SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#76 20-11-2022 18:56:50

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4073

Re: ACCU náradie

To seš radime ještě v pohádkově a přitom chceš něco řešit . Panely nemají na sobě žádné uchycení , a to naschvál .

Offline

 

#77 21-11-2022 12:13:22

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4458

Re: ACCU náradie

Tak jako  že by výrobci  dělali  naschvály montérům  fotovoltaik,  to  asi  sotva.

Offline

 

#78 21-11-2022 13:42:24

davidma
Člen
Registrovaný: 12-05-2021
Příspěvky: 537

Re: ACCU náradie

Je potřeba si ujasnit, co kdo od FVE očekává.




Např. moje situace:

- střecha 38° čistý jih, jeden stín od stromu, stín od komínu
- tepelné čerpadlo vzduch/voda 3x400V/10kW
- kotel na tuhá paliva
- podlahovka - tedy nucený oběh
- studna s čerpadlem 3x400V/1,1kW
- plynová varná deska napájená z PB lahve, trouba je elektro
- malá kamna Kovoplast Rekreant ve vedlejším objektu
- čistička odpadních vod



Co potřebuji:

- rozběhnout tepelné čerpadlo 3x400V/10kW
- rozběhnout čerpadlo vrtu 3x400V/1,1kW
- rozběhnout dmychadlo čističky
- rozběhnout kotel na tuhá paliva a jeho čerpadlo
- teplou užitkovou vodu pouze pro dítě



Co nepotřebuji:

- těžit kryptoměnu
- ohřívat bazén
- nabíjet elektroauto
- provozovat TV ani mikrovlnku (nemám je)



Já jsem si rozmýšlel několik variant:

a) přímý ohřev vody z cca 8ks panelu - cca 3kWp
b) záložní zdroj 1x230V např. pomocí setu https://www.bch-battery.cz/solarni-set- … uct-rating
c) FVE 3x400V (asymetrický měnič 8kW) funkční v ostrovním režimu - 18ks panelu - cca 8,1kWp, baterie 11,6kWh



Vlastnosti každé varianty:

a) Nejlevnější a nejrobustnější řešení, vyřeší to úsporu na částečném ohřevu teplé vody, kterou v létě potřebujeme méně než v zimě.
b) Nákladnější řešení, které za mě není moc rentabilní. Během prvních deseti let při správném využití vychází dvě výměny akumulátorů. Když k tomu připočtu, že se někde mezi 5. a 10. rokem pokazí i měnič a budu ho muset koupit nový (za vyšší cenu), tak celá FVE nedává ekonomicky smysl. Je to prostě věc, kterou mám na střeše, abych se o ní mohl starat. Může mi maximálně tak chvíli zálohovat mrazák s lednicí, nabíjet telefon a notebook.
c) Velmi drahé a nejkomfortnější řešení, které se se současnými podmínkami virtuální baterie navrací za cca 6-7let.





Můj závěr pro mojí situaci


Každá varianta znamená zásah do střechy. Já do ní nechci zbytečně zasahovat. Velké množství panelů ji znepřístupní a znesnadní její případné opravy.
Nechci vyřezávat stromy, které nás částečně svými plody živí.

Přímý rozběh 3f asynchronního motoru (čerpadla) v jednotkách kW nikdo předem nezaručí. Řešením je použití softstartéru/frekvenčního měniče. Já ale nechci zvyšovat složitost celé instalace.

Varianta c) zaručí i běh tepelného čerpadla - bohužel pouze v létě. V zimě tolik nesvítí. To znamená, že velmi levně ohřeji velké množství vody v době, kdy jí nepotřebuji.

Jednodenní výpadek mrazák i čistička zvládne -> během krátkého výpadku řeším pouze vodu ze studně. Vzhledem k tomu, že je pro nás 18°C funkční komfort, nepotřebujeme ani tolik toho tepla. Nezbytné množství vody ohřejeme na plynu nebo kamnech.

Dlouhodobý výpadek je v zimě neřešitelný - nebude teplo a mrazáky rozmrznou.

Moje rozhodnutí je tedy FVE neinstalovat a pro případné delší výpadky na cca 2h denně použít diesel-agregát 3f.15kW. Tento pomůže pomocí tepelného čerpadla (nebo kotle na tuhá paliva) vyrobit teplo a načerpat vodu ze studně. Pravidelně zavařuju vše, co potřebuju uskladnit -> tzn. snaha minimalizovat potřebu mrazáku/lednice. Umýt se dokážu studenou vodou. Dítěti vodu ohřeju na kamnech/plynu. Na WC mohu chodit na kadibudku. Jako užitkovou vodu (hlavně pro zahradu) využívám dešťovku z nádrže 10m3.

Nedokážu být plně nezávislý na elektřině, ale snažím se tuto závislost minimalizovat a tím minimalizovat i případné škody (rozmrznutí mrazáku a znehodnocení potravin).

Vůbec nemluvím o případu, kdy by se např. v 8 roce pokazil drahý 3f. asym.měnič a já jej reklamoval. Vůbec si nedělám iluze, že by to dopadlo v můj prospěch. V současné situaci se mi FVE nevyplatí.


Dříve Kühtreiber Kitin 150, nyní Fronius Transpocket 150TIG a Dnipro-M SAB-258N.
Programování PC/PLC/MCU (převáženě v jazyce C), návrhy a realizace elektroniky.

Offline

 

#79 21-11-2022 20:59:59

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4073

Re: ACCU náradie

Ano realita 90% zdejších účastníků zájezdu . Prostě jsme moc na severu . Jo i v severní Itálii je to jinák . Jim stačí v zimě trochu topit a v létě chladit . Tam to má smysl . A ještě je třeba vědět , že co budeš potřebovat koupit např. za 4 roky bude stát peněžní majlant . Však oni už brečí , ajk to dopadlo v Káhiře . Rozvojové země řekli jasně , vy jste čerpali dříve , dnes chceme čerpat my .
Moji podobnou situaci jako u davidma jsem popsal výše . Postavím to jenom proto , že to neplatím , určitě bych to nové nekupoval .
Potom je ještě druhá situace , kdy na úkor daňového pokladníka to zaplatí našimi daněmi na 90% . Potom bude každý blázen to nevzít . Dnešní horní blázni to jsou na pokyn z ameriky prosadit . Je nás třeba ekonomicky zlikvidovat .

Offline

 

#80 21-11-2022 21:28:09

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1454

Re: ACCU náradie

Já od FVE čekám:
- úsporu v horizontu 10 let
- snížení závislosti na energetickém okrádání lidí
- pořídím si hračku

Jsou to dostatečné a splnitelné cíle?

Offline

 

#81 21-11-2022 22:39:00

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4073

Re: ACCU náradie

Ne , vlastním nákupem jsi prokázal , že jsi ovce , tak tě stříhli .

Offline

 

#82 21-11-2022 23:05:11

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: ACCU náradie

admine vidíš to, big_smile svářeči nemůžou furt jen vařit, musej si dát občas pauzu a poklábosit.
Vrať nám nějakou kecací rubriku.
Ovce který se nikdy nepodařilo dostat k lizu, a náhodou okusila mňamku když jel okolo krmný vůz big_smile
Nadává ovci která se uměla dostat na trochu lepší pastvu. big_smile
mchm, samotný panely jsou k prdu, potřebuješ minimálně střídač (nižší 10tisíc) + další sofistikovanou bižuterii.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#83 22-11-2022 06:27:01

davidma
Člen
Registrovaný: 12-05-2021
Příspěvky: 537

Re: ACCU náradie

Topná spirála funguje i na ss proud.

Stejně tak pravděpodobně většinu malých spínaných zdrojů (nabíječky, adaptéry) rozjedeš na ss. Problém u vyšších výkonů může být s přetížením vstupního usměrňovače.

Máš pravdu, že nějaká bižu je potřeba, ale střídač povinný není.

Editoval davidma (22-11-2022 06:27:25)


Dříve Kühtreiber Kitin 150, nyní Fronius Transpocket 150TIG a Dnipro-M SAB-258N.
Programování PC/PLC/MCU (převáženě v jazyce C), návrhy a realizace elektroniky.

Offline

 

#84 22-11-2022 08:51:38

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4073

Re: ACCU náradie

Střídač ne , ale alespoň MPPS střídavý regulátor , jinak ti při přímém napojení panelů na boiler shoří termostat . Např.    https://www.bel-shop.eu/kategorie/mpps- … hrev-vody/

Offline

 

#85 22-11-2022 08:57:15

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4785

Re: ACCU náradie

Charone, úsporu energie, nebo peněz? Pokud budeš mít ostrovní systém, tak se nedoplatíš na akumulaci. Pokud budeš čerpat špičkový výkon ze sítě, tak s přibývajícími FVE bude špičková energie stále dražší. Proč si myslíš, ža jsou pokusy zavést popatek za příkon podle velikosti jističe? Politici se bojí říct na plnou hubu, ža je to kvůli FVE (jimi podporovaných), kdy majitelé FVE neodebírají v době když je energie dostatek. a v době špičky potřebují plný výkon. Tím se výrazně snižuje v soustavě parametr "hodiny využití maxima". Tím se snižuje využití investic, při stejných provozních nákladech. Výroba je více směrována do zdrojů na drahší paliva atd.  Rozšíření FVE je podporováno z počátku ani ne tak z důvodu nákladů na výrobu prvků FVE, ale na zvýšení konkurenceschopnosti FVE tím, že se tímto postupem zdraži výrazně elektřina. Podobně to je i s masivní podporou tepelných čerpadel. Z pohledu doavatele el. energie není žádný důvod, aby pro tepelné čerpadlo byla výhodnější sazba, než pro přímotop. Atd.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Online

 

#86 22-11-2022 09:07:05

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1454

Re: ACCU náradie

bobobo, stříhají mě dnes a denně. To že stát v kterém žiju by se snad dalo skousnout, a že stříhá pořádně. Horší je, že stříhají ti co se ani netváří, že mi za to něco poskytnou. Až pojedeš k benzínový pumpě, tak si na mě vzpomeň a zda tě pěkně neostříhají.

V součásné době skoro všechny zařízení co pracují na malé napětí ho bud dostanou přímo usměrněný (třeba z akumulátoru) nebo si ho usměrní a měničem sníží na malé napětí které pak zase usměrní. Problém panelu je, že negarantují potřebné napětí a proud a musíte se postarat dalším zařízením o stabilizaci. To většinou dělá střídač. Panely co se dávají na střechu jsou od 30V do 50V na panel, tak že dostatečné napětí na napájení napřímo většiny zařízení. Jenže výstupní napětí (výkon) z panelu ovlivnuje sluníčko a teplota panelu. Teplota dokonce do + oproti udávaným hodnotám v datasheetu. Courání napětí by bez stabilizace většina běžných el. zařízení dlouhodobě nerozdýchala.

Famatere, souhlasím a čekám, kdy dojde ke změně cenotvorby za elektriku. Jediná šance je, trefit se do doby, než se to zavede. Někdo investice do elektrorozvodné sítě které se přestanou používat musí zaplatit. Ještě čekám, že stát se také přiživí a zavede povinné revize FVE, třeba něco jako je STK pro auto, nebo kontrola komínů. Další zpřísnění na provoz FVE a hlavně instalaci. Stačí, aby se FVE přestala politicky podporovat a rozvodný podniky zavedou takový podmínky, že si nikdo novou FVE nedokáže zprovoznit. Jim FVE bere peníze a ještě povinný výkup způsobuje nepořádek v síti. Nedivil bych se ani poplatkům z FVE.

Editoval Charon (22-11-2022 09:37:28)

Offline

 

#87 22-11-2022 09:25:59

davidma
Člen
Registrovaný: 12-05-2021
Příspěvky: 537

Re: ACCU náradie

bobobo - rozpínání ss proudu je pouze technikálie a lze ji řešit různě. Termostat může poskytovat pouze řídící signál.

Uvedený MPPS tu má rozestavěný na stole kolega. Jsem zvědavý, až ho uvede do provozu a provede srovnávací měření.

Určitě je MPPS výhodný v tom, že z panelu vycucne víc, než při neoptimálním zatěžováním.

Jednodušší variantou je stabilizace napětí na stringu panelů a nehledání optima - je to horší řešení než s MPPS, ale lepší než přímé připojení na spirálu.

Kdyby ses dostal k 3f frekvenčnímu měniči s vyvedeným DC meziobvodem, tak bys ho teoreticky mohl využít jako střídač pro panely. String bys připojil na DC meziobvod a měnič nastavil tak, aby na výstupu dával plné napětí a frekvenci např. 50Hz. Na výstup bys pak připojil spirálu (ideálně do trojúhelníka). Blokování měniče by zajistil termostat.

Další možností je spirálu připojit na výstup pro brzdný rezistor, pokud je jím měnič vybaven. Spínací úroveň a hystereze se pak nastaví podle požadovaného napětí na stringu.


Dříve Kühtreiber Kitin 150, nyní Fronius Transpocket 150TIG a Dnipro-M SAB-258N.
Programování PC/PLC/MCU (převáženě v jazyce C), návrhy a realizace elektroniky.

Offline

 

#88 22-11-2022 11:01:34

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4458

Re: ACCU náradie

Famater: Plný  souhlas s příspěvkem  85.

Jinak  já  se zatím  rozhlížím. Rozhodně dnes za současnou  cenu  nechci  kupovat nové  panely,  když je shání  plno  lidí,  produkce je vyprodaná  a ceny díky tomu  patřičně zvýšené. Raději  si  počkám,  až  se trh nasytí  a panelů  bude nadbytek. Nebo  až  se budou  modernizovat  nějaké  větší  FV elektrárny a použité  panely se budou  prodávat. Proto  jsem  se ozval,  když  bobobo mluvil  o  levném nabytí  Fv panelů.

Offline

 

#89 27-11-2022 20:19:14

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: ACCU náradie

zpět k aku, pořídil jsem v Lidlu akuhorkovzdušku. Bez baterek a nabíječky (kterých mám hromady) cca 700Kč. Prostřednictvím lidleshop.
Má to tři rozsahy, studený, trochu teplý, horký (jako 230V). Ovšem dodávka vzduchu je nic moc, fouká to cca jako 230V na nejmenší výkon, možná eště trochu méně.
Pořídil jsem to jako podporu startu diezlu za mrazů, mám na sání do ještěry (motor Zetor) odbočku kam vrazím horkovzdušku a startuje za mrazů na 1*.
Tohle málo fouká tak nevím, zatím nemrzlo tak test musí počkat.
Jo - hodně naprd je ta bezpečnostní aretace u spouště, nelze zmáčknout tlačítko a foukat, musí se nejdřív vyřadit palcem ta pojistka.
Tu u všech aparátů vyřazuju, jak bude nálada vyřadím ji i u tohoto.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#90 28-11-2022 06:20:25

Petsem
Člen
Registrovaný: 05-11-2020
Příspěvky: 156

Re: ACCU náradie

Pre kolegu, ktorý pred časom chválil (a nepriamo doporučoval) AKU reťazovú pílu do lesa:

Prezeral som technické parametre AKU Parksie a je tam uvedená doba práce: 6 min. !!!  Bol som šokovaný. To aby som vláčil do lesa so sebou paletu bateriek...
Podobnú skúsenosť mi včera opísal známy ohľadom AKU kosačky... 
V súčasnosti AKU náradie nie je ani zďaleka plnohodnotnou náhradou spalinových. Je to len masívna zelená propaganda, ktorej podľahla značná časť spoločnosti - môj názor.


"Nezameňujte si pravdu s názorom väčšiny" (Aristoteles)

Offline

 

#91 28-11-2022 11:37:13

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4458

Re: ACCU náradie

Petsem napsal(a):

V súčasnosti AKU náradie nie je ani zďaleka plnohodnotnou náhradou spalinových. Je to len masívna zelená propaganda, ktorej podľahla značná časť spoločnosti - môj názor.

Taky to  tak  vidím.  Plus je to  možnost prodejce vyrýžovat víckrát. protože zákazník  jednou  zaplatí  za nářadí,  jednou  z akumulátory a nabíječku  a potom  v pravidelných  intervalech,  jak  AKU odejde,  platí  další  peníze za nové AKU.  V místech  dosažitelnýc prodlužovačkou  ze sítě je AKU nářadí dražší,  energeticky náročnější  minimálně o  ztráty v AKU a ekologicky horší  kvůli  potřebě akumulátorů .
U energeticky náročných  AKu,  jako  je ta řetezovka  to  pomalu  chce použít akumulátor stejného  napětí  třeba z  elektrokola nebo  elektroskútru. Pokud by byl  dimenzovaný  na tak vysoké  odběry. Akumulátor třeba k  pasu  nebo  do  batůžku na záda a do  AKUpily kabel.

Offline

 

#92 28-11-2022 13:00:13

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: ACCU náradie

typická internetová diskuze, nářadí nemám, něco si někde přečtu a dělám chytrého. big_smile
Je fakt že některý aparáty sežerou kapacitu baterek velmi rychle.
Jako důkaz že to tak není vždy nabízím nevěřícím Tomášům návštěvu lesa se mnou.
Já budu Worxem (2x4A - 40V) řezat a Tomáš bude nosit do káry a nakládat. big_smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#93 28-11-2022 13:18:19

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4785

Re: ACCU náradie

Já jenom ke srovnání pil elektrických a benzinových. U benzinových pil uvedený výkon představuje výkon na hřídeli motoru. U elektrického nářadí je zvykem uvádět příkon. To je ale podstatný rozdíl. Takže elektrická pila 2kW je hodně něco jiného než 2kW benzinová. K aku se raději nevyjadřuji. Kdybych chodil dřevo krást, tak bych si ji asi koupil. (Tím ale nechci říct, ža kdo chodí do lesa s akučkou, že krade dřevo.)


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Online

 

#94 28-11-2022 19:52:26

kemppin
Člen
Registrovaný: 24-05-2011
Příspěvky: 940

Re: ACCU náradie

Mám 2úhlovébrusky 125mm .Nebudu uvádět značky,ale solidní. Na aku je perfektni pomalý rozběh a
použití bez omezení. Na síťové se nemusím bát přitlačit na řezání nebo broušení. U mě má víc použití síť.Tam,kde se dostane.


Už jenom doma.
KEMPOWELD 4000w , AFIN 280AC/DCw ,  KITIN 1700hf , KM 12c , BERLAN BPS 40 ,
autogen + řezací RS 12 , ARISTO tech , ARISTO air

Offline

 

#95 28-11-2022 21:04:48

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: ACCU náradie

Porovnávat Parside a něco co má 20x větší baterku je asi trochu mimo ne ?

Ohledně solární energie je to tu samej odborník koukám .Doporučuju se zapojit na Mypower.cz třeba .
V době kdy solární regulator + měnič 5Kw stojí relativně prd a 3F stím jde taky nevím co řešíte. Jde to i bez baterek.

Nejlevnějíší akumulace je voda. ohřívat to spirálou je zvěrstvo na léto.

Panely+měnič stojí furt prd proti baterkám s použitelnou kapacitou ...  5kWh není použitelná kapacita to je nouzovka.

Ve výsledku pokud chci hračku tak si to koupím a nainstaluju a udělám k obrazu svému. A ono se to zaplatí dřív nebo později.
Jediný problém je místo .Jak na střeše tak ve sklepě pokud chci tu energii ukládat. V dnešních novostavbách bez sklepa a pozemkem že tam zaparkuje jen auto pak blbě čumí kam by se něco vešlo a ono se nikam nic nevejde .

Situaci na trhu a podpoře firem a výrobců je to tu taky samej expert.  Když to zkrátím tak jsme o 30 let z5 protože podpora výrobců = míň než nula. Místo podpory jen klacky pod nohy a místo peněz jen větší daně.
Co se týče malých výrobců je výkupní cena o 10 let z5
Cenové rozhodnutí Energetického regulačního úřadu najdete ve věstníku 13/2022 https://www.eru.cz/sites/default/files/ … 132022.pdf má naštudovaný kdo ?
Stejně tak výkupní cena podle data uvedení do provozu ... každá vyrábí jinou energii ?  (ano lze si dohodnou jinou cenu ale je to spíš loterie s distributorem )

Atd... více otázek než odpovědí .


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

#96 28-11-2022 22:30:46

dede
Člen
Registrovaný: 23-08-2007
Příspěvky: 334

Re: ACCU náradie

Kde se dá koupit FVE zadarmo? Nebo zaplacená z daní? Já chci taky. smile


Berlan Bwig 180, IDEAL Tecnomig 212 LCD

Offline

 

#97 28-11-2022 22:51:09

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: ACCU náradie

Bouraci  rezes makke drevo a este rezes na metrove kusky .   Prid ku nam na vychod a budeme spalkovat na 35cm klatiky tvrde bukove drevko  big_smile. Ja  s hoci len slabou 1,7kw lahkou  benzinovou pilkou a ty z workxom cinou .  Ani po pol hodine  uz budes menit baterky big_smile 
    Jugernault  Aky solarny regulator ci menic co stoji prd ? Myslel si asi fotolovltiku nie?  A  ked uz ohrievat vodu  tak jednoduchym solarom a nie fotovoltikou ktora vobec teraz nie je lacna + sa aj po niekolkych rokoch zacne kazit.Lebo aj drahy menic ma svoju zivotnost .  Ze neviem o com tu pises  big_smile

Editoval Joe66 (28-11-2022 22:58:38)


Kutil s.r.o.

Offline

 

#98 28-11-2022 23:50:40

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: ACCU náradie

Podle toho kolik to vyrobí a následně zužitkuje. Když někdo bude mít 2kWp na střeše a bude to mít ve finále na led osvětlení moc to mít dobrou návratnost mít nebude.
Kdy bude mít 10kW nabije baterky na noc/auto, ohřeje si 2000L bojler protože zítra bude zataženo návratnost je jinde . Dohromady je to fuk .Kdo to chce tak si to koupí tak jako tak .


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

#99 29-11-2022 10:43:56

senior
Člen
Registrovaný: 14-10-2011
Příspěvky: 1363

Re: ACCU náradie

Keď si niekto dokáže odborne sam nainštalovať PV a nechce vrážať veľa prostriedkov na akumulátor, tak si môže skrátiť návratnosť pri rozumnom managemente využitia takto získanej energie. Príkladom môže byť, že klimatizácia spotrebováva najviac energie, keď sv. Peter rozpaľuje kotol naplno. Prebytok sa dá zužitkovať aj napr. na ohrev vody.

Offline

 

#100 29-11-2022 14:16:13

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: ACCU náradie

to je celkem dobrý tip, v létě vedro, slunko... energie nadbytek... šup s tím do klimatizace.
pěkné pane senior, to jsem ještě v žádné diskuzi FV nezaznamenal.
A bývá vedro že se nedá spát...


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče