SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
|
Nejste přihlášen(a)
Stránky: 1 2
Kolegové, nekomplikujte si život úvahami o redukčních ventilech pro svařování. Veni, vidi, vici. Byl jsem párkrát v RAMI SERVISU v Liberci při příležitosti nutného cejchování (pravidelných kontrol) redukčáků pro robotizované svařování na desítkách svařovacích robotů ve velké firmě. Informace na místě byly velice obsáhlé, včetně nahlížení pracovníkům servisu přes ramena. Cejchování po kompletní rozborce a výměně opotřebovaných dílů probíhalo připojením ke kalibračnímu průtokoměru a do volné atmosféry.
Přesto jsem se při pochybách o těsnosti systému vždy přesvědčil obyčejným skleničkovým průtokoměrem s hadičkou až na hubici, jestli jsou hodnoty průtoku na začátku a na konci stejné. Sklenička na konci odhalila i netěsnící ventil ve svářečce.
Offline
Kratce a uderně , toto je haluz . Jsou to body otevírající chápající body . Toto tak jednoduché , v tom je genialita , vždyť to má , v našich intencích , tlak okolní atmosféry . Měl jsem horší problém , kluk na VŠ za 6 neděl snad končí , mi na společném obědě položil vážný dotaz , co to byla spacáková revoluce ??? Stálo mne to čas alespoň jedné plzně .
Offline
bobobo napsal(a):
Kratce a uderně , toto je haluz . Jsou to body otevírající chápající body . Toto tak jednoduché , v tom je genialita , vždyť to má , v našich intencích , tlak okolní atmosféry . Měl jsem horší problém , kluk na VŠ za 6 neděl snad končí , mi na společném obědě položil vážný dotaz , co to byla spacáková revoluce ??? Stálo mne to čas alespoň jedné plzně .
Buď rád, že ti nezaskočilo a neudusil ses. ![]()
Když občas zaslechnu, jaké jsou vědomosti současné mladé generace, našich "nadějí", tak si říkám, že volební právo by se mělo posunout na 21 let.
Ale možná si v televizi vždycky vybíraj jen ty nejblbější odpovědi, kdo ví .... ?
Offline
Famater napsal(a):
Radime, je to uspořádáno tak, že na začátku je redukčák, který drží přibližně (je to přímočinný regulátor, který má regulační odchylku) tlak, na který je cejchován průtokoměr. Teprve za průtokoměrem se škrtícím ventilem nastavuje průtok. Před škrtícím ventilem je tedy tlak stejný jako na výstupu z red, ventilu. Takže, když bude větší odpor hadice a toho co je za hadicí, bude jen více otevřený šktrící ventil, aby byl nastaven potřebný průtok. Poměry na průtokoměru zůstávají stejné. Pokud by byla tlaková ztráta hadice a toho za ní, větší než tlak, který dává red. ventil, tak se požadovaného průtoku nedosáhne.
Průtokoměr na RV není cejchován na atmosférický tlak. Na atmosférický tlak je cejchovaný průtokoměr "sklenička" kterým se měří na hubici.
Tak to jo. To jsem nevěděl, že tam je za průtokoměrem škrticí ventil, který kompenzuje tlakovou ztrátu hadice.
Offline
Radime, spíš doplňuje tak, aby byl nastavený požadovaný průtok při výstupním tlaku red. ventilu.
Offline
Stránky: 1 2