SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
|
Nejste přihlášen(a)
Ahoj,
chtěl bych se zeptat čím zapájet hliníkové plechovky. zkoušel sem CHEM-WELD 902 pájení kopytem na 525 stupňů (méne to kvůli odvodu tepla nešlo) v pájením místě jsem brusným papírem odstranil lak a lihem odmastil. Nicméně jakmile se se pájka smočí na plech. tak se prakticky ihned vedle propálí/prooxiduje dirka. úspěšnost cca 10%
Poradili byste mi prosím vhodnou měkkou nízkoteplotní pájku a vhodné tavidlo?
Děkuji
Offline
Řekl bych zapájet cínem. Otázkou je, k čemu mají plechovky sloužit, kolik toho bude a jak to může být pracný. Jde o plechovky od nápojů, jako třeba od limonády či piva? A bude výsledkem zase plechovka, nebo jen je plechovka zdrojem materiálu (s chutí používám plech z nápojových plechovek jako zdroj materiálu). Třeba by to šlo i lepit.
Offline