SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#401 07-01-2023 16:44:59

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8502

Re: Dotaz na lakyrnika

Jestli má vozík jednodušší tvary, tak bych to zkusil vzít celé kartáčem ve flexe. Jestli není rez moc hluboká, tak to kartáč sundá. Dobře odmastit a nějaký slušný základ. I když se to prý nemá, dal bych klidně i 2 vrstvy. Ne nějakou nejlevnější barvu na trhu ale něco kvalitnějšího, třeba polyuretan nebo epoxid. Na to nějakou vrchní barvu. Já mám v poslední době rád barvy od Colorlaku. V nabídce mají i epoxidové nebo polyuretanové barvy, ale podle mě by stačila i obyčejná syntetika. Hlavně použít ředidlové barvy, ne ty šmejdy vodouředitelné.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#402 07-01-2023 22:44:39

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Dotaz na lakyrnika

Alkyton je dobry ale po priblizne 8 az 10rokoch co som nim ponatieral neake veci+ su denno denne vystavene pocasiu.Tak zacina blednut a leskla farba matnut .Pozorujem to u ciernej farby


Kutil s.r.o.

Offline

 

#403 08-01-2023 10:44:19

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1453

Re: Dotaz na lakyrnika

Většina starých plotů a okapů je natřena syntetikou, tam se lze podívat jak dlouho vydrží a jak vypadá po 10 letech. Ano, často tam byl pozink, pak základovka a pak vrchní barva. Po čase se ztrácí lesk, barevný odstín a barva začne mazat. Zase je to na nepřízni počasí, zima-teplo, mokro-sucho, pohyb, řekl bych víc než bude ten vozík. A tak bych to s barvou a prací nepřeháněl, aby nevyšla dráž než je cena vozíku. Život mě poučil, že nic není na vždycky (naštěstí). Kdo si pamatuje nápisy: Se Sovětským.....na věčné časy" mi jistě rád dá za pravdu. 
Za mě vozík nemá SPZ, ani jinou homologaci a tak lze na něm dělat úpravy a opravy co hrdlo ráčí. A když něco zrezne-urezne, tak to půjde navařit, přetřít znovu. Jen bych si ohlídal, aby šlo na barvu nanést novou vrstvu až se poškrábe či jinak poškodí. A aby se stará barva neloupala. Za mě není problém vzít štětku nebo váleček a natřít, ale strašně nerad připravuji povrch pod barvu - zejména broušení a sundavání staré barvy.
Za mě barva která nesmrdí tak ani nedrží.

Offline

 

#404 08-01-2023 11:26:25

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4073

Re: Dotaz na lakyrnika

Jak jednou ocel orezne , tak nátěry doma jsou jen dekorací . Tedy "běžnými" barvami . Je fakt , že tehdejší Hammeritte z TV mám již 20 let na rezavém sušáku na prádlo a ten skelný povrch je jak nový . Co natírám běžnou syntetikou , tak to je tak na 4-5 let . No ale natírat používanou korbu Hammem je trochu luxus . A to používám odrezovač , potom přejedu suchým hadrem a beru základem .

Offline

 

#405 08-01-2023 11:44:07

j.bill
Člen
Registrovaný: 23-03-2017
Příspěvky: 709

Re: Dotaz na lakyrnika

Charon napsal(a):

.... Jen bych si ohlídal, aby šlo na barvu nanést novou vrstvu až se poškrábe či jinak poškodí. A aby se stará barva neloupala. Za mě není problém vzít štětku nebo váleček a natřít, ale strašně nerad připravuji povrch pod barvu - zejména broušení a sundavání staré barvy.
Za mě barva která nesmrdí tak ani nedrží.

Vidím to úplně stejně. Možná byl ten vozík v kopřivách 15 nebo více let. Ale barva se na místech, kde ještě zůstala, loupe v tvrdých škraloupech. Připadá mi to jako jednovrstvý nástřik nějaké tvrdší barvy na holý plech bez základu. Takovou barvu bych určitě nechtěl.


Lepič vlaštovčích hnízd.  smile
GÜDE GE145W + Proteco P550  ---> Berlan BWIG 180, Omicron OMI 246, LGK60 + Speedglas 9100XX, Predátor a další hračky... - všechno na takové to "domácí žvýkání"

Online

 

#406 08-01-2023 11:58:15

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8502

Re: Dotaz na lakyrnika

Nevím kolik vozík stál, ale spoustu firem šetří kde se dá, tak tam určitě nebudou dávat nějakou hodně drahou povrchovou úpravu. I když průmyslově to vyjde mnohem levněji, tak vždycky vyjde mnohel levněji když fouknou na holý plech "NĚJAKOU" barvu, než poctivě nějaký byť i ten nejlevnější základ a vrchní barvu. Ještě je možnost práškové barvy(komaxit), ale tam je cena někde jinde.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#407 08-01-2023 12:08:44

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4458

Re: Dotaz na lakyrnika

Taky souhlasím  s příspěvkem  Charona 403.
Jinak  to  je podle mne ale o  tom,  jaké  má  kdo  požadavky. Někomu  stačí  to  prostě nějak  natřít  nevadí  mu,  že třeba už  po  roce ta barva začíná  šisovat. A že se tam  začíná  objevovat  rez.  A jiný  chce na tomtéž,  aby to  furt mělo  stejný  jakoby nový  odstín a nebyla tam ani  při  zkoumání  lupou vidět  rez. Plus dnes velmi  rozhoduje,  kolik  je kdo ochoten  za ty barvy a přípaadně nějaké  nanášecí  zařízení  zaplatit. Mi by stačilo  spíš to  první,  ale pořád by mě lákalo  nešetřit na barvě a vyzkoušet tak  něco  trvanlivého.

Editoval Radim (08-01-2023 12:09:18)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče