SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 13-08-2024 13:24:55

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1604

Zvýšení či zachování sacího výkonu u vysavače - filtr

Jak by jste řešili vzduchový filtr v průmyslovém vysavači?

Mam vysavač https://www.lidl.cz/p/parkside-vysavac- … p800006787
A je to výborná věc na odsávání pilin truhlářský pily, ale i ze země na všemožný prach. Jen mě štve, že se dost rychle ucpává filtr a sání tím klesá. Nové filtry nejsou zrovna nejlevnější a dostupnost (jak se to nekupuje) také nic moc. A tak jsem si vzpomněl na vysávače před XX lety, kde nebyl žádný sofistikovaný filtr ale prachobyčejný hadrový pytlík. To až pak chytrá obchodnická hlava přišla s tím, že se dají dobře prodávat jednorázový předražený pytlíky a stále mít příjem.

Tak jsem vyrobil hadrový filtr ze silné látky a funguje to dobře.
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/5816_filtrace_-_kopie.jpg

Jenže plocha je malá a po čase se ucpe. To sice vyřeší kompresor a vyfoukání, ale je to práce. Stav je dobrý, ale mohl by být lepší.


Myšlenkou je, zvětšit plochu hadrového filtru díky žebrování. Žebrování může být svislé, stejně jako je tomu na papírovém filtru, nebo žebrování v soustředných kruzích podobně jako je tomu na přiložené fotce, jen větší. Co doporučíte a proč?

S tím je spojená výroba síta o které se hadr opře, z čeho síto vyrobit? Napadlo mě husté pletivo, nebo něco vytisknout na 3D tiskárně.

Vnitřní průměr nádoby vysavače je 30cm a vnější průměr uchycení na filtr je 15cm. Mezi tím je spoustu místa na filtr.

Další přístup jak to řešit by bylo použít princip bezsáčkových vysavačů kdy v nich dochází ke kruhovému proudění vzduchu (cyklon) s prachem.
Něco takovéhleho https://vi.aliexpress.com/item/1005007444037752.html?
https://vi.aliexpress.com/item/1005006576792540.html?
Prach se odstředivou silou drží u kraje a také tam spadne na dno. Jenže je to o další nádobě, dalším obsazeným místě v dílně. Navíc na jemný prach který ucpává filtr to nemusí fungovat. Čím jemnější prach, tím lehčí a ten nerad padá u kraje.

Ideou pseudo cyklonu by bylo uvnitř vysavače umístiti po obvodu hladkou hadici (z čeho jí udělat? zahradní hadice o značném průměru, chránička na kabely, naohýbaná odpadní trubka, …?)  a roztočit tak přicházející vzduch s prachem. Má to šanci na úspěch nebo jsem něco přehlédl?
Co doporučíte?

Editoval Charon (13-08-2024 13:42:50)

Offline

 

#2 13-08-2024 14:52:13

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4881

Re: Zvýšení či zachování sacího výkonu u vysavače - filtr

Mám dva dílenské vysavače Metabo (mokrý a suchý). Oba mají skládaný papírový filtr. Do obou je přiváděný vzduch tangenciálně, takže se odloučí hrubé nečistoty. Do obou jsou k dispozici papítové sáčkové filtry, také hodně drahé.  Jeden (suchý) požívám v "příruční" dílně ve sklepě. Vysávám s ním i špony od vrtačky, soustruhu a p. Proto jsem do něj upravil sáčkový filtr látkový, který se kdysi prodával jako filtr stálý. Je na spodní hraně opatřen plastovpou uzavírací lištou. Jemný prach co projde zachytí skládaný papírový filtr. Ten se nejlépe vyčistí klepáním na spodní kovový okraj.  Dražší varianty tohoto vysavače měly oklepávání zabudované a automatické. Možná že ti můj popis trochu pomůže se orientovat.
Pozn.: Ať je to jakkoli, vždycky mě bude čištění vysavače štvát.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Online

 

#3 13-08-2024 16:44:29

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4550

Re: Zvýšení či zachování sacího výkonu u vysavače - filtr

Do malého prostoru vysavače, i většího průmyslového, se toho moc na účinné filtrování prachu či pilin vymyslet nedá.  Prostě vysavač je stavěn na to, že se podlaha zamete, aby se odstranila většina nečistot a malý zbytek se vysaje. Nevysává se velké množství  smetí.
Předpokládám, že i u nových vysavačů je vysávaný vzduch vyčištěný filtry protahován přes motor vysavače, aby ho chladil. Potom je třeba trochu dávat pozor při náhradě jednorázového papírového filtru trvalým látkovým, protože látka má větší propustnost prachu.  Starým motorům vysavačů jemný prach, který prošel látkou, moc nevadil, ale dnešním motorům vysavačů ten prach  vadit může.
Jinak na odsávání pilin se přímo prodávají malé odsavače. Měl by tam bý nějaký odstředivý asi středotlaký ventilátor, který dává nižší tlak než ventilátor vysavače a vyšší průtok a nějaký látkový pytel nebo jednoduchá soustava látkových rukávových filtrů, do kterých se vejde mnohem víc pilin než do vysavače. A pro bezpečnost je ventilátor nejspíš  v bezjiskrovém provedení.
viz
https://odsavace-prachu-a-pilin.heureka.cz/

Editoval Radim (13-08-2024 16:50:17)

Offline

 

#4 13-08-2024 20:33:04

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4147

Re: Zvýšení či zachování sacího výkonu u vysavače - filtr

Mám celé hejno Neptunů , ale když jsem zažil bosch s oklepávačem ..... No já to už nekoupím , ale jestli čekáš 20 a více let práce , zvaž to .

Offline

 

#5 13-08-2024 20:57:29

jf
Člen
Registrovaný: 07-02-2018
Příspěvky: 11

Re: Zvýšení či zachování sacího výkonu u vysavače - filtr

Filtr ucpává ten nejjemnější prach.
Pokud vysavač nemá kvalitní oklep tak je problém.
Kdysi jsem měl zelený dílenský Bosch, ke kterému byl takový látkový pytel s pevným dnem, do kterého se dala pružina. Při vypnutí vysavače se ten pytel jako oklepal, ale moc to stejně nefungovalo, ten jemný prach tam nalítal hned zpátky.
Jediná možnost (mám oklep, ale nepoužívám) jsou sáčky. Nemusí být origo, jsou dodávány neoriginální sáčky za rozumnou cenu, zejména když se jich objedná víc (hledat sáčky vysavače atd.).

Offline

 

#6 13-08-2024 22:12:12

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1604

Re: Zvýšení či zachování sacího výkonu u vysavače - filtr

Díky za vaše poznatky a zkušenosti. Odsávače pilin pro dřevostroje jsem vyloučil, jsou trochu velké. Ten vysavač používám jak na odsávání pilin, tak na vysávání podlahy, no prostě jako vysavač. Jsou ke koupi papírové sáčky i sáčky z netkané textilie, ale spíš jako sáček na odpad a nepodílející se na filtrování vzduchu. Od toho je tam skládaný papírový filtr. Jenže mikroprach ho zákonitě zanáší a tomu jen částěčně pomáhá oklepání nebo vyfoukání kompresorem. Prostě jediná účinná metoda u papírového filtru je asi výměna, stejně jako je tomu u filtru vzduchu v motoru auta.
U toho látkovýho filtru - pytlu je mi jasné že se časem zanese, ale větší plocha znamená že se zanese později. Nechci přistupovat k starému osvědčenému vojenskému postupu, kdy se filtr omotak fáčem, který část prachu zachytil a pak se vyhodil.



Co ten cyklon, máte s tím někdo zkušenost? Na youtube jsou videa jak to krásně funguje, jenže na youtube jsou videa na perfektně fungující perpetumobile a tak se na to dívám skepticky. Zase na druhé straně se vyrábějí bezsáčkové vysavače, tak to nějak fungovat musí.

Editoval Charon (13-08-2024 22:18:01)

Offline

 

#7 14-08-2024 06:41:12

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4550

Re: Zvýšení či zachování sacího výkonu u vysavače - filtr

Cyklon je spíš pro předčištění a na objem vzduchu odsávaného vysavačem musí být hodně velký, aby fungoval.
Jinak to vidím jako nejlepší řešení  na ty neoriginální sáčky do vysavače anebo látkové filtry, které se mohou vyprat v pračce. U praní v pračce je potom kovový - železný prach a piliny, protože to potom může kontaminovat  ostatní prané věci.

Offline

 

#8 14-08-2024 07:21:55

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4881

Re: Zvýšení či zachování sacího výkonu u vysavače - filtr

odstředivý odlučovač funguje pouze na částice větší hmotnosti s malým povrchem, které  se odstředivou silou dokážou "prodrat" k okraji a tam potom po ztrátě rychlosti spadnou dolů. Proto jemný prach nebude odloučen a musí být odstraněn filtrem. Látkovým, papírovým a u elektráren elektrostatickým. Když se vrátím k tomu Metabu, tak tangenciální zavedení proudu vzduchu  funguje jako cyklon pro odloučení hrubých nečistot. Zbytek je pak na velkém  skládaném papírovém fitru. Aby se snížilo zanášení tohoto filtru byl dodáván návlek z hrubého flísu, který bylo možné navléct na papírový filtr.
Záleží na tom co se bude odsávat. Pokud převážně lehký jemný prach, tak jedině pytel (papír, více vrstvá textilie) a zbytek skládaný fitr. Pokud hrubé nečistoty s jemným prachem, pak hrubé odloučit odstředivě a zbytek filtr. Tak také fungují odsávače dílenské. Jako filtr bývá použit velký látkový pytel, z něhož se při vypnutí část prachu sesype do spodního PE pytle. Zbytek se musí vyprášit čas od času.
Pokud vysavač nemá zaveden proud vzduchu tangenciálně do válcové nádoby, bylo by možné usměrnit proud vzduchu kolenem a p. Jde o to, aby vzduch v nádobě rotoval.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Online

 

#9 14-08-2024 09:34:47

jean
Člen
Registrovaný: 27-06-2010
Příspěvky: 966

Re: Zvýšení či zachování sacího výkonu u vysavače - filtr

Charon, uplne paradne funguje filter na popol, ktory sa predraduje vysavacu. Popol to nevysavalo, ale hobliny a piliny  to filtruje paradne. Taky ten plechovy kybel s kovovou hubicou. Vo vysavaci po hodine vysavania najdes zopar pilin. Akurat pri hoblovani ten popolovy zasobnik zaplnis po 4m 10 cm sirokej laty. Pouzivam to k mobilnej zrovnavacke.

Napr. https://shop.electrolux.sk/vysavace/vys … lsrc=aw.ds

Editoval jean (14-08-2024 09:35:44)

Offline

 

#10 14-08-2024 15:22:10

stanik84
Člen
Registrovaný: 05-02-2017
Příspěvky: 48

Re: Zvýšení či zachování sacího výkonu u vysavače - filtr

Měl jsem v dílně všelijaký vysavače a všechny dopadly stejně - kontejner. Jediný, co drží je vysavač z benzínky - měnili a šel do šrotu. Má dva motory, cyklon a manuální oklepávač. Dole tak 30 litrový kýbl. Nasadí se do lyžiny a páka to přes pružiny dotlačí na cyklon. Jen je tak 130 cm vysoký - vykuchal jsem jen mincovník, nechtělo se mi doma platit :-) . Dobře to žere špony na frézce.

Editoval stanik84 (14-08-2024 15:22:33)


Lepič amatér :-)

Offline

 

#11 14-08-2024 20:22:44

sqad
Člen
Registrovaný: 04-01-2008
Příspěvky: 250

Re: Zvýšení či zachování sacího výkonu u vysavače - filtr

Ja by som prave doporucil tu cyklonu pred vysavac. Odkedy ju pouzivam, tak som vysavac necistil a vysavam aj jemny smrekovy prach od rucnej kotucovej pily...

Offline

 

#12 15-08-2024 06:27:15

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4550

Re: Zvýšení či zachování sacího výkonu u vysavače - filtr

sqad napsal(a):

Ja by som prave doporucil tu cyklonu pred vysavac. Odkedy ju pouzivam, tak som vysavac necistil a vysavam aj jemny smrekovy prach od rucnej kotucovej pily...

Tak nějak. cyklon na předčištění od hrubých větších příměsí  a filtry vysavače, které mají malý objem na dočištění. A vlastní vysavač jako zdroj sacího výkonu.

Offline

 

#13 15-08-2024 09:36:13

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1604

Re: Zvýšení či zachování sacího výkonu u vysavače - filtr

Koukám, zkušeností je hodně.

@jean, ten plechový kýbl na popel má v sobě cyklon, nebo je to nádoba a filtr? Protahovačku mam malou a ani jí neodsávám. Prostě to vytáhnu ven, velká krabice za ni a potom zamést to co nalítá vedle. Těch hoblin je prostě moc.

@sqad, ten cyklon je nějaký kupovaný, nebo poskládaný doma? A co jemný prach, ten v cyklonu také zůstává?

@Famater, u toho mého,vysavače je pokus na cyklon, nebo aspoň aby prach neproudil přímo na filtr. Až se k tomu dostanu, tak to vyfotím. Vysávám jek jemný tak hrubý prach, jen jemný dělá problém v zanášení filtru. A tak hrubý neřeším.

Ještě mě napadlo, nezkoušel někdo prach elektrostaticky nabít a pak ho přitáhnout k kovové nádobě? Na piliny by to asi nebylo.

Editoval Charon (15-08-2024 09:41:17)

Offline

 

#14 15-08-2024 15:43:29

jean
Člen
Registrovaný: 27-06-2010
Příspěvky: 966

Re: Zvýšení či zachování sacího výkonu u vysavače - filtr

Charon, to je len poechovy kybel s dvomi vyvodmi. Strati sa v tom rychlost prudenia a unasany odpad padne na dno. Jednoducho na principe cyklonu. Funguje to paradne.

Offline

 

#15 15-08-2024 23:02:22

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4727
Web

Re: Zvýšení či zachování sacího výkonu u vysavače - filtr

také mám v oblibě čištění vysavačů sad
mám Bosch, při dně nádoby má výpustnou zátku (saje perfektně i vodu)
Zkusím filtr vůbec nepoužít a do výpustného otvoru připojím coulovou (5ti/6ti čtvrtní) hadici 10metrů, konec pohodím na zahradě.
Nevím proč, ale když vysaju a uklidím fosila jede lépe - bezesrandy.

jinak tady v odkazu je fantastický způsob využití vysavače, kdo si mění sám olej u auta pochopí.
https://www.youtube.com/shorts/NdPgPDXnaMg

možná kdyby to nepředváděla Nšoči ani bych si toho nevšiml lol

Editoval bourač (15-08-2024 23:07:45)


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#16 15-08-2024 23:27:00

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2828

Re: Zvýšení či zachování sacího výkonu u vysavače - filtr

Hele bourači, jak teď hořelo ve Vítkovicích důsledkem pálení nějaké konstrukce, nebyls u toho? smile

Offline

 

#17 16-08-2024 16:19:42

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1604

Re: Zvýšení či zachování sacího výkonu u vysavače - filtr

Bourači, na to použití vysavače u auta musíš mít stejný zadek jako Nšoči, jinak to nebude fungovat. A co terve kdyby si vzala sukýnku, to by teprve byl fukejř.

Offline

 

#18 18-08-2024 15:47:57

vyrobca
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 05-05-2012
Příspěvky: 1287
Web

Re: Zvýšení či zachování sacího výkonu u vysavače - filtr

Charon - ja vysavam svoju dielnu zasadne s tymto..

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/3907_img_20240818_153429.jpg

Vysavac TESLA z Alzy za par supov, a na tento vysavac som povesil dva cyklony z mojej vlastnej tvorby. Prvy zoberie ale uplne vsetko, a co preleti jemnejsi prach, tak ten zase skonci v druhom cyklone.  Do vysavaca neprejde skoro nic.. Podotykam, ze ten vysavac som vyskusal " ako idiot " este pred tym ako som na neho povesil tie cyklony.. Takze mi dielensky prach pekne za 3 minuty vysavania presmirgloval to priehladne plexi.. to som si vsimol az ked som to vypol..
Flasky na cyklonoch su sklenene z uhoriek z lidla a ked sa rozbiju, tak tam nasroubujem druhe..

Editoval vyrobca (18-08-2024 16:01:09)


Formica FOR mig 169, Kuhtreiber KIT in 1500 HF, ALFA in Pegas 40A Plazma,Welder Fantasy JET TIG III AC/DC 200, Dnipro M SAB 210,Speedglas 9100XX, Kowax KWX820 ARC+, Bomar STG 120, Bezolejový kompresor - HECHT 2089, Profi3Dmaker, Ender 3 PRO,Ender 5+,13x BIQU B1,Creality K1Max,Creality LD-006,pieskovaci box Lincos 110L, klima Whirlpool PACW12CO :-)

Offline

 

#19 19-08-2024 15:12:27

davidma
Člen
Registrovaný: 12-05-2021
Příspěvky: 573

Re: Zvýšení či zachování sacího výkonu u vysavače - filtr

Vyrobca - z ceho jsi ty cyklony vyrobil? Vypada to moc pekne.


Dříve Kühtreiber Kitin 150, nyní Fronius Transpocket 150TIG a Dnipro-M SAB-258N.
Programování PC/PLC/MCU (převáženě v jazyce C), návrhy a realizace elektroniky.

Offline

 

#20 19-08-2024 15:57:44

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1604

Re: Zvýšení či zachování sacího výkonu u vysavače - filtr

Výrobce, to je přesně jak by to mělo být. Neco tak dobře dostupný jako flašky od okurek. Předpokládám, že sací výkon je stále stejný jak prach zůstává v těch flaškách. Možná se nechám inspirovat a vytáhnu starý vysavač, cyklon už mam a začnu to propojovat. Zatím mě od toho drží potřeba vyřešit automatické zapnutí na základě odběru elektřiny pro připojený stroj. Předpokládám, že čínan vyrábí zásuvku z který když stroj čerpá energii tak se sepně druhý okruh, jen mě nenapadá jak se to jmenuje. Stavět se mi to na základě poklesu napětí, indukčnosti či jak se to dělá se mi zatím nechce.

Offline

 

#21 19-08-2024 17:16:10

vyrobca
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 05-05-2012
Příspěvky: 1287
Web

Re: Zvýšení či zachování sacího výkonu u vysavače - filtr

Davidma - je to plast PETG. Vytlacene na 3D tlaciarni. Ale  v pohode to moze byt vytlacene z akehokolvek plastu.

Charon - vysavac sa pri tych cyklonoch tvari ze o nich ani nevie. Saci vykon zostava uplne rovnaky, pretoze filtre vo vysavaci su ciste.. Z toho co si napisal, mam dojem, ze si myslis, ze tie cyklony maju nejaky dodatocny motor.. Nic take tam nie je.. Cez tie cyklony prudi vzduch na zaklade podtlaku ktory vytvara vysavac. Nie je tam ani ziadna mechanika, v podstate tam nie je vobec nic, co by sa akokolvek hybalo. Prud vzduchu sa tam roztoci, vsetok bordel a castice prachu ktore letia cez cyklon sa odstredivou silou a ciastocne gravitaciou dostanu do flasky kde zostanu a "cisty vzduch" ide z cyklonu von. On ten vzduch zase nie je na 100% cisty, nedokaze to odstredit castice ktorych entita je taka mala, ze sa spravaju ako sucast vzduchu. Ale aby som bol presny, predstav si ze to dokaze v pohode zadrzat castice velke ako puder.. V podstate by stacil na vysavaci aj jeden cyklon, ale prave tie jemnejsie castice mi zachytava ten druhy cyklon, kde sa tak trosku nabiju este statickou elektrinou a usadzuju na sa stenach tej sklenenej flasky.


Formica FOR mig 169, Kuhtreiber KIT in 1500 HF, ALFA in Pegas 40A Plazma,Welder Fantasy JET TIG III AC/DC 200, Dnipro M SAB 210,Speedglas 9100XX, Kowax KWX820 ARC+, Bomar STG 120, Bezolejový kompresor - HECHT 2089, Profi3Dmaker, Ender 3 PRO,Ender 5+,13x BIQU B1,Creality K1Max,Creality LD-006,pieskovaci box Lincos 110L, klima Whirlpool PACW12CO :-)

Offline

 

#22 19-08-2024 19:45:30

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4147

Re: Zvýšení či zachování sacího výkonu u vysavače - filtr

NO famater ti poví , jaký odpor má rovná trubka ....

Offline

 

#23 19-08-2024 21:56:23

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4550

Re: Zvýšení či zachování sacího výkonu u vysavače - filtr

Tak vysavač má středotlakou až vysokotlakou turbínu, odhadem dává podtlak až stovky paskalů. Musí, protože musí dostatečné množství vzduchu procpat i  dost zaneseným filtrem i poměrně tenkými hadicemi vysavače.  Odpor dvou cyklónu při objemu odsávaného vzduchu  bude proti tomu zanedbatelný

Offline

 

#24 20-08-2024 09:18:38

sqad
Člen
Registrovaný: 04-01-2008
Příspěvky: 250

Re: Zvýšení či zachování sacího výkonu u vysavače - filtr

Mám to spravené ako na fotke.
Cyklóna je klasická čína z aliku, snažil som sa len zohnať čo najmenší priemer výduchov, aby som to mohol použiť na obyčajný vysávač. To sa mi úplne nepodarilo, ale k tej cyklóne boli také redukcie, s ktorými to nejako skombinovať ide. Na rôzne priemery zariadení (píla, hoblík atď) som dokúpil ďalšie redukcie, kde je viac priemerov a skrátim si ju na priemer aký potrebujem ku každému nástroju. Nechcem robiť reklamu na fóre - ak chcete, môžem sem pridať aj konkrétne linky.
Ako nádobu používam väčší kvetináč, horný priemer asi 40cm. Musí byť trochu pevnejší s hrubšou stenou aby ho podtlak nedeformoval. Ten môj je nejaký plastový recyklát, ktorý sa snaží podobať na betón. Ako veko, v ktorom je prichytená cyklóna, je znova nejaká pevnejšia miska pod kvetináč, ktorá akurát pasuje na vrch toho kvetináča. Je iba položená, nie nejako inak prichytená - podtlak stačí.

Ako som písal, do vysávača nejde nič, ani jemný prach ani voda (za celý čas som ho nečistil a to som už skoro tri tie nádoby naplnil asi do polovice, raz čisto vodou - vysávač bol úplne suchý). Je to asi spôsobené aj tým, že môj vysávač má dosť veľký podtlak. Toto (a to by som rád zdôraznil) je najdôležitejší parameter celého systému a myslím si, že to často spôsobuje, ak cyklóna nie celkom dobre funguje a nasáva aj jemný prach. Skrátka musí to mať riadny prietok, aby bola riadna odstredivá sila, a bez podtlaku ten prietok nebude.

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/259_pict1.jpg

Editoval sqad (20-08-2024 13:15:02)

Offline

 

#25 20-08-2024 16:56:42

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4881

Re: Zvýšení či zachování sacího výkonu u vysavače - filtr

děkuji za typ. Zkusím to místo toho látkového předfiltru.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Online

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče