebytku něco vyrábět, vodík, těžkou vodu, těžit kryptoměnu ...., jenže to zas naráží na amortizaci zařízení a "obsluhy". Nebo zavést noční proud když svítí a zvýhodnit spotřebu v době přebytku. Už teď elektřinu za 10Kč/kWh nakupujeme a z FVE za 1Kč/kWh prodáváme.
Aku nářadí je velký bussines, prostě kvalitativní skok umožňující zase nářadí vyrobit a prodat. Pokud se člověk k nářadí do zásuvky chová slušně, tak vydrží poměrně dlouhou dobu, ať drahý, tak i to ze supermarketu. Nějakou dobu trvá, než lidi starý nářadí vymění za aku, pak jim odejdou baterky a jejich repasování nebo náhrada nebude výhodná, tak koupí nový aku a zase bude co vyrábět. Navíc, aku napájení umožnuje víc nahrazovat mechaniku v nářadí elektronikou. A mechanika je drahá na výrobu a zisk je nižší než u elektroniky.

Editoval Charon (19-11-2022 09:19:54)

Online

 

#65 19-11-2022 11:35:37

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4073

Re: ACCU náradie

Použitelnost Š120 je i po 25 letech stále stejná . Po 5ti letech spadne dojezd akuauta třeba z 300 na 200 a to nezmiňuji zimu , kdy ze základních 300 je 100 . A to nezmiňuji cenu . Zase zpět , kdo má dost prachů tak si může pořídit obojí . Ale těchto bude nyní vzhledem ke státním loupeživým rytířům rychle ubývat . Prostě i dle odborníků autařů je lektromobil slepou větví automobilizmu a je k přírodě celosvětově ještě mnohem horší , jak běžné auto . Zatímco běžné auto se mnohá desetiletí již dostáva do recyklinku , tak baterie se skladují . Nikde na světě ještě není fabrika na likvidaci starých baterek z elektroaut . Zatím je to jako s radioaktivním odpadem . Ta FV to od podzimu do jara nedá . Nejenom autu , ale ani baráku . A to právě v zimě , kdy je spotřeba největší . Když dáš otázku elektrocestáři kde má výfuk , tak čumí jak puk . Inu v elektrárně . Ještěže nám ti strašní bolševici stihli ty elektrárny postavit .

Offline

 

#66 19-11-2022 13:35:28

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4458

Re: ACCU náradie

Co se týká  nabíjení  elektroaut,  tak  tyto  auta mají  nebo  brzo  budou  mít online připojení  na internet. Není  tedy žádný  problém  opatřit tyto  auta nabíjecím  elektroměrem. Ať  už  bude majitel  nabíjet  z  vlastní  fotovoltaiky nebo  z  navbiječky v baráku  nebo  z  nabíječky na pumpě, celkový  počet  kilowathodin,  které  bateriemi  projdou  se spočítají  a nahlásí  někde,  kde majiteli  elektormobilu  vyměří  příslušnou  daň  za elektřinu  spotřebovanou  na provoz elektromobilu.
A kdoví,  jestoli  časem,  přes internet věcí,  nenapadne někoho přifařit něco podobného  povinně  i  k akunářadí.

Editoval Radim (19-11-2022 14:10:56)

Offline

 

#67 19-11-2022 13:42:17

E-Ryc
Člen
Místo: Praha / Horazdovicko
Registrovaný: 08-09-2020
Příspěvky: 820

Re: ACCU náradie

Charon> to proste EU (nebo jina instituce) naridi vyrobcum pridat do firmware. Datove pripojeni uz stejne vsechna nova auta mit musi (e-call nebo jak se to jmenuje) a "nabitou" energii (at uz tekutou nebo elektrickou) taky vsechna auta mladsi nez 20 let meri.
Ad prebytky, ono se neco najde, Treba jsou nejake pokusy s vyrobou syntetickeho metanu, na jeho spotrebu spoustu zarizeni mame (treba i ta auta, ze jo).  Ostatne, vetsina aut pres den nekde stoji, tak by to nemuselo byt nutne u "meho" panelu, ale u nejakeho panelu (treba nad firemnim parkovistem).
To ze se pomer nakup/prodej pred x lety nastavil tak, aby se par vyvolenych napakovalo podle me neznamena, ze to tak musi byt navzdy. Ostatne uz dneska (nebyt "stropu") by asi bylo levnejsi i tu dotovanou radsi spotrebovat doma, nez prodat a zase koupit.
EDIT: jen aby bylo jasno, ja si fakt nemyslim, ze v nasi zemepisne poloze jde udelat ciste solarni energetiku (dost mozna ani ne ciste "obnovitelnou").

bobobo> vzhledem k tom, ze zjevne nechces diskutovat, ale jen jen dokola slepe tlacit sve utkvele blaboly, ja se ti je pokouset vyvratit nebudu. Svuj cas dokazu vyuzit lip.

Editoval E-Ryc (19-11-2022 13:44:58)


IDEAL Tecnomig 212 LCD, Fronius TransPocket 150, IDEAL EXPERT TIG 220 AC/DC PULSE LCD, Ideal Praktik 220 LCD (v pořadí podle četnosti používání)

Offline

 

#68 19-11-2022 15:18:41

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4073

Re: ACCU náradie

Není o čem diskutovat . Přestože elektroauta již sežrala spoustu dotací a stále žerou , stačilo by otázku okrádání dalších obyvatel vyřešit veškeré dotace zlikvidovat a naložit veškeré dané , kteří platí ostatní motoristé a nechat zaplatit poplatky za likvidaci baterek . Je to podobné , jako se stopou CO2 větrníků . Nejenomže zátěž z výroby nejschou schopny vrátit , ale ještě likvidují životní prostředí jinak . Mimoto , že zabijou spoustu létajícího , ale uvlňují se z nich mikročástice do ovzduší , které jsou jasně charakterizovány jako rakovinotvorné . No a po dosloužení není pro ty lopaty jiné využití , naž zahrabat pod zem . Prostě všade ekologie všude jako hovado . Všechno je jen politicky pro prachy .

Offline

 

#69 19-11-2022 21:53:14

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: ACCU náradie

Bobobo mas pravdu. A to este nespominas tu udrzbu na ,,veternikoch,, ked sa musia menit v pravidelnych intervaloch naplne v prevodoch atd ....A nenapisal si,ze este negativne ovplyvnuju prudenie vzduchu .  A pritom by stacilo narodu dat elektriku s malym ziskom a prebytky predat draho nemcurom. Lenze u nas aj uvas na tom musi niekto zarabat a narod nech kesuje .


Kutil s.r.o.

Offline

 

#70 19-11-2022 22:14:49

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4073

Re: ACCU náradie

Alespoň částečně to máme v rukou . Pokud se spojíme a nebudou strany o 100 lidech , budete mít vládu v rukou dříve vy . Jen je třeba , aby ti co se nyní nas rali na to co zvolili , neřekli příště raději budu doma . Já vím , poslouchám slobodný vysielač , kolik je náčelníků a nejsou indiáni ... Snad jste se přesvědčili , že sorošova aktivistka z odpadu nemůže být na hradě . Vím , že hodně Slováků nechce o Ficovi ani slyšet . Ale je třeba to nyní překousnout , jinak vám tam ta nevzdělaná čvarga bude sedět dál .
Jinak mám doma složené panely -zdarma , byli k likvidaci , takže jsem opravdu zelený smile a na chodbě mi leží vadný měnič-zase zelený . Nechal jsem si pozinkovat úhelníky a z jara to zkusím namontovat . Budu již v důchodu , tak to snad zvládnu smile . Počítám s tím , že alespoň přes léto mi to ohřeje vodu . Na zimu mám lázeňská kamna a uhelný kotel . Tak snad přežiju . Repasovat novými aku v nářadí nebudu . Byl jsem ve šrotě , když tam přivezli vyřazené akubloky z fabriky , tak jsem si jich kýbl vzal . 3/4 článků z nich jsou OK . Jak říkal náš mistr , blbej bejt můžeš , štěstí mít musíš .

Offline

 

#71 20-11-2022 09:07:57

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4458

Re: ACCU náradie

Hm,  vyřazené  panely by se mně taky hodily.  Já  uvažuji  spíš o FV vytápění na podzim  a na jaře a ve slunečných  dnech  v zimě. Přímé  napojení  FV panelů  na topení. Aler co  jsem  se díval  na ceny nových  panelů,  tak  se mně do  toho  moc nechce.

Offline

 

#72 20-11-2022 12:37:05

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4073

Re: ACCU náradie

Člověk by řekl , že takový Radim už se i dočetl o pravdách FVE . Pokud bys chtěl uvažovat o podzimu a zimě , tak počítej s určitě více než 50sáti 250W panely . Jinak je z toho zase hračka . A ROZHODNĚ musíš mít i naklápění .
Někde na netu jsem viděl šot z jedné fabriky . Ti mají v podstatě dvě FVE . Jedny panely na střeše , pohoda na montáž , traktorem by se tam dalo jezdit , 1,5x více panelů mají namontováno přímo svisle s fasádou na jižním průčelí . Inu ti pokryjí vše . Ale cena mi nějak unikla .

Offline

 

#73 20-11-2022 12:39:38

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4073

Re: ACCU náradie

Panely mám z rozmlácené elektrárny na Moravě při tom hurikejnu . Prostě pro ně nemělo cenu přebírat těch pár dobrejch mezi stama rozbitejch . Tedy ještě jsem je nezkoušel , taky mohou mít urvané vývody přímo v panelech .

Offline

 

#74 20-11-2022 14:44:23

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4458

Re: ACCU náradie

Tak  když  člověk  nebydlí  ani  přímo v nížině,  kde je pořád inverze ani  přímo  v horách,  kde je chladno  a hodně sněhu, tak  počet  slunečných  nebo  aspoň  poloslunečných  dní od září  po  křekněme květen vychází  docela dobře. Naklápění  by mě taky zajímalo,  rád bych  viděl nějaké  výkresy,  jaké  ty panely mají  úchyty.

Offline

 

#75 20-11-2022 17:15:16

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1457

Re: ACCU náradie

E-Ryc, problém s přebytkem energie není z ní něco vyrobit, ale cena takové výroby. Nemůžeš vyrábět podle toho zda svítí sluníčko a je přebytek energie. Tvůj odběratel výrobků chce mít jistotu, že mu dodáš to co si s tebou dohodne a v době jak jste se dohodli. Tvůj dodavatel surovin chce mít jistotu, že odebereš a zaplatíš, tak jak jste si to dohodli. Zaměstnanci chtějí pracovat a dostávat plat opět dle dohody. U zařízení potřebuješ, aby pracovalo kontinuálně, čím míň prostojů tím lépe. Když budeš vyrábět neplánovaně, tak se ti to hodně prodraží a třeba ti to ani nepůjde vyrábět.
U auta potřebuješ také plánovat a mít jistotu, kde a jak natankuješ. Představ si, že přijedeš na podnikové parkoviště, tankovací místo ti někdo obsadí a ty několikrát nenatankuješ. Pak vícenáklady na odtahovku, nabíjecí vůz či jiné řešení takové situace a problémy, že nestihneš další plánované činnosti. Kde pak máš tu výhodnost „levného nejistého tankování“?
Dle mého v současné době dává FVE největší smysl v Kalifornii a podobných lokalitách. Když hodně svítí sluníčko, vyrobí hodně energie a hned jí spotřebuji na klimatizaci.  U nás to je naopak, když nesvítí sluníčko, nevyrobíme energii ale nutně jí potřebujeme na topení.
Vyřazené panely by se hodily třeba na zahradní domek, na baráku je třeba být opatrný z důvodu požáru.

Budu montovat FVE, tak už mám lecos nastudované a né vše se říká.

Online

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče