SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 11-04-2023 20:28:04

HonzaJaro
Člen
Místo: Nymburk
Registrovaný: 07-04-2023
Příspěvky: 62

set kolem 15000,- s LCD a synergií

Dobrý den,
dokážete mi někdo poradit mezi svářečkami , dle zkušeností:
mám na mysli
1)GeniMig 240DP LCD
2)Pantermax 230LCD Synerg
3)IDEAL TECNO MIG 212 LCD
měl jsem ještě v merku Most J5 ale tam není to primitivní nastavení pro amatéry a na youtubu jsem koukal že se chlapi prali s nastavením ale ve výsledku Most vařil prý skvěle...
U těch horních tří mi vyhovuje ten displej pro blbce.
Díky za trpělivost a omlouvám se těm, jež jsem svým amatérským dotazem mohl urazit.
P.s.: Je to na takové to domácí žvýkání s flaškou CO2 pro vaření výhradně s CO2 a primitivní nastavení myslím kolečkem nastavit sílu materiálu, asi teda tu synergii

Editoval HonzaJaro (11-04-2023 20:55:11)

Offline

 

#2 12-04-2023 06:30:05

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1508

Re: set kolem 15000,- s LCD a synergií

Bohužel svařování není pro blbce. Trochu se poučte, třeba u někoho kdo v okolí svařuje, pak si opět rozmyslete  na co svářečku chcete a vyberte si dle svého uvážení. Potom vám třeba nebude dělat problém nastavit svářečku dvěma klečky.

Online

 

#3 12-04-2023 07:36:24

HonzaJaro
Člen
Místo: Nymburk
Registrovaný: 07-04-2023
Příspěvky: 62

Re: set kolem 15000,- s LCD a synergií

podle tabulek nastavit dvě kolečka by problém fakt asi bejt něměl ale na učení jsem to chtěl zjednodušit. Chtěl jsem něco co umí pěkně pracovat a chyby budou jen na  mé straně. Potřebuji například opravit rám motocyklu jawa, vrata atd. Žádné traverzy.  Jen do baráku prostě stroj. Měl jsem půjčený trubičkový stroj z lidlu a posuv drátu byl moc málo mi přišlo a nebo moc hodně že mi odstrkával hořák a cukalo to. Jsem začátečník a asi to byla moje chyba. Vařil jsem stojan na babetě, nakonec když už se to provařilo tak to stejně zachraňovala flexa s lamelovým brusným kotoučem aby to vypadalo.
Mě ve finále nejde až tak o to jak se jaká nastavuje, to se dá naučit ale chtěl jsem slyšet zkušenosti majitelů, pokud je někdo má. A ten LCD kde se kolečkem nastaví síla matroše, ten se mi prostě líbí. To že se dá ubrat nebo přidat tlumivka, to je moc dobré.
Ještě jednou díky.
p.s.: do budoucna bych chtěl aby mě firma poslala na kurz CO2(kluci jezdili na TIG nerez a ocel) ale dokud nebudu mít zástup tak mě na měsíc nepustí, asi pojedu do p..... to pak je po kurzu každej chytrej, no to chce čtyřkladu a tak, já vím:-) Takového mám kolegu. Já vím že 4 kladky hoby stroje mít nebudou ale alespoň ta dvoukladka bude kovová a dobře udělaná. Taky se s tím snad dá pracovat.

Editoval HonzaJaro (12-04-2023 07:42:07)

Offline

 

#4 12-04-2023 08:44:59

Zeb
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 03-09-2019
Příspěvky: 43

Re: set kolem 15000,- s LCD a synergií

HonzaJaro: Kdyz si vyplnis bydliste, tak se mozna ozve nekdo z okoli kdo stejnou svarecku ma, nebo zanaviguje k prodejci kde si ji muzes vyzkouset.

Offline

 

#5 12-04-2023 10:45:00

HonzaJaro
Člen
Místo: Nymburk
Registrovaný: 07-04-2023
Příspěvky: 62

Re: set kolem 15000,- s LCD a synergií

mám zde obchod svářecí kukla :-) takže Nymburk
paní mi radí spíš než alfain Homer 181 (kterej jsem zde nezmiňoval), ten Pantermax, ale jen že je u něj  výhoda v  té synergii. na prodejnu se podívat můžu ale ten Ideal tam nemá a kovax je vyprodanej a na prodejně akorát uvidim jak to vypadá, to sice ano. A výhoda je v tom že dokáže celý sety s flaškama

Editoval HonzaJaro (12-04-2023 10:51:18)

Offline

 

#6 12-04-2023 10:54:30

HonzaJaro
Člen
Místo: Nymburk
Registrovaný: 07-04-2023
Příspěvky: 62

Re: set kolem 15000,- s LCD a synergií

no a jak tak koukám , má tam i za pěknou cenu set https://www.svarecikukla.cz/svarecka-co … a-svaruj-/
na kterej by měl stačit jistič 16 ampér a zatižitel na 100%je úctihodných 178 ampér...
jinak samozřrejmě mám i 400V zásuvky, no problem

Editoval HonzaJaro (12-04-2023 10:55:37)

Offline

 

#7 12-04-2023 11:23:25

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8506

Re: set kolem 15000,- s LCD a synergií

Tomu zatěžovateli bych se spíše zasmál. Drahé mašiny mívají tak do 130-140A 100% zatěżovatel a levná čïna skoro 180A? big_smile


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#8 12-04-2023 11:49:31

autocross
Člen
Místo: Bystřice
Registrovaný: 08-12-2015
Příspěvky: 475

Re: set kolem 15000,- s LCD a synergií

Ber Ideal


Sharks 250-Y10 MIG/MMA IGBT - čínská šmajda, ale fungovala dobře, další čínské šmajdy WF Bi-Pulse 201, Parkside PPS 40, Spartus Multipro 200 a maska Predator

Offline

 

#9 12-04-2023 12:06:57

HonzaJaro
Člen
Místo: Nymburk
Registrovaný: 07-04-2023
Příspěvky: 62

Re: set kolem 15000,- s LCD a synergií

Jo jo, skoro 180 ampér na 16A  jistič, to je prostě zázrak:-))) já vím. Ale-psaný to má a asi tam bude méně,  ale bude to nad kilo a o to mi jde taky

Editoval HonzaJaro (12-04-2023 12:08:20)

Offline

 

#10 12-04-2023 12:46:36

m.evil
Člen
Registrovaný: 22-10-2007
Příspěvky: 2123

Re: set kolem 15000,- s LCD a synergií

A výrobcovia to neviem či nevedia alebo nechcú pochopiť , že ľudia majú doma aj 3 fázové zásuvky 400V .
Nechápem , prečo sa zameriavajú hlavne na 1F stroje.

Offline

 

#11 12-04-2023 13:26:33

Jakobo
Člen
Registrovaný: 20-09-2010
Příspěvky: 314

Re: set kolem 15000,- s LCD a synergií

Potřebuji například opravit rám motocyklu jawa, vrata atd. Žádné traverzy.
- no to je prave to nejhorsi. Traverzy svaris i starou trafosvareckou s kyselyma elektrodama.

Z tech, ktere jsi jmenoval bych si pro sebe vybral prave tu Most, myslim od Solika. Na druhem miste mozna ten Ideal. Zbyle 2 nechat za vylohou.

Offline

 

#12 12-04-2023 15:29:26

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8506

Re: set kolem 15000,- s LCD a synergií

HonzaJaro: 180A takové svářečky v pohodě dají, ale to bude zhruba maximum, ne zatěžovatel 100%. Zkuste třeba mrknout i na svářečky Gorilla. Teď si je koupili mí známý a docela je chválí. Jsou verze jak v manuálu tak i se synergií. Ty slabší asi kolem 160A prý stojí kolem 9000, ti známí koupili myslím 200A a ta stojí myslím do 15000 celý set. Nebo bych zkusil nějaký Jasic apod.

m.evil: Že by proto, že každý nemá možnost 3x400V? 1x230V mají v podstatě všichni k dispozici, pak už záleží jen jaké jištění.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#13 12-04-2023 15:42:08

E-Ryc
Člen
Místo: Praha / Horazdovicko
Registrovaný: 08-09-2020
Příspěvky: 820

Re: set kolem 15000,- s LCD a synergií

m.evil:
odpoved bude klasicka:
1/ cena
2/ cena
3/ cena
Podle me hobby zakaznik na "masovem" trhu trifazovovu masinu nezaplati a vlastne ani nevyuzije (kvuli par vyjimkam je nikdo vyrabet nebude). A do profi provozu si zas firma nekoupi osizeny bastl jen proto, ze bude levny (resp. pokud vydrzi pozadovany zaprah, tak nakonec nebude o tolik levnejsi nez zavedene firmy).


IDEAL Tecnomig 212 LCD, Fronius TransPocket 150, IDEAL EXPERT TIG 220 AC/DC PULSE LCD, Ideal Praktik 220 LCD (v pořadí podle četnosti používání)

Offline

 

#14 12-04-2023 17:23:15

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1457

Re: set kolem 15000,- s LCD a synergií

@ m.evil, postupně se mi podařilo zbavit většiny 3f strojů. Je to prostě praktičtější. V současné době pro domácí použití není 3f skoro k ničemu potřeba. Píšu skoro, pár důvodů mít zavedený 3f proud se najde, ale je toho čím dál tím míň.

Online

 

#15 12-04-2023 17:43:18

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2660

Re: set kolem 15000,- s LCD a synergií

HonzaJaro napsal(a):

mám zde obchod svářecí kukla :-) takže Nymburk
paní mi radí spíš než alfain Homer 181 (kterej jsem zde nezmiňoval), ten Pantermax, ale jen že je u něj  výhoda v  té synergii. na prodejnu se podívat můžu ale ten Ideal tam nemá a kovax je vyprodanej a na prodejně akorát uvidim jak to vypadá, to sice ano. A výhoda je v tom že dokáže celý sety s flaškama

Kup si Peruna; akorát je trochu dražší . .. .
https://www.svarecky-elektrody.cz/alfa- … va-hadice/

Offline

 

#16 12-04-2023 20:26:28

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4073

Re: set kolem 15000,- s LCD a synergií

Pravda od Radima :
Ptát se tady je dost  hloupost. Pokud tady má  někdo  zkušenosti  s nějakou  svářečkou,  je to obvykle   jen jeden  kus ,  maximálně dva jednoho  typu  či  výrobce a to  absolutně na nějaké  odpovídající  hodnocení  svářečky a doporučení  ke koupi  nestačí.
Nějaký  smysl  má  maximálně doporučení  opraváře,  který  jich  za rok  opraví  minimálně desítky kusů,  ale zase ti  opravují  jen  značky,  se kterými  má  jejich  servis smlouvy a jiné  obvykle ne.
Jediné  odpovídající  hodnocení  vidím  ve značkách  a typech  svářeček,  které  se prodávají ve světě hodně víc nad tisicovými  sériemi  a kde jsou  tak  dostupné uživatelské recenze v počtu  aspoň  desítek. Takže je třeba se na internetu  z České  republiky nejspíš vypravit do  světa a chytat  tyto  věci  nejspíš v angličtině,  protože na svářečky je český  trh  malý. Zase ale pokud příslušný  prodejce uživatelské  recenze nefalšuje,  to  se zdálky pozná  hůř než  u  prodejce v ČR.
Vybírat  jen  v ČR je dost  riziko  a má  smysl  tady  spíš prověřovat značku  a její  prodejce, jak jsou  ochotní  a schopní  provádět záruční  a pozáruční opravy než  jak  je dobrá  nějaká konkrétní svářečka.
Nebo  prostě použít metodu  "ruleta",  vybrat  jeden  podle údajů  solidní  typ  a koupit tam,  kde ho  nabízejí  nejvýhodněji. Ono  prodejce nejvíc prosperuje,  když prodávané produkty fungují  a většian prodejců  toto  respektuje. Vysloveně šmejdi  jsou  většinou  prodejci  až  tehdy,  až  když  jim  finančně teče do  bot a musí  ždímat  všude možně a na všem, aby nezbankrotovali.

Offline

 

#17 13-04-2023 14:44:45

dede
Člen
Registrovaný: 23-08-2007
Příspěvky: 334

Re: set kolem 15000,- s LCD a synergií

Já bych jen doplnil, že i na Heuréce je vidět, že získat opravdu relevantní recenzi na produkt je naprosto nemožné a tak jedna ze 100 je k tématu. Platí nejen pro Heuréku. Jen malé procento lidí je schopno přiznat, že udělali chybu a koupili šmejd. Takže vám i na naprosto strašný hybrid napíšou že "je super, funguje úžasně a navíc byl děsně levný", ačkoliv je to jejich čtvrtá svářečka, protože 3 předtím jim vyměnili v záruce pro fatální závadu.
Myslím, že tady na tom foru je dost lidí co ví o čem mluví a co má solidní přehled co je naprostá plečka a co slušný stroj...zvlášť na hobby. Nemá cenu vynalézat kolo. Já nedávno koupil ten Ideal, funguje, sváří hezky, nastavení je pro blbý (takže jsem vpoho smile ) a na domácí práce asi plně vyhoví. Jestli někdo chce ceočkem vařit kolejnice, tak asi není hobík nebo má tendenci se vytahovat, "co všechno mašina umí". To ale musí vytáhnou z peněženky 10x tolik co za Ideala, jestli si chce svářečkou zvednout sociální status big_smile . Svářecí Iphone není levný.


Berlan Bwig 180, IDEAL Tecnomig 212 LCD

Offline

 

#18 13-04-2023 15:15:26

Jakobo
Člen
Registrovaný: 20-09-2010
Příspěvky: 314

Re: set kolem 15000,- s LCD a synergií

Potom toto forum castecne ztraci smysl, minimalne co se tyce vyberu svarecky, protoze dotazy ohledne vyberu patri mezi ty caste. Co si tazatel ma vzit z odpovedi (jakou dal bobobo), ze zkusenosti je poskrovnu. To se da predpokladat. Znacek je na trhu spousta a to malo svarecu v CR a SK s neprofi svareckou, kteri jsou zrovna cleny tohoto fora neposkytne rozsahlou statistiku. Tazatel take muze obvolavat opravare, jestli to ale vypovi vic to pochybuji, k opravari se zase dostanou jen nefunkcni stroje a ty, ktere se neopravuji opravar treba nezna.

Pak se tady objevi vykrik kup si Peruna bez jakehokoliv opodstatneni. Bez ohledu, jestli je to Znacka a ze teda muze, ale nemusi napr. proti tomu Mostu lip svarovat (nez nekdo zacne zminovat ceskou vyrobu tak upozornuji, ze desky - to nejdulezitejsi, co ma vliv na svareci vlastnosti ceske take nejsou). Nektere ty odpovedi tady mi prijdou uplne zbytecne arogantni (casto napr. bobobo).

Asi nejlepsi, kdyby sem Admin dal nejakou sekci Recenze a Zkusenosti, kde by se pridavaly stroje a kazdy majitel by mohl neco napsat. Musi to byt ale samostatna kategorie nbeo sekce, jinak to v tech 1000 vlaknech zapadne a za tyden tu bude dotaz na stejnou svarecku.

Offline

 

#19 13-04-2023 18:37:23

HonzaJaro
Člen
Místo: Nymburk
Registrovaný: 07-04-2023
Příspěvky: 62

Re: set kolem 15000,- s LCD a synergií

Očekávám že sem napíše někdo kdo není úplně hloupej a kdo stroj má a dokáže napsat jo ber nebo neber. Na heuréce jsem hodnotil produkty taky, ale pokud se po letech něco stalo, napsal jsem opakovanou recenzi, kde jsem napsal že po takove době se stalo tohle nebo tamto a nebo pokud mi ta věc funguje 15 let, tak ji napíšu znova protože heuréka by k tomu měla sloužit. Jenže bohužel lidi neumí číst a kolikrát pod produkt napíší recenzi ohledně obchodu a doručení a nic o samotném produktu. Z toho by se člověk posral. S prominutím. Ideál je zde chválen, o Pantermaxu 230 LCD mi přijde že ani zmínka což samo o sobě trošku podivné, ale zase jak někdo v jiném vlákně napsal ty srovnání plus fotky v odkazech tak na něj padlo docela dobré světlo. Most, rovněž a byl mimo jiné i u Killeroze.Takže já bych bral Pantermax 230 LCD protože ho má u nás v krámě, celej set kolem 16 tisíc. ale Ideál mi přijde taky asi kvalitní, nebo srovnatelný a má víc recenzí, zde. P.s..: píšu to z telefonu a je to hrozné omlouvám se za častou editaci a za chyby

Editoval HonzaJaro (13-04-2023 19:45:17)

Offline

 

#20 13-04-2023 19:23:50

autocross
Člen
Místo: Bystřice
Registrovaný: 08-12-2015
Příspěvky: 475

Re: set kolem 15000,- s LCD a synergií

Tak ber ten Pantermax a máš to. Ve svařování podle mě nebude rozdíl.


Sharks 250-Y10 MIG/MMA IGBT - čínská šmajda, ale fungovala dobře, další čínské šmajdy WF Bi-Pulse 201, Parkside PPS 40, Spartus Multipro 200 a maska Predator

Offline

 

#21 14-04-2023 08:05:11

E-Ryc
Člen
Místo: Praha / Horazdovicko
Registrovaný: 08-09-2020
Příspěvky: 820

Re: set kolem 15000,- s LCD a synergií

HonzaJaro> No to ma jedine reseni -  kup (nebo zacni servisovat) Pantermax a udrzuj tu k nemu aktivni (a predevsim konstruktivni) diskuzi, jako to delal Discovera pro Ideal (nez ho odtud konflikty milujici onanisti typu bobobo, senior, ...  vystvali).
Protoze jinak to skonci jako vsechna podobna temata - tazatel vesmes ani nenapise, co nakonec koupil.

Nebo konec koncu i "mrtva" temata k profi znackam. Ale tam to bude spis o tom, ze vetsina majitelu je proste pouziva a nema potrebu si vylit srdce, aby presvedcila nejakeho hobika.

Editoval E-Ryc (14-04-2023 08:06:15)


IDEAL Tecnomig 212 LCD, Fronius TransPocket 150, IDEAL EXPERT TIG 220 AC/DC PULSE LCD, Ideal Praktik 220 LCD (v pořadí podle četnosti používání)

Offline

 

#22 14-04-2023 09:12:47

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8506

Re: set kolem 15000,- s LCD a synergií

E-Ryc: Problém je v tom, že někdo založí takové téma, má něco vyzkoušené v praxi, tak to sem napíše, ale spousta místních odborníků začne nadávat že toj není pravda, v brožuře měli něco jiného. Kolikrát tady porovnávají invertorové svářečky se starými odbočkami. Tam je společný jen princip svařování, ale jinak to jsou 2 úplně jiné mašiny. A tak by se dalo pokračovat.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#23 14-04-2023 11:08:20

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: set kolem 15000,- s LCD a synergií

Představa, že někdo koupí svářečku na základě "dobré odborné" rady na internetu je docela scestná.
Neshodnou se čtyři chlapi u piva v hospodě v diskuzi o pivě, které zrovna pijou. Neshodnou se tři lékaři na způsobu léčby stejného pacienta, neshodnou se tři matematici na způsobu řešení stejného matematického problému. A to jsou lidé v kontaktu. Jak se mohou shodnout anonymní diskutéři v nejrůznějších internetových diskuzích, kde každý prosazuje ten jediný názor, totiž ten svůj.
To je problém i zde, na poradním fóru. Každý máme nějaké své životní zkušenosti, své postoje a myslíme si, že jedině my jsme ty vševědoucí hvězdy. Přitom ani ti největší vzdělanci, ani ti největší odborníci v oboru svařování, neznají a ani nemohou znát všechno. Ti chytřejší to vědí a podle toho se v diskuzích chovají. Ti méně chytří zpravidla považují ty své názory za jediné správné. Z toho vyplývají desítky příspěvků, které se vždy velice rychle začnou odchylovat od základního problému té které diskuze a postupně přecházení na poměřování si ..... čehokoliv.
Další zajímavostí je určitý generační problém i v oblasti svařování. "Staří" praktici z nějakého důvodu tvrdě odmítají cokoli, co se zabývá teorií. Upřednostňují ty své, jedině správné, postupy a zkušenosti a nějaká teorie je pro ně zcela zbytečná. Opačným pólem jsou "mladší" teoretici, kteří se dožadují informací za "co nejnižší cenu a námahu", a kteří se docela rozčilují, že jim není - nejraději ihned - v plném rozsahu vyhověno.
Abych se ale vrátil k nákupu svářeček - není člověk ten, který by vyhověl všem. V Evropě existuje určitý boom kutilství. Toho využívají podnikaví prodejci, kteří doslova hrnou na trh stovky zařízení, která ale mají pro ony kutily jednu velkou nectnost. Jsou totiž vyráběna hlavně v Číně u několika málo výrobců, kteří mají schopnost dodat nějakému překupníkovi svářečku v prakticky libovolném technickém a tedy i cenovém provedení. Snadno se dá zjistit, že stovky "typů" svářeček se liší jen v dizajnu bedny, mnoho dokonce jen v barevném provedení krabice a nějakém objednaném nápisu. Jak potom z takových strojků vybírat když nevíme jaké cenové provedení si překupník objednal. Známe jen cenu na krámě, která ale nic o vnitřku mašinky neříká. A úkolem obchodníka je přece levně nakoupit a co nejdráž prodat.
Nenajdete člověka, který by tady napsal: "Jsem trouba, koupil jsem krásnou svářečku, má hodně knoflíků, nádherný barevný displej, plno funkcí, hlavně synergii, podle papíru dává při napájení z domácí zásuvky jištěné 16 A klidně i 200 A v trvalém zatížení. Má jen drobnou vadu - vůbec se mi s ní nedaří svařovat, nějak špatně hoří oblouk, vyhazuje jistič, synergii neumím využít a k čemu jsou tam všechny knoflíky a barevný displej taky nevím. Myslel jsem, že když neumím svařovat, tak to ta mašinka udělá za mně." Ale možná by napsal: "Blbě jste mi poradili".

Offline

 

#24 14-04-2023 11:17:16

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4458

Re: set kolem 15000,- s LCD a synergií

Je to  tak. Souhlas.

Offline

 

#25 14-04-2023 11:38:31

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8506

Re: set kolem 15000,- s LCD a synergií

Jirkati: V určitých částech s vámi souhlasím. Já patřím mezi ty mladší a přesto si nechám rád poradit, když vím že mi to pomůže. Od vás konkrétně jsem už několikrát zkusil par rad co jste mi radil a nyní už svařuju troufnu si napsat slušně.
Mě šlo hlavně o to, že se tady napíše například pár svářeček které jsou úplný odpad, probere se proč a na druhý den se tady někdo zeptá jestli to je dobrá svářečka apod. S tím svařováním máte pravdu, každému vyhovuje něco jiného. Třeba u nás v práci všichni svářeči používají synergii, já jsem ji nějak na chuť nepřišel. Přitom i tak mám sváry kolikrát pěknější než ti, kteří chodí s nosem nahoru jací nejsou velcí svářeči. Ono totiž kolují fámy že u tzv. COčka stačí zmáčknout tlačítko na hořáku a ono to svařuje samo, jak jste psal. Ale pokud chce člověk trošku slušně svařovat, musí ho to i bavit. Někteří to prostě mají JEN jako obživu a neřeší nějaké napětí, posuv drátu atd. Prostě co jim mašina v synergii vyplivne tak jedou.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče