SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 06-12-2022 10:07:09

stanik84
Člen
Registrovaný: 05-02-2017
Příspěvky: 44

Sir Meccanica WS2

Ahoj, nepoužívá to tu prosím někdo na opravu uložení? https://www.youtube.com/watch?v=sooedexj0Y4

Je toho samozřejmě mnohem víc. Climax, Elsa E.R.L. atd. Ty čínský bez strojního posuvu jen s kličkou nechci. Chtěl bych si něco podobného spáchat. Vzhledem k tomu, že mám pár věcí na hydrauliku doma, udělal bych to jako Hofmann Engineering - s hydraulickým pohonem -  https://www.youtube.com/watch?v=ITuMvwuwgR4

Kdyby měl třeba někdo tu Meccanicu a třeba by měl fotky bez toho deklu :-) . Patent jsem samozřejmě našel. Nechci vymýšlet vymyšlené. Četl jsem pár diskuzí na anglických fórech a ty domky třeba u té WS 2 jsou malé a špatně se tam dostává kvůli měření a výměně nožů. Navíc málo tuhé. Jednou jsem nad tím tak nějak přemýšlel a šlo by tam udělat výměnný závitový patrony jako třeba na revolverových soustruzích a dělat s tím třeba nový závity na nápravách bez jejich vyndání...

Jinak abych předešel diskuzím, jestli to lze udělat nebo ne, tak mám takovou menší dílničku  cool

Díky

Editoval stanik84 (06-12-2022 10:08:46)


Lepič amatér :-)

Offline

 

#2 06-12-2022 14:33:53

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Sir Meccanica WS2

Jirko, mám malinkou hydraulickou jednotku komplet kostka cca 30x30x30cm.
Asi je to z nějakýho lisu na potisk triček. Jestli se to hodí je to tvoje za odvoz.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#3 06-12-2022 16:01:43

kinedryl
Člen
Registrovaný: 02-07-2014
Příspěvky: 112

Re: Sir Meccanica WS2

Kurtis z kanalu CEE ich pouziva, myslim, ze tam nieco aj dorabal alebo na tom upravoval. Keby si mu napisal do komentov, nemal by mozno problem to aj pootvarat a ukazat blizsie.


https://www.youtube.com/c/CuttingEdgeEn … lia/videos

Editoval kinedryl (06-12-2022 16:02:08)

Offline

 

#4 07-12-2022 02:33:12

stanik84
Člen
Registrovaný: 05-02-2017
Příspěvky: 44

Re: Sir Meccanica WS2

Bourač: díky Jirko. O tu bych měl zájem. Sice jich taky doma pár mám, ale toho není nikdy dost.

Kinedryl: na něj občas kouknu. Vím, že má tu WS 2. On tam právě taky předělával to uložení, protože se mu tam nevešla zarovnávací hlava. Tak dělal výpalky a zvětšoval je.

Chtěl bych to udělat tak od 25 mm, protože různý minibagry a podobný strojky v okolí mají čepy 30 mm a výš. Nechá se to vyřešit redukcí - na to uložení té vyvrtávací tyče. Jinak ta Kemppina z toho videa od Hofmanna - PS 3500, mám jich taky pár... jen by se hodilo to dálkový ovládání :-) . I když na tom není nic složitýho - bočník k ampérmetru určitě najdu, měřáky taky a poťáky někde taky mám, protože jsem je měnil. Jinak třeba kdyby to někoho zajímalo, tak ty Kemppi mají tři typy podavačů. FU 10, FU 20 a FU 30. Liší se dvou a čtyřkladkovým podáváním a myslím že ta 10ka nemá čtyřtakt. Fu 20 ano, ale pořád dvoukladka. A FU 30 má 4T a čtyřkladku. Pak byly ještě bez chlazení a s chlazením. Myslím označení chazení je WU.  Jinak ty svářečky jsou v základu MMA - vaří to elektrodou luxusně. Jen mají takovou malou chybku v konstrukci - mají hliníkovou tlumivku a je tam přechod na měďěný pásek který vede dozadu na bajonet. Jenže tam nedali cupalovou podložku a vede do toho bodu nějaká zpětná vazba. Po vyhřátí to dělá bordel - velký přechodový odpor - upálí se to. To je problém třeba i těch FastMigů KMS 400 - tam navíc ukápne celý vývod z tlumivky. Ten podavač je na tom přídavný zařízení. 100 procent zatěžoval myslím něco kolem 270A. Kdyby někdo měl třeba přídavný TIG modul na Kemppi Inox, asi bych nepohrdnul :-)

Dík


Lepič amatér :-)

Offline

 

#5 07-12-2022 21:20:30

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: Sir Meccanica WS2

Jo spáchat to taky potřebuju na průměr cca 400mm x 600mm xD už mám hřídel,ložiska,pohon,držák nože  xD
Hydraulika není třeba jde to kde čím.Spíš jde o váhu a pak manipulaci tj hydraulický motor vychází dobře. Číňani dávaj serva.
na 30mm stačí vyvrtávačka.
Jednoduše to má udělaný York line boring ... sir meccanica mi příjde složitej a drahej .

Navařovat to půjde čímkoli a víc než 150A není třeba .


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

#6 07-12-2022 21:32:42

stanik84
Člen
Registrovaný: 05-02-2017
Příspěvky: 44

Re: Sir Meccanica WS2

To už je slušný :-D .. Mně stačí tak do 150 mm max. Jenže nechci stavět malou a větší, tak bych tam nacpal pouzdra. Dneska jsem objevil dalšího Itala a můžu říct, že nejlíp vymyšlený ze všech, co jsem viděl. Touhle cestou půjdu.

https://maucotools.com/en/products/port … ual-system
https://patents.google.com/patent/US9561561B2/en

Evropský patenty nejsou vůbec dostupný...

Jj, ceny totál mimo, někde jsem viděl cenu, ale byla vražedná :-) . I kdybych to dělal celý měsíc, tak se na to nedostanu...


Lepič amatér :-)

Offline

 

#7 07-12-2022 22:21:30

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: Sir Meccanica WS2

Děsně složitý ale držím palce.
Pouzdra jsem nikde neviděl.Dají jinej průměr hřídele+ložiska co jsou přivařený a na konci redukci do pohonu .
Hřídel jsem pořídil kalenou .
Bagr taky potřebuju převrtat ale 50mm+


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

#8 03-01-2024 22:41:47

papero
Člen
Registrovaný: 03-01-2024
Příspěvky: 1

Re: Sir Meccanica WS2

Dobrý večer vespolek, byl jsem se podívat na jednu WS2 od Italů, vyhořel driver DC motoru. Konstrukce řízení je tak 25 let stará, byl vyhořelý můstek(4x tranzistor) pro řízení směru, bohužel asi na cestě do křemíkového nebe vzal i nějakou část řízení, nevíte kdo by to umělo opravit, nechce se mi strávit měsíc reverzním inženýrstvím. Jinak řídit takto velký DC motor  můstkem , si žádá dost odvahy, asi tam bude nějaké brždění a to šlo asi taky ...pryč. Znám tato zapojení jen z menších motorů a i teď už od toho většina výrobců strojů prchla k servům.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče