SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 25-12-2022 12:05:53

Eru
Člen
Registrovaný: 25-12-2022
Příspěvky: 2

Genimig 240DP nebo Genitig 200DC

Ahoj, chtěl bych Vás poprosit o pomoc s výběrem svářečky.
Mám nějakou letmo zkušenost s 135;111 ale vesměs se věnuji 311 v práci.               

Plánuji si pořídit svářečku domů na svařování hlavně černé oceli, např. bránky,  regalů, popř industriál nábytku, zábradlí atd.
V budoucnu budu nucen svařovat i něco doma a nerad bych si od prskajicích kuliček zničil interier proto jsem se přikláněl k TIG,

materiál bude o tl. do 4mm vesměs všechny známé profily
přívod 230v
Které svary jsou vzhledově hezčí ? Kdybych je chtěl přiznat pod barvou

Nějaké výhody a nevýhody znám ale rád bych si vyslechl zkušenější
Děkuji

Offline

 

#2 27-12-2022 20:57:25

lancar
Člen
Místo: Olbramice
Registrovaný: 18-12-2022
Příspěvky: 44
Web

Re: Genimig 240DP nebo Genitig 200DC

Ahoj.

Před vánoci se mi pokazila CO2 svářečka (je opravitelná), už se dávno zaplatila, vybíral jsem novou, aby ji stačil ježíšek dopravit pod stromeček. (spíše, že mám rozdělanou zakázku - trezor na Kališníkova)

1. Měl jsem zálusk na TIG HF s tím, že po opravě budu mít i původní trafo MIG značky ESAB. Také dělám převážně estetické
    sváry do interiéru, po TIGu bych je nemusel tak moc brousit.
    Nevýhoda: Pořizovací náklady zvýšené o Argonovou láhev s redukčním ventilem. Zvýšené provozní náklady na plyn, ne
    jen, že je dražší, ale i tím, že svařování probíhá menší rychlostí, než MIG (u mne MAG), a Argon tak fouká déle.

2. Kombi svářečku MIG + TIG HF - taková snad za přijatelnou cenu neexistuje.

3.  Koupil jsem kombi svářečku MIG/MAG + elektrody + TIG Lift (pro možnost začít s TIGem - pokud bych chtěl, samozřejmě
    do koupit k tomu příslušné náležitostí)

4.  LIDL zrovna začal nabízet svářečku 4 v jednom za lákavou cenu 4 000 Kč - už proto jsem ji zamítl - Určitě ochuzená o
     všechno co šlo. A co sní po záruce. Poruchovost má LIDL vysokou.

5.  Vybral jsem svářečku, kterou vyrábějí Češi v Číně ( tím se dostávají na konkurence schopnou cenu), servis zajištěn i po
     záruce a pro mne ve vzdálenosti 25 km. Prodejce ochotný. Je to ve Skotnici.
     Jedná se o synergickou (PARKSIDE ne, spletl jsem to*) PANTERMAX 230 LCD za necelých 13 000Kč, od Kowaxu.

     Ježíšek to stihnul. Hořák má délku přesně 300 cm, po jeho ústí. Trapně malý zemnící kabel, jen 2 m, jsem před
     zahájením provozu udělal 3,5 m. Už jsem s ní dodělal poruchou přerušenou zakázku. Svařuje krásně, synergický režim
     se dá jemně dolaďovat dle mých představ, jaký svár vzhledově chci. U původní svářečky mi vadily hodně vysoké housenky
     (bylo moc broušení), Na nové si korekci napětí a indukčnosti nastavím sváry plošší.

Profi svářeči se mohou nad mým popisem a výběrem pousmát, ale píšu to pro mladé kutily. Pevnostní sváry se u mne vyskytuji málo, ale pokud je svár estetický je i pevný. Tady na diskuzích je několik zmínek o nespolehlivosti vybraného kousku, ale nic konkrétního,
jen teoretické žvanění o čínském výrobku. S tím TIGem musím být realista, použil bych ho třeba co půl roku a jak jsem předpokládal sváry jsou se směsným plynem 82% Ar + 18 % CO2  a novou svářečkou pěkné. (mimochodem plyn plním  v Polsku, na počkání za 300 Kč za 8 l láhev na 250 barů, je totiž z Vítkovické lahvárny). Směsný plyn, ve srovnání s CO2 skoro neprská, kuličky se setřou rukavici  :-)

*opraveno po upozornění od ERU  28.12.2022

Editoval lancar (28-12-2022 09:03:20)

Offline

 

#3 27-12-2022 22:00:42

Eru
Člen
Registrovaný: 25-12-2022
Příspěvky: 2

Re: Genimig 240DP nebo Genitig 200DC

Taky se více přikláním k MAG, nakonec jsem něco přečetl ale i tak z toho nejsem moudrý

Co jsem koukal zatím se mi líbilo:
Ideal TecnoMig 212 LCD
Spartus easyMig 215 LCD
PanterMax 230 LCD

Kowax jsem zatím vyškrtl, nenašel jsem skoro žádné recenze. Na výše uvedené jsem zatím nic špatného nečetl, dokonce jsou asi dosti podobné tak pokuď se někdo neozve jestli je nějaká z nich lepší vyberu si podle barvy 🙃

Lancar nespletl jsi název svářecky ? Máš tam parkside 230
A dekuji za odpověď

Offline

 

#4 27-12-2022 22:07:55

m.evil
Člen
Registrovaný: 22-10-2007
Příspěvky: 2125

Re: Genimig 240DP nebo Genitig 200DC

Neviem to povedať s istotou , ale tuším že značky kowax a pantermax patria pod jednu firmu .

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče