SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 12-12-2007 21:29:41

hunerian
Člen
Registrovaný: 11-12-2007
Příspěvky: 6

Nové kabely na Einhell CEN 150

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat zda někdo nemá zkušenosti s  přidělaním nových drátů (25 cm^2) k trafosvářečce Einhell CEN 150. Původní byly slabé a ktátké (1,5 m).

Dráty k trafu jsou spojeny válečkem průměru cca 6 mm, do kterého vedou z každé strany kabely (jeden od trafa a jeden od klešti) a váleček je na ně zmáčknut.

Díky za rady.

Offline

 

#2 13-12-2007 09:58:38

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Nové kabely na Einhell CEN 150

To je nectnost všech "levných" zdrojů. Ty svařovací kabely jsou krátké proto, že jsou tenké. Elegantním způsobem se daný problém řešit nedá. Je ale možné zakoupit originál průchodky z některé dospělé svářečky a pracně je namontovat do té tvojí. Vnitřní vývod se připojí přes nalisované oko k průchodce napevno. Nedávno jsem u kolegy viděl ubastlenou ještě jednodušší variantu, kdy do doplněné plastové desky umístil dva měděné šrouby M12 bez hlavy a uvnitř na vývody nalisoval oka a přišrouboval je k těm měděným šroubům měděnými maticemi. Na masivních svařovacích kabelech má oka, která upevňuje k průchodkám vyrobenými křídlovými měděnými maticemi. A je to plně funční. Jiný kolega si uříznul kabely cca 100 mm od výstupu ze skříně svářečky, nalisoval na ty pahýly oka s dírou 11 mm a na ty přišrouboval silnější svařovací kabely. Místa spojů přetáhl smršťovací folií. Taky s tím už přes rok doma svařuje. Ber to jako možné typy.

Offline

 

#3 13-12-2007 11:08:16

admin
Administrator
Registrovaný: 07-06-2006
Příspěvky: 1167
Web

Re: Nové kabely na Einhell CEN 150

Dělal jsem to i takhle: uštípnul jsem drátové vývody z trafa těsně před tou spojkou ze zmáčklého válečku. Drát jsem pečlivě odizoloval a kleštěmi s kulatými čelistmi vytvaroval do oka. Nové kabely jsem protáhl původními průchodkami v čele a opatřil kabelovými oky. Tato oka jsou pak s oky vytvořenými z drátových vývodů trafa spojena mosaznými šrouby s mosaznými podložkami. Pokud by se kabely nevešly do původních průchodek v čele svářečky, je nutné tam dát nové průchodky. Kabely musí být pevně zajištěny proti vytržení!

Offline

 

#4 13-12-2007 11:42:14

arno
Člen
Registrovaný: 02-08-2007
Příspěvky: 778

Re: Nové kabely na Einhell CEN 150


Zablokovaný z vlastní vůle z důvodu napadení jiným uživatelem.

Offline

 

#5 13-12-2007 19:23:51

hunerian
Člen
Registrovaný: 11-12-2007
Příspěvky: 6

Re: Nové kabely na Einhell CEN 150

Díky moc za rady.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče