SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#51 23-11-2022 19:11:09

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4074

Re: Materiál na výrobu kotla

samí noví košťata ...........

Offline

 

#52 23-11-2022 19:42:00

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: Materiál na výrobu kotla

habaso napsal(a):

Admine, prosím smaž tu debatu nad. To i debata o tom, kam si svářeč má dojít požádat o předčasný důchod měla ke svařování blíže, než to, co se děje zde. Díky

Důvod?Nikdo tě nenutí to číst.Nebo jsi z hnízda "perzón" co by rády lidi s odlišným názorem umlčely?


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#53 23-11-2022 20:58:25

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Materiál na výrobu kotla

jasná věc, nic nemazat. Já jsem díky panu Charonovi přišel na jednu věc která mi vrtala v hlavě. (příspěvek 28)
Chodím v noci hulit na terasu, mám ji v patře takže mám rozhled a přehled. big_smile
V nočním klidu slyším ze dvou směrů cyklické spouštění a provoz nějakejch aparátů, není to nijak zvlášť hlučné ani to moc neotravuje. Běží to pár minut a pak je zas ticho. Totální noční venkovské ticho.
- někde běží tepelný čerpadla! smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#54 23-11-2022 21:14:54

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Materiál na výrobu kotla

Vratime sa ku kotlikom  zase. Kedze sa topi tak kamarat sa ma opytal ci by sa dalo na jeho plechaci v garazi dorobit vacsiu prikladaciu komoru. Lebo sa mu nechce 3krat za den sypat drevo do kotla.  Ze babracka a robota  big_smile    Nechce sa mi to rezat.Ale kedze doda 2 makacoch  co budu rezat ,brusit a zlicuju . Tak 3 vecere   v dobrej partii big_smile   Bezne ked sme opravovali kotlik. Tak sme zvarali bazikou esabkami 121,123 dieru v kotlikoch.  Otazka.
   Ma niekto lepsi typ na elektrody   ?   Ale nie z katalogu co si nastuduje. Ale z praktickej skusenosti .    Vacsinou kazdy zavari s tym co ma doma z fabriky donesene big_smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

#55 23-11-2022 22:22:23

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Materiál na výrobu kotla

na uvedený účel bych vzal ty nejhorší elektrody co mám doma, nějaký plesnivý rutilky původem někde ze smetiště.
1. násypka na dřevo nevyžaduje nijak extra kvalitní sváry.
2. při výrobě si to můžu polohovat - snadná práce.
3. konečně se tech blbých elektrod zbavím.

4. svařil bych to drátem
smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#56 23-11-2022 22:28:41

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Materiál na výrobu kotla

Tak bude treba rozrezat malu prednu cast kotlika v ktorej cirkuluje voda. Asi 35x20cm.  Ze tam sa to musi urobit poriadne aby neslzilo niekde + nato zboku pojde plech .Ktory v prednej strane predlzi -zvacsi spalovaciu komoru + bude treba tym padom prevarit spodne a horne predne  dvierka  .  big_smile   Cize vsunul by sa taky,, box ,,do vyrezaneho otvoru z predu + zboku privaril uz na tie zaslepene -zavarene boky co sa vyrezu  big_smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

#57 24-11-2022 05:27:52

habaso
Člen
Registrovaný: 12-06-2020
Příspěvky: 149

Re: Materiál na výrobu kotla

Ládes napsal(a):

Důvod?Nikdo tě nenutí to číst.Nebo jsi z hnízda "perzón" co by rády lidi s odlišným názorem umlčely?

Důvod je jednoduchý, opět tady řešíte nesmysly, místo abyste poradili někomu ohledně svařování. A kvůli řešení nesmyslů tohle fórum není. Viz zde:

admin napsal(a):

Zamykám a v dohledné době smažu. Diskuse o předčasných důchodech sem prostě nepatří. Děkuji za pochopení.

http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic.php?id=13408

Offline

 

#58 24-11-2022 08:11:00

Petsem
Člen
Registrovaný: 05-11-2020
Příspěvky: 156

Re: Materiál na výrobu kotla

Vážený p. Admin,
pri všetkej úcte k Tvojej práci a k tomuto fóru, prosím Ťa, nesklzni do kategórie hodnotiteľa "správnych a nesprávnych" názorov. Na toto už máme "ministerstvo pravdy" a média tzv. hlavného prúdu - mainstream. A to, že niektoré príspevky sú CHVÍĽKOVO mimo zadanú tému, ja nevidím absolútne žiaden problém. Všetko so všetkým súvisí a každý si nájde to svoje. Ak príspevok "mimotémy" neosloví nikoho, nik mu neodpovie a zanikne sám. Ak sa ale uchytí a debatuje sa o ňom, znamená to, že publikum ho akceptuje. Ak je debata slušná, bez osobných invektív, nerob cenzora. Je to moc chúlostivé...


"Nezameňujte si pravdu s názorom väčšiny" (Aristoteles)

Offline

 

#59 24-11-2022 08:18:35

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4074

Re: Materiál na výrobu kotla

Ano člen s 20 příspěvky jde řídit forum , nová doba host vyhazuje vrchního ......

Offline

 

#60 24-11-2022 08:31:27

habaso
Člen
Registrovaný: 12-06-2020
Příspěvky: 149

Re: Materiál na výrobu kotla

bobobo Víš ty co, měl jsi zde několik příležitostí mi poradit, neuměl jsi to a neporadil. Ale nesmyslů sem píšeš neurekom. :-D

Já na místě admina bych prostě řešil jeho eventuální trestní zodpovědnost za poskytnutí prostoru pro věci, co jsou trestné a prostě bych je radši preventivně smazal. Je to samozřejmě jeho volba. Já jsem jej na to jen slušně upozornil (a tím i Vás všechny co se toho dopouštíte).

Offline

 

#61 24-11-2022 08:48:17

zahajskej
Člen
Registrovaný: 07-01-2015
Příspěvky: 291

Re: Materiál na výrobu kotla

A čeho se tu kdo dopouští? Nejsi to náhodou ty, který vyhrožuje jakousi trestní odpovědností? Doporučuji preventivně spolknout elektrodu a spláchnout to douškem argonu, když už to musí být k tématu.
Dokud zde byla tlachárna, tlachalo se tam. Ta je, již asi nenávratně, pryč. Tak se nějaký prostor najde jinde.
A teď fakt k tématu. Zvětšit přikládací prostor u kotle není jen tak. Pokud je vrchní přikládání a nastaví se šachta nahoru, umí to při netěsnostech změnit smér hoření, do té nástavby, protože je výše, než vývod kouřovodu z kotle. Vyzkoušeno v praxi, taky se nechtělo běhat stále ke kotli. Tak byla vyrobena "bedna" s víkem z 3mm plechu, která se zasunula na přikládací otvor a zvedla kapacitu asi o 1,/3. Zrušeno hned poté, co byla bedna ohřáta do červena, protože hoření se otočilo, místo aby odhořívalo, začalo prohořívat nahoru do nástavce.

Offline

 

#62 24-11-2022 14:29:22

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4074

Re: Materiál na výrobu kotla

To je jeden z těch d e b i lů , kteří netuší co zde dělo v 89 roce a proč . Naopak bych zabanoval toho , kdo zde chce zavést nějaké držhubné praktiky . Ty naše generace zažívala dost dlouho .

Offline

 

#63 24-11-2022 14:36:12

habaso
Člen
Registrovaný: 12-06-2020
Příspěvky: 149

Re: Materiál na výrobu kotla

bobobo Víš ty co, měl jsi zde několik příležitostí mi poradit, neuměl jsi to a neporadil. Ale nesmyslů sem píšeš neurekom. :-D

Admine, dělej jak myslíš, ale já mám za to, že jestliže debata o předčasném důchodu sem nepatří, tak tím spíše otevřený rasizmus nepatří na server, který má být o svařování. A podobně se vyjadřující jedinci odsud vyhnali lidi, jako byl např. Discovera, co ke konkrétním parametrům svařování uměl i poradit. A určitě by se našlo i pár dalších lidí, co zde byli k užitku serveru a dopadlo to podobně, jako s ním. Dneska zde na dotaz na svařování kvalifikovaně neodpoví téměř nikdo. :-(

Editoval habaso (24-11-2022 14:36:43)

Offline

 

#64 24-11-2022 15:03:57

Petsem
Člen
Registrovaný: 05-11-2020
Příspěvky: 156

Re: Materiál na výrobu kotla

habaso napsal(a):

bobobo Víš ty co, měl jsi zde několik příležitostí mi poradit, neuměl jsi to a neporadil. Ale nesmyslů sem píšeš neurekom. :-D

Admine, dělej jak myslíš, ale já mám za to, že jestliže debata o předčasném důchodu sem nepatří, tak tím spíše otevřený rasizmus nepatří na server, který má být o svařování. A podobně se vyjadřující jedinci odsud vyhnali lidi, jako byl např. Discovera, co ke konkrétním parametrům svařování uměl i poradit. A určitě by se našlo i pár dalších lidí, co zde byli k užitku serveru a dopadlo to podobně, jako s ním. Dneska zde na dotaz na svařování kvalifikovaně neodpoví téměř nikdo. :-(

Ale, no!  Priateľu, hamuj !... Nevkladaj svoje slova a myšlienkové pochody iným ľuďom. Keď už si sa pasoval na odborníka na trestné právo, na slobodu názoru a bol si tak dobrý, že si nás varoval pred právnym nevedomím, vďaka... Ale keď tu niečo plácaš o rasizme, tak už to je silnejšie kafe.  Potom sme tu viacerí rasisti, lebo robíme rozdiely a máme iný prístup k čiernej oceli a svetlým nerezom.


"Nezameňujte si pravdu s názorom väčšiny" (Aristoteles)

Offline

 

#65 24-11-2022 15:21:09

admin
Administrator
Registrovaný: 07-06-2006
Příspěvky: 1167
Web

Re: Materiál na výrobu kotla

Vážení, téma zamykám a při nejbližší velké údržbě (což se snad povede tento víkend) promažu a opět odemknu. Příspěvky nesouvisející s původním tématem "Materiál na výrobu kotle" budou odstraněny. Čistě z důvodu totálního odchýlení od tématu.

K diskusím o nadcházejícím neodvratném rozpadu západní civilizace prosím využijte třeba toto fórum: https://rozpad.cz/  Děkuji smile

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče