SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 17-02-2023 08:03:29

MartinHubl
Člen
Registrovaný: 17-02-2023
Příspěvky: 1

Výběr svářečky

Dobrý den rád bych si koupil novou svárecku teď mám pouze elektrodového Kitina a rád bych nějaké COčko, mám to na domácí použití ale nechci úplně tu nejlevnější ani tu nejdražší, s CO2 zkušenost nemám, je na vaření jeklů a plechů mohli by jste mi nějakou doporučit třeba i dle vašich zkušeností?

Offline

 

#2 17-02-2023 08:32:42

KMU1
Člen
Registrovaný: 08-11-2009
Příspěvky: 460

Re: Výběr svářečky

Tisící  stejná otázka, takže nikoho už nebaví relevantně odpovídat. Nahoře v liště je nápis    HLEDAT   ,zadáš svoje téma tam a zjistíš i to, proč ti nikdo neporadí. Není v tom nic osobního.

Offline

 

#3 17-02-2023 08:33:36

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4082

Re: Výběr svářečky

Nyní prosím bloček od Radima smile

Offline

 

#4 17-02-2023 09:23:38

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4477

Re: Výběr svářečky

Offline

 

#5 17-02-2023 09:24:01

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1517

Re: Výběr svářečky

Najdi si nejbližší kamenný obchod se svářecí technikou. Ten navštiv, nech si poradit a na jejich doporučení kup. Máš zajištěnou záruku na dva roky a své problémy máš s kým řešit. A to se vyplatí.

Offline

 

#6 17-02-2023 15:52:01

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4082

Re: Výběr svářečky

NEE přímo vložit :
Ptát se tady je dost  hloupost. Pokud tady má  někdo  zkušenosti  s nějakou  svářečkou,  je to obvykle   jen jeden  kus ,  maximálně dva jednoho  typu  či  výrobce a to  absolutně na nějaké  odpovídající  hodnocení  svářečky a doporučení  ke koupi  nestačí.
Nějaký  smysl  má  maximálně doporučení  opraváře,  který  jich  za rok  opraví  minimálně desítky kusů,  ale zase ti  opravují  jen  značky,  se kterými  má  jejich  servis smlouvy a jiné  obvykle ne.
Jediné  odpovídající  hodnocení  vidím  ve značkách  a typech  svářeček,  které  se prodávají ve světě hodně víc nad tisicovými  sériemi  a kde jsou  tak  dostupné uživatelské recenze v počtu  aspoň  desítek. Takže je třeba se na internetu  z České  republiky nejspíš vypravit do  světa a chytat  tyto  věci  nejspíš v angličtině,  protože na svářečky je český  trh  malý. Zase ale pokud příslušný  prodejce uživatelské  recenze nefalšuje,  to  se zdálky pozná  hůř než  u  prodejce v ČR.
Vybírat  jen  v ČR je dost  riziko  a má  smysl  tady  spíš prověřovat značku  a její  prodejce, jak jsou  ochotní  a schopní  provádět záruční  a pozáruční opravy než  jak  je dobrá  nějaká konkrétní svářečka.
Nebo  prostě použít metodu  "ruleta",  vybrat  jeden  podle údajů  solidní  typ  a koupit tam,  kde ho  nabízejí  nejvýhodněji. Ono  prodejce nejvíc prosperuje,  když prodávané produkty fungují  a většian prodejců  toto  respektuje. Vysloveně šmejdi  jsou  většinou  prodejci  až  tehdy,  až  když  jim  finančně teče do  bot a musí  ždímat  všude možně a na všem, aby nezbankrotovali.

Offline

 

#7 17-02-2023 16:16:04

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: Výběr svářečky

ZDENÁL:  Ale měl by dávat pozor. Dnes už jsou i obchody, kde tomu ani tak moc nerozumí a prodávají stylem: Tamten pán říkal že je to dobrá svářečka. Sami nemají vyzkoušeno a nebo prostě tomu vůbec nerozumí. Druhá možnost je že tomu naopak rozumí, ale snaží se prodat mašiny které nikdo zkušený nechce. Taky jsem se bohužel takhle nedávno spálil a pak jsem šel stylem BUĎ a NEBO. Ale vybral jsem asi dobře, zatím stále spokojenost. big_smile


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#8 17-02-2023 19:24:36

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4477

Re: Výběr svářečky

Tak  pokud je hlavní  obor toho  kamenného  obchodu  svařovací  technika, tak  se dá  docela předpokládat, že o  tom  něco  ví.  Jinak  by nejspíš měli  problém  se uživit.
Problémové  budou  nejvíc obchody, kde prodávají  pár svářeček  jako  doplněk  k úplně jinému svému hlavnímu  sortimentu.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče