SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 25-06-2026 21:59:59

David02
Člen
Registrovaný: 25-06-2026
Příspěvky: 4

Prenosná zváračka

Dobrý večer
Mam otázku voči zváraniu Mig/Mag som úplný začiatočník akurát som na konci 2hého ročníka strednej školy a ďalší rok mám ísť na zváračsky kurz platený školou chcel by som sa naučiť základy.Potrebujem zváračku na bodovanie tenkých plechov na aute a keď sa neskôr naučím zvárať tak aj nejaké konštrukcie na zákazku.Chcel by som jeden stroj ktorý mi vydrží dlho (nemam peniaze kupovať 2× ,😅).Rozmýšľam nad zváračkou niečo ako GYS multiweld FV 220mc keďže mam v dielni 230V zásuvky a väčšinou budem robiť na predlžovačkách . Mam ísť do tej gys multiweld alebo sa mam pozerať aj po nejakej synergickej zváračke ?
Za odpovede vopred ďakujem ☺️

Editoval David02 (25-06-2026 22:02:32)

Offline

 

#2 Včera 08:45:53

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 3227

Re: Prenosná zváračka

Nenapsals svůj cenovej strop. Těžko radit.
Nicméně - GYS jsou tuším frantíci. A frantíci techniku neuměj, uměj akorát jídlo a pití. Sice se najdou lidi, kteří budou nesouhlasit, ale já vím svoje. Nakonec, nemusíme chodit daleko. Stačí se pozeptat, jak je to s dodávkou houfnicí Cezar ....
Další, co bych nekupoval, je Telwin. To jsou taliáni, taky nic moc. Celkem solidní volba je některá z českých svářeček, aspoň bude nějakou dobu servis. Samozřejmě za lepší peníze dostaneš lepší stroje - Lincoln, EWM, Fronius ....
Ale jak jsem napsal na začátku - jakej máš finanční limit?

Editoval pafik1605 (Včera 08:46:30)

Offline

 

#3 Včera 12:19:51

David02
Člen
Registrovaný: 25-06-2026
Příspěvky: 4

Re: Prenosná zváračka

Ta cenový strop je do 2000€
Ale to už chcem mať aj fľašu horák uzwmňovací kábel regulačný ventil (kuklu rukavice mam)

Editoval David02 (Včera 12:21:15)

Offline

 

#4 Včera 12:55:47

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 3227

Re: Prenosná zváračka

No, asi bych vzal tohle: https://www.svarecky-elektrody.cz/stel- … multi-set/
Jsou to sice taky taliáni, ale prodejce pan Slanina je zárukou, že se jedná o kvalitní stroje. Žádný srač ..y neprodává. A má filiálku i na slovači, pokud vím. Na ty lepší stroje, co jsem psal, už nemáš. Možná na tohle: http://www.formicaweld.cz/0%7C10%7C15%7 … ertor.html      pokud by ti stačil výkon. To, že si myslíš, že ti bude stačit teď neznamená, že ti bude stačit za dva roky.
Kdysi jsem od nich bral mašinu a dostal jsem proti cenovce na webu slevu. Zkus se pozeptat, slevu ti asi nedaj, ale dali by se možná ukecat, že by přidali hořák, možná ventil ...
Znáš to; líná huba, holý neštěstí.

Editoval pafik1605 (Včera 12:56:38)

Offline

 

#5 Včera 13:28:46

David02
Člen
Registrovaný: 25-06-2026
Příspěvky: 4

Re: Prenosná zváračka

Len ja som jeden z tých ľudí čo keď ten stroj nevidia neobchytajú si ho tak si to neviem predstaviť preto som aj rozmýšľal že by som sa pozrel v nejakom kamennom obchode dakde tu v Košiciach aby som si to vedel predstaviť či mi to bude sedieť ten stroj

Offline

 

#6 Včera 14:22:58

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 5045

Re: Prenosná zváračka

Z doslechu vím, že svářečky STEL jsou kvalitní.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#7 Včera 17:12:07

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 3227

Re: Prenosná zváračka

David02 napsal(a):

Len ja som jeden z tých ľudí čo keď ten stroj nevidia neobchytajú si ho tak si to neviem predstaviť preto som aj rozmýšľal že by som sa pozrel v nejakom kamennom obchode dakde tu v Košiciach aby som si to vedel predstaviť či mi to bude sedieť ten stroj

No tak si najdi v Bazmek city nějakou prodejnu a zajdi tam. Ale bude ti to na prd, pokud nebudou mít stroj, kterej ty zrovna chceš.
Mimochodem, pojem "přenosná svářečka" je poněkud vágní. Kolik uzvedneš v mrtvém tahu? A jak daleko to chceš nosit? smile
A počítáš kabely, lahev s plynem a další příslušenství do té "přenosnosti"? Já bych přenosnost vyřešil vozíčkem.
Měl bys tu přenosnost opustit a vybrat jako určující jiné, mnohem důležitější vlastnosti.

Offline

 

#8 Včera 17:16:02

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8999

Re: Prenosná zváračka

Já jsem v obchodě svářečky-elektrody už taky párkrát nakupoval a vždy spokojenost. Sice ne svářečku, tu jsem kupoval u nás, ale pár drobností. A svářečky Stel jsou kvalitní? Tak už vím do budoucna, kdybych chtěl třeba něco lepšího. smile


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#9 Dnes 11:09:11

David02
Člen
Registrovaný: 25-06-2026
Příspěvky: 4

Re: Prenosná zváračka

pafik1605 napsal(a):

David02 napsal(a):

Len ja som jeden z tých ľudí čo keď ten stroj nevidia neobchytajú si ho tak si to neviem predstaviť preto som aj rozmýšľal že by som sa pozrel v nejakom kamennom obchode dakde tu v Košiciach aby som si to vedel predstaviť či mi to bude sedieť ten stroj

No tak si najdi v Bazmek city nějakou prodejnu a zajdi tam. Ale bude ti to na prd, pokud nebudou mít stroj, kterej ty zrovna chceš.
Mimochodem, pojem "přenosná svářečka" je poněkud vágní. Kolik uzvedneš v mrtvém tahu? A jak daleko to chceš nosit? smile
A počítáš kabely, lahev s plynem a další příslušenství do té "přenosnosti"? Já bych přenosnost vyřešil vozíčkem.
Měl bys tu přenosnost opustit a vybrat jako určující jiné, mnohem důležitější vlastnosti.

Na mŕtvom ťahu zdvihnem 120kg takže pre mňa pojem prenosna zváračka je so všetkými komponentami do 40-50kg a aké by som mal pozerať tie dôležitejšie vlastnosti lebo by som tu zváračku prenášal do 50m na vozíčku

Editoval David02 (Dnes 15:06:32)

Offline

 

#10 Dnes 17:19:54

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1764

Re: Prenosná zváračka

Základem je vozík tak abys po dílně a na dvoře jenom přejížděl. Na zbytek je stejně lepší sestavu rozdělat na jednotlivý části jako svářečka, bomba s plynem a zbytek (třeba kukla, kleště, ...). Stejně na zakázky pojedeš autem a tak je důležité abys to do něj v pohodě složil. Výdrž podle mého také není to nejdůležitější. Při rozumné ceně není až tak špatné čas od času obměnit za modernější stroj. Se strojem se ti musí dobře pracovat a mít dostupný a levný spotřební materiál. Zjisti si jakou plynovou bombu ti v okolí naplní a za kolik, podle toho jí vyber. Synergii u svářečky doporučuji, proč se zabývat něčím co může udělat za tebe (chceš svařovat nebo ladit svářečku, tahat sebou tabulky, pamatovat si co jak nastavit).  A pro fajnovosti si zjistit že se dá synergie vypnout, nebo donastavit. A to ti píši jako ten kdo nechce v autě automat, neb má rád vše pod kontrolou a z jízdy se spojkou mám dobrý pocit.
Prostě nejdůležitější je dobře nadefinovat co má dělat a jak je to pro tebe důležitý.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2026


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče