SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 09-05-2023 09:29:15

Vozembouch
Člen
Registrovaný: 09-05-2023
Příspěvky: 1

jaky stroj poridit do dilny?

Dobry den,
potreboval bych prosím poradit jakou svarecku si mam poridit. Sam se moc ve vsech tech funkcich nevyznam, mam totiz jen gama 166 a nejake zkusenosti s COckem.
Jsem sochar a ted si buduju slevarnu a potreboval bych obcas svarit odlitky z bronzu nebo hliníku(a to hlavne doplnovaní materialu), ale z 90% stejnak budu varit zelezo a v tom mi nejvic vyhovuje COcko, protoze mam jednu ruku volnou a vetsinou si potrebuju nekde neco podrzet a nepropalí hned jednicku plech.
S TIGem jsem nikdy nedelal, ale rad se s tim naucim jestli je to nejlepsí volba pro odlitky, ale nevím jak to nakombinovat...
A na celou srandu mam tak 25 000, je to reálné?
předem děkuji za odpovědi.

Offline

 

#2 09-05-2023 12:50:48

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4082

Re: jaky stroj poridit do dilny?

Zpráva od Radima , podložená :
Ptát se tady je dost  hloupost. Pokud tady má  někdo  zkušenosti  s nějakou  svářečkou,  je to obvykle   jen jeden  kus ,  maximálně dva jednoho  typu  či  výrobce a to  absolutně na nějaké  odpovídající  hodnocení  svářečky a doporučení  ke koupi  nestačí.
Nějaký  smysl  má  maximálně doporučení  opraváře,  který  jich  za rok  opraví  minimálně desítky kusů,  ale zase ti  opravují  jen  značky,  se kterými  má  jejich  servis smlouvy a jiné  obvykle ne.
Jediné  odpovídající  hodnocení  vidím  ve značkách  a typech  svářeček,  které  se prodávají ve světě hodně víc nad tisicovými  sériemi  a kde jsou  tak  dostupné uživatelské recenze v počtu  aspoň  desítek. Takže je třeba se na internetu  z České  republiky nejspíš vypravit do  světa a chytat  tyto  věci  nejspíš v angličtině,  protože na svářečky je český  trh  malý. Zase ale pokud příslušný  prodejce uživatelské  recenze nefalšuje,  to  se zdálky pozná  hůř než  u  prodejce v ČR.
Vybírat  jen  v ČR je dost  riziko  a má  smysl  tady  spíš prověřovat značku  a její  prodejce, jak jsou  ochotní  a schopní  provádět záruční  a pozáruční opravy než  jak  je dobrá  nějaká konkrétní svářečka.
Nebo  prostě použít metodu  "ruleta",  vybrat  jeden  podle údajů  solidní  typ  a koupit tam,  kde ho  nabízejí  nejvýhodněji. Ono  prodejce nejvíc prosperuje,  když prodávané produkty fungují  a většian prodejců  toto  respektuje. Vysloveně šmejdi  jsou  většinou  prodejci  až  tehdy,  až  když  jim  finančně teče do  bot a musí  ždímat  všude možně a na všem, aby nezbankrotovali.

Offline

 

#3 09-05-2023 13:14:48

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: jaky stroj poridit do dilny?

ahoj vozembouchu smile kolego sochaři
jak píše bobobo nademnou - nejlepší je nesvařovat vůbec big_smile
já se pokoušel sochat z kamene, lidem se to líbilo ale málem sem u toho zemřel hlady.
Tak sem toho nechal a věnuju se destrukcím.

Dopňovat materiál? jedině COčkem, to přibývá ze všech metod nejrychleji.
Platí pro ocel, pro ostatní materiály je potíž v tom že musíš: vyměnit plyn, vyměnit drát a také nejspíš i hořák.
Tig jen malinké detaily.
Mám v hlavě už asi 25 let krásný motiv. Není uplně můj, viděl jsem inspiraci u jednoho sochaře kterého zrovna opustila partnerka, byl tedy v tom pravém rozpoložení a vytvořil úžasnou věc. Z hořického pískovce.
Já bych tuto věc moc rád stvořil také, z nerez materiálu. Za celou tu dlouhou dobu jsem se k tomu nedokázal dokopat.
Materiál a nákres můžu dodat. Jestli tě to zajímá napiš mi na mail co mám u avataru.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#4 13-05-2023 21:09:57

sikjak
Člen
Registrovaný: 04-05-2017
Příspěvky: 7

Re: jaky stroj poridit do dilny?

Ahoj,

Jestli tomu dobře rozumím, scháníš nějaký stroj co bude umět svářet mig i tig ?? už jsem na netu viděl takové stroje, akorát si nejsem jistý jestli budou umět AC/DC na ten hliník...No někdo ti tu určitě poradí

Offline

 

#5 14-05-2023 08:19:43

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1517

Re: jaky stroj poridit do dilny?

Sežen si jakékoli ceočko kolem 250A výkonu. Pokud budeš šikovný, dá se s ním vařit hliník i migově pájet bronz. Na fajnové, pohledové svary tig mašinku, tak kolem 315A, vodou chlazenou. Nekupuj to nejlevnější a taky není nutné kupovat to nejdražší.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče