SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
Stránky: 1
Zdravim,
koupil jsem z 2. ruky tuto svarecku a nemam zadne zkusenosti se svarenim plamenem.
Tvrde pajeni mosazi oxidacnim plamenem jde docela dobre ale svareni oceli jakymkoliv plamenem ne. Svareci drat se bud lepi nebo plech a drat jiskri a hned shori. Z dratu zbyde jen struzka.
Svari se multigasem400 ne acetylenem.
Lze touto svareckou vubec svaret?
Diky za odpovedi.
Offline
Při svařování ocelí nutně potřebuješ mít neutrální plamen. Při oxidačním plamenu ocel hoří, při měkkém, nauhličujícím plamenu pění. Tvoje "svářečka" není určená ke svařování, ale k pájení, protože má nízkou teplotu plamene - max. 3100 °C. Možná nějaké tenké plechy by svařit šly, ale tl. nad 1,5 mm už velmi těžko. Prostě fyziku očurat nelze, ani při svařování.
Offline
nebyl jsem si jistý o jakém aparátu je řeč, hodil jsem jej tedy do google a podíval se na jednoho z prodejců.
Zdá se že jde o velmi populární zboží, samé kladné recenze - nechci rejpat ale ty recenze jsou vytvořené AI, nebo se někdo pěkně nadřel než to tam nasázel ručně
Toto vskutku není autogen na sváření oceli, 2l lahvička kyslíku bude při jakékoliv práci (kromě modelařiny a zlatnictví) okamžitě prázdná. A ten plyn Multigas 400? - to je jisté směska odpadních uhlovodíků, to je odpad který se v rafinériích běžně spaluje. Lze to spatřit cestou kolem Kralup nad Vltavou, nebo Litvínova. Vysoké komíny na kterých hoří oheň.
Splodiny vzniklé spalováním totálně znehodnotí případný roztavený(svárový) kov.
Offline
Co jsem zapátral po internetu Rothenberger prodává Multigaz300, to je 35 % propanu a 75 % butanu a Maxigaz400, to je "Speciální směs plynů je složená z 56 % tvořena butanem/isobutanem, 21,5 % acetonem, 21 % propanem a 1,5 % pentanem. Ve spojení s technickým kyslíkem lze dosáhnout teploty plamene až 3 100 °C."
Nebo potom plyn MAPP, ten se teplotu plamene nejvíc blíží acetylenu.
Online
To je vtip, proč by někdo před staletím šel do něčeho tak nestabilního a "nebezpečnýho" jako acetylen? když by byla bezpečnější varianta.
Jirkati, ne vždy neutrální, sem tam má redukční plamen své opodstatnění.
Online
Jestli je to ta souprava co měl kamarád tak nevím. Láhve asi jako větší sprej, hořák sice krásný malinký na drobnější práce, ale plamen možná tak na nahřívání tenkých plechů, pájení možná tak na měkko.
Offline
Ta souprava je na internetu.
Přirozeně je to na malé věci. Co se s tím bude moct dělat asi záleží na tom, co se tam bude používat za plyn a jestli ten plamen bude s kyslíkem nebo se vzduchem. A přirozeně které plyny podle dokumentace tam bude možné s dodanými hořáky používat.
Jestliže tam bude hořák na MAPP s kyslíkem, tak asi bude možné příslušně malé ocelové věci i svařovat skoro stejně dobře jako s acetylénem.
Online
Radime, nejde jenom o teplotu, ale i o složení plynu.
Online
Jako by tu nedávno Frank nevysvětloval. Proč acetylen.
Offline
alkoholik napsal(a):
Radime, nejde jenom o teplotu, ale i o složení plynu.
To vím, ale MAPP by měl být do určité míry náhrada acetylenu. Takže co jde s acetylenem, by mělo jít +- i tady. Přirozeně s ohledem na velikost hořáku. A pokud je do toho zařízení MAPP povolený a je tam na něho hořák.
Online
Vím že otázka zní zda lze či nikoliv svářet. Na to je nejlepší zkouška, která spíš ukázala že nejde.
Další otázka by mohla být, zda je to ekonomicky přijatelné?
Offline
Stránky: 1