SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#51 05-01-2023 14:22:13

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Prepustanie plynu

Daj si vyhladat na youtube prepustanie plynu a mas tam rozne videa . +aj navod ako vyrobit redukciu bez sustruhu.  A kartusu si das dole na vahu  a budes vediet kolko mas do nej prepustit .  Napriklad  220ml ma hmotnost s obalom okolo 328gramov ked som nedavno vazil


Kutil s.r.o.

Offline

 

#52 05-01-2023 15:16:44

m.evil
Člen
Registrovaný: 22-10-2007
Příspěvky: 2125

Re: Prepustanie plynu

Z vlastnej skúsenosti ti poviem , že tu fľašu do plná nenatlačíš .
Plyn tečie len do vtedy , kým sa nevyrovnajú tlaky .
Poliaci to majú chytro vyriešené.
Ventil malej fľaše obsahuje odvzdušňovák ktorý povoliíš a tým znížiš tlak v cieľovej fľaši .
Tým pádom toho prečerpáš viac.
Ináč tekuté plyny sa vážia a podľa hmotnosti vieš koľko plynu vo fľaši máš.

Offline

 

#53 07-01-2023 14:18:48

worm6666
Člen
Registrovaný: 15-06-2016
Příspěvky: 144

Re: Prepustanie plynu

no tie tlaky plynnej formy vyrovnavam hned na zaciatku, aby nedoslo k nezelanemu "stlaceniu bubliny" nad max. urovnou hladiny tekutej formy v malej flasi...

ale o co mi ide, ze prave uplne naplnenie nie je uplne ziaduce, potrebujeme predsa dostatocne velku plochu na premenu tekuteho skupenstva na plynne, nie ? inak by to mohlo zacat robit galibu pri otvoreni uplne plnej flase az do plna naplnenej tekutou formou.

a ci sa da naplnit mensia flasa doplna tekutou formou - no podla mna ano - len to dlho trva, kedze ta prepustacia trubka je dost uzka... ale ak by som to prepustal vo zvislej polohe tu malu flasu, tak by sa to postupne naplnilo tekutou zlozkou vratane prepustacej trubky... stale plati pri tychto plynoch ze kvapalna forma je tazsia ako plynna... ci mi nieco uslo ?

preto az po vyrovnani tlakov plynnej formy planujem naklonit malu flasu a nechat tekutu formu "pretiect" (po max. hladinu) a nie "pretlacit" plynnou zlozkou z velkej flase, kedze tlaky budu vyrovnane pred naklonenim...

ale teda pojde to asi sakra pomaly. to je ako ked sa snazite preliat vodu cez tenku hadicku, dokonca sa to obcas moze zaseknut - problem je ze tu nemam moznost vidiet, ci mi to tecie alebo nie - mozno teda nejako vahu pod to dat - snad by to ta prepustacia trubka az tak moc neskreslovala - hlavne aby bolo vidiet ze je narast hmotnosti na malej flasi...

vidim este aj druhu variantu - teda vyfucat uplne (takmer) malu flasu - prekotit velku dole hlavou a nechat pretlacit tekutu formu do malej flase tlakom plynnej formy z velkej - de facto to naplni uplne na max. a ak by som to nechal v otvorenom stave, tak dokonca sa prebuble plynna forma z malej do velkej flase po vyrovnani tlakov a bolo by to uplne plne - a potom teda otocit flase zase obe naopak (velku na stojaka a malu dolu hlavou) a nechat trocha tekutej formy pretiect spat do velkej - a teda nechat nabublat trocha plynnej zlozky do malej flase nech je priestor na premenu z kvapalneho skupenstva na plynne pri pouzivani...

len neviem co sa deje s tekutou formou ak sa dostava do priestoru s nizkym tlakom - ci sa premenou na plynnu formu automaticky nezvysuje tlak az po vyrovnanie tlakov oboch plynnych casti (oboch flias) - a to by znamenalo, ze z velkej flase nikdy plna nenatecie "na supu" do plna. muselo by sa to nechat otvorene v polohe velka dolu hlavou a mala zvislo...


TIG: Welder Fantasy JET TIG II-S AC/DC 200 IGBT PFC SPOT, MIG: MAGNUM MIG 215 PULS SYNERGIA, GORILLA POCKETMIG 215, KUKLA: Kowax 730, PLASMA CUT: HEROCUT 55, SOLUTION PC 40

Offline

 

#54 07-01-2023 18:38:51

m.evil
Člen
Registrovaný: 22-10-2007
Příspěvky: 2125

Re: Prepustanie plynu

Myslím si , že nemá cenu sa tým zaoberať .
Fľašu si vieš lacnejšie naplniť  na čerpačke LPG a male spotrebiče neberú toľko plynu , aby si fľašu spotreboval za jeden deň.
Ja mam fľaše dve - jedna je stále v rezerve.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče